Veteran miner back in business – ce s-a schimbat? Ce recomandati?
După o pauză serioasă în care am încercat varianta „viața reală” (nu recomand 10/10 😄), m-am hotărât să revin unde contează cu adevărat: în OGame, pe același server RO.
Am realizat un lucru profund: viața nu prea are sens fără un refresh compulsiv la minele planetare, fără un fleet trimis la secundă și fără emoția aia când vezi „atac detectat” la 3 dimineața 😂...
Revin ca miner old-school — fidel stilului, nu mă apuc de piraterii spațiale deocamdată. Dar văd că, între timp, jocul a evoluat destul de mult… forme de viață, chestii noi, optimizări… parcă nu mai e chiar OGame-ul pe care îl știam.
Așa că vin cu întrebarea sinceră către comunitate:
👉 Ce ar trebui să știu ca miner în 2026?
👉 Care sunt „must-do”-urile acum (forme de viață, research, priorități)?
👉 Ce greșeli să NU fac la revenire?
Salutări tuturor — prieteni, rivali, viitori farm targets sau viitoare victime ale mele (glumesc… sau nu 😏)
Îmbrățișări cosmice și spor la minerit / spart / whatever vă face fericiți 🚀
. . Multumesc din nou pentru raspunsul elaborat si ghidare, dau o bere de deuteriu.