Slot 16 - Ce ati gasit in expeditie ?

  • De pe uni 1 :


    Am gasit resturile dintr-o armata. Tehnicienii s-au dus direct catre majoritatea navelor aproape intacte si incearca sa le repare.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Proba de spionaj 625
    Transportor mic 200

  • Pe mizar....


    Pe o luna mica cu propria atmosfera expeditia ta a gasit niste depozite uriase de resurse in stare bruta. Echipajul de la sol incearca sa ridice incarcatura de comoara nationala.
    Metal 882.000 au fost capturate


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.

  • Expeditia nostra raporteaza un fenomen ciudat si spectaculos. Acumularea Materiei Intunecata in depozitele de energie ale scuturilor navelor. Tehnicienii nostrii incearca sa stocheze cat mai multa Materie Intunecata atat timp cat mai tine fenomenul.
    Materie Întunecată 5.472 au fost capturate


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Aproape ca am avut o coliziune cu o alta flota de expeditie. Nu credeam ca vor mai fi si altii aici.

  • Ce imi mai place eventul asta! (^_^)


    De la:Control Flota
    Catre mine bineinteles ;)
    Subiect:Rezultatul Expeditiei: [************]
    Data:13.05.2015 05:52:15



    Flota noastră a găsit un artefact valoros


    KRAKEN de Aur a fost adăugat la inventar.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.

    FIE DE CASTIGI SAU DACA PIERZI, MERGI MAI DEPARTE !!!

  • Flota ta de expeditie raporteaza descoperirea unei epave a unei nave extraterestre uriase. Nu au fost capabili sa invete de la tehnologiile lor dar au fost capabili sa divida nava in componentele sale principale si au facut niste resurse folositoare din acestea.
    Metal 3.276.000 au fost capturate


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

  • Univers Mizar:
    Materie Întunecată 3.411 au fost capturate.
    Materie Întunecată 3.051 au fost capturate.
    Amândouă din timpul evenimentului cu x9 M.I mai multă. La fel și mai sus cu ~5k M.I
    În rest între 300-400.

    Următoarele nave fac acum parte din flota(ce a ieșit în relevanță):
    1. VG 12, C 3, Tm 6
    2. C 1, VU 20, TM 3, VG 2, NR 1
    3. VU 10, SPY 138, Tm 43, VG 7, TM 2
    4. SPY 600 :thumbup:
    5. VU 5, NR 1, C 2.
    6. Tm 27, I 1

    7. I 1, SPY 10, Tm 6, VU 1, TM 1
    8. B 2, VU 4
    9. SPY 56, I 1, VU 7
    10. TM 8, C 7, D 1, I 2 Tm 7, SPY 1 :vain:
    11. VG 8, I 1
    12. C 7
    13. NR 1, VU 42
    14. NR 6, VG 2, VU 7 :S:
    15. VU 16, SPY 106 C 1, TM 2, VG 5, Tm 1 ^^
    16. C 8, VG 1, SPY 2
    17. VG 19, TM 13, C 2, Tm 10, SPY 16 ^^
    18. TM 4, C 1
    19. C 6, Tm 1
    20. SPY 26, C 2, Tm 5
    21. Tm 3, SPY 111, VU 2 ^^
    22. C 5, SPY 9, VG 2, VU 4

    Legendă:

    Nave civile ieșite-n relevanță
    Nave civile și de luptă(cu putere mică) ce se află pe lângă cele relevante.
    Nave de luptă cu putere medie.
    Navă de luptă specializată.
    Nave de luptă cu putere mare.

    *Obsevații*: Cu cât trimit nave de luptă mai multe cu atât primesc mai multe nave diverse ^^ , dar tot dau de pirații ăștia cu 18 arme+scut+armură :angry:.

    Materia întunecată și navele de la expediții sunt puse de mine la o evidență proprie de acum 4-5 săptămâni.
    Voi pune încaltea și resursele că astea nu m-au interesat până nu am vazut mai sus 3.276k M = 1638 LR (apărare)

    Nu există alinierea pe coloane fapt pentru care reply-ul meu este așa de lung (1-22). Dacă este vă rog să mă îndrumați / corectați.

  • De la:
    Control Flota


    Am gasit o planeta care are resturi ale unei civilizatii. Suntem
    capabili sa vedem o statie spatiala giganta intacta, orbitand. Unii din
    tehnicienii tai si piloti merg la suprafata cautand unele nave care
    inca s-ar putea folosi.



    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Proba de spionaj: 639
    Transportor mare: 6
    Vanator usor: 2



    Inregistrare
    din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim
    primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.



    te doare la pedala , in schimb tin sa multumesc GF pentru saptamana trecuta , am gasit peste 28k dm in expeditii , si eu merg de obicei cu 100/150 sc 15 spy( mergeam , acum cu 300) si cate o nava de razbel .

