[TOP 3][TOT: 5.809.059.000] Berzelius [Ancients] & Gusty [Ancients] vs. VladTepes [ECVITAS] (A: 1.435.309.000, D: 4.373.750.000)

  • Asa precum am mentionat in atacul postat anterior, revin cu povestea.

    Aseara i-am vazut flota baiatului ca e jos, o parte mica pe luna si restul pe planeta, spionat imediat ce a facut idle, asteptat un pic si spart flota mica de pe luna.

    Aparatorul probabil se baza ca nu va fi atacat, ca se gandea ca nu vad ca are flota pe planeta sau se baza pe faptul ca nu am deuteriu in apropiere de el si ca eu am flota departe si ca nu il pot sparge singur pentru ca Gusty era in vmode.

    Dar spre ghinionul lui, nu a luat in calcul faptul ca eu am 120k probe cu care imi tranport rapid deuteriu acolo unde am nevoie si ca Gusty plecase de fapt in vmode, tocmai ca sa stea dusmanii linistiti si sa nu mai fie asa de atenti.

    Dupa ce i-am spart prima flota si s-a confirmat ca aparatorul doarme dus, am reusit cu chui cu vai sa dau de Gusty, am mutat deuteriul necesar, am mai facut amandoi niste recuri si uite asa s-a dus si flota lui Hulk ca a lui a fost initial contul acesta.

    Profitul este unul rezonabil as putea spune, mai avem un client si putem sta linistiti dupa aia.


    Acum legat de aparator, este printre putinele dati cand nu vreau sa urez refacere usoara unui aparator, pentru ca nu merita acest lucru si voi explica de ce (oricum a bagat vmode si ma indoiesc sa mai continue)

    Jucatorul acesta VladTepes pe fiecare cont pe care a jucat, contul lu iinitial, dupa care inca vreo 2- ce le-a preluat, a trisat in mod constant din punctul meu de vedere, de aia pe celelalte 2 conturi precedente a si luat ban, pentru ca avea activitate continua fara sa fie online. Pe contul acesta s-a cumintit din punctul asta de vedere dar eu in continuare cred ca a facut pushuri cu alti fosti colegi de alianta.

    Univers in care sa se triseze mai mult ca acest univers, nu am vazut inca de cand joc ogame si o fac de multi ani.

    O gradade de prieteni si fosti colegi ai aparatorului si ai prietenilor lui, brusc si subit ies din alianta, isi schimba numele, baga vmode cateva zile eventual, dupa care pierd flota brusc si subit si ia ghiciti cine o sparge de obicei, fostii lor prieteni si colegi de alianta.

    Dupa care baga vmode si gata.

    NU stiu cum isi reusesc toti fostii colegi de alianta sa le lase lor flotele sa le sparga, dar nu mi se pare normal acest lucru sa nu se pedepseasca.

    Iar aici incep reprosurile mele legate de echipa portocalie care gestioneaza acest univers: timpul de rezolvare a ticketelor pe care le-am deschis de multe ori depaseste 1 saptamana, ma refer la ticketuri de pushuri; inteleg ca operatorii nu sunt platiti si ca nu au timp, dar tot e foarte mult daca nu sunt in stare sa verifice niste tickete de push deschise; daca nu se rezolva nici macar aceste tickete (care sunt corecte sau nu) ce asteptari mai putem avea ca se verifica macar alte aspecte ale universului, e un haos total pe acest univers si fiecare face ce vrea cred ca, de aia sunt si atatia trisori neprinsi; pe vremuri nu se intampla asa ceva, in consecinta jumadeop sau mao faceti un pic de curatenie si puneti lumea la lucru, sau adaca nu hai sa inchidem ogameul si sa o lasam balta toti.

    E bine ca altii primesc banuri permanente gratis pe forum pentru maruntisuri, iar la trisarile importante din joc, nimeni nu face nimic.


    Sper ca cu acest atac, am mai scapat de un trisor!



    La 19-03-2022 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator Berzelius [Ancients]

    ________________________________________________


    Vanator usor 263.844

    Vanator greu 12.695

    Crucisator 21.995

    Nava de razboi 18.942

    Interceptor 3.823

    Bombardier 1.837

    Distrugator 1.006

    Reaper 1.529

    Pathfinder 5.216

    Transportor mic 7.410

    Transportor mare 8.851

    _________________________________________


    Atacator Gusty [Ancients]

    ________________________________________________


    Vanator usor 231.881

    Vanator greu 21.105

    Crucisator 29.275

    Nava de razboi 12.552

    Interceptor 3.648

    Bombardier 689

    Distrugator 367

    Reaper 967

    Pathfinder 821

    Transportor mic 15.196

    _________________________________________


    Aparator VladTepes [ECVITAS]

