Draqshorul[TARAF] -vs- Jax[QUASAR] ~(TP: 682,07 M)

  • Ioooi, ne vedem din nou.


    Pe jax îl urmăream de peste o săptămână, prima dată în g7 unde nu facea fleetsave, dar era foarte departe, apoi s-a mutat în g5 unde mă costa de 4 ori mai puțin să lansez pe el.

    După hitul pe lici am ramas cu 4mil deut, aveam nevoie de 15 pentru a lansa pe jax. am jonglat resursele....si am cumparat 11mil deut de la comerciant....la rata 2:1...trist.


    Oricum, seara, pe la 12 jax a facut fs și mi-am zis că las pe altă zi...apoi am realizat că nu are colonizator în flotă...așa că m-am decis să urmăresc unde reciclează.


    Deși nu am avut timpul exact, mi-am dat seama ca a dat pe cr propriu la 10% și eram 90% sigur că nu va fi on să-și aștepte flota.


    Zbor de 2 ore jumate...5 pentru recuri.


    Dedicat lu Gustav magnificu, Evanghelion Șucaru, HaiPi Karatistu și Yakuza Mafiotu.


    Unul din cele mai profitabile top 10-uri, puteam să scad profitul pentru #1, dar mai mult îmi place așa. Reciclat INTEGRAL.


    CUMPAR DEUTERIU

    Draqshorul -vs- Jax


    Atacator Draqshorul

    Vanator usor............................. 10.000
    Crucisator............................... 14.933
    Battleship................................ 9.944
    Distrugator............................... 1.782
    Interceptor............................... 3.212



    -= V S =-


    Aparator Jax

    Transportor mic........................... 2.000
    Transportor mare............................ 646
    Vanator usor............................. 26.200
    Crucisator................................ 6.000
    Battleship................................ 2.000
    Reciclator................................ 1.800
    Probe de spionaj............................ 250
    Bombardier.................................. 100
    Distrugator.................................. 20
    RIP........................................... 1
    Interceptor............................... 1.500






    Atacator Draqshorul
    Vanator usor........ 4.205 .....(pierdute: 5.795)
    Crucisator......... 13.017 .....(pierdute: 1.916)
    Battleship.......... 9.864 ........(pierdute: 80)
    Distrugator......... 1.775 .........(pierdute: 7)
    Interceptor......... 3.195 ........(pierdute: 17)



    Aparator Jax
    Transportor mic......... 0 .....(pierdute: 2.000)
    Transportor mare........ 0 .......(pierdute: 646)
    Vanator usor............ 0 ....(pierdute: 26.200)
    Crucisator.............. 0 .....(pierdute: 6.000)
    Battleship.............. 0 .....(pierdute: 2.000)
    Reciclator.............. 0 .....(pierdute: 1.800)
    Probe de spionaj........ 0 .......(pierdute: 250)
    Bombardier.............. 0 .......(pierdute: 100)
    Distrugator............. 0 ........(pierdute: 20)
    RIP..................... 0 .........(pierdute: 1)
    Interceptor............. 0 .....(pierdute: 1.500)



    Aparator Jax distrus.

    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 2.430.468 metal 2.528.190 cristal, si 6.522.845 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 85.864.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 596.202.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum pluteste 129.273.300 metal si 61.818.900 cristal.



    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 116.709.703
    Atacatorul a pierdut un total de 85.864.000
    Aparatorul a pierdut un total de 596.202.000
    Total Damage: 682.066.000


    -= Raidurile urmatoare =-
    607.617 metal 632.047 cristal si 660.335 deuteriu.


    Bilant avansat
    Atacator lost.............gain...........diferenta
    60.235.000.........132.311.385..........72.076.385
    21.437.000..........64.979.137..........43.542.137
    4.192.000............7.183.180...........2.991.180
    --------------------------------------------------
    Sumar: ................................118.609.702


    Aparator lost.............gain...........diferenta
    370.676.000..................0........-370.676.000
    184.626.000..................0........-184.626.000
    40.900.000...................0.........-40.900.000
    --------------------------------------------------
    Sumar: ...............................-596.202.000



  • Profitabil, intr-adevar dar pacat ca este pe un coleg de alianta.
    Nu stiu ce s-a intamplat, nu a intrat ON, probabil ca a adormit.


    Iti doresc refacere usoara, Jax . Ai mine mari, se poate.
    Felicitari drace!


    P.S: Poza e la fix ^^

  • Felicitari pt top si profit...si mai ales pt activitate...
    Flota aia a fost facuta sa recicleze...iar tu o folosesti corespunzator...


    Quote

    "Succesul reprezinta abilitatea de a trece de la un esec la altul,fara sa-ti pierzi entuziasmul".
    Sir Winston Churchill


  • Să curgăă euroiii pă sistem . Draq nambăr oan , giee man rotfl



    Profit excelent, top2 ( m-ai depăşit :stick: ), deci e o dimineaţă frumoasă pentru tine.


