Interviu cu _ODA_ - by EuRopeanu

  • EuRopeanu: Buna ODA!
    ODA: Buna sa-ti fie inima!


    EuRopeanu: Povesteste-ne un pic…de unde ...ODA? Cum de ti-ai ales acest nickname!
    ODA: Hai sa nu-l facem in "dulcele stil clasic"! OrcDarkAngel… pentru cunoscatori, vine de la un joc pe care l-am jucat cu multi ani in urma www.kingsofchaos.com, unde am intalnit cativa dintre amicii mei de azi din ogame.


    EuRopeanu: Cum ai dat de ogame! O descriere sumara a parcursului tau pe org si .ro!
    ODA: Cred ca a dat el de mine, daca-mi amintesc bine. Prieteni, la inceputurile u10.org, acolo am invatat , apoi in u16 m-am calit, u18 a fost si este univers de test… testez moon destructions, respectiv 27 universul principal. Daca tot e rost de lauda…Points 4.897.653 (Rank 3 of 2.321)


    EuRopeanu: Nu erai de acord cu univerusurile romanesti! Cum te-ai hotarat sa joci pe ele totusi!
    ODA: Am inceput ca support account, in u3.


    EuRopeanu: U1
    ODA: Pentru stimabilul Herr [fireheart], a… da, uni1... uitasem!


    EuRopeanu: Hehe
    ODA: Insignifiant, sincer nu-mi amintesc de u1 decat ca am jucat un cont de moonshots.


    EuRopeanu: Mi-ai facut luni acolo si eu in schimb, ti-am facut pe u27.
    ODA: Da, imi amintesc, ok... u1 am primit un cont de MS, apoi u3 care l-am facut eu de la 0 si u6… primit de la "prietenul" meu din u27, shadow.


    EuRopeanu: Erati inamici pe u27, nu?
    ODA: Da. Total! A si facut de 2 ori acs pe mine in speranta ca o sa-mi prinda flota, el impreuna cu tribul lui.


    EuRopeanu: Forsaken, o alianta de vedete de pe ORG!
    ODA: Da. Si 8 top 10 fleets sunt ale lor.


    EuRopeanu: Hehehe! Se simte intr-un univers cu acs!
    ODA: La maxim! Am avut de cateva ori ocazii sa-i sparg, dar nu am avut fizic posibilitati sa fac acs cu nimeni Toti erau prea mici


    EuRopeanu: OK ! Ai aterizat pe ogame.ro!
    ODA: Da. Aterizare fortata cumva si culmea, aterizez in acelasi univers cu vechiul meu prieten!


    EuRopeanu: Ce ti-a placut la contul lui Shadow!
    ODA: Flota, flota.. si... flota!


    EuRopeanu: Si ce nu ti-a placut si ai schimbat?
    ODA: Am sters o colonie. Atat. A fost si este un cont cu potential. Shadow a facut o treaba foarte buna. Aaa.. si am mai facut BC.


    EuRopeanu: Si asa...din amici, am devenit rivali!
    ODA: Sincer... nu ma consider rivalul tau, dar imi place sa te necajesc.


    EuRopeanu: In clasament ma refer!
    ODA: Aa... da! Se poate spune! Oricum, pentru mine cea mai mare realizare ar fi sa te fac sa faci fS. Heheheh!


    EuRopeanu: Care este stilul tau preferat de joc!? Ce te caracterizeaza?
    ODA: Echilibrat. Un cont care in timp, sa ajunga sa mearga de la sine. Imi place jocul, in toate formele sale, de la jocurile de cuvinte, la orice fel de sport, la jocurile cu domnisoarele… respectiv cele pe PC. In ultima vreme, ogame a ramas singurul lux pe care mi`l permit sa zicem asa. Sunt perseverent si de obicei flegmatic si mult prea relaxat ca sa imi pese.


    EuRopeanu: Ai vreo compozitie de flota preferata?
    ODA: Uhm.. cam da, dar depinde mult de stadiul universului. Acuma nu pun accent mult pe compozitie, un numar suficient de nave "grele" fac treaba. Pentru mai tarziu... 10K LF : 5K HF : 5K CR: 1K BS : 1K dessie: 1.5-2K BC.


    EuRopeanu: Evidentiaza 3 diferente majore intre jucatorii de pe ogame.ro si cei de pe ogame.org.
    ODA: As fi tentat sa intru in detalii care merg adanc la radacinile noastre ca romani, ca stil de societate si stil de viata, dar incerc sa ma abtin. 1. un jucator top30 nu face fs cu recoltare de pe planeta insa daca te uiti in top10 27 org o sa`l vezi pe ridan, top3, care face fs de pe planeta si trimite si decoy, tot de pe planeta 1 rip si 1 rec.


    EuRopeanu: Hehehe!
    ODA: E turk omul- si e exceptie. 2. As zice ca pe .org e mai relaxata lumea.. dar si aici pot fi contrazis un jucator de top de pe org vs. un jucator de top de aici, daca joaca amandoi fleeteri, cred ca cel din .ro ajunge in reciclatoarele celui din .org, ar mai fi calitatea top10`urilor iar e o diferenta!


    EuRopeanu: Ai bagat frica in fleeterii din uni6.ro! Ai spart mai multi decat oricine pana acuma aici pe uni6.ro! Care este secretul tau?
    ODA: Omul potrivit, la locul potrivit. Ca veni vorba, tocmai am gasit un hit pe lanx, 200 recs, 0 looses


    EuRopeanu: Argggg!
    ODA: Dar nu am reciclatoare. Ma gandesc daca sa il sparg sau nu…


    EuRopeanu: Daca a facut fs gresit, o sa mai faca si maine.
    ODA: Asa zic si eu, dar prefer sa fac acuma sa pot sa plec in alta zona maine ca nu prea mai zboara nimic in raza lunii mele.


    EuRopeanu: Cat de des schimbi zonele?
    ODA: In fiecare noapte, deploy altundeva…nu ma intreba de factura de benzina!


    EuRopeanu: Ti-ai intemeiat o alianta…Penguins!
    ODA: Madagascar 2 rules!


    EuRopeanu: Care sunt principiile dupa care va ghidati?
    ODAInitial am vrut sa fiu singur, dar in timp s-a adunat lume. Nu avem principii. Fiecare face ce il taie capul


    EuRopeanu: Hehehe!
    ODA: Singurul lucru care il avem in comun, deocamdata sunt blestemele de pe circulare cu care ne binecuvantam unul pe altul, dar in timp sper sa ne imprietenim. Asta e scopul unei aliante pentru mine sa formeze prietenii bazate din cand in cand si pe altruism. Auzi prietene… ??


    EuRopeanu: Da?
    ODA: Cred ca n`ai mai auzit cuvantul asta de ceva vreme!


    EuRopeanu: Hehe! Nu fi asa sigur.
    ODA: Bine bine.. nu ma grabesc la judecata!


    EuRopeanu: Ce consideri tu ca gresesc eu ca si jucator sau ca si caracter de nu as avea prieteni!?
    ODA: Atitudine fluctuanta. Uite.. pot sa`ti dau un exemplu, in 27.. m-a rugat cineva sa-i fac moonshot. Ok.. am trimis 3 valuri de crucisatoare, 300 fiecare si nu stiu ce a motrosit nenea ca a reusit sa mi le sparga pe toate fara sa vrea. Meh... ca sa-l iert i`am cerut 10 poze cu fiica lui [bebelusa pe atunci]. Mai gresesti ca esti roman de prea multe ori, si uneori... tigan.


    EuRopeanu: Detaliaza...ce povesti ai auzit?Lucruri ce tu nu le-ai face niciodata!
    ODA: Nu as da pe cineva afara din alianta pentru o greseala pe care a facut`o sau pentru ca nu a actionat intr`o situatie cum m`am gandit eu. Nu as ataca pe un ex`membru al aliantei decat daca se dovedeste ca a fost tradator, sau dupa o lunga perioda dupa ce a fost data afara. Nu as sparge sateliti, ruina aparare...decat in cazuri exceptionale, vorbesc din auzite deci mi`e relativ greu sa intru in detalii. Cui as sparge satelitii? La rank 8, unguru! Hehehe!


    EuRopeanu: Ai spus pe forum ca nu iti place stilul meu de joc! Ca nu esti de acord cu el. Detaliaza un pic aceste aspecte!
    ODA: Aaa…nu mi-au placut niciodata merchant userii! Cred ca asta spune tot. Si eu cumpar mult deut, dar il platesc cu resurse din flotele altora.


    EuRopeanu: Crezi ca simplu fapt ca sunt merchant user m-a adus in top?
    ODA: Merchant + farming + extra-active! Nu e nevoie de mult "skill"! De fapt… niciunde nu e nevoie de skill, doar de timp.


    EuRopeanu: Hehehe!
    ODA: Si de cunostinte de baza sau hai sa zicem, medii, pe care le avem amandoi.


    EuRopeanu: Crezi ca as putea pune alte interese inainte intereselor contului meu? Gen sa dau deut gratis la aliati sau...sa dau moonshoturi?
    ODA: Cred ca ai face asta, daca te-ai hotara sa renunti sau daca ai vedea in asta o oarecare oportunitate
    pentru tine.


    EuRopeanu: Lumea urla sa ma spargi!
    ODA: Cainii latra... ursu trece!


    EuRopeanu: Multimea te indeamna la atac! Cand preconizezi ca o sa cad?
    ODA: "Da-le paine si sange, si vor fi fericiti". Cand o sa cazi? Cand vei hotari sa renunti. Pana atunci, indiferent ce ai pierde, atata timp cat ai vointa sa continui nu exista "o sa cad"! Am cazut in u27 la un an dupa ce am inceput si am cazut rau, dar nu a insemnat nimic.


    EuRopeanu: Pare un razboi epic intre bine si rau pe forum! Tu fiind eroul multimii, iar eu dragonul ce trebuie ucis! Ce crezi despre acest lucru?
    ODA: Cred ca lucrurile nu sunt ceea ce par. Ne cunoastem destul de bineca sa stim motivele / rosturile manifestarilor publice. Stii bine ca daca intentia mea era sa te sparg cu tot dinadinsul o faceam fara tam-tam.


    EuRopeanu: Ninja style! Hehehe!
    ODA: Intentia mea e sa fie fun si e fun! Look at the crowd, they`re excited, they want more and more blood!


    EuRopeanu: Ce va face ODA in uni6 in viitorul apropiat? Sa ne asteptam la ceva...uimitor?
    ODA: Nu! Va continua sa joace cum a facut-o pana acuma daca ceva uimitor va veni la ODA, ODA nu va refuza!


    EuRopeanu: Heeheheh! Legat de ogame, esti GO pe uni1. Explica totusi necunoscutilor ca nu ai nimic de a face cu u6. Aici esti un simplu jucator.
    ODA: Sunt nou, sunt mic, nu stiu nimic. Am multe de invatat. Nu, nu am nimic cu u6. Deocamdata nu prea am nici cu u1. Sunt si voi ramane un simplu jucator, un noob norocos.


    EuRopeanu: Nu exista nici un mod de a te ajuta pe u6 faptul ca esti pe u1 go?
    ODA: Nu! Cine stie, cunoaste, cine nu stie, sa se informeze!


    EuRopeanu: Bun, cu ODA am terminat. Spune-ne despre tine, Ionut!
    ODA: Sunt Ionut! Ioan de fapt, ca si tine
    !
    EuRopeanu: Hehe!
    ODA: Ioan gura de aur!


    EuRopeanu: Raspunde cu da si nu! Alcool?
    ODA: NU!


    EuRopeanu: Credincios?
    ODA: DA


    EuRopeanu: Virgin?
    ODA: NU


    EuRopeanu: Pofticios
    ODA: NU


    EuRopeanu: Blonde sau brunete?
    ODA: Both! Pana acuma am avut numai blondutze.


    EuRopeanu: Sociabil?
    ODA: Da.


    EuRopeanu: Egoist?
    ODA: Nu.


    EuRopeanu: Inteligent?
    ODA: Cel mai!


    EuRopeanu: Somer?
    ODA: No no no...


    EuRopeanu: Scoli terminate? Facultate ma refer….
    ODA: Calculatoare, Poli sper anul viitor sa o termin!


    EuRopeanu: Orientare politica?
    ODA: Ma dezgusta subiectul . Stat totalitar!


    EuRopeanu: Droguri?
    ODA: NO


    EuRopeanu: BTS?
    ODA: NO WAY!


    EuRopeanu: Pepsi sau Cola?
    ODA: Nici unul.


    EuRopeanu: Sport?
    ODA: Fotbal, ping`pong, tenis de camp, drumetii pe munte, alpinism, inot.


    EuRopeanu: Limbi straine?
    ODA: Engleza, francais.. un peu, inteleg portugheza cam 45%!


    EuRopeanu: Film preferat?
    ODA: Legendele toamnei.


    EuRopeanu: Fetisuri ai?
    ODA: No comment!


    EuRopeanu: FS faci?
    ODA: NU lol !


    EuRopeanu: De dormit, dormi?
    ODA: NU


    EuRopeanu: Steroizi??
    ODA: NO


    EuRopeanu: Cafea?
    ODA: NO, sunt vegetarian. Domnu’ EU, sar`mana de interviu, sa va traiasca familia si flota pana ajung eu langa ea.


    EuRopeanu: Ok, am terminat Transmiti ceva comunitatii ogame.ro ?
    ODA: Sanatate maxima, virtute intensiva, faceti FS cu atac si recoltare de pe planeta!




    Discutati aici : Interviu cu _ODA_ - by EuRopeanu