  • Ma surprinde ca odata cu excelarea expeditiilor nu a mai postat nimeni rezultate ( rezultate ce pot depasii productia zilnica )

    Asa ca voi redeschide eu:


    De la: Control Flota


    Flota ta de expeditie raporteaza descoperirea unei epave a unei nave extraterestre uriase. Nu au fost capabili sa invete de la tehnologiile lor dar au fost capabili sa divida nava in componentele sale principale si au facut niste resurse folositoare din acestea.


    Cristal 89.350.000 au fost capturate


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca nici un om nu a fost prin aceasta parte a galaxiei inainte.


    ===================================


    De la: Control Flota


    Flota ta de expeditie raporteaza descoperirea unei epave a unei nave extraterestre uriase. Nu au fost capabili sa invete de la tehnologiile lor dar au fost capabili sa divida nava in componentele sale principale si au facut niste resurse folositoare din acestea.


    Metal 176.600.000 au fost capturate


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    ==================================


    De la: Control Flota


    Expeditia noastra a gasit o planeta care a fost aproape distrusa in timpul unui anumit lant de razboaie. Exista nave diferite care plutesc in jurul orbitei. Tehnicienii incearca sa repare cateva dintre ele. Poate ca de asemenea vom primi informatii despre ce s-a intamplat acolo.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:

    Pathfinder: 580

    Nava de razboi: 342

    Proba de spionaj: 24003

    Vanator usor: 207

    Transportor mic: 17

    Vanator greu: 434


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    ===============================


    De la: Control Flota


    Atacator: (Extraterestrii): 645.492M

    Resurse: 0, Capturat: 0%

    Câmp de ramasite (nou creat): 138.071M




    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • Frumoase expeditii, Zack! N-am nimic senzational de postat, doar o intrebare deschisa:


    Cum vi se pare ca au evoluat expeditiile in ultima perioada? Parerea mea este ca iar s-a "umblat" la ele, nu mai gasesc deloc muntii de resurse pe care ii gaseam ci mai degraba a crescut numarul expeditiilor care dau nave. Voi ati remarcat ceva similar? Observatia se bazeaza pe perioada 1ian - 25ian.

  • Frumoase expeditii, Zack! N-am nimic senzational de postat, doar o intrebare deschisa:


    Cum vi se pare ca au evoluat expeditiile in ultima perioada? Parerea mea este ca iar s-a "umblat" la ele, nu mai gasesc deloc muntii de resurse pe care ii gaseam ci mai degraba a crescut numarul expeditiilor care dau nave. Voi ati remarcat ceva similar? Observatia se bazeaza pe perioada 1ian - 25ian.

    Aprob.

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • cred ca s-au schimbat cam mult sansele de a mai gasi ceva in expeditii(resurse, materie sau nave), in sensul ca s-au mai redus....ma refer la mine....trimit expeditii non stop pe oricare cont activez si au fost perioade destul de lungi in care nu am pierdut niciuna(eu netrimitand flote intregi pe post de fs sau poate sa prind suta de milioane in camp de resturi sau valori nave), iar in ultima perioada(ultimele 3-4 saptamani) aproape nu este zi in care sa nu pierd cate o expeditie pe unul din conturi....adica, dintr-o data sansele sa le pierzi au cam crescut al naibii de mult...cat despre eventurile in care ai sansa sa gasesti materie, boostere, ultimele de acest gen nu au mai adus bogatiile promise, daca gasesti vreun booster intr-o zi intreaga, daca ai gasit doua, te simti norocos......aceste eventuri(cel putin ultimele legate de expeditii, au fost chiar degeaba), in anii trecuti cand veneau astfel de eventuri te asteptai sa gasesti materie, sa aduni cateva zeci sau peste suta de mii pe intreaga perioada a eventului sau sa gasesti mai multe boostere.......tot ce am spus mai sus este din prisma omului care trimite expeditii in mod constant, nu ma refer la alti jucatori care trimit cand isi aduc aminte, sau cand au chef.....in concluzie(stiu ca mai este un tread deschis cu privire la ce parere avem legat de clase) nu prea mai este mare smecherie sa fii explorator si in asentimentul meu sunt toti cei care si-au ales clasa explorator.....numai bine si poate va fi mai bine.

  • Schimbari sunt, am observat si eu diferenta in rezultate...pe langa faptul ca intalnesc pirati sau extraterestii cat se poate de rar, primesc foarte multe nave intr adevat. Plus reducerea ratei de castig a expeditiilor


    Sunt de parere ca inca sunt neechilibrate clasele.. generalul nu poate fi prea prosper datorita numarului redus de jucatori pe care il are comunitate noastra si usor, usor, se poate pierde interesul si pentru clasa exploratorului ( este drept ca era prea OP inainte ) dar inca sunt de parere ca nu este o clasa echilibrata..


