The Butcher & taikos [Crazy 8s] -vs- nomad[]-T.D. 1.754.609.000

  • Avand in vedere ca nu mai sunt deloc flote rivale pe acest univers,am hotarat impreuna cu taikos sa facem putina curatenie in testosi.Conteaza mai putin ca iesim in pierdere...macar mai miscam navele de la sol.:)



    Urmatoarele flote se intalnesc in lupta


    Atacator: The Butcher
    Arme160% Scuturi160% Armura160%

    Vanator Mic...200.000
    Crucisator...56.000
    Nava de razboi...30.000
    Distrugator...10.000
    Interceptor...20.000


    Atacator: taikos
    Arme160% Scuturi160% Armura170%

    Vanator Mic...280.144
    Crucisator...42.123
    Nava de razboi...24.415
    Distrugator...6.947
    Interceptor...21.277



    Aparator: nomad
    Arme160% Scuturi150% Armura160%

    Transportor Mare...408
    Vanator Mic...8.894
    Vanator Mare...694
    Crucisator...306
    Nava de razboi...1.280
    Nava de colonizare...1
    Reciclator...251
    Probe de spionaj...46
    Satelit solar...2.667
    Distrugator...61
    RIP...3
    Interceptor...320
    Lansator de Rachete...208.002
    Laser usor...66.000
    Laser greu...25.000
    Gauss...6.230
    Tun Magnetic...5.000
    Turela cu plasma...2.377
    Scut planetar mic...1
    Scut planetar mare...1


    -- Dupa batalie --



    Atacator: The Butcher
    Arme160% Scuturi160% Armura160%

    Vanator Mic...176.305 ( pierdut: 23695 )
    Crucisator...54.807 ( pierdut: 1193 )
    Nava de razboi...29.819 ( pierdut: 181 )
    Distrugator...9.988 ( pierdut: 12 )
    Interceptor...19.900 ( pierdut: 100 )


    Atacator: taikos
    Arme160% Scuturi160% Armura170%

    Vanator Mic...248.322 ( pierdut: 31822 )
    Crucisator...41.205 ( pierdut: 918 )
    Nava de razboi...24.295 ( pierdut: 120 )
    Distrugator...6.940 ( pierdut: 7 )
    Interceptor...21.184 ( pierdut: 93 )


    Aparator: nomad
    Arme160% Scuturi150% Armura160%

    Distrus


    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat 2.681.305 metal 990.965 cristal si 1.255.231 deuteriu.



    Atacatorul a pierdut un total de 312.725.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 1.441.884.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum pluteste 107.112.000 metal si 46.108.500 cristal.


    Rezultatul bataliei
    (Presupunand ca atacatorul a colectat campul de ramasite)
    Atacator pierdut: 159.504.500
    Aparator pierdut: 1.441.884.000
    Total Pierderi: 1.754.609.000


    Cele 10.000 reciclatoare ale tale au o capacitate totala de 200.000.000.
    La tinta 107.112.000 metal si 46.117.800 cristal plutesc in spatiu .
    Ai cules 107.112.000 metal si 46.117.800 cristal .

    Converted with Invader Skodge's CR Converter 3.5 (Skin: "atlantis")


    wanted: vezi sa nu te ia vantu'
    Iuda: mai greu asa ceva
    wanted: la 200 kile...asa e
    Iuda: 201,ca am mancat
    wanted: 1 kil de ceapa
    [color=#00ffff]Iuda: juma' de kil....restu' mamaliga

    [color=#00ff00]wanted: rotflrotfl

  • Bravo baieti, felicitarile mele .... dati-i pe oameni cu carapacea de asfalt ca nu mai tine treaba :)))
    Aparator, stii care-i treaba cu testoasele dau din aripi, dar stau pe loc ...... refacere usoara :))

    FUR DE LA SARACI SI DAU LA BOGATI !

  • Credeți că masacrarea limbii române merită să fie pedepsită cu un warn? 0

    1. Da (0) 0%
    2. Nu (0) 0%
    3. dAr m13 mI s3 par3 m4I m1shto aja cum zcriu eu (0) 0%
    4. Da, însă criteriile ar trebui să fie mai blânde (0) 0%

    Joacă MotanuD prin uni 4? 8|


    Warn pentru Spam!


    By BoneCruiser

  • minunat ..... c-am asta a ramas de facut in univers asta oricum sunt convins ca or sa mai fie atacuri in felul asta, dar mie frica ca totzi vor intra in vacantza :devil:

  • minunat ..... c-am asta a ramas de facut in univers asta oricum sunt convins ca or sa mai fie atacuri in felul asta, dar mie frica ca totzi vor intra in vacantza :devil:



    pai daca putinii jucatori care mai aveau ceva flota sunt vmode...ce e de facut?ardem testosii..nu mai conteaza ca e profit sau pierdere :D Va urma cat de curand unul si mai mare:P


    wanted: vezi sa nu te ia vantu'
    Iuda: mai greu asa ceva
    wanted: la 200 kile...asa e
    Iuda: 201,ca am mancat
    wanted: 1 kil de ceapa
    [color=#00ffff]Iuda: juma' de kil....restu' mamaliga

    [color=#00ff00]wanted: rotflrotfl

  • bravo marean , dar de ce nu bagati ripii ? la cati sunteti si cati ripi aveti nu iesiti mai bine ?



    NO GLOTR TESTOSILOR

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Suntem 2 si avem 130 ripi..nu e suficient ca sa castigi batalia :) NO Glotr testosule.


    wanted: vezi sa nu te ia vantu'
    Iuda: mai greu asa ceva
    wanted: la 200 kile...asa e
    Iuda: 201,ca am mancat
    wanted: 1 kil de ceapa
    [color=#00ffff]Iuda: juma' de kil....restu' mamaliga

    [color=#00ff00]wanted: rotflrotfl

  • e jenant fratilor...pierderi de 160kk
    pai in ritmul asta ramaneti in curand fara flote...
    daca intr-adevar nu mai aveti ce face mai bine stergeti contul si intrati pe un univers care inca mai misca...il mai animati si voi
    de preferinta x2...daca sunteti valorosi va ridicati o flota buna in 2,3 luni si va vanati unii pe altii
    si asa stati degeaba acolo si simulati aiurea pe testoase...pur si simplu nu vad farmecul...parerea mea...
    glotr atacatorilor ca altceva nu stiu ce sa zic :-??

  • Pierderile nu sunt foarte mici pentru supa asta de testoasa, dar... nici cu :


    nu pot fi de acord...pe un univers mort chiar si un miner cu un punctaj fenant ajunge sa stranga cantitati imense de resurse dar uite cu cate resurse am ramas dupa ce am dat drumul la o mina pe un univers mort unde sunt miner "Metal:30.102.200Cristal:11.849.939Deuteriu:2.858.143"


    resurse produse in 2-3 zile. 160kk pierderi sunt nimic pentru ei. In mai putin de o saptamana si sunt refacute.

  • e jenant fratilor...pierderi de 160kk
    pai in ritmul asta ramaneti in curand fara flote...
    daca intr-adevar nu mai aveti ce face mai bine stergeti contul si intrati pe un univers care inca mai misca...il mai animati si voi
    de preferinta x2...daca sunteti valorosi va ridicati o flota buna in 2,3 luni si va vanati unii pe altii
    si asa stati degeaba acolo si simulati aiurea pe testoase...pur si simplu nu vad farmecul...parerea mea...
    glotr atacatorilor ca altceva nu stiu ce sa zic :-??



    nu stiu pe ce conturi joci tu,dar daca pentru tine 160 kk sunt pierderi mari..e clara treaba.Crezi tu ca o sa ramanem fara flote?eu zic sa nu stai cu grija asta.ia si dezvolta tu o flota de 8 miliarde si mai vedem daca iti arde de sters contul.Ca vanam testoase...e treaba noastra..si in plus...astepam fuziunea.;) No Glotr aparator


    wanted: vezi sa nu te ia vantu'
    Iuda: mai greu asa ceva
    wanted: la 200 kile...asa e
    Iuda: 201,ca am mancat
    wanted: 1 kil de ceapa
    [color=#00ffff]Iuda: juma' de kil....restu' mamaliga

    [color=#00ff00]wanted: rotflrotfl

  • Felicitari Somalia la multe Topuri si farmati testosii
    ru. testosule :pooryou:

  • "Avand in vedere ca nu mai sunt deloc flote rivale pe acest univers"

    plecand de la afirmatia ta, wanted si presupunand ca esti fleeter, am ajuns la concluzia ca eu m-as plictisi sa joc fleeter pe un univers fara flote rivale...logica bunului simt...
    si pentru flota aia de 8 miliarde pe care ai ridicat-o, toata stima si respectul insa, eu as construi mai degraba alta pe un univers mai animat...
    fiecare face ce-i place ca de aia e democratie...spor la dat jos testoase in continuare
    :raspa:

  • Quote

    @Atacatori: Felicitari pentru hit, pana la fuziune radeti testosii din ogame (u4 deocamdata) :)). NO GLOTR aparator.
    @palhaco: Ori esti batut in cap, ori o faci pe prostu (no offence).

    ...si in plus...astepam fuziunea...

  • @big bear, ai fi putut sa te exprimi mai civilizat, totusi nu ne tragem de maneca aici...(tinand cont ca esti roman care traieste in Romania, nu ma mai mira deloc lipsa de bun simt ce o degaja comentariul tau)
    ce crezi ca o sa aduca fuziunea aia pe care o tot asteptati??? poate doar o intarziere a inevitabilului...cand vei avea o flota de 16 miliarde iar nu vor mai fi flote rivale in univers...ce facem atunci? mai fuzionam odata??? si inca odata???
    am spus si repet: ca si fleeter, as prefera sa sparg 50 de flote de 3kk pe un univers in miscare decat sa dau jos cate o testoasa, odata pe luna pe un univers fara flote rivale
    glotr testoaselor...toti "fleeterii" va ureaza no glotr, insa voi sunteti cei din cauza carora, ei inca mai joaca pe acest univers...asteptand...asteptarea...in loc sa se joace cu adevarat :-??

  • Quote

    @palhaco: In primul rand nu stii nimic despre mine, daca scrie la profil Husi/Iasi nu inseamna ca asa si e. Nu-mi vorbi tu mie de bun simt, pentru ca tu esti cel caruia ii lipseste asa ceva :), tu ai venit si te-ai bagat ca musca-n lapte comentand aiurea. Cine esti si ce ai realizat tu in jocul acesta? Cand o sa ai macar juma^tate din hiturile lu wanted la activ atunci sa deschizi gura. Si in legatura cu testosii, daca nu vor mai fi, se va mineri pana la fuziune, simplu nu?
    ON: wanted : Mai fa bc-uri ca te-a luat taikos deja :).
    @Aparator: Inca un NO GLOTR pentru tine ca sa il oftic pe palhaco :lol: .
    P.S: De cand se cenzureaza anumite parti din cuvinte? E aiurea rau :|.

  • Baieti, fiecare cu dreptatatea lui. Eu zis ca o lasati asa ca nu ajungeti nicaieri, poate doar la un cumul de avertismente.


    @Felicitati pentru hit, nu conteaza pierderile, conteaza TD-ul / pentru mine


    Mutat top 10

  • forumul e deschis tuturor membrilor daca nu ma insel, avem toti dreptul sa ne exprimam parerea,
    pur si simplu m-am referit la hit, am dreptul sa fiu de acord sau nu...
    nu am cautat sa jignesc pe nimeni, nu ti-am spus Big Bear ca ai fi lipsit de bun simt, ci doar ca ai facut un comentariu lipsit de bun simt la adresa mea...
    iar faza cu realizarile in jocul asta ma lasa rece...nu dovedeste nimic...sau doar cei cu realizari in joc au dreptul sa deschida gura? n-am stiut ca trebuie sa realizez ceva ca sa pot comenta un hit si sa-mi spun parerea...
    daca e asa imi cer scuze ca am indraznit si n-am sa mai "deschid gura" la realizarile voastre
    have fun si spor la testoase!
    ru aparator



    Oricine are dreptul la opinie, e drept, si nimeni nu ti-a interzis sa ti-o exprimi, insa atunci cand dai 4 replici intr-un threat care nu are nici 20 posturi de toate,fara sa ai nici o implicare in hit, ceea ce faci tu se numeste SPAM !
    1 avertisment pentru SPAM, Iuda

  • GLOTR APARATOR, in curand Crazy8 se vor manca intre ei rotfl
    Felicitari palhaco, in sfarsit i-a pus cineva la respect pe "baronii locali'