Exista viata dupa moarte!

  • Ce matematica superioara dom'le :|
    Hipnoza este un lucru care tine de psihologie. In alte tari,hipnoza este folosita de psihologi in cazul accidentelor, pentru ca martorii sa isi aduca aminte detalii. Nu cred ca un om hipnotizat si-a adus aminte lucruri legate de o viata anterioara.
    In cazul celor aflati in moarte clinica, creierul inca mai functioneaza.
    In cazul deja'vu-urilor de vina este puterea creierului de a anticipa anumite lucruri intr-o anumita situatie. Aceasta putere este marita de anumite substante, DMT de exemplu. Din experienta va spun ca am avut deja'vu-uri care au tinut cateva minute.
    Nu credeti in coincidente? Radeam de o colega spunandu-i inainte de ora de matematica faptul ca am ghicit in cafeaua de dimineata ca o va scoate la tabla. Si asa s-a intamplat. Si nu doar o data. In alta ora, ea mi-a spus acelasi lucru, si fireste, m-a scos la tabla. Credeti ca vreunul dintre noi are puteri supra naturale? Sau credeti ca eu chiar ghicesc in cafea(lucru care mi se pare penibil)? Eu zic ca a fost o coincidenta.
    LE: "La inceput a fost cuvantul. Si cuvantul era la Dumnezeu si Dumnezeu era cuvantul"(parca asa era). Mie imi suna a joc de cuvinte pentru impresionarea si punerea pe ganduri a cititorului

    Iar citate aproximative Turcike? :))Pune tu mana si mai citeste si dupa mai vorbim ;)!Din cauza cunoasterii aproximative se produc erorile si elevii nu mai asculta de magistrii lor!La inceput a fost Cuvantul nu apare in Biblie propriuzis ci doar se subintelege pentru ca de fiecare data cand Dumnezeu face ceva mai intai "spune".Ex:Şi a zis Dumnezeu: „Să fie lumină!” Şi a fost lumină.; Şi a zis Dumnezeu: „Să fie o tărie prin mijlocul apelor şi să despartă ape de ape!” Şi a fost aşa.etc
    Turcike eu am prezentat acea expresie pentru a arata ca prin cuvant s-a creat lumea,adica omul si-a reprezentat-o si a devenit parte din ea atunci cand si-a putut-o reprezenta prin cuvant,nu ca Dumnezeu era Cuvantul .Pune maica mana si citeste nu sta doar la mana informatiilor aproximative de pe internet ;)!Acest indemn este aplicabil intregii generatii a pustilor de azi cu o adaugire :mai aveti pana veti fi mitraliere ;)!

  • Eu doar ma amuzam...Sa crezi ca am omorat pe cineva si mai si declar asta pe un forum trebuie sa ai probleme serioase legate de perceperea ironiei.
    Am citit asa in diagonala sofismele debitate de majoritatea dintre voi.
    Ce e clar e clar.... sa fi credincios, eventual bigot e la moda. Sa crezi in viata de dupa moarte e doar o alta credinta stupida.
    Imi inchipui pe medicul care il opereaza pe creier pe bigotul ce nu accepta o transfuzie, (ca nu ii permite credinta), zicand inainte de operatie..."Da doamne sa imi reuseasca si asta" si sa nu se gandeasca cu minutiozitate la ce are de facut. La urma urmei poate nu moare pe masa lui de operatie si daca chiar moare ce pana mea mai are si viata de dupa, nu?
    Si la urma urmei asta a fost "vrerea" lui dumnezeu neh?


    Si acum un banc ca sa mai descretim fruntile bigotice:)))


    Popa si dascalul jucau popice in biserica. (pista de popice normala era inundata de zapada asta de nu se mai opreste)
    Ia dacacalu' bila si pac le da pe toate jos...
    Popa se enerveraza...
    Ia si popa bila si...rateaza..
    Zice popa: "ptiu fu__ui mnezeu mas' am gresit tinta!"
    dascalu speriat: "parinte suntem in sfanta biserica"
    popa: "las' ca d-nezeu e mare si iarta"
    Faza asta se repeta de vreo 3 ori, popa tot rata popicele.
    La un moment dat ,din senin, un fulger il omoara pe...dascal.
    Se aude o voce tunatoare(evident nu?)venind de undeva de sus...
    "ptiu fu__ui mnezeu mas'...iar am gresit tinta!!!!"


    btw anubis 1+1 fac mereu 2
    Se poate si altfel daca esti evreu (explic eu cu alta ocazie) sau daca vrei sa demonstrezi ca aia care sunt normali nu sunt si tu esti mai cu motz decat restul:))

    The post was edited 1 time, last by CITRO ().

