Iuda[CORSARII] -vs- casper[EMPIRE] (TP: ~1839M)




  • De recoltat nu recoltez tot. Probabil voi iesii in minus cu vreo 100 milioane unde adaugam si deut vreo 50-60kk. Ar fii trebuit sa recoltez tot dar casper a fost anuntat de cineva sa intre pe cont...si recolteaza cu cele 500 recs pe care le avea pe o luna de langa mine. O greseala tactica ca nu l-am atacat si pe celelalte luni. Nu mai conteaza acum . Chiar si asa sunt multumit de acest hit si daca as avea ocazia l-as mai face odata.




  • superba lovitura , sper sa nu fie ultima , si nu cea mai mare , hai ca mai poti
    inca o data bv , bv , bv :grouppray:

  • Impresionant ..cateodata..nu te uiti la castig , ci la ce ai reusit sa faci. Bravo


    Quote


    That knowing is better than wondering, that waking is better than sleeping.
    And that even the biggest failure, even the worst most intractable mistake beats from far away never trying.

  • omfg acu cateva minute am fost anuntat de aceasta lovitura si nu imi venea sa cred ca tu lai ars de unu singur clar e cea mai smechera lovitura felicitari si nu intotdeauna conteaza profitul plus ca e razbunare e si mai frumos :D acum astept sa vad ce zice casper citro bib si ceilalti empireisti :D gj inca odata si casper glotr sau glitr orice ai alege :P

  • bravo Domnu seth, foarte frumos, profitu nu conteaza la un asemenea hit



    Ps:sper ca nu te retragi

  • Sigur ca, vazand un astfel de HIT, nu poti sta deoparte.

    Felicitari Seth pentru lovitura. Orice altceva as spune ar fi de prisos. Iata ca perseverenta ta a dat roade. Cu atat mai mult cu cat este cea mai mare lovitura de pe uni2 si, mai ales, este pe un EMPIRE-aka-SUGUS! :D


    Cu siguranta ca este dulce razbunarea asupra unui vechi dusman.
    Sunt curios cu ce idei trasnite o sa apara unii "savanti" intr-ale ogame-ului ca sa discrediteze lovitura.
    Ma astept sa fie ceva de genul:
    -I-ai spart contul cu ciocanul
    -L-a tradat familia
    -Era schiop si beat
    -Nu era acasa ca a adormit in tramvai
    -A cazut net-ul
    -A fost tradat de camarazi
    -etc.


    Oricum, meritele tale sunt deosebite si , acum, meriti sa te retragi in randul pensionarilor, pe planeta ascunsa. Se prea poate ca intr-o zi sa revenim cu totii, sa-i mai batem o data pe cei din EMPIRE!

    Nota 10+/10+


    CASPER-sincer GLOTR sau GLITRL- acum poti sa te retragi si tu. O faci printr-un nou TOP 10!

    The post was edited 2 times, last by Klorel ().

  • Intradevar imi pare nespus de rau ca am plec in asa mod (sau poate ma mai intorc ;) )
    In orice caz nu pot sa nu te felicit in mod special pentru perseverenta de care ai dat dovata.
    In rest nimic special flota la sol de la 12 parca eu of pina la 20 min dupa atac , nu e alta insa in ultimu timp chiar nu aveam timp de acest joc din pacate si nici v mode nu puteam pune pina azi :) si uite ca nu am avut noroc
    eh se mai intimpla , imi pare rau de flota lui joo doar pentru el as sta sa refac daca as fi avut timp.


    asa pentru orice eventulitate nu vrei sa pui si raportul de reciclare ?

  • am trait s-o apuc si pe asta...cred ca sunt mai incantat decat tine Seth :D



    BINE ACOLO !!! :)



    in sfarsit a cazut si marele Casper./.

  • mda .. la un asemenea hit nu ai cum sa nu postezi :) ..foarte foarte frumos seth ;) .am observat ca ai pierdut si tu destul de mult .. dar pana la urma asta nu conteaza cand esti razbunat ( cunosc sentimentul :) ) ... . felicitari inca odata pentru perseverenta si pentru aceasta frumusete :) de hit .. noroc acolo in u2 .



    glotr casper.

  • 1 - hit 1 vs 1
    2 - razbunare Corsarii - Piratii
    3 - lovitura de retragere ....
    4 - intalnire de gradul 1 a celor doua flote legendare.... si BOOOOMMM!


    ... este CEA MAI FRUMOASA LOVITURA! :thumbup:


    Felicitari Seth pentru perseveranta prin care ai reusit sa-ti refaci flota in asa fel ca sa reusesti de unul singur!
    Iar daca asta va fi alegerea ta ... bine ai venit in randul pensionarilor ogame :)! Asa cum timpul a dovedit, chiar daca unii dintre noi nu mai suntem pe joc, la bine si la rau ne intalnim pe "planeta ascunsa" si chiar si aici pe forum ;)
    Inca odata BRAVO :beer: !


    Glotr Casper...


  • In rest nimic special flota la sol de la 12 parca eu of pina la 20 min dupa atac


    asa pentru orice eventulitate nu vrei sa pui si raportul de reciclare ?

    Flota ti-a venit cu 20 min inaite sa atac eu. am vazut minutele si am lansat.


    Cele 15133 reciclatoare ale tale au o capacitate totala de 302.660.000. La tinta, 326.887.100 metal si 174.706.700 cristal plutesc in spatiu. Ai cules 151.330.000 metal si 151.330.000 cristal.


    Cele 2650 reciclatoare ale tale au o capacitate totala de 53.000.000. La tinta, 148.933.800 metal si 0 cristal plutesc in spatiu. Ai cules 53.000.000 metal si 0 cristal.


    Recoltat 200kk metal si 150kk cristal . 350kk resurse. Eu am pierdut 441kk dar in mare parte metal. Tinand cont de raportul metal / cristal care este de 2 / 1, ceea ce am estimat este adevarat. Sau gresesc ?

  • Am fost anuntat de catre fosta mea colga in ale ACS-ului si actuala colega de pe Planeta Ascunsa, elektre, sa intru cat mai repede pe forum. Am facut-o si imi este dat sa vad una dintre cele mai frumoase lovituri.
    Felicitari Radule, meriti toate felicitarile. Ai fost singurul din "garda veche" care nu numai ca nu a iesit la pensie dar ai avut taria sa te refaci de 2 ori, sa urmaresti inamicul cu o rabdare si o tenacitate demna de o piele rosie si mai mult decat atat sa reusesti sa-i faci praf flota. Multumesc din suflet pentru dedicatie, ma bucur ca nu ne-ai uitat si ne-ai reamintit ca am fost odata colegi in ale ogame-ului, joc ce ne-a unit si a dat nastere la prietenia dintre noi. Imi scot palaria in fata ta devreme ce ai reusit acest hit pe casper, jucator ce conducea mai ales din punct de vedere militar Empire, de altfel asa cum am mai repetat, unul dintre cei mai buni jucator de pe ogame.ro.
    @Dorine a venit si vremea ta. Stii cum am mai vorbit noi mai demult este foarte greu sa ajungi top unul dar si mai greu sa te mentii acolo. Nu stiu cum stau lucrurile dar sper ca ai reusit ceea ce iti propuneai, adica in cazul in care pierzi flota sa ramai pe primul loc... la puncte. Refacere usoara iti doresc sau in cazul in care vrei sa intri in randul pensionarilor iti urez o viata reala lipsita de grijile ce le aveai in timpul ogame-ului. Raman la parerea asa cum am spus si mai sus ca ai fost (si poate inca esti) unul dintre cei mai buni jucatori de pe ogame.ro. Renumele tau a inceput cu unu mare top unu, cel asupra lui Pistolero, hit care a ramas mult timp top 1, hit care a zguduit universul si a mirat intreg ogame-ul romanesc. Acest hit pe tine seamana oarecum prin acelasi cutremur. Chiar daca vei renunta faima va mai dainui dar nimeni nu este de neinvins. Ma bucur ca cel care te-a prins a fost Radu, jucator foarte bun, chiar daca tu nu aveai o parere (in privinta stilului de joc) despre el dar care a mers din moment ce te-a prins.
    Felicitari ambilor jucatori pentru intreaga lor cariera!

  • Nu am putut sa ma aptin sa nu postez si eu frumost top 3 Solo asa ceva cam rar de vazut si pacat ca ai cam mari pierderi Seth dar asta nu conteaza atit timp cit e razbunare spor la refacere flotei care ai pierduto si casper sincer GLOTR sau GLITRL acum poti sa te retragi si tu de ogame ;):D

    The post was edited 1 time, last by Over ().

  • Pentru lovitura asta, Prietene Seth, meriti nota 10 cu felicitari,...Asta mi-a alinat cumva ranile,...Cand am fost banat pe nedrept,..si Casper (Empire) mi-a reciclat Flota,..Ma uitam in statistici si Casper e cu un loc deasupra mea,...:)) asta ca flota,...Nu ma bucur pentru Casper,..Asta e jocul,...Revenire usoara Casper .
    Seth ,...Asta e o zi mare,...traiasca Corsarii !!!

  • Casper, timpul si ogame-ul nu se impaca daca duci lipsa de primul element. Nu ai pierdut mult, te refaci din productie in 6 luni, joaca acolo! Nu ne permitem sa pierdem jucatori ca si asa ni-s putini aici. O sa ajungem ca pe u4, 700 jucatori din care 50 activi.


    Seth...mult dorita razbunare a venit. Ti s-a dat pe mana un cont bun si ai facut treaba cu el nu gluma. Nu multi se pot lauda ca l-au prin pe casper. Felicitari. Razbunarea este un fel de mancare servit rece!


    Cat despre hit...jos palaria, este istorie si trebuie ca RSO-ul sa faca o revizie a ceea ce s-a intamplat intre voi, de la inceputuri pana acum. Va fi un subiect pe cinste.

  • impresionant :) ai intrecut-o pe Tsunade :)


    felicitari ;)


    P.S.: vad ca ploua cu top10 in ultimul timp pe ogame.ro :)

  • Salut Radule. Demult nu am mai vb. :) decand suntem retrasi (astea mai batrani) de pe u2 tu ai demonstrat de mai multe ori ca esti capabil sa dobori orsice jucator, dar asta a fost cireasa de pe tort :D Felicitarile mele pt cel mai tare HIT de pe ogame ro2.
    Si ii cu atat mai frumos , ca ii pe un Empire

    Acuma mai razbunat si pe mine ;) ms frumos

  • o_o
    Euh... LOL????
    Ce ai facut Casper... ?(
    Lol felicitari Iuda pentru un nou hit top 10 ;)
    Glotr Casper xD