    Să moară duşmanii dă oftiCĂ CĂ n-au valUarea ta 8|

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • SA curga deuteriul in valuri , :grouppray: brahhhhhh!!!! In sfarsit ai avut deut sa il spargi :run2: La mai mari , trimite toate flotele direct in IAD :flamy::oesijump:

    Soacrele au fost inventate deoarece diavolul nu ajunge peste tot ! :bump:



    Distrugatorul este regele navelor de lupta



    Moonspell: esti ca o nimfomana
    Moonspell: dar esti un "el" si esti dupa flote

  • Felicitari Calin pentru un nou top10 , frumos executat!
    si multumesc pentru dedicatie.
    refacere usoara Jax

    Arta războiului ne învață să ne bazăm nu pe probabilitatea ca inamicul să nu vină, ci pe propria noastră pregătire de ai primi; nu pe sansa de a nu ataca, ci mai degraba pe faptul ca ne-am facut pozitia neatinsa.

  • Quote

    De-aia ma intrebai tu ce rate da comerciantu la metal/cristal schimbat in deuteriu =)))
    E greu cu gazu.
    In alta ordine de idei parca incepe sa existe activitate pe mai multe universuri.


    Felicitari pentru atac, top 10 si multam de dedicatie. Astept videoclipul pe taraf !
    Gusty i-a acordeonul si canta si tu un top 10 :))


    RU Jax.

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"

  • S-a dus draq ogame-ul romanesc !


    Felicitari, super hitul, se poate si mai bine ! Baga profitu-n flota, nu in mine cum ai obiceiul :devil:

  • in pana mea...nu stiu cum dar vine cate unul nici nu stiu de unde apare si se da atit de mare ca o balena,ca "uite cine sunt eu si uite ce fac prin univers..."si are contul primit si flota muncita de altcineva si vezi doamne ce hit-uri mari faci........sa stii ca nu te laud deloc,ba dimpotriva te detest...de s-ar face o fuziune si atunci te vedeam eu cine erai....asa si eu as fi in stare si orcine altcineva sa primeasca cont din top 10 si sa se afirme pe forum...pt mine cel putin toate hiturile tale sunt de aruncat la gunoi,chiar de era si din top 10 sau cel mai tare...ia si tu un cont daca tot vrei de la coada si munceste la el si apoi lauda-te cu loviturile tale...ca ai stat si ca ai urmarit de 2 sapt.....hai ca ma enervez deja numai cind ma gindesc....

  • raven mai bn te abtineai ... un comentariu de prost gust ... se depune un efort destul de mare sa tot urmaresti o flota ... bv'o dracusorule la mai multe ... si mai lasati draq manele ... :))))

    [color=#ff0000][size=12] Gloria este trecătoare. Obscuritatea dăinuieşte la nesfârşit.

  • ia si tu un cont daca tot vrei de la coada si munceste la el si apoi lauda-te cu loviturile tale..

    Mai bine să ai un cont cu flota deja făcută, să dai avansat după avansat, decât unu' ca tine, care nu e în stare să dea un hit de ...20 kk , să nu mai zic 50 . Ai grijă cu nervii, îţi oferă numai riduri . Că flote.. nu prea ştii să faci rotfl .
    p.s. Pentru a primi un aşa cont, trebui să dai dovadă că îl poţi întreţine. Să ştii ce să faci cu el. Eşti probabil frustrat că tu nu ai fi în stare niciodată.


    Felicitări Draq, ştim bine că sunt specimene de ordin " Fred & Barney" peste tot rotfl

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • raven mai bn te abtineai ... un comentariu de prost gust ... se depune un efort destul de mare sa tot urmaresti o flota ... bv'o dracusorule la mai multe ... si mai lasati draq manele ... :))))

    bila...eu cred ca mai mare efort depun eu care incerc sa cresc in clasament de unu singur...nu sa imi cumpar daca ar fi nevoie,un cont ca sa-l depasesc pe respectivul rival,mie de asta mi-e ciuda mai tare...ca cel putin pe barym pt ca nu poti face sal,cam greu e sa-l ajungi pe unu din top mai ales dupa vreo infringere...si dumnealui bang vine pe locul 2 si face legea prin univers...
    iar tu gusti sa te uiti si tu la ce punctaj am la spart flote...acolo spune cine sunt...pt ca eu chiar de sunt un incepator prin univers am ajuns destul de departe in clasament cu mainile mele...am si spart dar am si pierdut...si nici nu m-am dat mare si arogant cu faptele mele...deci stiu sa dau un hit...lasa-ti vrajeala ca daca ma uit mai bine numai voi va pupati unu pe altu aici pe forum....eu am spus ce-am simtit fata de draqshoru...si data trecuta cind el m-a atacat ...nu stiu de unde a aparut... si bum m-a spart...si vezi doamne ce tare e ...bravo lui ca are relatii prin ogame, dar mie nu mi se pare ceva spectaculos....cred ca mai degraba am demonstrat-o eu...de pe locul 700 cind am inceput ..uite unde am ajuns, si n-o spun ca o lauda





  • Hai că-ți explic. Înainte să iau contul lui Naste, eu am mai jucat pe Barym, și aveam contul meu, crescut de la zero, cu care am ajuns în top 10. Apoi m-am lăsat din lipsă de timp.


    Un sfat, ai grijă de flotă, că o să-ți mai bat pe la luni. Iar legat de "pilele" mele, nu-mi trebuie pile ca tu să uiți să faci fleetsave. E destul să te spionez zilnic.


    O seară frumoasă îți urez.


  • Posts: 1,800


    9





    Monday, January 28th 2013, 2:17pm

    A cui munca nu a fost ?
    A fost contul lui, inceput chiar mai tarziu decat altii.
    Pentru cei care nu stiu : E sofer la pompieri, flota ajungea din fs la
    8:30 , iar el trebuia sa ajunga la ora 7 acasa. La ora 6 , au avut o
    interventie pana pe la 10-11, deci nu avea cum sa intre ( nu mai stiu
    exact ).


    Contul mi-l dadea pentru ms, dar i-am zis dupa ce apucase sa stearga
    Totusi ati fost pe faza, felicitari. Am acum motive sa dau mai tare in voi
    Pretore, continua-ti treaba pe celelalte . Succes
    P.S. Daca tot va plangeti atat de
    caractere, invatati sa postati mai draugt. Priviti un post de-al meu si
    eliminati toate chestiile inutile din raport. EX : Unde arata navele
    pierdute ale aparatorului , puneti Distrus ( cum fac eu ). Stim toti ca
    pierde absolut tot )))).




    Evanghelion: Vii sub mine


    -------------------------------


    Draqshorul: și te bagi sub gusty?


    Evanghelion: el vine sub mine


    uite cum l-a scuzat gusty pe prietenul lui....ptr ca ii era prieten...in general, fac fs, nu ma tem....s-a intamplat odata insa sa fac fs pana la 11 si sa trebuiasca sa merg la serviciu in ziua aia si sa fiu retinut pana dupa masa tarziu...si asa mi-ai spart tu flota in avansatul cu care te laudai mai devreme....daca m-as fi scuzat cu fel si fel de detalii si explicatii, nu cred ca m-ar fi crezut nimeni sau nu ar fi dat 2 bani pe explicatiile mele....dar cand vine vorba de un prieten de-al vostru, al celor din top, lucrurile se schimba...de-aia, veti fi mereu numai voi in top 10, aceiasi, care va pupati si va sustineti...eu poate niciodata n-o sa ajung in top 10, ca nu bag nici bani in joc si nici timpul necesar...prefer sa ma dedic mai mult rl-ului si familiei, si poate pana la urma o sa ma las de tot....multumesc de explicatie...poate te-am judecat gresit...ti-as ura si eu o seara frumoasa, dar e inspre zi de-acum, asa ca...o zi frumoasa...eu nu am vrut sa contest calitatea ta ca jucator...toata lumea stie ca esti bun...nu mi-a placut situatia de aici....oricum, nu mai conteaza, orice as spune, nu ati fi de acord cu mine, ca doar sunteti ogameri de elita si ogame-ul e viata voastra, nu puteti gandi altfel...ce-am vrut sa spun e ca ati putea-o lasa mai usor cu aerele astea de superioritate, ca uneori nu esti in top doar ptr ca esti bun, exista mai multe conjuncturi de care depindem, poti sa postezi un hit si fara atata vanitate...ma refer in general, (nu numai la tine)



  • Am prezentat faptele .


    De ce ? Pentru că pot. Aşa îşi permit ăştia şmecheri.


    Acum poţi să ne părăseşti. Ne-am cam săturat să vedem comentariile tale inutile . Plăngi şi tu în altă parte. Ai vrut să ne arăţi ce poţi, am râs de tine, ne-am distrat , acum pleacă pentru că eşti total pe lângă !


    Felicitări Draq, aştept pe următorul.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • auzi, cred ca am stiut sa fiu fair play pana la urma...si draqshorul la fel...felicitarile mele...dar tu chiar esti de prisos...si comentariile tale la adresa mea au fost mult mai rautacioase, nerealiste si de prost gust fata de ale mele...nu cred ca te-am jignit in vreun fel...ala era un exemplu...bravo tie ca l-ai sustinut, asta e, suntem oameni implicati in rl si chestii din astea se pot intampla..ce am vrut sa zic, e ca daca ti s-ar fi intamplat tie sau vreunui prieten de-al tau, gata, e justificat, dar daca s-ar fi intamplat unuia ca mine, ati fi "ras de mine", ca sa te citez. tu vezi ce atitudine ai? "ptr ca pot. asa isi permit astia smecheri"...tocmai despre asta vorbeam.prea te crezi cineva si arunci vorbele aiurea, fara macar sa fie in conformitate cu realitatea...de fapt, cred ca posturile tale infumurate m-au enervat si am rabufnit pe draqshorul, care poate nu merita...o sa te parasesc, nu te mai plictisesc cu alte comentarii, dar asta nu ptr ca imi poti tu comanda ceva, ci ptr ca nu merita...oricum, nu-mi vei da niciodata dreptate si vei continua sa fii nesimtit..

  • ~ Felicitari pentru atac, mutat la top 10.

    Quote




    Quote

    Inregistrat pe forum din: Monday, July 23rd 2007, 1:01am
    "Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie sa te duca mintea !"