[TOP 8][TOT: (103.497.141.000)] LemON [Space P] vs. Jack Back [HIMERA] (A: 13.581.039.000, D: 89.916.102.000)

  • Inainte de toate: Apa plata cu LemON! :beer: (poze si cifre pentru Catalin)


    Dupa despartiri lacrimogene via "ACID paraseste Comunitatea Ogame", apare o alta despartire: Jack Back se desparte de flota, bazandu-se pe Plasmele de pe Luna.:hug:

    Flota a stat sub carapacea Plasmelor, iar ochiul vigilent al lui LemON a asteptat cuminte momentul oportun.:raspa:


    Partea interesanta si imbucuratoare pentru "Anti-Noskill" este faptul ca sub acest Jack se afla Magnificul Terror, un Operator care, daca vreti, mai bine ramanea in Staff.

    Faptul ca toate, dar absolut toate deciziile din tickete se duceau intr-o singura directie, mai exact la NoSkill, a pus multa presiune pe adversari, dar "ce nu te omoara te face mai puternic".:stick:

    Pacat ca ai renuntat la Staff, altfel Ruth nu ar fi fost nevoit sa isi dea flota la fier vechi. :bricks:


    R.U. aparator, stim ca nu este usor si ca timpul din RL este mai important.:pooryou:



    La 06-04-2022 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator LemON [Space P]

    Arme 220% - Scuturi 220% -Armură 220%

    ________________________________________________


    Bombardier 13.200

    Distrugator 18.500

    Reaper 191.000

    Vanator usor 6.860.000

    Vanator greu 75.000

    Nava de razboi 1.495.000

    Interceptor 803.000

    Crucisator 1.527.000

    Pathfinder 22.747

    Proba de spionaj 1

    _________________________________________


    Aparator Jack Back [HIMERA]

    Arme 190% - Scuturi 200% -Armură 200%

    ________________________________________________


    Transportor mic 275.010

    Transportor mare 3.871.957

    Vanator usor 2.648.862

    Vanator greu 54.825

    Crucisator 20.815

    Nava de razboi 9.727

    Nava de Colonizare 2.234

    Reciclator 10.230

    Proba de spionaj 513.241

    Bombardier 6.449

    Distrugator 3.787

    RIP 1.300

    Interceptor 13.822

    Reaper 4.162

    Pathfinder 27.949

    Turela cu Plasma 95.953

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator LemON [Space P]

    Arme 220% - Scuturi 220% -Armură 220%

    ________________________________________________


    Bombardier 12.788 ( -412 )

    Distrugator 17.905 ( -595 )

    Reaper 184.943 ( -6.057 )

    Vanator usor 6.240.028 ( -619.972 )

    Vanator greu 69.598 ( -5.402 )

    Nava de razboi 1.425.961 ( -69.039 )

    Interceptor 768.427 ( -34.573 )

    Crucisator 1.429.071 ( -97.929 )

    Pathfinder 21.277 ( -1.470 )

    Proba de spionaj 1 ( -0 )

    _________________________________________


    Aparator Jack Back [HIMERA]

    Arme 190% - Scuturi 200% -Armură 200%

    ________________________________________________


    Distrus!

    _________________________________________



    Atacatorul a castigat lupta!


    Atacatorul a capturat:

    2.821.405.375 Metal, 2.821.405.375 Cristal si 2.821.405.376 Deuteriu

    12.830.586.145 Metal, 29.940 Cristal si 1.687.270.518 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 13.581.039.000 unitati.

    Daunele totale ale agresorului incluzând urmările : 0nităţi.


    Aparatorul a pierdut un total de 89.916.102.000 unitati.

    Daunele totale ale apărătorului incluzând urmările : 0nităţi.


    La aceste coordonate in spatiu plutesc 22.847.363.101 metal si 17.693.050.400 cristal.

    Debris suplimeentar cauzat de raidurile repetate: etal si 160.948.125 cristal.

    Atacatorul a capturat un total de 22.982.102.729 unitati.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.

    Agresorii au capturat epavele.



    Sumar al profitului/pierderii:


    Sumar atacator(i)

    Metal: 29.649.318.496

    Cristal: 16.105.415.840

    Deuteriu: 3.641.917.894

    Atacatorul a facut un profit de 49.396.652.230 unitati.

    Atacatorul(ii) a castigat un total de 3.531.117 puncte de onoare.



    Sumar aparator(i)

    Metal: -67.224.154.520

    Cristal: -47.414.630.315

    Deuteriu: -12.729.257.894

    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 127.368.042.729 unitati.

    Aparatorul(ii) a castigat un total de 1.323.229 puncte de onoare.




    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.3.2

  • OFF:

    Dar tare drag ti-am fost rofl

    Tichetele au fost inchise la repezeala de foarte mult timp, nu au fost favoriti cum zici tu, ci eram toti tratati cu aceasi moneda: " se verifica":-@ si asa ramanea...

    ON:

    Lovitura foarte frumoasa in coregrafia tipica: hit pe tovarasu'/vmod/colegul bot-ulica da expo si spioneaza/and repeat :evilyou:

    Daca tie asa iti place joaca fiecare cu naravul lui nu e treaba mea, astept sa ma mai mentionezi si in viitoarele postari <3

    Spor si bafta all !

    giphy.gif

    Cand toata lumea doarme, eu imi fac de mancare :lol:

  • ...sincer am fost în așteptarea postării de la amiază-ncoace și tot mă gîndeam la modul cum se va interpreta "momentul" sau "hitul" de către atacator,

    deci:

    În primul rînd permite-mi să te felicit cu reușita...vorba aia "ai fost la timpul și momentul potrivit". Nu am o scuză pentru ce s-a întîmplat, eram sigur că am activat vmode după ce am întîlnit flota, știind că nu voi putea acorda timp necesar jocului pe parcurs zilei. Menționez că spargerea apărării pe lună sau distrugerea lunilor de ast seară nu au dat rezultatele așteptate de către alt jucător, presupun că e din aceeași ligă.


    Deobicei nu am năravul de a comenta careva constatări în activitatea mea în staff, mai ales că nu-și au locul în postarea dată...dar voi da o replică/concretizare dacă vreți totuși la unele "afirmații":


    Quote

    Partea interesanta si imbucuratoare pentru "Anti-Noskill" este faptul ca sub acest Jack se afla Magnificul Terror, un Operator care, daca vreti, mai bine ramanea in Staff.

    Nu am și nici nu am avut o legătura cu alianța NoSkill, cred că o pot confirma chiar și jucătorii acestei alianțe. Pot să afirm cu certitudine că sigur eram una din persoanele-țintă pentru membrii acesteia dacă veneam cu contul de pe UNi1 în urma fuziunii, din diferite motive.


    Quote

    Faptul ca toate, dar absolut toate deciziile din tickete se duceau intr-o singura directie, mai exact la NoSkill, a pus multa presiune pe adversari, dar "ce nu te omoara te face mai puternic".

    Nu am înteles despre ce decizii se însinuează, o să spun doar că aceeași persoană nu poate fi si GO și jucător pe acelaași univers, plus la toate deciziile luate pe un univers nu sunt discutate sau cunoscute de către GO aferente altor universuri.


    Quote

    Pacat ca ai renuntat la Staff, altfel Ruth nu ar fi fost nevoit sa isi dea flota la fier vechi.

    Te rog să revezi partea cu renunțarea la Staff și totuși e imbucurător pentru No-skill sau pentru Ruth? - am răspuns mai sus.

    "Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta." :ban:

  • Drag ne esti tuturor, si tu si altii, indiferent din ce tabara face parte fiecare.

    Ticketele raman istorie si amintiri. (se iarta, dar nu se uita)


    Fiecare cred ca joaca ce poate, ce stie, probabil calitate nu cantitate.

    Daca nu s-a ajuns la obsesie, ci pur si simplu se profita de frumusetea jocului, nu vad un lucru rau in asta, indiferent de numele jucatorului.


    In alte comentarii nu vei mai fi mentionat, am depasit momentul plecarii rotfl (glumesc)


    :bye:

  • Eu chiar nu inteleg de ce va bateti capul cu el:-?? chiar nu observati ca el cauta numai sa instige lumea si sa faca show pe forum? indiferenta doare mai tare:stick:

    Mesajul a fost sub forma de gluma, nu de instigare. (imi pare rau ca esti atat de afectat) Sorry.


    Tulanu v-ar fi compus balade - din pacate nu mai e printre noi (RIP) - ca scoteam cele mai frumoase hituri in urma prestarii voastre in Ogame.

    Poti sa-i intrebi pe baietii "din Dreapta" - eu le luam flotele, ei isi alegeau piesa, Tulanu le compunea si le pregatea HIT-ul. :bump:


    <<<<<<<!!!!!!!!!!!!!!!!! Ca sa nu mai vin cu "texte instigatorii" recrutez potentiali "Cantaciosi" care pot aduce un suflu nou acestui Univers !!!!!!!!!!!!!!!!>>>>>>>>>


    :bye:

  • ...sincer am fost în așteptarea postării de la amiază-ncoace și tot mă gîndeam la modul cum se va interpreta "momentul" sau "hitul" de către atacator,

    deci:

    În primul rînd permite-mi să te felicit cu reușita...vorba aia "ai fost la timpul și momentul potrivit". Nu am o scuză pentru ce s-a întîmplat, eram sigur că am activat vmode după ce am întîlnit flota, știind că nu voi putea acorda timp necesar jocului pe parcurs zilei. Menționez că spargerea apărării pe lună sau distrugerea lunilor de ast seară nu au dat rezultatele așteptate de către alt jucător, presupun că e din aceeași ligă.

    Multumesc.

    Doamne ajuta la toata lumea!


    Mult Succes! Sunt sigur ca vei reveni in forta!


    :bye:


    - No offense, but...triple post?!

    Avertisment

    Mao

    The post was edited 1 time, last by Mao ().

  • Felicitari, frumos profit!

    În primul rînd permite-mi să te felicit cu reușita...vorba aia "ai fost la timpul și momentul potrivit". Nu am o scuză pentru ce s-a întîmplat, eram sigur că am activat vmode după ce am întîlnit flota, știind că nu voi putea acorda timp necesar jocului pe parcurs zilei. Menționez că spargerea apărării pe lună sau distrugerea lunilor de ast seară nu au dat rezultatele așteptate de către alt jucător, presupun că e din aceeași ligă.

    Cand citesc postarea asta, am un mare deja-vu. Se intampla acum 4 luni ca Muga sa sparga contul BROMan pe xalynth, venit la fuziune sa-l ajute fix pe terror. L-a spart fix, dar fix la fel: jucatorul a omis sa bifeze vmode (funny enough - si acel jucator credea ca a pus vmode. Nu inteleg cum poti sa crezi ca ai pus vmode fara sa apesi butoanele alea, dar mnah, fiecare cu ale lui). Si vreau sa va amuz si pe voi, povestindu-va ce-a urmat:


    Terror s-a inflamat nevoie mare (verbal), a declarat ca Muga e un om rau ca i-a spart contul suport si ca orice ar fi, Muga trebuie spart. Noi tineam de el .."mai, stai un pic, muga e prieten. Muga nu stia cine e pe contul ala, contul nu era in alianta. A vazut vulnerabilitate si a actionat". Dar nu... sub nicio forma nu a vrut sa faca echipa cu Muga. Considera vehement ca e vina lui Muga ca i-a spart prietenul care, la fel, credea ca a pus vmode. Ajunsese chiar la solicitari inepte de genul "Vreau sa-mi vanda gaz la rate minime pana acopera tot profitul scos din contul meu de suport". I know, right!?


    Asadar, marele razboinic Mana Intinsa a ramas singur cu conturile lui de bijnita pe xaly. Vreau sa va spun tuturor ca si eu, personal, am fost foarte dezamagit de strategul terror. Este parerea mea personala dar solida ca nu stie strategie. Face flota mare ca sa fie greu de spart, nu ca sa sparga pe altii. M-a convins sa ii donez niste flota pe ex-jupiter, cat eram colegi in staff. Apoi, cand ne-am intalnit ca jucatori, am realziat ca asta e singura lui strategie: sa ceara in stanga si-n dreapta. Sa ceara flote topite de dragul lui. Sa ceara trade la rate minime de la toata lumea, sub diverse pretexte. Noua incerca sa ne explice, cand a venit pe xalinth, ca peste cativa ani va urma o fuziune cu fidis si trebuie sa fim pregatiti sa il spargem pe Ruth. Solutia propusa de el era sa pompam toti resurse in flota lui, ca il sparge le pe Ruth. Funny, right?


    Asadar ... termin cu inceputul: Felicitari, frumos profit. Dificultate ...meh. Dar profitul e superb!

  • jucatorul a omis sa bifeze vmode (funny enough - si acel jucator credea ca a pus vmode. Nu inteleg cum poti sa crezi ca ai pus vmode fara sa apesi butoanele alea, dar mnah, fiecare cu ale lui). Si vreau sa va amuz si pe voi, povestindu-va ce-a urmat:

    No troll intentions, dar mi s-a intamplat si mie acum vreo 13 ani, undeva, candva pe un server org... skag poate confirma, am pus vmode si am plecat la Padina, iar cand m-am intors aveam inboxul plin de produse din carne...Vmode nu se activase, si nu se juca cu teamviwer cum o practicati azi multi dintre voi...

    Anyway, GG & FR, whatever...

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • No troll intentions, dar mi s-a intamplat si mie acum vreo 13 ani, undeva, candva pe un server org... skag poate confirma, am pus vmode si am plecat la Padina, iar cand m-am intors aveam inboxul plin de produse din carne...Vmode nu se activase, si nu se juca cu teamviwer cum o practicati azi multi dintre voi...

    Alte vremuri... alta interfata si alta joc...


    Aici este vorba de cersetor (multi nu il stiu pe aparator de pe vremea U1 cand era 1x si ce colindator era... nu erau colturi de strada cate maini avea el...) si de faptul ca asa joaca el... amanetare flote si cersit resurse.

    Am fost surprins ca a fost lasat in echipa jocului si ca inca mai este tinand cont ca el ca om nu are coloana vertebrala sa nu mai zic ca jucator.


    Felicitari de atac... ai facut pe el un profit foarte bun.

    Vmode placut aparator.

    Edit : vYxx a durat ceva timp sa vezi cu cine ai facut treaba.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Edit : vYxx a durat ceva timp sa vezi cu cine ai facut treaba.

    Mda, a fost suficient sa jucam impreuna cateva zile/saptamani. Dupa episodul descris de mine mai sus a incercat inclusiv sa ma ninjeze desi aveam (teoretic) pna inca. Eu nu eram curios despre el si invers. Si as fi inteles sa incerce o manevra daca i-as fi atacat vreunul din colegii de unde-si ia profitul. Nici macar nu era cazul, atacam un jucator care nu era coleg cu el ci unul din trisorii consacrati ai comunitatii...


    - Warned by Mao

    Totusi, offtopic, flame, acuzatii nedemonstrate, e chiar prea mult.

    The post was edited 2 times, last by Mao ().