[TOP 1](Top1)[TOT: 8.709.792.000] Ruthl3ss Kill3r [NoSkiLL] vs. HULK69 [SG1] (A: 1.165.109.000, D: 7.544.683.000)

  • Nou #1?


    Salutare,


    Ne place sa credem ca faptele sunt apreciate mai mult ca vorbele. Am decis, asadar, sa raspundem cu flote trollilor care ne ataca doar cu povesti. Si nici n-a fost greu :).


    Ramasese o singura flota demna de-o bubuiala memorabila, asa ca ne-am pus pe analizat tiparele lui hulk69 . Am vazut fs-uri lungi de cateva zile, asa ca am presupus: "Intergalactic". Cand am vazut flota in g1, am asteptat fs-ul si, a doua zi dimineata, am inceput sa dau jos lunile in galaxiile adiacente (2 & 4). Am gasit destinatia desfasurarii si restul a fost usor. Ca un newbie, Hulk a retras desfasurarea complet amatoriceste, facand treaba usoara pt Ruthl3ss Kill3r care a calculat timpul de revenire al flotei.


    ...and no more Hulk. Enjoy :)


    La 09-09-2022 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator Ruthl3ss Kill3r [NoSkiLL]

    ________________________________________________


    Vanator usor 750.541

    Vanator greu 61.419

    Crucisator 150.014

    Nava de razboi 50.134

    Interceptor 150.000

    Distrugator 6.000

    Reaper 4.976

    _________________________________________


    Aparator HULK69 [SG1]

    ________________________________________________


    Transportor mic 128.634

    Transportor mare 24.881

    Vanator usor 273.080

    Vanator greu 32.636

    Crucisator 34.359

    Nava de razboi 8.987

    Reciclator 46.388

    Proba de spionaj 199.226

    Bombardier 4.370

    Distrugator 3.009

    RIP 6

    Interceptor 12.476

    Reaper 2.633

    Pathfinder 10.081

    Lansator de Rachete 42.845

    Laser Usor 12.934

    Laser Greu 23

    Tun Gauss 6

    Tun Magnetic 18

    Turela cu Plasma 55

    Scut Planetar Mic 1

    Scut Planetar Mare 1

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator Ruthl3ss Kill3r [NoSkiLL]

    ________________________________________________


    Vanator usor 552.637 ( -197.904 )

    Vanator greu 52.274 ( -9.145 )

    Crucisator 143.817 ( -6.197 )

    Nava de razboi 49.741 ( -393 )

    Interceptor 149.110 ( -890 )

    Distrugator 5.988 ( -12 )

    Reaper 4.966 ( -10 )

    _________________________________________


    Aparator HULK69 [SG1]

    ________________________________________________


    Distrus!

    _________________________________________



    Atacatorul a castigat lupta!


    Atacatorul a capturat:

    19.309.726 Metal, 19.586.110 Cristal si 15.104.084 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 1.165.109.000 unitati.

    Aparatorul a pierdut un total de 7.544.683.000 unitati.

    La aceste coordonate in spatiu plutesc 2.888.505.852 metal si 1.803.986.949 cristal.

    Atacatorul a capturat un total de 53.999.920 unitati.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 23%.

    Agresorii au capturat epavele.



    Sumar al profitului/pierderii:


    Sumar atacator(i)

    Metal: 2.089.338.578

    Cristal: 1.503.065.059

    Deuteriu: -11.019.916

    Atacatorul a facut un profit de 3.581.383.721 unitati.


    Sumar aparator(i)

    Metal: -4.212.416.726

    Cristal: -2.770.873.110

    Deuteriu: -615.393.084

    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 7.598.682.920 unitati.



    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.3.2

  • O dimineata cu vesti bune: Hulkye a pierdut flota la putin timp dupa ce s-a laudat ca nu o va pierde si ca este un mic erou.

    O actiune care s-a intins pe cateva zile si o noapte cel putin. vYxx l-a gasit si Alex l-a spart .

    Asteptam comentariile chibitilor si refacerea lui Hulk :P

  • vYxx ,recunoaste ca te-ai dus cu un patent si ai taiat baiatului firul de la internet 8o, nu se face asa ceva mai omule maaaaaai:nono:

    era doar o chestiune de timp!

    Felicitari baieti,sper ca a taiat bine patentul si nu v-ati chinuit rotfl


    RU Hulk

  • cum tiam mai zis si inainte, eu am 3 saptamani de cand nu am mai avut timp de ogame, si puteati sa ma prindeti de mult, eu de luni pana vineri intram sa intorc desfasurarea, nu ma uitam la apsolut nimic alceva ca nu am avut timp,am jucat pe mercur cum nu as fi jucat nu am avut tragere sa joc eram eu singur vs 7 nonskill, si habar nu am avut ca miati dat jos luna si ati vazut intoarcerea, ca am fost mai ocupat ca nici o data si a meritat ocupatia, am facut in 3 saptamani cat nu am facut in 18 ani de spania ca sa intelegi ca ma doare undeva ce am pierdut, si inca ceva daca va credeti buni va astept in iarna cand o sa intre si baieti mei si Reaper, nu as vrea sa lipseasaca nici unu, pana atunci bafta inainte contul o sa il las

    RECICLATOARELE SUNT CA PREZERVATIVELE MAI BINE SA LE AI DE CAT SA NU LE AI SI SA AI NEVOIE DE ELE :grouppray:

  • cum tiam mai zis si inainte, eu am 3 saptamani de cand nu am mai avut timp de ogame, si puteati sa ma prindeti de mult, eu de luni pana vineri intram sa intorc desfasurarea, nu ma uitam la apsolut nimic alceva ca nu am avut timp,am jucat pe mercur cum nu as fi jucat nu am avut tragere sa joc eram eu singur vs 7 nonskill, si habar nu am avut ca miati dat jos luna si ati vazut intoarcerea, ca am fost mai ocupat ca nici o data si a meritat ocupatia, am facut in 3 saptamani cat nu am facut in 18 ani de spania ca sa intelegi ca ma doare undeva ce am pierdut, si inca ceva daca va credeti buni va astept in iarna cand o sa intre si baieti mei si Reaper, nu as vrea sa lipseasaca nici unu, pana atunci bafta inainte contul o sa il las

    :) anunta-ne cand te simti puternic. Nu intereseaza pe nimeni ce super-mega-giga realizari ai in afara ogame, eventual cauta un forum de "realizari in 3 saptamani in Spania".


    Aici discutam ogame, iar la ogame esti degeaba.


    Drum lin!

  • cum tiam mai zis si inainte, eu am 3 saptamani de cand nu am mai avut timp de ogame, si puteati sa ma prindeti de mult, eu de luni pana vineri intram sa intorc desfasurarea, nu ma uitam la apsolut nimic alceva ca nu am avut timp,am jucat pe mercur cum nu as fi jucat nu am avut tragere sa joc eram eu singur vs 7 nonskill, si habar nu am avut ca miati dat jos luna si ati vazut intoarcerea, ca am fost mai ocupat ca nici o data si a meritat ocupatia, am facut in 3 saptamani cat nu am facut in 18 ani de spania ca sa intelegi ca ma doare undeva ce am pierdut, si inca ceva daca va credeti buni va astept in iarna cand o sa intre si baieti mei si Reaper, nu as vrea sa lipseasaca nici unu, pana atunci bafta inainte contul o sa il las

    pana atunci mai ai timp sa inveti sa joci si poate o sa imi sacrific si atunci putin timp ptr voi sa va arat ca tot o masa de noobi sunteti si sincer sa fiu chiar astept cu nerabdare sa va strangeti toti sa vad ce scuze o sa mai gasiti atunciroflroflrofl pana una alta pune mana si strange bani sa bagi si tu ca mine cateva mii de euroroflrofl

  • pana atunci mai ai timp sa inveti sa joci si poate o sa imi sacrific si atunci putin timp ptr voi sa va arat ca tot o masa de noobi sunteti si sincer sa fiu chiar astept cu nerabdare sa va strangeti toti sa vad ce scuze o sa mai gasiti atunciroflroflrofl pana una alta pune mana si strange bani sa bagi si tu ca mine cateva mii de euroroflrofl

    ruth am jucat contra ta si am vazut de ce esti in stare, esti foarte mic pe langa Dracu, daca nu plecam in deplasare nu ma prindeai toata viata ta, nu esti atat de bun cum ma asteptam, intre 7 insi miati dat jos toate lunile si nu mati prins, toata chestia a fost ca nu am avut nici 5 minute sa pot sa vad ce sa intampla si te crezi bunrotflrotflrotfl,cum tiam mai zis mai devreme sau mai tarziu ma prinzi ca dupa ce ca nu aveam nici timp nici chef sa joc,poate ai fost atent ca nici expediti nu am mai facut daca faceam 20 pe saptamana, asa ca nu te crede prea bun ca chear nu esti, 7 vs 1 ( care nu juca ) bunulerotflrotfl

    O dimineata cu vesti bune: Hulkye a pierdut flota la putin timp dupa ce s-a laudat ca nu o va pierde si ca este un mic erou.

    O actiune care s-a intins pe cateva zile si o noapte cel putin. vYxx l-a gasit si Alex l-a spart .

    Asteptam comentariile chibitilor si refacerea lui Hulk :P

    vreau sa vad si eu mesajul unde am zis ca nu o sa pierd flota, va bagati ca musca ;) daca te uiti am zis in doua sau trei randuri ca stiu ca o sa pierd flota,bagativa si jucati contra celor buni nu mai fiti lingai lor, eu unu imi place sa joc contra jucatori puternici, cum am mai ziso eu sunt un jucator normal nu sunt bun,MAJORITATEA COMENTATI PE SPATELE LA ALTI, DAR VOI FARA CATE UNU CA RUTH SA VA TINA IN SPATE SUNTETI DEGEABA,ASA CA LASATE, EU MAM BATUT SINGUR CONTRA LOR,si de prietenul meu vYxx am dat de cateva ori atac pe el, dar cum stie toata lumea pe vYxx nu ai cum sa il prinzi ca ii suna ceasul si intra ;)


    *Madutza: Avertisment pentru nerespectarea regulilor.

    RECICLATOARELE SUNT CA PREZERVATIVELE MAI BINE SA LE AI DE CAT SA NU LE AI SI SA AI NEVOIE DE ELE :grouppray:

    The post was edited 1 time, last by hulk69 ().

  • ruth am jucat contra ta si am vazut de ce esti in stare, esti foarte mic pe langa Dracu, daca nu plecam in deplasare nu ma prindeai toata viata ta, nu esti atat de bun cum ma asteptam, intre 7 insi miati dat jos toate lunile si nu mati prins, toata chestia a fost ca nu am avut nici 5 minute sa pot sa vad ce sa intampla si te crezi bunrotflrotflrotfl,cum tiam mai zis mai devreme sau mai tarziu ma prinzi ca dupa ce ca nu aveam nici timp nici chef sa joc,poate ai fost atent ca nici expediti nu am mai facut daca faceam 20 pe saptamana, asa ca nu te crede prea bun ca chear nu esti, 7 vs 1 ( care nu juca ) bunulerotflrotfl

    vreau sa vad si eu mesajul unde am zis ca nu o sa pierd flota, va bagati ca musca ;) daca te uiti am zis in doua sau trei randuri ca stiu ca o sa pierd flota,bagativa si jucati contra celor buni nu mai fiti lingai lor, eu unu imi place sa joc contra jucatori puternici, cum am mai ziso eu sunt un jucator normal nu sunt bun,MAJORITATEA COMENTATI PE SPATELE LA ALTI, DAR VOI FARA CATE UNU CA RUTH SA VA TINA IN SPATE SUNTETI DEGEABA,ASA CA LASATE, EU MAM BATUT SINGUR CONTRA LOR,si de prietenul meu vYxx am dat de cateva ori atac pe el, dar cum stie toata lumea pe vYxx nu ai cum sa il prinzi ca ii suna ceasul si intra ;)

    Salut hulk69


    Incep sa cred ca nu intelegi prea bine jocul asta, asa ca hai sa incepem cu inceputul: Ce inseamna, dupa parerea ta, sa fii bun la ogame?


    Uite, dupa parerea mea - sa fii bun (ca fleeter, ca aveai flota pe unde-ai jucat) inseamna sa cresti mai repede decat oponentii, sa dai hituri semnificative si sa stii sa ai grija de flota (cumulativ). Bifezi oarecum prima casuta, e cea mai usoara. Se bifeaza singura cand ai mult timp petrecut in joc. Dar la restul?


    Tot ce am vazut din partea ta si a echipei tale sunt scuze si esecuri (dpdv flota), condimentate cu multe insulte.


    Sa-mi fie cu pardon, daca nu aveai timp de joc puteai sa bifezi vmode. Fix pentru cazuri ca al tau a fost inventat (*nu* pentru fs).


    Eu am venit pe serverul asta intrigat de arogantele tale, credeam ca am cu cine sa ma joc. Dupa cum se vede mai sus, m-am inselat :(.


    Te rog, descrie-ne si noua ce consideri tu ca inseamna sa fii bun la jocul asta?


    #edit: te referi la satelitii pe care mi-i spargeai noaptea, sau la tentativele de peste zi cand nici nu verificai activitatea dar lansai ca berbecu'?

  • Unde o fi Vlad-balon Intepat si ceilalti guralivi? S-au facut mici, sau nu le mai da mama lor voie pe joc ca a inceput gradinita?

    Acum ca nu mai exista flote mari dusmanoase, ma imprumut la vYxx de ceva resurse si ma fac miner. Hulk, daca poti sa ma indrumi cum sa construiesc flota de expeditii, promit sa nu te mai fac noob o vreme.


    Nice hit, dar chiar 7 contra unu - si ala but - e prea mult.

    Rog operatorii sa ia masuri!


    Ty


    *Madutza: Avertisment pentru nerespectarea regulilor.

  • Eu is curios care sunt aia 7 vs 1 :)))) inafara de mine si @vixx care a venit acuma cateva saptamani nu stiu cine te-a mai atacat pe tine :)) tu sa il iei pe Dracu de bun pana o sa ma prinzi pe mine pe un univers cu chef de joaca...aicea am reusit sa te sparg fara nici macar putin deranj din partea mea. Is curios daca pe un viitor univers idolul tau Dracu o sa vrea sa joace cu tine in aly sau o sa revina la mine stiind cum sta treaba daca am chef de joaca.Nu ai auzit tu de ogame de cand ma stiu eu cu Draqu si avem si ceva istoric impreuna.

    Acuma lasand gluma la o parte o sa iti zic parerea mea sincera care o poate confirma multa lume, tu si cu asa zisa gasca a ta sunteti niste jucatori mediocri care nu aveti nici o treaba cu jocul asta. Puneti mana si invatati sa jucati apoi incepeti sa va dati cu batul in balta;)

    @draqula sper sa apari si tu pe acolo sa ii inveti pe astia mici cum sta treaba:bye:

  • Eu is curios care sunt aia 7 vs 1 :)))) inafara de mine si @vixx care a venit acuma cateva saptamani nu stiu cine te-a mai atacat pe tine :)) tu sa il iei pe Dracu de bun pana o sa ma prinzi pe mine pe un univers cu chef de joaca...aicea am reusit sa te sparg fara nici macar putin deranj din partea mea. Is curios daca pe un viitor univers idolul tau Dracu o sa vrea sa joace cu tine in aly sau o sa revina la mine stiind cum sta treaba daca am chef de joaca.Nu ai auzit tu de ogame de cand ma stiu eu cu Draqu si avem si ceva istoric impreuna.

    Acuma lasand gluma la o parte o sa iti zic parerea mea sincera care o poate confirma multa lume, tu si cu asa zisa gasca a ta sunteti niste jucatori mediocri care nu aveti nici o treaba cu jocul asta. Puneti mana si invatati sa jucati apoi incepeti sa va dati cu batul in balta;)

    @draqula sper sa apari si tu pe acolo sa ii inveti pe astia mici cum sta treaba:bye:

    Salut.


    Zic sa nu te pui cu draqulla, ca stie vraji cu ..boola.

    Are mare aparare, si se mulge la qaldare.

    Face multe, scrie carti,

    Muta pietre, Hulk pe roti!


    La anu' si la multi bani :)


    *Madutza: Avertisment pentru nerespectarea regulilor.

  • Incredibil...

    Pumni in piept toata lumea...cine e mai beton ca celalalt. Dar sa va comportati civilizat pe un forum public va este greu. Mereu cautati sa va inflamati unul pe altul cand e mai ok o simpla postare cu atacul. Dar deh...de ce sa nu impungem putin cu batul prin gard?


    Topic inchis.

    O sa ajungem sa inchidem topicurile de aici direct dupa postarea atacului daca nu va potoliti.


    Seara faina :bye:

    If I cannot bend heaven, I will raise hell!

    30lywwh-zps1ae664d0.webp