Slot 16 - Ce ati gasit in expeditie ?

  • am sters mesajul, dar am prins si eu 345 materie intunecata...



    am si eu 2 intrebari :)


    1. Vre-o sansa sa iei RIP?
    2. Vre-o sansa sa iei peste 1k materie intunecata?( depinde de cat ai capacitatea cargo) ?

    The post was edited 1 time, last by ChristophMTN ().

  • Quote

    Originally posted by ChristophMTN


    1. Vre-o sansa sa iei RIP?
    2. Vre-o sansa sa iei peste 1k materie intunecata?( depinde de cat ai capacitatea cargo) ?


    1. NU
    2. O deformarea hiperspatiala spontana a permis expeditiei tale sa adune o cantitate mare de Materie Intunecata! Ai luat Materie Intunecata 1190. :D

  • .....Va scrie acolo cu rosu ca la orbi ca expeditiile sunt periculoase bla bla bla (pt cei nemultumiti de expeditiile trimise)


    In total din 15 expeditii am adunat :
    5 prb spionaj
    6 vanatori usori
    5 trans mici
    500 materie intunecata
    1800 cristal :)


    Pierderi :
    6 trans mici ...am dat expeditii numai cu transportoare mici :)

  • Expeditia ta a ajuns intr-un sector plin de furtuni de particule. Acest lucru a supraincarcat depozitele de energie si majoritatea sistemelor navei s-au prabusit. Mecanicii tai au fost capabili sa evite cel mai rau lucru dar expeditia se va intoarce cu o intarziere mare.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.
    :wtf:

  • Expeditia noastra raporteaza ca un Moa Tikarr si trupele sale salbatice solicita capitularea nostra neconditionata. Daca acestia vor deveni seriosi vor trebui sa invete ca navele noastre se stiu apara.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.
    :wtf:

  • Flota de expeditie nu a sarit inapoi in cartier. Academicienii nostrii inca incearca sa afle ce s-a intamplat dar se pare ca flota este pierduta pentru totdeauna.
    da de asta ai auzit?
    :))

  • acolo scria DUTE SI FA SPAAAAAAAAAAAAAAAAM PE FORUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUM

  • nu prea am citit p'aici...


    eu pot trimite 2 expeditii d'odata... si fac lucrul asta de 2 ori pe zi... deci in total 4 expeditii pe zi... de 3 sapt nu am mai avut nici o pierdere... din contra am strans aproape 2k de MATERIE INTUNECATA (cu taraita) evident... :D


    si multa flota si multe resurse... si cateva poze ale universului... si multe nimicuri... :D


    ce sa mai bafta! :D


    fabregas

    The post was edited 1 time, last by fabregas ().

  • FAAAAAAAAAAAA BRE GAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAS


    din parte mea ai SPAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAM

  • Inafara de ceva ciudat, animale mici de pe o planeta martiana necunoscuta, expeditia nu aduce nimic incitant inapoi.


    mi-a adus animalute inapoi =))

  • 03-27 08:08:49 Comanda flota Rezultatul Expeditiei: []
    Curele minerale in jurul unei planete necunoscute contin resurse nenumarate. Navele de expeditie se intorc inapoi cu depozitele pline!
    Ai luat Cristal 810.000.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.



    pe u6 ... dar am trimis ceva flota :D :D :D

  • O neasteptata cuplare in spate la teava motoarelor a grabit intoarcerea expeditiei, se intoarce acasa mai repede decat trebuia. Primele rapoarte arata ca nu au nimic incitant sa decarteze. Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.



    Expeditia noastra a gasit o planeta care a fost aproape distrusa in timpul unui anumit lant de razboaie. Exista nave diferite care plutesc in jurul orbitei. Tehnicienii incearca sa repare cateva dintre ele. Poate ca de asemenea vom primi informatii despre ce s-a intamplat acolo. Urmatoarele nave fac acum parte din flota: Bombardier 1 Vanator greu 1 Vanator usor 8 Interceptor 1



    Expeditia ta a descoperit un asteroid mic din care au putut fi stranse niste resurse.
    Ai luat Metal 216.000.

    Si totusi , e doar un joc...



    Cont actual mizar:Crius.

  • Quote

    Originally posted by kingpin
    na nui idea rea de a avea un rip dar sunt inca prea mic (


    dar sa vezi cand ti-l cioparteste alien ce idee buna va fi :)

  • Quote

    Originally posted by Des13


    dar sa vezi cand ti-l cioparteste alien ce idee buna va fi :)


    nu il cioparceste, ca baiatu ii destept si baga fodder 2 probe de spionaj rotfl


  • Urmatoarele flote se intalnesc in lupta


    Atacator: Alecx
    Vanator Mic...113
    Vanator Mare...9
    Crucisator...45


    Aparator: Piraten
    Vanator Mic...41
    Vanator Mare...2
    Crucisator...13


    -- Dupa batalie --


    Atacator: Alecx
    Vanator Mic...93 ( pierdut: 20 )
    Vanator Mare...9 ( pierdut: 0 )
    Crucisator...45 ( pierdut: 0 )


    Aparator: Piraten
    Distrus


    Atacatorul a castigat batalia!



    Rezultatul bataliei
    (Presupunand ca atacatorul a colectat campul de ramasite)
    Atacator pierdut: 0
    Aparator pierdut: 0
    Total Pierderi: 0

    Converted with Invader Skodge's CR Converter 3.5





    :(:(

    Universul Capella - alianta Funebre


  • Cred ca ti-ai trimis toata flota pentru asta cu tot cu recuri si nave de colonizare!