  • Citez din Biblie(o am acasa)
    "La început era Cuvantul si Cuvantul era la Dumnezeu si Dumnezeu era Cuvantul. " Asa incepe Evanghelia dupa Ioan
    HAHA :)) Tare bancul

    The post was edited 1 time, last by Turcik ().

  • Hai sa plecam de la ipoteza (absurda de altfel) ca exista viata dupa moarte...Va dati voi seama ce inghesuiala e pe pamant in rai si in iad?
    Cred ca scaroschi si doamne doamne au un servicii speciale de dirijare a circulatiei supusilor.
    Da sa consideram ca problema circulatiei e rezolvata (la draq cu englezii australienii japonezii si indienii sa circule si ei pe dreapta:D) si te repartizeaza in rai. Ajungi la poarta, acolo parca e sfantu' petru neh? si de aici incep problemele... Ramai in rai? Mergi provizoriu pe pamant? Sa daca o iei pe aratura te asteapta iadul? La urma urmei nu conteaza...Important e ca ai o viata...Daca e o noua viata sau e continuarea celei vechi nu e relevant...Ce ma preocupa pe mine e altceva...Daca prin absurd ajung undeva unde nu imi convine pot sa plec? Daca nu pot cum ramane cu libera circulatie? Am facut rost de un dictator care sa imi spuna ce sa fac?
    Clar e complicat!
    Eu prefer sa mor si gata cand o fi sa fie...
    E si mai simplu de crezut asta si mai comod...
    In plus tin la viata asta a mea de pe pamant ca sa nu ma tenteze sa fac ceva ca sa imi imbunatatesc posibila viata de dupa moarte:)


    Si evidern bancul...


    Basescu a hotarat ca e cazul sa il puna pe boc sa faca concurs pt postul de ministru de finante.Deh prea se discuta de coruptie in ro. Concurs liber...Se inscrie cine vrea si poate.
    In final au trecut toate probele un american un rus si Itzic.
    Proba finala a fost o intrebare:
    Cat fac 1+1?


    Americanul ia legatura prin internet cu guvernul american si aia pun ordinatoarele din Pentagon sa calculeze probabilitatea.
    Dupa 10 secunde vine raspunsul
    1+1=2 cu probabilitate de 100%
    base e fericit...pare candidatul ideal...stie sa foloseasca si tehnica de calcul si are si cine sa il ajute...


    Rusul face calcului imediat dar are o problema...Ia legatura cu Kremlinul si intreaba daca poate sa spuna rezultatul calcului si daca guvernul rus il sprijina..
    Primeste raspunsul in 5 secunde si da raspunsul
    1+1=2
    base e fericit...uite omul care stie sa respecte secretul de stat...


    Itzic care dupa cum se stie e evreu, da raspunsul imediat.
    "Depinde..daca mata ai de dat la mine 1+1 fac 3...daca eu am de dat la mata 1+1 fac 1"
    base e in extaz...itzic pare omul ideal


    Acum intrebarea..Cine credeti ca a fost numit ministru de finante?

  • Nu s-a inteles nimic ce vroiam sa zic asa ca nu mai zic nimic.Voi nu-mi puteti da mie tot ce ati citit la fel cum nici eu nu va voi putea da ce am citit eu.Suntem oamenii timpurilor in care vietuim,intoarcerea in trecut poate nu e buna intotdeauna dar intotdeauna trebuie sa pastrezi echilibrul pentru ca contradictia,neapartenenta este sensul existentei si intodeauna vor exista 2 solutii pentru orice lucru.
    Va las in pace!
    P.S.Turcike enuntarea mea e din Facerea mai ,carte cu o origine mult mai veche ca evangheliile scrise colectiv la 2 3 secole dupa primul Anno Domine.Ce vroiai sa zica ca nu Dumnezeu era cuvantul cand acea cartulie trebuia sa imprastie crestinismul in vulg? :))

  • Pai ai zis "La inceput a fost Cuvantul nu apare in Biblie propriuzis ci doar se subintelege......"
    Eu ti`am demonstrat ca apare
    Si ca tot vorbisi de facere, eu nu inteleg cum poti sa faci ceva din nimic mai mult decat din puterea cuvantului. Tot incerc formule de gen "sa apara o halba cu bere pe birou" si al dracu` daca-mi iese :|

    The post was edited 1 time, last by Turcik ().

  • Pai ai zis "La inceput a fost Cuvantul nu apare in Biblie propriuzis ci doar se subintelege......"
    Eu ti`am demonstrat ca apare
    Si ca tot vorbisi de facere, eu nu inteleg cum poti sa faci ceva din nimic mai mult decat din puterea cuvantului. Tot incerc formule de gen "sa apara o halba cu bere pe birou" si al dracu` daca-mi iese :|

    Dam in offtopic Turcike uite-te si tu la titlul topicului.E numita Facerea pentru ca prezinta acolo creatia pamantului :-?? !E poate singura parte veritabila din toata Biblia pentru ca desi are intelesuri conforme cu credinta de slugi numita crestinism are origini mult mai vechi ca restul cartii-egiptene,sumeriene,pelasgice ;)!Incearca si tu sa alegi un loc potrivit pentru a incerca facerea.De exemplu la supermarket sau la magazinul din cartier :lol: !

  • sumerienii parca erau cea mai veche civilizatie, din cate stiu foarte putine inscriptii au ramas de la ei, cica erau foarte evoluati, si ei sunt sau ii stiau pe " creatorii" nostri
    ce este interesant este ca sumerienii au sculptat in roca rachete, oameni imbracati in costume spatiale, ceea ce arata ca ori ei erau foarte evoluati, ori cei care ii vizitau erau foarte evoluati , desi cred ca cei care ii vizitau erau foarte evoluati deoarece nu cred ca mai sculptau in roca daca erau ei evoluati, sau mai e o varianta, sa inventat in viitor masina timpului si s-au intors in timp :)), desi masina timpului a fost inventat, sau cel putin asa se aude, de Einstein parca (posibil sa ma insel), oricum Einstein a avut foarte multe inventii care le-a distrus deoarece era tehnologie care ne depasea, si nu eram pregatiti ptr ea (cel putin asa se sustine parca :P) asta a fost cam off topic


    si acusica on topic...eu cred in viata dupa moarte :))...adica sufletul traieste cand trupul este mort

  • Pelasgii sunt cea mai veche civilizatie si cea mai veche inscriptie dateaza din zona noastra de la geti ;)!Vezi Tartaria
    E ceva interesant si in Biblie legat de rachete!Voi da citatul mai departe!

    Quote

    2. Fiii lui Dumnezeu, văzând că fiicele oamenilor sunt frumoase, şi-au ales dintre ele soţii, care pe cine a voit.
    3. Dar Domnul Dumnezeu a zis: "Nu va rămâne Duhul Meu pururea în oamenii aceştia, pentru că sunt numai trup. Deci zilele lor să mai fie o sută douăzeci de ani!" 4. În vremea aceea s-au ivit pe pământ uriaşi, mai cu seamă de când fiii lui Dumnezeu începuseră a intra la fiicele oamenilor şi acestea începuseră a le naşte fii: aceştia sunt vestiţii viteji din vechime.


    intr-o varianta a bibliei acesti vestiti viteji sunt numiti oameni cu nume.aici e buba.traducerea e aproximativa pentru ca in varianta originala acel nume era egal sem sau shem care inseamna nume dar si racheta deci retraducand oameni cu nume sau oameni cu racheta :D!si de aici se va vedea continuarea cu potopul si cu turnul babel ;)!

  • Se abereaza cam mult aici . Turcik s-a calculat de minti mai luminate decat cele de pe forumul asta ca 1+1 poate sa nu fie egal cu 2. Up-date .
    Anubis si Turcik, titlul topicului este " Exista viata dupa moarte ? " nu are nici o legatura cu materia si anti-materia si mai ales cu matematica , civilizatii antice, acest subiect.
    Turcik daca nu stii sa dai citete corecte nu o mai face .


    Quote


    That knowing is better than wondering, that waking is better than sleeping.
    And that even the biggest failure, even the worst most intractable mistake beats from far away never trying.

  • Se abereaza cam mult aici . Turcik s-a calculat de minti mai luminate decat cele de pe forumul asta ca 1+1 poate sa nu fie egal cu 2. Up-date .
    Anubis si Turcik, titlul topicului este " Exista viata dupa moarte ? " nu are nici o legatura cu materia si anti-materia si mai ales cu matematica , civilizatii antice, acest subiect.
    Turcik daca nu stii sa dai citete corecte nu o mai face .

    swunkie taica o fi fost offtopic pe aici dar s-au discutat si multe lucruri bune.vorbind de offtopic n-am vazut in reply-ul tau ceva legat de tema topicului si nici nu esti moderatorul zonei :-?? .Acum ontopic:pentru cei interesati de domeniul paranormalului si care vor sa afle mai multe despre unele subiecte tabu ale existentei le recomand urmatorul link:
    http://www.abovetopsecret.com/forum/

  • La început era Cuvantul si Cuvantul era la Dumnezeu si Dumnezeu era Cuvantul.

    Traducere: Nu ştiu, cred că, nu ştiu !





    Ce dracu, oameni buni, te pomeni că vă e frică de moarte! Credeţi c-o să trăiţi o veşnicie? Nemurirea sufletului? Rai, Valhalla, Nirvana?


    Procesul e simplu. Pentru cei care nu-l ştiu - vă naşteţi, trăiţi, muriţi, sînteţi reciclaţi în cernoziom (aka ajungeţi la loc „cu veşnică verdeaţă“), punct. Obişnuiţi-vă cu ideea.



    PS Dacă tot aţi început cu Area 51, NWO şi restul aberaţiilor, nu uitaţi de Zeitgeist, Illuminati, naveta care provoacă cutremure şi 2012.

    The post was edited 2 times, last by Evil ().

  • zgomotele din case sau aratarile de care sa pomenit in posturile anterioare ne arata ca in lumea asta mai sunt si alte entitati-fiinte sau cum vreti sa le ziceti nu neaparat viata de apoi . zgomote aud si eu in casa uneori sau usi care se deschid singure dar nu prea e deranjant deci cat nu ma trezesc luat la suturi treaba e in regula rotfl :D


    eu urmez o regula simpla :) fum fara foc nu iese niciodata :-??
    , intamplari "paranormale" am avut si eu dar mai mult deja vu si vise
    care in 2 3 luni se aratau si in realitate . viata sigur nu mai
    este din simplul motiv ca trecem prin procesul denumit moarte ,
    oricum o sa avem ocazia de a afla cu totii .

  • zgomotele din case sau aratarile de care sa pomenit in posturile anterioare ne arata ca in lumea asta mai sunt si alte entitati-fiinte sau cum vreti sa le ziceti nu neaparat viata de apoi . zgomote aud si eu in casa uneori sau usi care se deschid singure dar nu prea e deranjant deci cat nu ma trezesc luat la suturi treaba e in regula rotfl :D


    eu urmez o regula simpla :) fum fara foc nu iese niciodata :-??
    , intamplari "paranormale" am avut si eu dar mai mult deja vu si vise
    care in 2 3 luni se aratau si in realitate . viata sigur nu mai
    este din simplul motiv ca trecem prin procesul denumit moarte ,
    oricum o sa avem ocazia de a afla cu totii .


    exact...toti vom afla....fiecare la randu lui rotfl :lol: :lol: rotfl

  • Stati linistiti, ne place sa credem ca suntem speciali, ca avem creierul mai mare (un organ oarecum indispensabil capului), dar nu suntem nici magicieni,nici vrajitori, nici nemuritori, nici cu superputeri.

  • sunt curios cum raspundeti la asta
    de la 5-7 ani am avut probleme cu cosmarele dar problema era ca cosmarele care le aveam erau oribile cu omoruri diavol demoni ingeri etc si eu nu le prea intelegeam oricum
    am fost la psihiatru si nu putea sa determine originea cosmarelor ca nu era nici o idee care sa-mi fii povestit cineva si era foarte putin probabil sa le fi creat singur
    si o fost odata la 6 ani cand pur si simplu am vazut o umbra in fata care se misca
    si apoi anul trecut am vazut aceeasi umbra in fata dupa ce m-am trezit din pat transpirat tot si urmatoarea saptamana s-o vad iara taranduse pe langa mine fara sa ma atinga si partea ciudata ii ca auzeam niste sunete ciudate care nu le-am auzit niciodata....
    n-o fost vis va asigur

    Quote

  • raspunsul la aceasta intrebare doar cel mai de jos il poate avea !



    daca chiar sunteti interesati incercati sa-l gasiti si adevaru' va fi mai aproape !

  • Quote

    de la 5-7 ani am avut probleme cu cosmarele dar problema era ca cosmarele care le aveam erau oribile


    Iar la 17 ani ai probleme cu limba romana si cu exprimarea, ca n-am inteles nimic!


  • Iar la 17 ani ai probleme cu limba romana si cu exprimarea, ca n-am inteles nimic!


    sunt sigur ca se intelege , incearca sa stai la subiect.
    Eu nu sunt deplin sigur ca este viata dupa moarte , pana nu vad ceva in fata ochilor clar.

  • eu nu cred in fantome chiar daca ma uit la discovery la fenomene paranormale


    sa va spun totul se poate face la calculator chiar si asa zisele fantome deci cum spuneam fac asta la calculator si pun la televizor