Forme de viata

  • Din curiozitate, am făcut cont pe noul univers ,fiind curios cum funcționează farmville, întrebarea este când se va actualiza acest update pe toate universurile? Aveți ceva informații legat de asta ?(întreb mai mult pentru ca sunt între a-mi ceda contul pe care joc de 4 ani, sau a continua sa vad dacă ma pot obisnui cu acest age of empires)

  • Deocamdata FV se va implementa numai pe serverele noi, ulterior - nu se stie cand- va fi introdus si pe serverele vechi.


    Partea buna/ rea este ca poti sa joci fara sa folosesti FV chiar daca este implementat pe server, pur si simplu FV iti ofera noi posibilitati sa te dezvolti, dar nu te obliga sa le folosesti.

  • știu ca nu e obligatoriu, este un update bun totuși, dacă s ar implementa ,vad ce fac în functie de decizia cu contul ,și știu ca nu afectează, dar strica interfață contului ,dar mulțumesc de info :S:, cred ca poate ramane deschis topicul pt pareri legate de acest update

  • administratorii de pe org au anuntat in urma cu circa 23 de ore ca pana la sfarsitul anului se va incerca implementarea Formelor de viata pe toate universurile active.....se mai lucreaza la rezolvarea unor probleme de functionalitate.

  • intrebare pentru administratori......se mai aude ceva despre implementarea upgrade-ul Formelor de viata pe universurile vechi?? pentru ca termenele probabile anuntate pe mai multe forumuri au tot fost depasite, iar in ultima perioada nu se mai aude nimic despre asta...noi universuri apar cu acest upgrade, dar cele vechi au tot ramas la stadiul initial...si cum am mai citit pe alte forumuri si sunt de acord, nu vreau sa-mi fac un cont pe un univers nou pentru a o lua de zero doar pentru asta??!! se mai aude ceva??

  • imi dau singur raspuns...preluare de pe forumul en......


    Atenție, tuturor jucătorilor OGame,

    suntem încântați să anunțăm lansarea versiunii OGame 10.0.0, care aduce o serie de beneficii semnificative jocului nostru iubit. Această versiune include modificări cruciale ale backend-ului care îmbunătățesc stabilitatea sistemului, rezultând un joc mai fluid și o experiență generală mai bună.

    Una dintre cele mai interesante caracteristici ale acestor actualizări este că ne permite să activam Lifeforms în runde de joc mai vechi. Acesta este un plus incredibil la joc și abia așteptăm ca jucătorii noștri să experimenteze acest lucru.

    Pe lângă noua caracteristică Lifeforms, am adus și câteva câteva mai mari la funcționalitatea de a trage rapidă. Focul rapid nu mai rulează într-o buclă nesfârșită și este mult mai rapid decât înainte. În timp ce această modificare poate avea un impact mic asupra simulărilor de luptă din instrumente externe, credem că beneficiile depășesc cu multe eventuale dezavantaje.

    Acest updatee deschide, de asemenea, ușa pentru viitorul conținut planificat pentru toate serverele. Ne angajăm să am jocul și să ofere jucătorilor noștri cea mai bună experiență posibilă, iar această actualizare este un mare pas în această direcție .