Ghiceste automobilul din imagine?

  • haidati nu mai bagati masini



    1 warn pentru spamm
    data viitoare adauga o imagine
    Lucku

  • Dodge Coronet


    voi posta mai tarziu poza mea dak raspunsul este corect


    [edit]


    The post was edited 2 times, last by Moartea5 ().

  • Quote

    Originally posted by Luuser¿
    Va mai dau un "close-up" la spate, poate ajuta
    Acuma chiar marca nu cred ca e cazul :rolleyes:





    fiat oldie coupe gascaraz 2 :)
    asta e?

  • aa la modelul lui luuser teai referit..nu este fiat
    mai mult ca sigur este dodge coronet....dar asteptam si confirmarea lui luuser ca sa te convingi :D


  • hehe :D my turn .. what car is this?



    nici mie nu imi vine sa cred ce nume simplu are ?(, daca e cel care cred eu :)) .. oricum .. ghicitzi :P


    » Keep calm, I'm here! «


  • Quote

    Originally posted by skam2
    da voi unde le gasiti ca am cautat pe situri cu masini si nam gasit


    nu sa fabricat in anu ala nici un dodge :)
    astia sunt anii in care sau scos noi dodguri


    1 1949
    2 1953
    3 1955
    4 1958
    5 1965
    6 1969
    7 1971
    8 1973
    9 1974
    10 1975
    11 1976


    Production 1971–1973
    Body style(s) 4-door sedan
    Engine(s) 225 L6
    318 LA
    383 Magnum
    B 400
    440 Magnum
    Dodge Charger1971
    Fifth Generation
    Production 1971–1973
    Body style(s) 4-door sedan
    Engine(s) 225 L6
    318 LA
    383 Magnum
    B 400
    440 Magnum
    1971


    The new Coronet was a twin of the four-door Plymouth Satellite and featured more flowing styling. It was offered only as a sedan and station wagon, the related and also restyled Dodge Charger covering the coupe market. Slight alterations of the front grille, headlights, and taillights followed in 1972. Sales of the Coronet were fairly low from this point onwards, with around 80-90,000 produced each year through 1973 (compared with 196,242 as recently as 1968), due both to the fuel crisis and to a proliferation of Dodge and Plymouth models, and the growing effect of overlap with the other

    The post was edited 1 time, last by skam2 ().

  • ba chiar sa fabricat ;)
    1968 Dodge Coronet 500 Convertible este modelul mai exact..dak nu ma insel..sa ne convinga iarasi luuser :D


    uite si un link

    The post was edited 1 time, last by Moartea5 ().


  • Quote

    Originally posted by Moartea5
    trebuie sa ghicesti masina mea si dupa aia ai voie sa postezi si u ;)



    tovarase.. unde e poza ta? ca nu prea o vad pe aici .. daca sunt eu chior si nu am vazut ca inca nu s'a ghicit o masina, sry :) din ce reply mi'ai dat .. e ca si cum mi'ai fii spus "bha esti prost, + semnu ;) face totul" :) stiu ca trebuie sa ghicesc masina postata ce cel de deasupra mea .. si apoi sa postez si eu alta .. dar deh .. in fine nu conteaza ;) .. acum a cui masina trebuie sa ghicesc? s'a postat? eu iar nu vad nici una :D
    edit: :P pff prostutzu de mine :D masina mea e de ghicit acum daca am nimerit'o pe a lui moartea :)


    Luuser¿ rulz :flamy: m'am uitat pe la masinile postate de tine si nu am ghicit decat 2 fara sa ma uit mai jos la rasp corect unde le gasesti nuj X( :P



    daca la asta te refereai .. hmmm parerea mea e ca e un Fiat x-19 .. sincer e o asemanarea .. dar nu stiu sigur ;)


    » Keep calm, I'm here! «


    The post was edited 1 time, last by cody ().

  • draga cody nu am vrut sa zici ca esti prost..masina era postat de mine de mult..inainte sa postezi u(inseamna ca nu teai uitat u mai atent)..si dak nu ghiceste nimeni masina nu inseamna ca trebuie sa postezi u ;)
    cum intr-un final eu am ajuns la raspunsul corect masina mea trebuie ghicita :D
    si nu este Fiat x-19 ;)

    The post was edited 1 time, last by Moartea5 ().