<LOL> <League of Legends>

  • RPG simplu, cu PVP`uri, nu ma apuc acum sa descriu, dati un search pe google, daca sunt deja jucatori, postati`va aici nickul poate facem un pvp pe echipe. ^^

  • [color=orange][size=14] nebalansat, grafica copilaroasa, imposibil de jucat competitiv. ca si joc competitiv, pana si HoN e mai bun. So; gtfo+ http://www.getdota.com/

    MotanuD: nu-l ai pe MotanuD in lista de Y!M, nu existi!
    Nu faci fs albastru, nu existi.
    -----------------------------------------------------------------

  • +1


    nu are nici o noima din punctul meu de vedere...jucator de hon de peste un an si raman la el, lol nu e teamgame...ci one man show

  • uf rai mai sunteti, nu am jucat nici un alt joc de genul ca sa pot face comparatie, de asta nici nu i`am facut reclama, probabil sunt jocuri mult mai calumea...
    app e un teamgame, trebuie doar sa iei tu initiativa si sa coordonezi echipa, de asta ziceam daca sunt jucatori sa formam echipe si fiecare cu rolul sau tank, assasin... normal ca daca joci la random fiecare isi aleg campionii la nimereala cu care sunt ei invatati sa joace, si e greu sa te acomodezi cu stilul lor ca sa formezi o echipa pe durata meciului.

  • Pai jocuri de genul LoL mai sunt DotA si HoN.


    DotA (defense of the ancients) a fost primul, nu este decat o harta pe engine-ul de warcraft 3. Am jucat mai multi ani la rand (ocazional) si inca imi place. Are multe lipsuri (sa nu zic buguri/inconveniente) dar e cel mai jucat (fiind primul si in plus merge chiar pe orice rasnita de calculator).


    HoN (Heroes of Newearth) este doar de vreo 2 ani parca, e stand-alone, are tot ce ai vrea sa aibe DotA (search dupa orice, reconnect daca pica net-ul, statistici, grafica, etc). La inceput nu era chiar balansat si mai avea si buguri dar am mai jucat anul asta pe contul lui fratemiu si e mult mai bine (finisat, balansat). Imi place sa joc ocazional desi deocamdata nu prea am rabdare. Am vazut foarte multi pro playeri din DotA ca joaca si HoN, ce sa zic... e un joc super si cred ca si cel mai bun. Bineinteles, nu e free ca LoL, il platesti o singura data si atat apoi poti juca pe serverele lor pana nu mai poti.


    Am incercat si LoL de doua ori, chiar daca am trecut peste grafica.... ambele dati l-am sters, nu e genul meu dar recunosc ca sunt destui care-l joaca.

  • Sper ca nu e vreo infractiune ce fac, si cu motiv.


    Momentan League of legends e cel mai jucat joc, asa ca decat sa deschid alt topic, prefer sa-l aduc in top pe acesta. Vreau sa vad daca avem ceva jucatori in aceasta comunitate,sa vorbim, sa impartim pareri despre LoL, si bineinteles sa jucam.


    Eu joc momentan pe EU-WE si NA - MrReese.

  • aMarcuAdrian este numele :) mie chiar imi place LoL ... poate restul nu au avut parte de echipe bune .... HON nu am jucat deci nu pot sa imi dau cu parerea, dar am jucat DOTA 2 si imi place mai mult LoL

  • LoL a inceput sa fie o porcarie.In 90% din jocuri gasesti cate un retardat care habar nu are cu ce se mananca jocul asta.Am pierdut 5 ranked-uri si promovarea in silver division din cauza lor.Nu poti sa faci carry oricat te straduiesti :lol:

  • Nu axE, te inseli, bani introdusi in joc sub forma de RP( te ajuta cu bonusuri de exp - pana lvl 30 lvl maxim, Runes pages, si bonusuri de IP, skinuri pt capeoni, si campeoni noi pe care vrei sa-i cumperi). In joc nu te ajuta cu nimic, e doar skill, timeing, si cel mai important jocul de echipa.


    BTW EU joc pe EU-W - MrReese


    champeonu - in parte e adevarat ce spui insa calculul matematic din spatele elo( foarte extins si complicat - acum cu versiunea 3.0 e ascuns) se rezuma in faptatul ca 56 % din rezultat( win, lost) e datorita tie, tu ai o infuenta e 56% in rezultat - Ee spre ex. am castigat 4 contra 5 in ranked game nu doar odata si de 4 ori in sezonul asta. Iar cea mai buna metoda( cun spun si Dracusor e Duo queue sau Smurf cea din urma find ilegala, si din cate stiu mare parte din consecinte le suporta contul smurf adica cel care te urca, dar ILEGALA, si se face paltind alt cucator(cu elo mult ami mare decat tine) cu bai grei - 300 $ 500$ daca vrei sa fi in diamant.

  • va astept la o dota ORICAND :) de preferabil seara dati add daca e in-game DauMirifiQ

  • Aiurea jocul atat timp cat daca bagi bani poti sa pleci cu avantaj in iteme daca pot sa spun asa.
    Nu ?!


    Tu esti hater de felul tau? Habar nu ai despre ce vorbesti. Nu exista nici un avantaj care il poti avea ingame prin bani.


    Skinurile sunt singurul lucru ce-l poti cumpara cu bani si nu-l poti cumpara cu infuence points (un fel de experienta). Informeaza-te putin inainte sa improsti cu noroi.

  • Tu esti hater de felul tau? Habar nu ai despre ce vorbesti. Nu exista nici un avantaj care il poti avea ingame prin bani.


    Skinurile sunt singurul lucru ce-l poti cumpara cu bani si nu-l poti cumpara cu infuence points (un fel de experienta). Informeaza-te putin inainte sa improsti cu noroi.


    Atunci inseamna ca cel care mi-a explicat jocul n-a stiut sa-mi explice ce pot sa zic.
    L-am avut 1 zi instalat timp in care mi-a explicat ce si cum insa n-a prins la mine.
    Ca fapt divers si el s-a lasat zilele astea deci np.


    Off-topic (la fel ca tine) - nu trebuie sa sari la gatul unui utilizator ;) imi primisem raspunsul cu mult inaintea ta ... sau vrei sa-mi testezi calmul ?! :)


    // edit: am recitit postarea mea si nu cred ca are vreo legatura cu ce ai insinuat tu ...

  • Tu esti hater de felul tau? Habar nu ai despre ce vorbesti. Nu exista nici un avantaj care il poti avea ingame prin bani.


    Skinurile sunt singurul lucru ce-l poti cumpara cu bani si nu-l poti cumpara cu infuence points (un fel de experienta). Informeaza-te putin inainte sa improsti cu noroi.


    Defapt , gresesti draq... pe langa skinuri , poti cumpara pagini de rune , eroi , boost'uri de Ip si RP si sa te muti in alta regiune...


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Toate le poti cumpara cu IP (moneda obtinuta prin jucarea jocului). Toate cu exceptia skinnurilor.


    Repet, NU exista avantaj asupra celorlalti jucatori care poate fi achizitionat doar cu bani reali. (exemplu: eroi exclusivi, obiecte, puteri)

  • ^ Ca sa poti cumpara totul cu IP dureaza. Desigur, daca ai habar ce faci, pana cand ajungi cu un cont la nivelul 30 ai cele necesare fara sa irosesti bani.


    Ce e problematic e ca nu ai la dispozitie din start tot setul de campioni; aspect care poate conduce la cunoasterea aprofundata a unui set redus, dar si la o restrictionare severa de ordin tactic.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • ^ Ca sa poti cumpara totul cu IP dureaza. Desigur, daca ai habar ce faci, pana cand ajungi cu un cont la nivelul 30 ai cele necesare fara sa irosesti bani.


    Ce e problematic e ca nu ai la dispozitie din start tot setul de campioni; aspect care poate conduce la cunoasterea aprofundata a unui set redus, dar si la o restrictionare severa de ordin tactic.


    Eu am mai mult de 1300 victorii si am doar 58 de campeoni din 110, m-am infocat mai mult pe un anumit rol(top lane - AP top), cu 10 runes pages, si diferite combinatii. EDIT - totul fara nici un RP


    Exact de precizat ar mai fi ca jocul are un launcher - un portal, unde iti poti accesa magazinul, poti comunica cu prieteni, poti vedea o serie de stiri, si locul unde poti incepe o partida, un meci. O poti face pe mai multe harti si de manare diferite: contra boti, singur contra alti playeri, cu un amic pana la 4. Apoi iti alegi campeonul, conform tie, fiecare cu caracteristici, abilitti diferite, cum bine spune MotaduD, un campeon care indeplineste un rol specific. In fine.


    O un scurt dar bun intro: https://www.youtube.com/watch?v=nN2KZ7UXtzY

  • M-am logat pe cont dupa 2 ani cred ca sa zic atat:


    Joc de sparti, jucati Dota2 nu :censored: asta.


    -warn
    -Draqshorul

    Quote



    Only your imagination is holding you back..