Slot 16 - Ce ati gasit in expeditie ?

  • Quote

    Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Metal 74.868.

  • Quote

    Expeditia noastra a gasit o planeta care a fost aproape distrusa in timpul unui anumit lant de razboaie. Exista nave diferite care plutesc in jurul orbitei. Tehnicienii incearca sa repare cateva dintre ele. Poate ca de asemenea vom primi informatii despre ce s-a intamplat acolo.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Proba de spionaj 76
    Transportor mic 1
    Vanator greu 1


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

  • Quote

    Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Metal 300.168.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    Quote

    Noul modul de navigare inca se lupta cu unele probleme. Saltul expeditiei nu numai ca a condus navele in directia total gresita dar a folosit si tot Deuteriul. Din fericire saltul flotei i-a dus destul de aproape de luna planetei stea. Putin dezamagit expeditia se intoarce acum fara impuls. Calea de intoarcere va dura ceva mai mult.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Quote

    Expeditia ta a facut poze superbe la o super nova. Nimic nou nu a putut fi obtinut din expeditie dar macar sunt sanse bune sa castigi competitia de "Cea mai Buna Poza din Univers" de anu viitor.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Quote

    Flota ta de expeditia a facut contactul cu o rasa de extraterestrii timizi. Acestia anunta ca wiykd-ul lor a trimis un reprezentant cu bunuri sa faca schimb pentru lumile voastre.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.(comerciant de cristal)



  • Quote

    Liderul navigatiei a avut o zi proasta si asta a cauzat expeditiei sa ajunga la calculari gresite. Nu numai ca flota a aterizat intr-un loc complet diferit dar calea inapoi necesita mult mai mult timp.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Quote

    Expeditia ta a facut poze superbe la o super nova. Nimic nou nu a putut fi obtinut din expeditie dar macar sunt sanse bune sa castigi competitia de "Cea mai Buna Poza din Univers" de anu viitor.


    ma enerveaza deja supernova asta


    Quote

    Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Metal 90.850.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Quote

    Expeditia ta a dat peste o fortareata a unei celebritati care a fost parasita cu ani in urma. In hangarul fortaretei ei gasesc nave noi. Tehnicienii incearca sa le faca pe unele dintre ele sa zboare din nou.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Crucisator 3
    Transportor mic 1
    Transportor mare 1


    Quote

    Expeditia ta a dat de niste nave spatiale stricate foarte vechi de la o batalie vechel. Unele componente au putut fi salvate si reciclate.
    Ai luat Cristal 10.590.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Quote

    Un virus de calculator ciudat a atacat sistemele de navigar cu putin dupa plecarea de pe sistemul nostru solar. Acest lucru a cauzat flota de expeditie sa zboare in cercuri. Nu mai e nevoie sa spunem ca expeditia nu a fost de prea mare succes.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.

  • Quote

    Expeditia a prealuat o nava fantoma care transporta o cantitate mica de Materie Intunecata. Nu am gasiti nici un indiciu la ce s-a intamplat cu echipajul original a navei dar tehnicienii nostrii au fost capabili sa salveze Materia Intunecata.
    Ai luat Materie Intunecata 113.


    Quote

    Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.

  • Quote

    Expeditia ta a dat peste o fortareata a unei celebritati care a fost parasita cu ani in urma. In hangarul fortaretei ei gasesc nave noi. Tehnicienii incearca sa le faca pe unele dintre ele sa zboare din nou.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Vanator greu 5
    Transportor mic 1


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.

  • Quote

    Expeditia ta a dat de niste nave spatiale stricate foarte vechi de la o batalie vechel. Unele componente au putut fi salvate si reciclate.
    Ai luat Deuteriu 108.000.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    Quote

    O fiinta formata din energie pura s-a asigurat ca toti membrii expeditiei au privit doar la tiparul hipnotizant a ecranelor. Cand majoritatea dintre ei s-au trezit din nou expeditia a trebuit sa fie abandonata deoarece aveau prea putin Deuteriu.


    Quote

    Expeditia ta a descoperit un asteroid mic din care au putut fi stranse niste resurse.
    Ai luat Metal 234.000.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

  • Quote

    Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica. Dar scanarile arata ca are o multime de resurse. Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Cristal 15.936.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Quote

    Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Metal 450.000.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Quote

    Expeditia ta a dat de niste nave spatiale stricate foarte vechi de la o batalie vechel. Unele componente au putut fi salvate si reciclate.
    Ai luat Deuteriu 15.936.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Quote

    Expeditia ta a descoperit un asteroid mic din care au putut fi stranse niste resurse.
    Ai luat Metal 180.000.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    Expeditia noastra a fost atacata de un grup mic de nave necunoscute!



    Urmatoarele flote se intalnesc in lupta


    Atacator: smarty
    Transportor Mic...8
    Vanator Mic...30
    Vanator Mare...48
    Crucisator...55
    Nava de razboi...134
    Bombardier...3
    Interceptor...1


    Aparator: Aliens
    Transportor Mic...4
    Vanator Mic...11
    Vanator Mare...25
    Crucisator...22
    Nava de razboi...52
    Bombardier...2
    Interceptor...1




    -- křřřup křřřuup KŘUPP.... BUMMM --



    Atacator: smarty
    Transportor Mic...5 ( pierdut: 3 )
    Vanator Mic...19 ( pierdut: 11 )
    Vanator Mare...24 ( pierdut: 24 )
    Crucisator...45 ( pierdut: 10 )
    Nava de razboi...131 ( pierdut: 3 )
    Bombardier...3 ( pierdut: 0 )
    Interceptor...1 ( pierdut: 0 )


    Aparator: Aliens
    Distrus


    Atacatorul a castigat batalia!



    Rezultatul bataliei
    (Presupunand ca nimeni nul a colectat campul de ramasite)
    Atacator pierdut: 766000
    Aparator pierdut: 4113000
    Total Pierderi: 4879000


    ah da si la aceste coordonate ar trebui sa pluteasca vreo 1463700 de resurse

    Converted with Invader Skodge's CR Converter 3.5 (Skin: "gemer")

    The post was edited 4 times, last by smarty ().


  • Quote

    Expeditia ta a descoperit un asteroid mic din care au putut fi stranse niste resurse.
    Ai luat Deuteriu 54.325.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

  • 1.uni 2.
    Expeditia ta a primit un semnal de urgenta. Un mega cargo a fost capturat pe un camp de gravitatie puternic generat de un planetoid. Dupa ce cargoul a fost eliberat cu succes capitanul a anuntat fericit ca persoana care i-a salvat va fi clientul lor preferat si exclusiv.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.
    2.uni5(ieri)
    Expeditia ta a primit un semnal de urgenta. Un mega cargo a fost capturat pe un camp de gravitatie puternic generat de un planetoid. Dupa ce cargoul a fost eliberat cu succes capitanul a anuntat fericit ca persoana care i-a salvat va fi clientul lor preferat si exclusiv.
    3.uni5(azi)
    Flota ta de expeditia a facut contactul cu o rasa de extraterestrii timizi. Acestia anunta ca wiykd-ul lor a trimis un reprezentant cu bunuri sa faca schimb pentru lumile voastre.
    plus
    4.uni4(ieri).
    Expeditia ta a dat peste o fortareata a unei celebritati care a fost parasita cu ani in urma. In hangarul fortaretei ei gasesc nave noi. Tehnicienii incearca sa le faca pe unele dintre ele sa zboare din nou.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Vanator usor 1
    Proba de spionaj 4

  • aste sunt expeditiile mele :) ( mai multe esuate )
    -------------------------------------------------------------------------------


    06-21 18:56:39 Comanda flota Rezultatul Expeditiei:
    Expeditia ta a dat de niste nave spatiale stricate foarte vechi de
    la o batalie vechel.
    Unele componente au putut fi salvate si reciclate.
    Ai luat Cristal 15.540.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor:
    Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    -------------------------------------------------------------------------------------------
    06-22 03:29:17 Comanda flota Rezultatul Expeditiei:

    Noul modul de navigare inca se lupta cu unele probleme.
    Saltul expeditiei nu numai ca a condus navele in directia total
    gresita dar a folosit si tot Deuteriul. Din fericire saltul flotei
    i-a dus destul de aproape de luna planetei stea.
    Putin dezamagit expeditia se intoarce acum fara impuls.
    Calea de intoarcere va dura ceva mai mult.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor:
    Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    ------------------------------------------------------------------------------------
    Expeditia ta a descoperit un asteroid mic
    din care au putut fi stranse niste resurse.
    Ai luat Metal 20.960.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor:
    Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    ---------------------------------------------------------------------------------


    06-22 18:34:13 Comanda flota Rezultatul Expeditiei:
    Am gasit o statie de pirati abandonata. Exista niste nave vechi in hangar.
    Tehnicienii nostrii incearca sa-si dea seama daca unele dintre ele mai sunt folositoare
    sau nu.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Proba de spionaj 47
    Transportor mare 1


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor:
    Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    -------------------------------------------------------------------------------


    Expeditia a gasit un planetoid radioactiv cu o atmosfera extrem de toxica.
    Dar scanarile arata ca are o multime de resurse.
    Cu ajutorul dronelor automate am incercat sa capturam cat mai multe resurse posibile.
    Ai luat Metal 96.672.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor:
    Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    --------------------------------------------------------------------------------


    Expeditia a urmarit niste semnale ciudate catre un asteroid.
    In miezul asteroidului a fost gasita o cantitate mica de Materie Intunecata.
    Asteroidul a fost luat si exploratorii incearca sa extraga Materia Intunecata.
    Ai luat Materie Intunecata 131.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor:
    Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    -----------------------------------------------------------------------------------------


    06-23 19:00:13 Comanda flota Rezultatul Expeditiei:
    Am gasit un extraterestru ciudat la bordul unei nave mici
    care ne-a dat o valiza cu Materie Intunecata in schimbul unor calcule matematice simple.
    Ai luat Materie Intunecata 129.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor:
    Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    --------------------------------------------------------------------------------------



    Expeditia ta a dat peste o fortareata a unei celebritati care a fost
    parasita cu ani in urma.
    In hangarul fortaretei ei gasesc nave noi.
    Tehnicienii incearca sa le faca pe unele dintre ele sa zboare din nou.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Transportor mare 1
    Proba de spionaj 73


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor:
    Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.



    ----------------------------




    O fiinta formata din energie pura s-a
    asigurat ca toti membrii expeditiei au privit doar
    la tiparul hipnotizant a ecranelor.
    Cand majoritatea dintre ei s-au trezit din
    nou expeditia a trebuit sa fie abandonata deoarece aveau prea putin Deuteriu.


    pierdut 15 mii deuteriu


    ----------------------------------------------------------------------
    Ei bine, acum stim ca acele anomalii rosii,
    clasa 5 nu doar ca au efect rau asupra navigatiei sistemelor navelor
    dar de asemenea genereaza o halucinare masiva asupra echipajului.
    Expeditia nu a adus nimic inapoi.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor:
    Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    pierdut 15 mii deuteriu


    -----------------------------------------------------------------
    Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor
    accesibile si am strans cateva cu succes.
    Ai luat Metal 101.760.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor:
    Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.


    -----------------------------------------------------


    06-26 18:25:01 Comanda flota Rezultatul Expeditiei:
    Expeditia ta a dat de niste nave spatiale stricate
    foarte vechi de la o batalie vechel.
    Unele componente au putut fi salvate si reciclate.
    Ai luat Cristal 87.040.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor:
    Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.




    -------------------------------------------
    06-27 04:51:24 Comanda flota Rezultatul Expeditiei:
    Expeditia noastra a gasit o planeta care a fost aproape distrusa
    in timpul unui anumit lant de razboaie.
    Exista nave diferite care plutesc in jurul orbitei. Tehnicienii incearca sa repare cateva dintre ele. Poate ca de asemenea vom primi informatii despre ce s-a intamplat acolo.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Transportor mic 1
    Vanator greu 1


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor:
    Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.


    -----------------------------------


    06-27 14:36:27 Comanda flota Rezultatul Expeditiei:
    Am gasit o statie de pirati abandonata.
    Exista niste nave vechi in hangar.
    Tehnicienii nostrii incearca sa-si dea seama
    daca unele dintre ele mai sunt folositoare sau nu.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Transportor mic 7
    Transportor mare 1
    Proba de spionaj 1


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.Expeditia ta a dat peste o fortareata a unei celebritati



    --------------------------------------------------


    Probabil serbarea zilei capitanului nu ar fi trebuit facuta pe o planeta izolata.
    O febra teribila necunoscuta a cauzat ca
    majoritatea echipajului expeditiei sa stea in camera
    de prim ajutor in timpul restului expeditiei.
    Datorita lipsei stafului expeditia s-a prabusit.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor:
    Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.
    ----------------------------------------------------------

  • Quote

    Expeditia ta a dat peste o fortareata a unei celebritati care a fost parasita cu ani in urma. In hangarul fortaretei ei gasesc nave noi. Tehnicienii incearca sa le faca pe unele dintre ele sa zboare din nou.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Proba de spionaj 9

  • Am gasit ramasitele unei nave extraterestre. Pe bordul sau era un recipient mic cu catava Materie Intunecata!
    Ai luat Materie Intunecata 176.

  • Quote

    Am gasit resturile dintr-o armada. Tehnicienii s-au dus direct catre majoritatea navelor aproape intacte si incearca sa le repare.


    Urmatoarele nave fac acum parte din flota:
    Nava de razboi 2
    Proba de spionaj 21


    In sfarsit am prins si eu ceva :)

    The post was edited 1 time, last by Alexander90 ().

  • Quote


    Am fost nevoiti sa ne luptam cu niste pirati care, din fericire, erau putini.


    Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat.

  • Quote

    Ei bine, acum stim ca acele anomalii rosii, clasa 5 nu doar ca au efect rau asupra navigatiei sistemelor navelor dar de asemenea genereaza o halucinare masiva asupra echipajului. Expeditia nu a adus nimic inapoi.

  • Quote

    Am gasit un extraterestru ciudat la bordul unei nave mici care ne-a dat o valiza cu Materie Intunecata in schimbul unor calcule matematice simple.
    Ai luat Materie Intunecata 172.

  • nu am mai fost de mult in expeditii
    si azi am zis sa imi incerc si eu norocul
    yepeeeeeeee ca ma saturasem sa fac probe in fiecare zi



    Quote

    Am gasit un cimitir imens de nave. Cativa din tehnicienii de pe flota expeditiei au fost capabili sa repare unele din nave. Urmatoarele nave fac acum parte din flota: Vanator usor 38 Proba de spionaj 227 Vanator greu 1


    Quote

    Pe un planetoid izolat am gasit niste campuri de resurse usor accesibile si am strans cateva cu succes. Ai luat Metal 70.720.

  • alta expeditie reusita :D

    Quote

    Expeditia noastra indeplineste un experiment unic. Au fost capabil sa stranga Materie Intunecata de la o stea pe cale de disparitie.
    Ai luat Materie Intunecata 422.