Reclamatie publica!

• Buna ziua,

Avand in vedere ca am deschis un ticket de peste o saptamana care sta fara raspuns si ca Madutza a inchis vYxx out /for good. fara sa aiba o solicitare in acest sens si fara sa aiba motive (incalcari de orice fel ale regulamentului pe postarea respectiva)

DORESC SA-MI MANIFEST PUBLIC INDIGNAREA FATA DE ACTIVITATEA EI CA MOD SI FATA DE EXISTENTA EI IN ECHIPA.

GYLDA   valent   HalfOp va rog mult sa redeschideti cat mai prompt postarea vYxx out /for good. si sa o lasati deschisa ATATA TIMP CAT REGULAMENTUL NU DICTEAZA SAU JUSTIFICA INCHIDEREA EI.

Totodata va rog din suflet sa trainuiti moderatorii cand ii recrutati.

Va rog mult, opriti-va sa tratati domeniul pe care-l administrati ca pe un teren de joaca si faceti un efort sa vedeti relatia COMERCIALA intre recrutii cu nume colorat pe forum si utilizatorii civili.

Deasemenea, o indemn public pe Madutza sa intrebe cum se face ceva atunci cand nu stie, decat sa lase un ticket in asteptare o saptamana si sa ridice din umeri. Pentru asta are colegi, superiori, samd. Daca nu ai nici inspiratia sa ceri sfaturi, poate ar fi util sa nu mai incurci prefacandu-te ca ajuti.

The post was edited 2 times, last by vYxx ().

• Deasmenea, daca stie cineva cum pot semnala toate problemele astea catre GF (adrese de mail etc), pm va rog.

E destul de evident ca implicarea lui HalfOp si a lui valent nu sunt ce-ar trebui si as vrea sa fac ceva in sensul asta. Nu am de reclamat chestii subiective ci deviatii flagrante de la bunele practici: intarzieri de 1 saptamana in raspunsuri la tickete banale, tickete inchise fara a fi lucrate, samd.

Hard proof cum s-ar zice.

Ms!

• :popcorn:

Pentru un Ogame placut iti reamintesc 2 lucruri:

1. Relaxeaza-te mai mult si fa tichete mai putine.

2. Fa-ti echipa cu cine trebuie (prieteni, oameni de incredere), iar tichetele se vor rezolva de la sine.

Voluntariatul si prieteniile vor avea de cele mai multe ori acelasi rezultat.

E inutil sa avem asteptari din partea altora, in loc sa ne concentram pe ale noastre.

Cand nu mai poti, renunta pur si simplu si alege sa faci altceva!

Succes! :beer:

:TC:

• :) pot sa fac tickete foarte relaxat. Restul nu are prea mare legatura cu subiectul, dar multumesc pentru sfaturi.

O mentiune: nu e inutil sa avem asteptari care sunt statutate clar. Resemnarea e scarboasa...

• Madutza stiu ca a fost ceva administrator pe alt joc tot GF... parca BiteFight dar in afara de asta nu stiu cum "juca" pe acolo.

valent e ok... nu am ce sa zic de ea... se ocupa si pe org si ceva prin Origin (parca).

Restul de echipa e in Coma si nu ma refer la CoMa. HalfOp e MIA ... probabil mort de 1 an si pus la geam pentru pensie.Nu am vazut pe nici o comunitate un CoMa fara sa zica nimic de atata timp... nici nu stiu cum a ajuns unde a ajuns in prima faza.

Legat de mail ce vrei tu... incearca meaaje private pe Org la persoanele CoMa si GA ... Prongs de exemplu.

Berzelius wrote:

Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

• Madutza stiu ca a fost ceva administrator pe alt joc tot GF... parca BiteFight dar in afara de asta nu stiu cum "juca" pe acolo.

valent e ok... nu am ce sa zic de ea... se ocupa si pe org si ceva prin Origin (parca).

Restul de echipa e in Coma si nu ma refer la CoMa. HalfOp e MIA ... probabil mort de 1 an si pus la geam pentru pensie.Nu am vazut pe nici o comunitate un CoMa fara sa zica nimic de atata timp... nici nu stiu cum a ajuns unde a ajuns in prima faza.

Legat de mail ce vrei tu... incearca meaaje private pe Org la persoanele CoMa si GA ... Prongs de exemplu.

Am gasit mai multe canale, inclusiv adrese de mail are unor reprezentanti care teoretic se ocupa de marketing in GF. deocamdata.

• Fiecare persoana din echipa are un superior. Daca ai ceva de reclamat la adresa mea te rog sa o faci catre acel superior in pm/mail/tichet.

Seara faina.

TC

L.E. Si tot nu inteleg de ce anume mai intri sa te certi daca sustii sus si tare ca te lasi si de joc si de forum.?(:rolleyes:

If I cannot bend heaven, I will raise hell!

30lywwh-zps1ae664d0.webp