SCRIITORUL DE BIBLII[Paladin] & strumfu[Paladin] & Yakuza[Paladin] -vs- Sharky[Noob] ~(TP: 13,10 G)

  • Dupa cum stiu toti , monsapel e fanul meu nr1 , dar la un asemenea hit nu pot decat sa-l felicit !!!


    1 . Daca recicla integral aveau profit de 350kk ( deci se merita)


    2. Cei care vb prostii si zic ca hitul nu se merita , habar nu aveti sa manuiti o flota..


    3. In ogame nu este important profitul ci FAIMA , EMOTIA INAINTE DE IMPACT etc...


    FELICITARI MONSAPEL , STRUNFULICA SI YAKUZA PT TOP 1


    FELICITARI SHARKY PT RECOLTARE

  • well well well
    nu ma pot abtine sa comentez si eu la hitul asta desi m-am abtinut la multe pana acum
    dupa cum se stie joc miner in ultima vreme din lipsa de timp si chef de fleetereala, dar fleeter ma descurc si eu binisor
    si eu as fi dat o lovitura de genul asta daca eram in locul lor, cu conditia sa reusesc ori sa ii creez mai multe pierderi decat pierdeam eu, ori macar sa reciclez eu o mare parte din CR
    avand in vedere ca pe capella nu exista atatea recuri in total cred, ca sa iei tot cr-ul dintr-o tura, nu cred ca a fost buna strategia sa va spargeti voi flotele in flota lui sharky
    nu imi explic cum s-a intamplat asta, doar ii stiati flota lui sharky, eroare completa de simulare, habar nu am
    cert este ca din toata afacerea asta, sharky a iesit cu profit cu toate ca are flota injumatatita si voi ati ramas fara 50% din flota;
    in concluzie din punctul meu de vedere, atac complet esuat cu toata faima
    i-ati dat ocazia lui sharky sa domine complet universul din punct de vedere al flotei si sa nu mai aiba nimeni ce sa ii faca daca s-a spart singura flota care ii mai putea pune probleme in colaborare cu cineva
    si mi-ati dat si mie de lucru iar avand in vedere ca a iesit pe profit.
    In concluzie, atac super ratat

  • Dupa cum stiu toti , monsapel e fanul meu nr1 , dar la un asemenea hit nu pot decat sa-l felicit !!!



    2. Cei care vb prostii si zic ca hitul nu se merita , habar nu aveti sa manuiti o flota..


    Degeaba incerci sa ma convingi ca porcul e leguma ca nu o sa cred.
    A spus cucusor exact ce trebuia: atacul merita doar in masura in care atacatorii reuseau sa recolteze tot si daca aveau pierderi mai mici decat sharkyy.
    Stiau de la inceput ca nici una din conditii nu putea fi indeplinita mai ales ca nu puteau sa-i sparga toate recurile.


    La cat e de activ sharkyy, cum credeau ei ca vor recolta tot? Si daca stiau ca nu vor prinde recoltarea atunci nu inteleg de ce au atacat.


    FELICITARI MONSAPEL , STRUNFULICA SI YAKUZA PT TOP 1


    Atacatorul a pierdut un total de 7.134.262.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 5.967.922.000 unitati.


    Daca posta sharkyy si la titlu punea ninja, cine putem spune ca a dat top 1? :crazy:
    de fapt cred ca era mai bine sa posteze shrkyy. El e detinatorul noului top 1. baietii cu atacul au luat ninja punct.

  • Felicitari Sharky de ninja! rotfl
    Refacerea consta in timp, ca resurse ai de unde!!!:stick:

    [align=center]

    [/align]
  • Felicitari baieti , desii i'ati adus resurse la poarta lui sharky ...
    bine zis kougan !!
    Refacere RAPIDA sharky , astept razbunarea
    :lol:


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Felicitari atacatorilor pentru curaj ! (desi o simulare la asemenea atac ar fi fost esentiala , inteleg totusi ca nu ai vrut sa ii nimic de banuit , Dar totusi)


    Felicitari aparatorului pentru profit :bump:

    Thus, what is of supreme importance in war is to attack the enemy's strategy.

  • Quote

    Evident ca trebuia cumva sa fac sa-l pot sparge ca sa-mi inchei ultimul univers de fleeter,



    papy sau grinder sau cine o mai fi pe cont a intentionat de la bun inceput sa-si incheie cariera pe Capella deci.....nu mai conteaza cine pe cine a spart. Cert e ca sharky e putin sifonat dar nu terminat. Spor la refacut sharky si strumfu, GLIRL ..celalalt atacator, cine-o fi el ca oricum nu mai conteaza acum


    Quote

    @Halo, baga vacanta sau esti urmatorul.


    Asa ziceai aici. Ramai cu o dezamagire, nu m-ai prins :blllll:

  • Bravo sharky, felicitari pentru ninja. Planul a iesit mai bine decat puteam spera...

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Felicitari rechin pentru ninja...Cu aceasta atiune s-au mai nivelat cateva flote pe capella...Cine are de castigat?...jucatorul de rand si Sharky...



    Refacere usoara cui reface...Si felicitari de nou top1!!

  • papy sau grinder sau cine o mai fi pe cont a intentionat de la bun inceput sa-si incheie cariera pe Capella deci.....nu mai conteaza cine pe cine a spart. Cert e ca sharky e putin sifonat dar nu terminat.

    Exact, retragerea mea de pe capella era obiectivul atacului, insa la pierderile care le-am avut, s-ar putea sa refac. Restul conturilor mele de fleeter au fost date din lipsa de activitate.
    Simularea a fost una prost facuta, ca aveam in minte ca iesim pe aceeasi pierderi ca el, insa ne descurcam si asa.
    Nu inteleg de ce considerati atacul asta, un ninja, am mers stiind ca iesim pe minus, e totusi, o lovitura de orgoliu si as zice ca-i mai bine decat sa ne pierdem flotele ca multi care au comentat, din neatentie.
    Sunt de acord ca atacul este unul esuat, insa faptul ca l-am trimis pe sharky pe locul 11 e indeajuns, pentru moment.
    Am apucat ~1.5G din debris, asa ca si sharky a iesit in pierdere [ ~200kk] dar si noi [ ~6G].
    El va reface, noi vom reface si va exista si un al2-lea episod, ramane de vazut daca Sharky va reusi sa ne prinda.


    kely , daca strumfu ajungea cu toata flota sa, pierderile ar fi fost de ~8G pe partea lui Sharky
    DejaVu , ar fi trebuit sa fi bucuros, in sfarsit nu mai esti rank 1 la flota pierduta, dar nu-ti fa griji, am destula flota sa te readuc pe locul bine meritat. ^^

    Berzelius: nu mai stiu cum se gandea

    Vali: la pc scriu mai rpd decat gandesc

    Skonky: cand vad un cretin mai mare ca mine imi creste inima

  • Nu stiu daca pe acest cont ce am jucat si eu e papy...Oricum nu conteaza...Ma distreaza doar parerea MotanuluiD care apreciaza ca lui sharky i-a iesit planul :)))) Asta chiar ca e tare.
    Cat despre hoff..ce sa zic? Mie unu imi plac astea date la limita. Daca eram in locul lui si eu as fi riscat. Nu poti sa stai in joc si sa astepti sa treaca timpul.
    E chiar interesanta schimbarea asta....

  • CITRO ,Papy: Voi realizati ca am discutat in ultimele zile cu sharky despre asta, da? Save-ul ala nu era intamplator, asa cum cred unii...

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Motane. Hai ca macane...ce cuc mai facea daca se venea cu mai mult? Si daca tot faci chestia asta bagi si toate recurile in flota?
    Ce draq mai nu sunt copil sa ma duci cu presul.

  • Pai nu tu erai vizat.
    Cei care trebuiau dusi cu presul au fost dusi. Cifrele sunt vizibile. :)

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Da motane uite ca asta m-a convins ca ai vorbit cu sharky din timp si e aranjament.
    Mare om mare caracter:))


    Eu zic sa lasam asa cum a iesit adica ambele parti au gresit si a iesit rau pentru toata lumea.

  • Papy, daca vroiai sa-ti executi flota, ba chiar si contul, si sa inchei cu capella, trebuia sa-l contactezi pe optimus, doar el poate sa te scape de orice speranta de revenire :)))
    Am facut un mic calcul, si daca sharky nu ne-a indus in eroare cu raporturile de reciclare postate, vreau sa te anunt ca el a iesit pe plus din afacerea asta. Adica pierderile lui au fost 5.967.922.000 unitati si a reciclat un total de 6.183.435.000 unitati din debris. Deci singurii care au pierdut sunteti voi, atacatorii. Fara sa punem la socoteala si gazul ars.
    Deci ramanem la titlul de ninja.
    Si mie mi se pare mai rau sa ai pierderi asa mari intr-un atac sal prost calculat, 2 vs 1, decat daca ti s-a intamplat sa nu poti sa-ti astepti dintr-un motiv sau altul flotele cand se intorc din fs sau chiar sa fii rupt de obosit si sa atipesti in fata calculatorului fara sa fi facut fs.


    Si daca tot am fost la capitolul calcule, am adunat si resursele pe care le are sharky acum la contul lui, si mi-a iesit nici mai mult nici mai putin decat... locul 1. Asta daca nu scoate berzelius un as din maneca intre timp. :))

  • Văd că tot o ardeți cu ninja...


    Cu tot respectul pentru cei care cred asta, vă rog să nu mai aberați atât.


    Atacul a fost unul intenționat, lansat de papy, pentru distrugerea unei părți din flota lui sharky. A reușit să facă asta, chiar dacă a pierdut mai mult decât se așteptau și au avut ghinionul să nu aibe strumf destul deuterium la locul potrivit.



    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Gusty, din toata afacerea asta aparatorul a scos profit. Nu, nu e ninja in sensul normal al termenului, dar are rezultatul specific.
    Ceea ce reiese e ca atacatorii au avut un moment excelent de a profita de nepriceperea/nepasarea atacatorului. Care stia ca e urmarit! Dar in loc de a-si asigura un avantaj nu au facut altceva decat sa-i ofere un avantaj unui adversar care n-a facut nimic sa si-l aproprie.
    Daca nu exista nimic ilicit in spate, atunci comentariile despre "ninja" sunt meritate.



    In rest, tin sa felicit lumea pentru ceea ce se numeste "a alimenta troll-ul". :)

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Multumesc pentru dedicatie , Papy . Atacul vostru a fost un esec pentru ca nu ati avut suficienta flota sa-l spargeti , de fapt organizarea a fost defectuoasa ... trebuia sa nu te grabesti daca vroiai sa dovedesti ceva .
    Despre Sharky ce pot spune ... sunt dezamagit de felul in care intelege sa dea fleetsave . Cea mai mare problema a celui care incearca sa-ti faca un dfw este sa descopere unde faci fs , cea de-a doua este sa reuseasca sa-ti produca un cr pe care sa-l urmareasca ... in cazul tau atacatorii nu au avut nici o problema - doar graba prosteasca a lui Papy te-a salvat .