    ________________________________________________


    Transportor mic 48.008

    Transportor mare 2.552

    Vanator usor 141.689

    Vanator greu 11.270

    Crucisator 42.319

    Nava de razboi 8.552

    Nava de Colonizare 5

    Reciclator 33.187

    Proba de spionaj 3.870

    Bombardier 174

    Satelit solar 100

    Distrugator 76

    Interceptor 8.593

    Reaper 1.075

    Pathfinder 5.788

    Lansator de Rachete 4.375

    Laser Usor 4.092

    Laser Greu 20

    Tun Gauss 30

    Tun Magnetic 208

    Turela cu Plasma 20

    Scut Planetar Mic 1

    Scut Planetar Mare 1

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator Berzelius [Ancients]

    ________________________________________________


    Vanator usor 120.868 ( -142.976 )

    Vanator greu 8.326 ( -4.369 )

    Crucisator 20.273 ( -1.722 )

    Nava de razboi 18.795 ( -147 )

    Interceptor 3.808 ( -15 )

    Bombardier 1.834 ( -3 )

    Distrugator 1.006 ( -0 )

    Reaper 1.529 ( -0 )

    Pathfinder 4.789 ( -427 )

    Transportor mic 3.372 ( -4.038 )

    Transportor mare 6.591 ( -2.260 )

    _________________________________________


    Atacator Gusty [Ancients]

    ________________________________________________


    Vanator usor 103.248 ( -128.633 )

    Vanator greu 13.528 ( -7.577 )

    Crucisator 26.913 ( -2.362 )

    Nava de razboi 12.458 ( -94 )

    Interceptor 3.628 ( -20 )

    Bombardier 683 ( -6 )

    Distrugator 367 ( -0 )

    Reaper 967 ( -0 )

    Pathfinder 744 ( -77 )

    Transportor mic 6.737 ( -8.459 )

    _________________________________________


    Aparator VladTepes [ECVITAS]

    ________________________________________________


    Distrus!

    _________________________________________



    Atacatorul a castigat lupta!


    Atacatorul a capturat:

    4.554.868 Metal, 4.539.534 Cristal si 2.197.631 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 1.435.309.000 unitati.

    Aparatorul a pierdut un total de 4.373.750.000 unitati.

    La aceste coordonate in spatiu plutesc 2.133.532.321 metal si 1.080.728.682 cristal.

    Atacatorul a capturat un total de 11.292.033 unitati.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.

    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):

    16.238.486 Metal si 8.225.513 Cristal

    400.016.000 Metal si 400.016.000 Cristal

    152.432.000 Metal si 152.432.000 Cristal

    526.624.318 Metal si 49.375.682 Cristal

    9.627.993 Metal si 4.877.005 Cristal

    301.785.000 Metal si 301.785.000 Cristal

    177.120.000 Metal si 177.120.000 Cristal

    575.555.003 Metal si 0 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de atacator(i):

    2.159.398.800 Metal si 1.093.831.200 Cristal



    Sumar al profitului/pierderii:


    Sumar atacator(i)

    Metal: 1.140.839.668

    Cristal: 699.035.734

    Deuteriu: -10.662.369

    Atacatorul a facut un profit de 1.829.213.033 unitati.


    Sumar aparator(i)

    Metal: -2.598.146.868

    Cristal: -1.432.476.534

    Deuteriu: -354.418.631

    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 4.385.042.033 unitati.



    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.3.2

  • Felicitari de reusita! Împãierea unui trişor vine cu o satisfactie aparte, stiu :)


    Ref la:

    Iar aici incep reprosurile mele legate de echipa portocalie care gestioneaza acest univers: timpul de rezolvare a ticketelor pe care le-am deschis de multe ori depaseste 1 saptamana, ma refer la ticketuri de pushuri; inteleg ca operatorii nu sunt platiti si ca nu au timp, dar tot e foarte mult daca nu sunt in stare sa verifice niste tickete de push deschise; daca nu se rezolva nici macar aceste tickete (care sunt corecte sau nu) ce asteptari mai putem avea ca se verifica macar alte aspecte ale universului, e un haos total [...]

    Sa stii ca ma intrebam fix acelasi lucru. Multa vreme, mantra lui Mao a fost "daca nu va place timpul de raspuns sau considerati munca noastra nesatisfacatoare, sunteti bineveniti sa ajutati". Si eu am remarcat ca deseori raspunsul la tickete vine dupa cel putin 1 saptamana, am vazut si ca se triseaza mult mai sportiv ca inainte si ca, daca jucatorii nu indica push-urile prin tickete, nu le vede nimeni. Deci nu se verifica. Si stiu cum arata verificarea, stiu cum arata logurile, stiu ca s-ar putea vedea, daca s-ar cauta.


    Acum vin si eu cu o intrebare, ca individ caruia ii place ogame si si-ar dori sa fie gestionat mai serios:


    Mao   HalfOp cum putem ajuta? Si eu am crezut ca sunteti suprasolicitati, depasiti, asa ca am aplicat pt GO, sa ajut (pe la inceputul lui feb). Initiativa mea a fost complet ignorata, nici macar un reply cu "nu ne trebe, merci"n-am primit.


    Cum putem ajuta, in punctul in care vedem concret si mãsurabil cu cat dezinteres se lucreaza acum?


    Mao: se pare ca sistemul de primire a aplicatiilor nu functioneaza. Folositi mao@ogame.ro

    The post was edited 1 time, last by Mao ().

  • Felicitari Cucusor ! Cu aceeasi problema ma confrunt si eu pe Izar, unde Draqula si alianta MVP au multiple conturi, schimburi, etc. Cea mai imputita joaca pe Ogame ce am putut sa vad ever, un haos total !!! Pe langa joc, libidinosii mai apar si pe forum, unde a drepturi ! Se futu" la vie ! Vina nu consta in ce face Mao sau altii, vina e de la Gameforge, unde se fac ca nu mai vad regulile ce trebuie aplicate !! Ca sa eradicam raul ce exista in ogame exista doar o singura varianta : sa ne lasam de joc si sa ramana doar trisorii cu programe si programele !!!....


    -Warn

    Acuzatii Nefondate

    -zackey

    O linguriţă de isteţime face uneori cât un car de putere.

    Liviu Rebreanu

    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • Felicitari! Berce, eu unu mam lasat din cauza ca adminul Terror nu isi face treaba cu apsolut nimic, am incercat sa dau tiket mai sus de el si tot degeaba,cum zice si Deja Vu, prea multi trisori si nimeni nu face nimic, nu stiu cum pe ogame,es daca activezi fast exp esti baneat in foarte putin timp, si nu ie un skript care sa te ajute prea mult

    Felicitari de reusita! Împãierea unui trişor vine cu o satisfactie aparte, stiu:)

    si tu fratele meu vYxx esti unu dintre cei mai mari trisori daca ne aducem aminte de pe Hyperion si alte chesti ce ai facut tu in urma

    RECICLATOARELE SUNT CA PREZERVATIVELE MAI BINE SA LE AI DE CAT SA NU LE AI SI SA AI NEVOIE DE ELE :grouppray:

  • Și eu mă plâng de acest terror care probabil în Moldova are alte fusuri orare și se lucrează pe ture la săptămână, însă nu explică faptul cum ticketele rămân nerezolvate cu săptămânile sau "rezolvate" prin argouri și regionalisme care mă fac să mi pun întrebarea: oare joc ogame.ro sau .MD ?

    In fine, lăsând nemulțumirile legate de staff sau de împărțirea geografică a țării, vin cu un răspuns la Dejavu de mai sus. Ne-am lăsat toți definitiv de Izar din cauza lui Dracula și multiplelor sale conturi, nu mă plâng, doar am venit în peisaj sa te ajut cu un răspuns, vad că disperi in continuare pe unde apuci.

    Bafta la joc celor ce mai vor să se distreze în comunitatea asta tristă

  • Băăăă, chiar nu disper ! De cand nu mai joci, parca e putin ozon in joc ! Daca-ar fi dupa mine, ti-asi da ban permanent pest e tot ! Nu glumesc ! Din cauza ta si a altora s-a stricat jocul. Ati intrat pe ogame si apoi intrebarea a fost : Dar boti, boti unde gasim ??? Plosnite...


    -Avertisment Verbal

    Spam, offtipic


    -zackey

    O linguriţă de isteţime face uneori cât un car de putere.

    Liviu Rebreanu

    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • Oricum nu botul m a ajutat sa te farmez și să scot top6 pe tine, daca e vreunul care face asta te rog sa mi trimiți un mail ceva, voi da forward la Draqula

    Ciao!


    - Averisment Verbal

    Spam, offtopic

    -zackey

    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • Sa stii ca draq a scos mai mult de pe mine decat tu cu tot cu boti ! Pacaliciule !


    -Warn

    Flame, offtopic

    -zackey

    O linguriţă de isteţime face uneori cât un car de putere.

    Liviu Rebreanu

    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • Sa stii ca draq a scos mai mult de pe mine decat tu cu tot cu boti ! Pacaliciule !

    Asta o voi pune in rama

    Doar la ovyasi am mai văzut așa replica demnă de lăudat :))))))

    Probabil ești din aceeași categorie :))


    -Avertisment Vebral

    -Spam, offtopic


    -zackey

    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • Pauza toata lumea.



    :lclosed:


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Urcat in top 10 !


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu