Interviuri

  • hmm frumos realizat mini interviurile ..


    Toti au dubii in ce consta unele banuri ... binenteles nu toate


    sa zicem ca evilone ii tare pe pozitii cu progamelul acela ... sa vedem pana cand


    oricum frumos interviu


    PS: Adica Evil tu stii cum sa "contra.ataci" programul adica sa iti pui bot sau script :-? ?

    The post was edited 1 time, last by *Crus4d3r* ().

  • da meRsi,mi-ai cenzurat postul,era ceva scris de rau in el? ,nu era pic de jignire,era vorba de eVILtWO SI DE PROGRAMUL LUI.

    The post was edited 1 time, last by superdany99 ().

  • Quote

    Originally posted by EvilOne
    Evilone: Raspunsul este nu! Daca se face public modul in care au fost prinsi nu face decat sa puna scripterii la munca.


    Daca nici celialti moderatori sau Operatori NU au dreptul de a sti despre ce e vorba (chiar daca au semnat si ei DPA, clauzele alea ale voastre de confidentialitate sunt valabile si pentru ei), asta inseamna doar un singur lucru: voi cei din Staff nu aveti incredere intre voi. Unii ii lucreaza la spate pe ceilalti. Fiecare are cate o arma secreta la un moment dat.


    De ce oare nu i-a dat Porto afara din Staff pe "trisorii" darksleep si nightcrawler? Simplu, pentru ca stie ca sunt nevinovati...


    De ce nu a inchis threadul cu discutia despre banuri? Simplu, pentru ca e limpede ca userii au dreptate.


    De ce verzii MotanuD, Nobody si Lucku, in aceste interviuri arunca voalat cu sageti in directia varfului Portocaliu? Simplu, e o situatie clasica de Bine vs. Rau. Pe toate fronturile.


    Exista o lupta ascunsa pentru suprematie, si doar un lucru conteaza... Pe cine sprijina CoMa in final? Oare cuvantul a atator oameni verzi e mai putin valoros decat a doi portocalii?
    Ramane de vazut. Suspansul se mentine, pana la viitorul episod din telenovela "Ogame cu Nabadai".

  • Urmaresc destul de putin forumul si am putini prieteni cu care vorbesc despre curentele din Ogame, deci ar fi pacat sa fiu judecat drept partinitor cu unul sau cu altul. Am niste intrebari la care nu astept raspuns dar pe care le vreau încolţite in mintea multor colegi de joc, fie ei inamici declarati sau colegi de aliante.


    Ma intreb daca toata campania asta RSO nu e o refulare a căţeilor celor banaţi. A sclavilor puşi in miscare pentru recăpătarea conturilor.


    Pe de alta parte, nu am cum sa nu ma intreb daca nu cumva programelul lui evilone (de care am auzit doar cuvinte de laudă) nu e doar un paravan in favoarea banării unora care cumparau prea mult deuteriu in detrimentul balelor pe care gameforge le are cand vine vorba de materie intunecata. De ce sa cumpere doar cativa jucatori antimaterie cand ar putea cumpara mai multi?


    Aici, chiar dacă se zice că Gerula îi ţinea spatele lui EuRo, politica firmei i-ar trece peste cap oricărui operator.


    Şi pana una alta de ce să nu se ştie metodele de depistare a boţilor? Şi cand e vorba de viteza excesiva pe străzi tot ni se zice unde sunt radarele. Se anunţă la radio. Ei (operatorii) ar trebui sa previna folosirea botilor, nu sa stea cu radarul la pândă să baneze cât mai mulţi jucători. T&C e corespondentul codului penal din RL, şi n-am auzit în continentul nostru ca cineva să fie omorât sau băgat la puşcărie 25 de ani din prima. Interesul lor e sa dea cati mai multi jucatori afară sau să-şi pastreze un joc integru?


    Nu vreau să par solidar nici cu EuRopeanu, nici cu Gerula şi nici cu Adama cu care sunt bun prieten. Şi cu nici unul din jucătorii banaţi pentru că nu mă identific cu nici unul din ei. Părerea mea e că jucătorii de top, sau acoliţii lor, s-au jucat cu monopolul GF. Dacă nu le încurcau afacerile poate că nu aveau nici o problemă.


    Poate că dacă tot se face atâta zarvă acum, n-ar fi rău să se puna şi problema moralităţii din T&C. Păcat că moralitatea n-are treabă cu banii. Dacă vreţi să mă consultaţi aş avea o serie bună de recomandări pentru regulamentul moral. :) Toată lumea ar fi mai atenta cu ceilalţi, iar cei care folosesc BOŢi s-ar răzgândi.

    EU: stai ca l-am spart pe unu azi!
    EA: bine, atunci astazi ai mancare de metal la cuptor, cu salata de cristal si garnitura de deuteriu!
    --------------------
    Wall-e: bagi flotă ca berilă
    Marvin: şi bag bere ca flotilă

  • Pai intrebai mai devreme de ce sa nu zica cum au descoperit ca folosesc boti ?


    Pai iti spun eu . Iti poti imagina cam cum functioneaza un bot sau script de browser si cam cum arata logurile ? Daca iti dai seama iti dai seama si ca de fapt nu exista nici un fel de dovada .Pentru ca tot ce exista sunt de fapt niste miscari ceva mai rapide a unui jucator . Care nu pot sa fie nici prea rapide , pentru ca chiar si cu script comenzile se dau tot pe browser asa ca practic treaba e foarte aproximativa .Deci practic nu exista nici un fel de dovada "incontestabila " ca cineva o folosit scripturi sau mai stiu eu boti. Cam aste e de fpt ideea .

  • EvilOne poate esti tu un mic geniu care inventeaza
    boti si etc dar ai putea sa ne arati si noua unde scrie ca acel program a fost aprobat de GameForge ?


    Felicitari echipei RSO pentru interviuri .

    ..::: Ogame.ro [ retras ] :::..


    ..:::[color=red] „Dacă n-ar fi proştii, deştepţii ar muri de foame.” :::..


  • E putin cam fortata afirmatia ta.
    Si o sa iti raspund si de ce. Cei verzi, printre acre ma numar si eu, sunt suficient de vechi pe forum si suficient de liberi sa isi exprime opinia.
    Chiar daca aceasta contravine deciziilor luate de partea portocalie, numita asa de tine.
    Atat Lucku, cat si Nobody cat si MotanuD isi pot exprima opinia, deoarece clauzele lor legate de conturi difera de cele ale unui GO.
    Iti spun asta pentru ca sunt si GO si Mod. Si cu ocazia asta o sa raspund si la problema scoaterii interviului luat de mine lui EvilOne.
    Tine tot de DPA si de dorinta explicita a lui Evil, dupa ce a vazut unele discutii. este dreptul lui si totodata o raspundere fata de un angajament asumat.
    Si nu in ultimul rand o sa iti explic si de ce au fost unele acuze cum ca exchipa Go e dezbinata si ca nimeni nu a sustinut decizia luata. Pai ce sa sustii? Faza cu bot / script tine sctrict de atributiile unui GA sau SGO. Un go simplu nu da de regula ban pentru asa ceva, decat foarte rar. Asa ca oricat mi s-ar parea de aberant sau nu un ban dat nu am cum sa il comentez sau sa il sustin, deoarece nu intra in atributiile mele si nu cunosc datele problemei. De dat cu presupusul poate oricine. Si se vede asta pe forum.

  • as fi vrut sa citesc si eu interviul cu evilone, dar cica e la cerere :(
    cerere catre cine trebe sa fac? ;)

  • Quote

    Originally posted by angy
    as fi vrut sa citesc si eu interviul cu evilone, dar cica e la cerere :(
    cerere catre cine trebe sa fac? ;)


    Catre nimeni.
    La cererea sa a fost scos de la RSO. E dreptul lui.


    Singura solutie e sa discuti personal cu EvilOne.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Quote

    Originally posted by MotanuD


    Catre nimeni.
    La cererea sa a fost scos de la RSO. E dreptul lui.


    Singura solutie e sa discuti personal cu EvilOne.


    atunci de ce a mai dat acel interviu?eu l-am vazut,dubios rau,ceva pute grav sus acolo,si nu cred ca este mirosul de mici de pe litoralul romanesc.

  • Intrebare e buna, dar nu eu pot sa-ti raspund la ea.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze