2012 - Sfarsitul lumii?


  • credeti ca sfarsitul lumii va fi in 2012? eu personal nu dar multi spun asta
    spuneti-va parerea va rog

    Am fost moderator și lider rso @ogame.ro, moderator @bitefight.ro, moderator și operator @tanoh.ro


    www.gnulinux.ro

  • lol chiar credeti asa ceva ce apare la televizor au ramas in pana de emisiuni si nu stiu ce sa mai inventeze ca Elodia cand nu a fost sa voteze

  • da sigur in biblie scria ca sfarsitu lumii trebuia sa fie in 1994 1995 2003 2006 si noi tocmai am trait aceshti ani deci o sa-l traim si pe 2012 lol

    Bearzius, saptamana asta o sa iti trimit 5 mailuri pe zi pentru ca m-ai banat pe nedrept pe uni3 si nu o sa renunt asha ushor iar saptamana cealalta mai adaug inca 5 pe zi adica 10 pana o sa imi scoti banu

  • Quote

    Originally posted by comandantu razvan
    da sigur in biblie scria ca sfarsitu lumii trebuia sa fie in 1994 1995 2003 2006 si noi tocmai am trait aceshti ani deci o sa-l traim si pe 2012 lol


    imi demonstrezi si mie ca asta scrie in biblie??...fazele alea au fost interpretate..
    On:nu cred ca o sa fie sf lumii..

  • Quote

    Originally posted by comandantu razvan
    da sigur in biblie scria ca sfarsitu lumii trebuia sa fie in 1994 1995 2003 2006 si noi tocmai am trait aceshti ani deci o sa-l traim si pe 2012 lol



    daca tu crezi toate aberatiile care sunt scrise in Biblie...



    sfarsitul lumii poate sa fie si peste 10 minute, peste 10 ani sau peste 10 milenii... peste 10 minute ne poate lovi un asteroid care sa distruga toata viata de pe Pamant... sau peste 10 milenii... nimeni nu stie...

    --==~~ Play for fun... not for fame... ~~==--
    zeB3uSr.jpg

  • unii au crezut ca sfarsitul lumii sa fie si in anul 12 asa ca ce sa mai zic in fiecare an este sfarsitul lumii pentru cineva :D panavine sfarsitul lumii cine stie cati mai mor :D

  • "Carpe diem"
    Si lasa sfarsitul in seama sfarsitului, daca esti vreun credincios nu prea te intereseaza pentru ca ar trebui sa ai "acte in regula" sa le numesc asa adica ce si cum trebuie sa fii si ce si cum trebuie sa faci in viata ca sa nu te intereseze prea mult pentru ca am o vaga impresie ca acolo se "propovaduieste" frica mortii ca un "medicament" impotriva faptelor rele , pana la urma cam toate religiile se reduc la asta : induc teama pentru a face oamenii sa respecte anumite reguli morale datorita faptului ca la unii oameni lipseste constiinta
    Iar daca nu esti credincios... pai te intereseaza cu atat mai putin deci nu inteleg frica asta cretina de "sfarsitul lumii"... n-are cum sa-ti fie frica de ceva care nu poate fi evitat: vei muri oricum mai devreme sau mai tarziu si asta se poate intampla si peste 5 minute cand cobori sa-ti iei paine si te loveste un taxi grabit, poti sa mori cand bei apa dimineata si somnoros fiind tragi apa in plamani inecandu-te, poti sa mori in mii de feluri oricand sau peste x ani cand te uiti la stele si te loveste un asteroid de 400KM care rade odata cu tine si pamantul si viata de pe el... are vreo importanta? Eu zic ca a doua varianta e mai palpitanta!

  • Cum spunea cel de mai sus nu tre sa ne temem de sf lumii. putem muri oricand si oriunde, deci nu merita sa ne facem griji pentru asta!


    Sfat: Sa ne traim viata cat mai bine, mai tragem o tigara, o halba de bere sa nu traim degeaba! dar sa nu intram in cealalta extrema: sa fumam 5 pachete pe zi si sa bem pana ne trezim in 3 zile la spital din coma alcoolica!!!

  • nici eu nu cred ca in 2012 va fi sf lumii dar nici mult nu mai este
    ganditi-va la incalzirea globala....mare parte a pamantului va fi desert mancarea se va scumpi apa se va evapora calotele se vor topi...dar mai este pana atunci

  • Nu stie nimeni cand va fi sfarsitul poate va fi maine poate fi azi da eu nu cred ca va fi in viitorul meu :D

  • probabil ai vrut sa raspunzi la topicul: 2012 ultimul an?..
    insa pentru a raspunde trebuie sa ii dai pe "raspunde"..si nu pe topic nou...

  • cei de la NASA au spionat niste planete extraterestre ... si au aflat ca deja au cercetat gravitonul .... deci .. nu dureaza mult pana scot o flota de RIP-uri si vin peste noi .... deci sfarsitul lumii va fi inainte de 2012 :P


    on: nu tre sa ne speriem de filme de gen "the day after tomorrow" sau " the core" sau dupa tot felul de "crediniciosi" sau prezicatori care se vor vedete

    This post has already been reported.

  • Quote

    Originally posted by CoffinJoe
    cei de la NASA au spionat niste planete extraterestre ... si au aflat ca deja au cercetat gravitonul .... deci .. nu dureaza mult pana scot o flota de RIP-uri si vin peste noi .... deci sfarsitul lumii va fi inainte de 2012 :P


    Quote

    on: nu tre sa ne speriem de filme de gen "the day after tomorrow" sau " the core" sau dupa tot felul de "crediniciosi" sau prezicatori care se vor vedete


    "The Core" nu cred ca ar trebui sa ne sperie... dar "The day after Tomorrow" ... e cu totul alta poveste... la cat de "respirabil" si "curat" este aerul de pe Pamant si la efectul de sera.... la fiecare 10 ani creste temperatura cu 1 grad...


    asta e intr-adevar un film care ar trebui sa ne sperie

    --==~~ Play for fun... not for fame... ~~==--
    zeB3uSr.jpg

  • Runner cred ca gresesti :baby:


    In 10 minute nu te poate lovi un asteroid... Universul este controlat in continuu si tot ce poate lovi pamantul se afla cu multe luni/ani inainte.


    Cometele care au trecut pe langa pamant acum cativa ani, se stia de ele cu ani buni inainte.

  • Quote

    Originally posted by Portocala
    Runner cred ca gresesti :baby:


    In 10 minute nu te poate lovi un asteroid... Universul este controlat in continuu si tot ce poate lovi pamantul se afla cu multe luni/ani inainte.


    Cometele care au trecut pe langa pamant acum cativa ani, se stia de ele cu ani buni inainte.



    Acum 3 ani..s-a anuntat ca un asteroid a trecut razant pe langa Terra.
    L-au vazut doar dupa ce a trecut pe langa noi pentru ca nu existau telescoape asezate la unghiul potrivit pentru a le vedea...deci nush cat de siguri sa fim pe noi :\

  • 2012 ultimul an? Bine dar ce o sa se intample atunci???
    Nu vorbiti cumva de schimbarea polilor care teoretic ar trebui sa fie in 2011? Si am mai auzit ceva despre schimbarea polilor, ca atunci cand o sa se intample asta nu o sa mai mearga internetul, asa ca jucativa cat mai puteti ogame :P .

    Habar n-am ce se poate intampla in 2011 si nici in 2012, poate o sa se sfarseasca lumea poate ca nu.


    Uitati alte pericole:
    - lovirea Terrei de catre un asteroid
    - incalzirea globala
    - stingerea soarelui ( de fapt explodeaza numai asta o sa se intample peste 5 miliarde de ani :P, plus ca soarele creste treptat si o sa fim prajiti pana sa explodeze) :P
    - sa fim atacati de catre niste extraterestri =) :P
    Si cam atat pana acum.

    The post was edited 2 times, last by the4ce ().