Slot 16 - Ce ati gasit in expeditie ?

  • Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Metal 234.000.


    bun si asta decat deloc... :P

  • Expeditia ta a dat de niste nave spatiale stricate foarte vechi de la o batalie vechel. Unele componente au putut fi salvate si reciclate.
    Ai luat Metal 234.000.


    numai de metal dau....

  • uitati peste ce am dat in expeditie :
    Flota ta de expeditia a facut contactul cu o rasa de extraterestrii timizi. Acestia anunta ca wiykd-ul lor a trimis un reprezentant cu bunuri sa faca schimb pentru lumile voastre.


    vreau sa stiu ce face?ca nu am primit nimic :|

  • Expeditia ta a gasit un convoi antic, plin dar parasit. Cateva din resurse au putut fi salvate.
    Ai luat Metal 792.000.


    luatzi de aici , mai , cercetashilor ! :D

  • Expeditia noastra a dat de un santier naval automat si vechi. Unele nave sunt inca in faza de productie si tehnicienii nostrii in acest moment incearca sa reactiveze generatoarele de energie ale santierului.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Proba de spionaj 254
    Transportor mic 14



    Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Metal 57.120.




    si azi am mai luat cateva resurse(metal cristal deut)
    vreo 500 materie intunecata...mam intalnit cu pirati beti ... problema la reactoare...si cateva nave

  • Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Metal 250.492.


    Am gasit ramasitele unei nave extraterestre. Pe bordul sau era un recipient mic cu catava Materie Intunecata!
    Ai luat Materie Intunecata 150.


    am avut o zi buna azi :)

  • Expeditia ta a dat peste o fortareata a unei celebritati care a fost parasita cu ani in urma. In hangarul fortaretei ei gasesc nave noi. Tehnicienii incearca sa le faca pe unele dintre ele sa zboare din nou.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Proba de spionaj 24

  • am zis si eu odata sa trimit toata flota in expeditie...bun,zis si facut...m-am trezit dimineata am intrat la mesaje si am vaz o batalie...plm alyenii...mi-au fac pagube de 3,5kk :| m-am ars;)) a fost prima mea expeditie si ultima:)))

  • Am dat peste ramasitele unei expeditii precedente! Tehnicienii nostrii vor incerca sa repare unele din nave.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Vanator usor 10

  • Quote

    Originally posted by clotrun
    Am dat peste ramasitele unei expeditii precedente! Tehnicienii nostrii vor incerca sa repare unele din nave.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Vanator usor 10



    Expeditia ta a dat peste o fortareata a unei celebritati care a fost parasita cu ani in urma. In hangarul fortaretei ei gasesc nave noi. Tehnicienii incearca sa le faca pe unele dintre ele sa zboare din nou.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Proba de spionaj 40
    Transportor mare 2
    Transportor mic 1

  • Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Cristal 59.440.

  • Expeditia a prealuat o nava fantoma care transporta o cantitate mica de Materie Intunecata. Nu am gasiti nici un indiciu la ce s-a intamplat cu echipajul original a navei dar tehnicienii nostrii au fost capabili sa salveze Materia Intunecata.
    Ai luat Materie Intunecata 196.


    Expeditia ta a descoperit un asteroid mic din care au putut fi stranse niste resurse.
    Ai luat Metal 104.288.


    :santa:

  • Am gasit o statie de pirati abandonata. Exista niste nave vechi in hangar. Tehnicienii nostrii incearca sa-si dea seama daca unele dintre ele mai sunt folositoare sau nu.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Transportor mare 3
    Vanator usor 1
    Proba de spionaj 6




    Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Cristal 59.440.

  • Expeditia ta a facut poze superbe la o super nava. Nimic nou nu a putut fi obtinut din expeditie dar macar sunt sanse bune sa castigi competitia de "Cea mai Buna Poza din Univers" de anu viitor. ...mda....

  • Probabil serbarea zilei capitanului nu ar fi trebuit facuta pe o planeta izolata. O febra teribila necunoscuta a cauzat ca majoritatea echipajului expeditiei sa stea in camera de prim ajutor in timpul restului expeditiei. Datorita lipsei stafului expeditia s-a prabusit.


    asta inseamna ca s-au dus navele? ;(eu vad ca se intorc...

  • O deformarea hiperspatiala spontana a permis expeditiei tale sa adune o cantitate mare de Materie Intunecata!
    Ai luat Materie Intunecata 1190.


    :santa: cine zice ca nu vine mosul....ia ce captura am facut cu un transportator mic :devil:
    Record....a mai avut careva? :D

  • Quote

    Originally posted by Gabri3l
    uitati peste ce am dat in expeditie :
    Flota ta de expeditia a facut contactul cu o rasa de extraterestrii timizi. Acestia anunta ca wiykd-ul lor a trimis un reprezentant cu bunuri sa faca schimb pentru lumile voastre.


    vreau sa stiu ce face?ca nu am primit nimic :|


    ai primit comerciant mocca..:D

  • Expeditia noastra a fost atacata de un grup mic de nave necunoscute!


    i-am batut pe alieni cu pierderi mici... urmeaza inca 2 peste ceva vreme... daca iasa ceva anunt :D

  • Am prins un mesaj radio de la niste pirati beti. Se pare ca vom fi atacati in curand.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.