TD: 655.211.000 MARGELATU [Immortal] -vs- CHELU [EQL]

  • Inca un hit de top pe un membru EQL, marea alianta care avea menirea de a echilibra Uni 6, nu a folosit decat la ECHILIBRAREA flotei mele :lol: , refacere usoara aparator !!


    Dedic acest hit aliantei IMMORTAL U6 dar si fostilor colegi din UFJO U7 cu mesajul " Paste Fericit "



    [align=center][font=Courier New]MARGELATU -vs- CHELU


    Atacator: MARGELATU

    Vanator usor............................. 72.773
    Crucisator............................... 15.117
    Battleship............................... 13.010
    Interceptor............................... 4.934



    -= V S =-


    Aparator: CHELU

    Transportor mic.......................... 12.000
    Transportor mare............................ 500
    Vanator usor............................ 100.000
    Vanator greu.................................. 1
    Crucisator.................................... 1
    Battleship.................................... 1
    Nava de Colonizare............................ 1
    Reciclator.................................. 546
    Probe de spionaj............................. 39
    Bombardier.................................... 5
    Distrugator................................... 5
    RIP........................................... 2
    Interceptor............................... 1.500



    - dupa lupta -




    Atacator: MARGELATU
    Vanator usor....... 59.545 ....(pierdute: 13.228)
    Crucisator......... 14.921 .......(pierdute: 196)
    Battleship......... 12.880 .......(pierdute: 130)
    Interceptor......... 4.900 ........(pierdute: 34)



    Aparator: CHELU
    Transportor mic......... 0 ....(pierdute: 12.000)
    Transportor mare........ 0 .......(pierdute: 500)
    Vanator usor............ 0 ...(pierdute: 100.000)
    Vanator greu............ 0 .........(pierdute: 1)
    Crucisator.............. 0 .........(pierdute: 1)
    Battleship.............. 0 .........(pierdute: 1)
    Nava de Colonizare...... 0 .........(pierdute: 1)
    Reciclator.............. 0 .......(pierdute: 546)
    Probe de spionaj........ 0 ........(pierdute: 39)
    Bombardier.............. 0 .........(pierdute: 5)
    Distrugator............. 0 .........(pierdute: 5)
    RIP..................... 0 .........(pierdute: 2)
    Interceptor............. 0 .....(pierdute: 1.500)



    Aparator CHELU distrus.


    Atacatorul a castigat batalia!
    A capturat: 14.321.752 metal 2.544.179 cristal, si 4.838.374 deuteriu.


    Atacatorul a pierdut un total de 68.384.000 unitati.
    Aparatorul a pierdut un total de 586.827.000 unitati.
    La aceste coordonate spatiale acum pluteste 131.569.500 metal si 64.993.800 cristal.

    Sansa ca o luna sa fie creata este 20 %


    -= Rezultat =-
    (Presupunand ca atacatorul a luat debrisul..)
    Atacatorul castiga (-unitati pierdute): 149.883.605
    Atacatorul a pierdut un total de 68.384.000
    Aparatorul a pierdut un total de 586.827.000
    Total Damage: 655.211.000


    -= Reciclare =-
    Cele 10.000 reciclatoare ale tale au o capacitate totala de 200.000.000
    La tinta 131.569.500 metal si 64.997.400 cristal plutesc in spatiu.
    Ai cules
    131.569.500 metal si 64.997.400 cristal


    -= Raidurile urmatoare =-
    5.821.028 metal 1.272.089 cristal si 2.419.187 deuteriu.
    2.910.513 metal 636.045 cristal si 1.209.593 deuteriu.
    1.538.589 metal 318.022 cristal si 604.797 deuteriu.
    769.294 metal 159.011 cristal si 302.398 deuteriu.
    551.313 metal 79.506 cristal si 151.199 deuteriu.


  • Intradevar , de mult n-am mai vazut o asa flota echilibrata rotfl. Iar flota aparatorului, m-a lasat fara cuvinte, e un fel de flota speciala pentru hiturile cu profit. Senzational !


    Felicitari pentru profit .
    Glotr aparator

  • seth te bagi aiurea in seama nestiind despre ce e vorba :newbie: , cand faci o flota o faci in functie de flotele inamice care se regasesc pe acel univers, simulezi si vezi ce nave sunt mai eficiente impotriva inamicului, dar ma rog se pare ca esti cam paralel.... !!!


    Refacere usoara aparator !!

  • seth te bagi aiurea in seama nestiind despre ce e vorba :newbie: , cand faci o flota o faci in functie de flotele inamice care se regasesc pe acel univers, simulezi si vezi ce nave sunt mai eficiente impotriva inamicului, dar ma rog se pare ca esti cam paralel.... !!!


    Da, asa sunt eu, putin cam n00b, insa sa spui ca iti faci flota dupa cea a inimicului si vii cu 15k cr si 13k bs contra 100k LF si sa mai si spui ca ai simulat si asta-i flota optima, sincer .... trage tu concluziile. Iar daca vrei un convertor bun, da-mi PM, ca poate ai folosit un convertor stricat. Imi pare rau ca ti-am stricat hitul prin doua comenturi aiurea insa mai usor cu provocarile , ok ? ^^


    Felicitari inca odata pentru un profit foarte mare si pentru top10.


    Chelu, pe u2 n-ai pierdut flota, aici vad ca erai ocupat cu cozanaceii :bump:

  • Seth, mai rar nubi ca tine. Era clar din start ca nu atacatorul e cel care a facut flota in functie de tinte, ci tintele fac flota in functie de atacator. Ma-ntelegi?


    Altfel un atac bun cu profit bun.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Felicitari de top si de profit ^^ .
    Vad ca de la o vreme incoace cam domini si tu u6 la capitolul hituri.
    Aparator RU.
    Iuda dabea astept fuziunea sa ne echilibram flotele intre noi ca tot doreau multi sa ma vada spart de tine la fuziune ^^ .

    MotanuD ca deobicei, gica contra, nu am ce sa ii cer ^^ .


  • MotanuD ca deobicei, gica contra, nu am ce sa ii cer ^^ .


    Pai da, maestre. Sunt unul din ultimii care au prin stoc destule contraexemple pentru a demonstra ca anonimii care n-au realizat nimic sunt anonimi care n-au realizat nimic. La fel cum e normal ca in raport cu altii care n-au ajuns nici macar la statut de anonim ,cei vizati sa insemne ceva.
    Normal ca n-aveti ce sa-mi cereti. Nici eu nu va pot cere sa pricepeti asta; autoevaluarea e un proces dificil.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • va rog sa ramaneti la subiect
    orice alta problema va rog sa o faceti in privat

  • Felicitari pentru un hit frumos si bine-meritat. Bafta in continuare la spart flote, cat inca mai sunt.


    Iar referitor la comentariile tale Motane, incepi sa devii plictisitor. Daca la inceput treceai dpret carcotas si spiritual.. acum esti total pe langa subiect. In afara de a ne spune ce veteran realizat esti tu, si ce papagali sunt toti ceilalti pe langa stimabila dumitale prezenta... nu prea zici nimic relevant la titlurile pe care postezi... sau... la orice altceva. Ai putea la fel de bine sa te abtii, sa stii. Ai parea chiar mai istet daca ai si tacea din cand in cand ;)



    Bafta tuturor, Paste fericit, lumina, caldura, fericire, si tot ce se mai ureaza.


    Ovidiu.

  • vyxx, daca tu doresti sa inchizi ochii la unele probleme doar pentru ca esti membru al unui grup, atunci e decizia ta.


    Ce nu ai inteles aici nici tu, nici Klan si sub nici o forma Marian e ce contest eu de fapt. Iar asta nu are de-a face cu ce sunt sau nu sunt eu. MotanuD, in sine, e irelevant, ideile insa raman.
    Iar ideea e ca prestatia amicului Marian in acest univers este o parodie trista. De la A la Z. De aceea imi sunt indiferente realizarile si nerealizarile, cat timp celui caruia ii apartin are, de pilda, probleme in a lega 3 fraze coerente.
    Iar in acest joc e vremea lui si a celor precum el. A mea, daca a fost vreodata, a trecut. De aceea mi-e greu sa tac.


    Nu e nimic personal. Nu-l cunosc nici pe X, nici pe Y. E posibil sa fie niste indivizi respectabili in viata de zi cu zi si nu sunt eu in masura sa analizez asta. Sunt doar dezamagit de cei care ar trebui sa fie azi varfurile unui joc. De care-mi pasa.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • axE: macar impresia de demnitate ...
    Motane: nu mai fii atat de inversunat, singur recunosti ca cei noi sunt mai altfel ... :) desi mie-mi placea vechea scoala dar nu le putem avea pe toate, nu?
    marian: Felicitari!!! confirm, aici ca am legat sute de fraze perfect inteligibile! :))))) exceptand cele cand adormeam cu flota pe drum dar neah! :D


    si GO, GO, Immortal!


    glotr aparator

  • Felicitari Mareane pentru top si profit! La mai mari!
    Merci pentru dedicatie!
    RU aparator!