    Sunt un fan al expeditiilor si imi doresc sa fie cat se poate de prospere dar estomparea unei clase pentru a se putea ajunge la un anumit egal este o solutie fiabila daca nu se poate gasii o alternativa de prosperare a celorlate doua


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • va salut....am trecut de la explorator la colectionar. nu mai am stresul exp.este destul de buna clasa colect.daca ai minele de la 35 in sus cu crawler...........joc placut tuturor

    • Rezultatul Expeditiei: 25.01.2021 17:57:51
      De la: Control Flota Pe o luna mica cu propria atmosfera expeditia ta a gasit niste depozite uriase de resurse in stare bruta. Echipajul de la sol incearca sa ridice incarcatura de comoara nationala.

      Cristal 25.200.000 au fost capturate

      Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.
    • Rezultatul Expeditiei: 25.01.2021 17:57:07
      De la: Control Flota Pe o luna mica cu propria atmosfera expeditia ta a gasit niste depozite uriase de resurse in stare bruta. Echipajul de la sol incearca sa ridice incarcatura de comoara nationala.

      Metal 45.150.000 au fost capturate

      Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    I'M NOT PERFECT but I'M LIMITED EDITION

  • De la: Control Flota

    O flotă fugară a lăsat în urmă un articol în speranţa că ne va distrage atenţia şi ei vor putea să scape

    KRAKEN de Bronz a fost adăugat la inventar.

    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    De la: Control Flota
    O flotă fugară a lăsat în urmă un articol în speranţa că ne va distrage atenţia şi ei vor putea să scape

    Potenţiator de argint pentru producţia de Metal a fost adăugat la inventar.

    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    De la: Control Flota
    Flota noastră a găsit un artefact valoros

    DETROID de Bronz a fost adăugat la inventar.

    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    De la: Control Flota
    Expeditia ta a descoperit un asteroid mic din care au putut fi stranse niste resurse.

    Metal 2.100.000 au fost capturate

    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Asta ca si Colectionar. Mi se par ok, avand in vedere ca sunt un plus pe langa bonusurile date de clasa.

    Foarte rar am pierdut flota in gauri negre, maxim 1 data pe luna, la 12-16 expeditii la 24 de ore

  • Si eu pot spune ca sunt pe plus cu mult.. este drept ca acum cateva zile mi-au fost mancate 2 valuri de expeditie dar per total, de la 1 ianuarie a inceput sa imi dea foarte mult.. ( chiar daca ma astept ca maine sa apara vreo gaura neagra si sa ma faca sa ma fi bucurat degeaba )



    De la: Control Flota

    Am gasit resturile dintr-o armada. Tehnicienii s-au dus direct catre majoritatea navelor aproape intacte si incearca sa le repare.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:

    Proba de spionaj: 17344

    Vanator greu: 1705

    Pathfinder: 2

    Transportor mic: 174

    Reaper: 211


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    ========================================================


    De la: Control Flota

    Flota ta de expeditie raporteaza descoperirea unei epave a unei nave extraterestre uriase. Nu au fost capabili sa invete de la tehnologiile lor dar au fost capabili sa divida nava in componentele sale principale si au facut niste resurse folositoare din acestea.


    Deuteriu 49.350.000 au fost capturate


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca nici un om nu a fost prin aceasta parte a galaxiei inainte.


    =========================================================


    De la: Control Flota

    Flota ta de expeditie raporteaza descoperirea unei epave a unei nave extraterestre uriase. Nu au fost capabili sa invete de la tehnologiile lor dar au fost capabili sa divida nava in componentele sale principale si au facut niste resurse folositoare din acestea.


    Metal 96.600.000 au fost capturate


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    ===========================================================


    De la: Control Flota


    Atacator: (Extraterestrii): 644.172M

    Resurse: 0, Capturat: 0%

    Câmp de rămăşiţe (nou creat): 142.878M


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • De la: Control Flota

    Flota ta de expeditie raporteaza descoperirea unei epave a unei nave extraterestre uriase. Nu au fost capabili sa invete de la tehnologiile lor dar au fost capabili sa divida nava in componentele sale principale si au facut niste resurse folositoare din acestea.



    Cristal 64,013,325 au fost capturate



    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.

  • Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Proba de spionaj: 10407
    Nava de razboi: 110
    Bombardier: 140
    Vanator greu: 23
    Transportor mic: 493
    Reaper: 2


    Curele minerale in jurul unei planete necunoscute contin resurse nenumarate. Navele de expeditie se intorc inapoi cu depozitele pline!
    Cristal 53,400,000 au fost capturate
    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.

    "Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta." :ban: