[TOP 2]Top 1 [TOT: 2.676.556.000 ] Ruthl3ss Kill3r [NoSkiLL] vs. VladTepes [SG1] (A: 137.445.000, D: 2.539.111.000)

  • Cand era univ Capella, avea Voyajorul puncte cu vreo 10 mln peste top 2.. acolo ce mai zici? Lasa.. nu trebuie sa fim invidiosi pe oameni, fiecare stie ce face cu banul lui.. spor la joc tuturor. Cu respect, Adrian!

    da frate nu sunt invidios, dar chestia ca se da ca ie mare jucator si ca el nu a bagat bani, macar sa stea in banca lui, pai de era Dracula eu pana acum eram spart la cum am jucat fara interes, si Rut nu ie in stare sa imi prinda nici flota de expediti, oricum ma prinde pana la urma nu zic ca nu dar am suportat in fata lui mai mult de cat ma asteptam,si daia mor rotflrotflrotfl ca nu ma rupe mai repede si pierd timpul pe ogame

    RECICLATOARELE SUNT CA PREZERVATIVELE MAI BINE SA LE AI DE CAT SA NU LE AI SI SA AI NEVOIE DE ELE :grouppray:

  • da frate nu sunt invidios, dar chestia ca se da ca ie mare jucator si ca el nu a bagat bani, macar sa stea in banca lui, pai de era Dracula eu pana acum eram spart la cum am jucat fara interes, si Rut nu ie in stare sa imi prinda nici flota de expediti, oricum ma prinde pana la urma nu zic ca nu dar am suportat in fata lui mai mult de cat ma asteptam,si daia mor rotflrotflrotfl ca nu ma rupe mai repede si pierd timpul pe ogame

    ai rezistat ca nu ma intereseaza pe mine cand te sparg :) mai devreme sau mai tarziu tot la mine ajungi ca nu are cine sa te sparga

    poate daca aveam concurenta ma dedicam putin mai mult dar asa nu ma grabesc...cu cat trece timpul cu atata esti mai gras si mai gustos daca vrei sa intelegi:stick:

  • Din ce vad, domnul Hulk, ti flota aia cam degeaba pe acolo.. esti top2 flota, dar nu prea faci mare lucru cu ea.

    Eu zic ca mai putina vorbaraie si sa lasam frustrarile deo-parte... hai sa i dam pingele la nanitii aia si incheiem lucrarea pe aici toti.eu

    eu astept momentul, nu ma grabesc, si ie periculos sa pleci in atac dupa alcineva cu flota lui Rut prin apropiere, joc cu cap ;) cel putin pana mai pot, cum am zis si mai inainte tot o sa ma arda Ruth dar pana atunci imi bat pelau de el rotflrotflrotfl

    RECICLATOARELE SUNT CA PREZERVATIVELE MAI BINE SA LE AI DE CAT SA NU LE AI SI SA AI NEVOIE DE ELE :grouppray:

  • Bai hulk nu mai da frate explicatii la alde l.ba trista astia, nu vezi ca orice ai zice u ei tot prosteasca lor o tin, d-ai in spanac d-aici .I.

    Da ba aveti dreptate ruth este fat frumos, creste intr-o zi cat altii in zece, numa ca nu d-asta v-am facut jucatori de duzina ci datorita faptului ca cresteti un cont artificial jucati o luna maxim doua pe el si-l dati, ptr ca mai departe nu stiti si va e frica sa nu fiti sparti asa ca o sa ramaneti toata viata jucatori de duzina, noi insa o sa mai stam p-aici si cand voi n-o sa mai fiti si pana la urma flota aia mare tot in recuri ajunge si contul va fi ferma noastra de lux, pana vand respectivul care il ia se lasa de ciuda...🤣🤣🤣




    GYLDA//Avertisment pentru insulta.

  • Armata Distrusa

    asta spune tot de atacurile tale cand eu m-am apucat de flota de vreo 3 sapt ,maxim 4....sunt mineri cu damage mai mare ca tine facute in luptele cu piratii gen Ares roflroflroflsi sa nu mai zic de baietii aia din fata ta rank 100 cu 300k pcte au damage mai mare ca tine;) jucator de carton ce estirofl

  • Bai hulk nu mai da frate explicatii la alde l.ba trista astia, nu vezi ca orice ai zice u ei tot prosteasca lor o tin, d-ai in spanac d-aici .I.

    Da ba aveti dreptate ruth este fat frumos, creste intr-o zi cat altii in zece, numa ca nu d-asta v-am facut jucatori de duzina ci datorita faptului ca cresteti un cont artificial jucati o luna maxim doua pe el si-l dati, ptr ca mai departe nu stiti si va e frica sa nu fiti sparti asa ca o sa ramaneti toata viata jucatori de duzina, noi insa o sa mai stam p-aici si cand voi n-o sa mai fiti si pana la urma flota aia mare tot in recuri ajunge si contul va fi ferma noastra de lux, pana vand respectivul care il ia se lasa de ciuda...🤣🤣🤣

    pai si daca raman eu ce mai faceti? o sa umpleti sectiunea de top 10 numai voi 2 ?rofl

  • Iar u antrenor de noobi, tine cont ca noi nu suntem ruth si gasca pe care u o antrenezi, asa ca 4 stai jos, esti prea trist ptr secolul asta si daca vrei sa sti 69 vine de la pozitia aia pe care u o faci cu ruth in taxi, pe bancheta din spate...rotflrotflrotfl:bye:

  • Bai hulk nu mai da frate explicatii la alde l.ba trista astia, nu vezi ca orice ai zice u ei tot prosteasca lor o tin, d-ai in spanac d-aici .I.

    Da ba aveti dreptate ruth este fat frumos, creste intr-o zi cat altii in zece, numa ca nu d-asta v-am facut jucatori de duzina ci datorita faptului ca cresteti un cont artificial jucati o luna maxim doua pe el si-l dati, ptr ca mai departe nu stiti si va e frica sa nu fiti sparti asa ca o sa ramaneti toata viata jucatori de duzina, noi insa o sa mai stam p-aici si cand voi n-o sa mai fiti si pana la urma flota aia mare tot in recuri ajunge si contul va fi ferma noastra de lux, pana vand respectivul care il ia se lasa de ciuda...🤣🤣🤣

    Butule, daca sterge Ruth planetele acum, va ia 3 luni sa strangeti flota ca sa il spargeti si reciclati toata saptamana.

    Imi aduci aminte de Gusty, care scria pe forum ca unii sunt fermele lui de lux si era rachetat de il farmau cu cargouri mici.

  • Cosmin rapidistu', aparent Hulk are un pic mai multa minte ca tine si e in stare sa poarte o discutie concreta, cu cifre si tot ce trebuie. Macar lasa-l pe el sa invete ceva, daca tu ai decis ca le stii pe toate si poti doar sa bati campii. Ca nu spui nimic concret, in afara de "haha, ala e prost, haha, ce needucat sunt, haha uite cum jignesc eu si consider ca asta inseamna ogame." bla.

    trimit maxim de transuri mici cat imi da simuladorul,expempu acum 10k tr mici 1 ph 1 reaper 1 sonda, (cea mai buna flota de expediti vorbita pe forumul SPANIOL)schimb tot timpul sistemul, fac expediti exp:1:100:16- 1:90:16,1:110:16 10 in sus 10 in jos in momentul cand nu mai primesc schimb planeta

    Doua mentiuni: foloseste cargo mari, nu mici (sunt mai ieftine daca compari raportul pret/capacitate). Apoi - spy se trimite cu un motiv, nu e cazul sa te opresti din a trimite expediti daca primesti una sau doua fail. Cand trimiti spy, mesajele de expeditie se termina cu formulari de genul "Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat." sau "Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.". Astea sunt mesaje bune, in sensul ca loot-ul potential nu e diminuat de algoritm. Cand dai mai multe expeditii in acelasi sistem or sa apara mesaje de genul "Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Am gasit campuri de ramasite ale navelor spatiale antice. Nu suntem primii aici." - acesta fiind pragul intermediar. Gasesti mai rar chestii bune. Iar cand dai foarte foarte multe in acelasi sistem, mai e un tip de mesaj pe care n-am de unde sa ti-l copiez, dar ala e ultimul prag. Inseamna ca nu prea mai iei nimic.


    Pe scurt: nu esti singur pe harta, faptul ca tu dai expos imprastiat nu inseamna ca esti singurul care da pe acolo. Insa, daca bagi de seama mesajele despre care povestesc mai sus, ai toate sansele sa faci o treaba buna. Evident, asa cum e necesar sa bagi calculatorul in priza inainte sa te joci - la fel e necesar sa activezi clasa explorator inainte sa vrei loot bun din expeditii.

  • Cosmin rapidistu', aparent Hulk are un pic mai multa minte ca tine si e in stare sa poarte o discutie concreta, cu cifre si tot ce trebuie. Macar lasa-l pe el sa invete ceva, daca tu ai decis ca le stii pe toate si poti doar sa bati campii. Ca nu spui nimic concret, in afara de "haha, ala e prost, haha, ce needucat sunt, haha uite cum jignesc eu si consider ca asta inseamna ogame." bla.

    Doua mentiuni: foloseste cargo mari, nu mici (sunt mai ieftine daca compari raportul pret/capacitate). Apoi - spy se trimite cu un motiv, nu e cazul sa te opresti din a trimite expediti daca primesti una sau doua fail. Cand trimiti spy, mesajele de expeditie se termina cu formulari de genul "Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Ne simtim grozav sa fim primii care calatoresc printr-un sector neexplorat." sau "Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Se pare ca aceasta parte a universului nu a fost explorata inca.". Astea sunt mesaje bune, in sensul ca loot-ul potential nu e diminuat de algoritm. Cand dai mai multe expeditii in acelasi sistem or sa apara mesaje de genul "Inregistrare din primul jurnal de bord al comunicantilor: Am gasit campuri de ramasite ale navelor spatiale antice. Nu suntem primii aici." - acesta fiind pragul intermediar. Gasesti mai rar chestii bune. Iar cand dai foarte foarte multe in acelasi sistem, mai e un tip de mesaj pe care n-am de unde sa ti-l copiez, dar ala e ultimul prag. Inseamna ca nu prea mai iei nimic.


    Pe scurt: nu esti singur pe harta, faptul ca tu dai expos imprastiat nu inseamna ca esti singurul care da pe acolo. Insa, daca bagi de seama mesajele despre care povestesc mai sus, ai toate sansele sa faci o treaba buna. Evident, asa cum e necesar sa bagi calculatorul in priza inainte sa te joci - la fel e necesar sa activezi clasa explorator inainte sa vrei loot bun din expeditii.

    Degeaba luminezi butii, ca ii dor okii si te injura :)

  • Tu nu poti sa te abti sa faci pe profesorul frate, u chiar nu intelegi ca jucam de cativa ani si nu este cazul, uite eu fac standard cu 1inter, 1path, 1 spy, 1 reaper si 1k transuri mari ai inteles si credema ca nu mi-am facut portal pe fiecare luna sa fug, ptr ca nu sunt genul sa fug ci ma plimb si intre galaxii nu numai intre sisteme asa ca nu mai incerca sa-i hasesti lu ala alibi ca nu baga bani, stiu ca face exp non stop cu program ptr ca l-am urmarit si are activitate pe minim o planeta 24/24, dar tot nu-i suficient si d-aia sare si cu cardul, si eu puteam sa fac asta, dar am ales sa joc legal de la 08.00 la 02.00 si banii pe care ruth i-a bagat in joc eu stau o luna la mare cu ia la soare...asa ca inchideti gura ca miroase urat.

  • Tu nu poti sa te abti sa faci pe profesorul frate, u chiar nu intelegi ca jucam de cativa ani si nu este cazul, uite eu fac standard cu 1inter, 1path, 1 spy, 1 reaper si 1k transuri mari ai inteles si credema ca nu mi-am facut portal pe fiecare luna sa fug, ptr ca nu sunt genul sa fug ci ma plimb si intre galaxii nu numai intre sisteme asa ca nu mai incerca sa-i hasesti lu ala alibi ca nu baga bani, stiu ca face exp non stop cu program ptr ca l-am urmarit si are activitate pe minim o planeta 24/24, dar tot nu-i suficient si d-aia sare si cu cardul, si eu puteam sa fac asta, dar am ales sa joc legal de la 08.00 la 02.00 si banii pe care ruth i-a bagat in joc eu stau o luna la mare cu ia la soare...asa ca inchideti gura ca miroase urat.

    Parca deja stabilisem ca nu tie ma adresez. Tu nu ai nevoie de profestor, stii deja tot. Expeditii intergalactice? mai mira pe cineva ca e *doar* gura de tine?


    Revenind - hulk69 incearca sa procedezi cum am scris mai sus si zi-mi daca vezi vreo imbunatatire/

  • Tu nu poti sa te abti sa faci pe profesorul frate, u chiar nu intelegi ca jucam de cativa ani si nu este cazul, uite eu fac standard cu 1inter, 1path, 1 spy, 1 reaper si 1k transuri mari ai inteles si credema ca nu mi-am facut portal pe fiecare luna sa fug, ptr ca nu sunt genul sa fug ci ma plimb si intre galaxii nu numai intre sisteme asa ca nu mai incerca sa-i hasesti lu ala alibi ca nu baga bani, stiu ca face exp non stop cu program ptr ca l-am urmarit si are activitate pe minim o planeta 24/24, dar tot nu-i suficient si d-aia sare si cu cardul, si eu puteam sa fac asta, dar am ales sa joc legal de la 08.00 la 02.00 si banii pe care ruth i-a bagat in joc eu stau o luna la mare cu ia la soare...asa ca inchideti gura ca miroase urat.

    Probabil esti un romm obosit, plin de bube si pamant intre degetele de la picioare. Deasemenea, un parvenit care probabil ca e singurul in 2 generatii care a intrat pe internet. Hranit prost in copilarie, nu ai reusit sa dezvolti decat agresivitate verbala, ca fizica sigur nu ai cum.. poate cu copiii mult mai mici sau cu fete. Esti lovit din toate partile ca asa te-au educat: de trei ori pe zi bataie si o data mancare. Ai violat si tu ceva, o grasa care s-ar lasa mai usor, ca nu prinde ea plosnite asa usor. Bagator de seama si rareori spalat, Te invarti printre cei asemeni tie, cu probleme la mansarda si eventual respira praful alb din punga pentru o "viata mai buna". Ce este sigur, este ca nu existi pentru nimeni in viata reala si te manifesti cu toata indolenta si prostia, aici.

    Esti un vis urat si nimic mai mult!




    GYLDA//Avertisment pentru insulta si spam.

  • uite eu fac standard cu 1inter, 1path, 1 spy, 1 reaper si 1k transuri mari

    La ce puncte sunt pe univers acum ai nevoie de ~2k tr mari 1 path 1 dessy si poti trimite constant cate 2 expo zi de zi pe sistem fara sa fie nevoie sa schimbi locatia daca nu trimit si altii unde trimiti tu.

    https://expocalc.universeview.be/ simulator de expo


    Btw ati ajuns la 9 pagini de gibberish....

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Bai gunoiule asa numit antrenor de noobi, ma bucur ca pana la urma ai decis sa ne spui cine esti facandu-ti autobiografia mai sus, iar cat despre forta fizica si alte aptitudini iti zic atat ai gresit omu prietene, ca idee ma gasesti in Mamaia, Constanta, si daca imi lasi si un nr de telefon iti dau si locatia exacta pe wapp, te astept daca te crezi asa dur in spatele tastaturii. Asa ca d-acum incolo daca vrei sa mai conversezi cu mine ridica manuta sus si cere permisiunea.🤣🤣🤣



    GYLDA//Avertisment pentru insulta.

  • Bai gunoiule asa numit antrenor de noobi, ma bucur ca pana la urma ai decis sa ne spui cine esti facandu-ti autobiografia mai sus, iar cat despre forta fizica si alte aptitudini iti zic atat ai gresit omu prietene, ca idee ma gasesti in Mamaia, Constanta, si daca imi lasi si un nr de telefon iti dau si locatia exacta pe wapp, te astept daca te crezi asa dur in spatele tastaturii. Asa ca d-acum incolo daca vrei sa mai conversezi cu mine ridica manuta sus si cere permisiunea.🤣🤣🤣

    De voiam sa iti scriu personal, nu o faceam aici, mica cifra 6 din 69-le lui Hulky :)

  • Au ma doare...

    Ma doare-n p..a de ce zici u, hai pa ca am vazut cat de obosit esti si imi pierd timpul cu un olingofren.:bye:




    GYLDA//Atentionare pentru limbaj si spam.

  • vYxx alias tuxen, abtine-te tata, ti-am aratat ca nu e doar gura de mine si dupa prima cadere am revenit si te-am depasit in punctaj, u nu ai facut decat sa fii lingaul aluia si asta vei fi mereu si sa sifonezi ce vb noi pe alianta si care era off sau nu. Pa si am incheiat cu tine definitiv.:bye:



    GYLDA//Avertisment pentru postare dubla. In loc sa faci doua postari la mai putin de 24 de ore unul de altul desi stii ca regulile nu permit asta, mai bine scrii tot in prima postare. Daca vrei sa mai adaugi ceva, ai optiune de edit.