Discutii despre Nou lider ogame.ro

  • Pai ce sa discutam mai Jorj? Ca a promovat Paladin? Ca Gerula il sapa dupa ce l-a promovat?:) Hai sa fim (ne)seriosi...
    Mai sa fie clar, aveati ce discuta daca ajungeam eu GA. Lucru care ar fi fost uimitor pt ca eu nu fac munca voluntara.
    Mai bine sa discutam de masurile luate de imbunatatire a jocului si a numarului de participanti, masuri care stralucesc prin ...absenta:)
    Cand o ajunge GA unul care chiar sa stie (sau sa vrea) sa gaseasca portitele pt a pune afacerea asta pe picioare..atunci mai discutam...
    Pana atunci astept articolul cu sapa lu' Gerula. Care este! Si evident ca va doresc multe succesuri si almanahe. Tot care este ele!

  • Mai sa fie clar, aveati ce discuta daca ajungeam eu GA. Lucru care ar fi fost uimitor pt ca eu nu fac munca voluntara.
    Mai bine sa discutam de masurile luate de imbunatatire a jocului si a numarului de participanti, masuri care stralucesc prin ...absenta:)
    Cand o ajunge GA unul care chiar sa stie (sau sa vrea) sa gaseasca portitele pt a pune afacerea asta pe picioare..atunci mai discutam...


    A pune afacerea pe picioare in momentul de fata tot munca voluntara se cheama. Care nu prea place nimanui. Macar ca e afacerea altora.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Cand o ajunge GA unul care chiar sa stie (sau sa vrea) sa gaseasca portitele pt a pune afacerea asta pe picioare..atunci mai discutam...

    după cum ştiu eu şi din ce am mai citit, nu ăsta este scopul GA-ului. Mai mult, dacă ai ajunge tu GA şi ai aplica ideile tale manageriale nu numa că vei fi automat dat jos din funcţie, ci vei fi şi banat permanent. Să mai menţionez că exprimarea ta mă face să mă gândesc la multe, mai puţin totuşi la etica in afaceri. Lasa-mă să ghicesc politica ta: regim mai blând pentru cei care scoat bani din buzunar şi un hai sictir pentru restu? Acest aspect, amestecat cu un oarece complex de superioritate menţionat de cineva şi rezultatul este evident: 100 de jucatori ramaşi pe univers, dar cu menţiunea importantă că ei aduc profit ( toţi cumpără materie ). Dacă vrei să fii manager, completează o aplicaţie pentru un job la GF in Germania ( aplicaţia o găseşti pe boardul de pe .org ) şi arată-ne de ce eşti în stare. Că începi să suni ca politicieni în campanie electorală, şi ştim cu toţii câte promisiuni îşi ţin.


    Cât despre ce se aude despre GA-u plecat, proaspăt promovat şi curent - nu pot să afirm că îmi pare rău că a plecat valent sau că mă bucur ca paladin e GA, dar cu un plus am ieşit din toată treaba asta şi anume ca Gerula înca este GA.

  • Scopul GA este de a face jocul asta sa functioneze. Scopul COMA este de a manageria acest joc. Daca COMA nu vrea/nu poate sa faca ce trebuie, poate f bine sa faca si GA. Dar nu asta e problema. Problema e ca tu vezi numai din partea utilizatorului aspectele acestui joc. Imi e lene sa iti explic unde gresesti cand crezi ca o afacere chiar si de genul asta se promoveaza numai prin incurajarea celor care platesc.
    Cat despre aplicatia mea la GF e o problema majora. Nici aia nu ma platesc suficient ca sa merite sa ma implic. In plus ar insemna sa astept promovari succesive pana a ajunge sa le conduc afacerea. Lucru care sa ma scuzi nu ma intereseaza. In momentul actual fac ceea ce imi place si castig prea bine ca sa ma intereseze o asemenea lupta.
    Eu eram doar ironic... Si inca sunt...Asta e o afacere muribunda momentan...Daca ar fi fost cu profit de mult ar fi aparut un alt univers.
    Dar noi nu discutam aici despre raportul lui Sagittarius..si evident ca o sa apara un mod care o sa zica ca trolluim la greu...Nu ca am avea cine stie ce discuta despre gluma lui Jelu privitor la noul GA...
    Oricum astept povestea cu sapa...si oameni inteligenti care sa imi spuna din nou ca eu ma dau politician..:)))


    Si daca chiar vrei sa sti parerea mea sincera...
    Valent a fost un slab GA...a promovat persoane pe considerente emotionale, a dat jos persoane cu care avusese conflicte mai vechi si a gasit momentul ulterior sa rezolve problema...Ca a ajuns GA pe org asta doar demonstreaza ca valoarea celor din GF e indoielnica in materie de promovari in functie.
    VAlent a promis multe a facut putine (poate chiar nu a putut sa faca) si trebuie sa recunosc ca a rezolvat si cateva probleme..Aia cu rata de schimb si cu mesajele de pe mess ca dovezi...
    Cum o sa fie Paladin...asta nu stiu...o sa vedem.
    Cat despre Gerula nu pot sa spun decat ca dintre toti care au fost pe ogame ro e cel mai bun. A facut si el destule greseli dar nu il pot acuza de intentie asa cum a fost evident la Valent in povestea cu Mladen...
    Si gata, ca deja spun prea multe...