[TOP 2][TOT: 42.810.508.000] the REAPER [MVP] vs. Bluefox [RoStars] (A: 14.086.259.000, D: 28.724.249.000)

  • Si ca sa inchidem ciocul guralivilor de la atacul anterior, urmeaza sa prezint un nou top 1 dat pe singurul jucator fair-play din tabara adversa. S-au schimbat multe in ultimul timp, au renuntat 2 prieteni buni, dar a venit unul nou de face cat 3 :))). Cu ocazia asta, dedic acest hit lui Gusty , pe care am reusit insfarsit sa il aduc aici :)) Totodata cocosului si lui bogdan, sper ca o duceti bine fara virusul asta :)), dau prima bere la viitorul meeting, lui vicky fara de care nu as fi reusit sa am luna de propulsare, dar si tuturor colegilor pentru care inca joc OGame :) Povestea atacului consta in 2 ipostaze: rabdarea analizei unui program haotic dovedit de aparator dupa revenirea din vmode + mobila in sistem, spart si lasat la curu' gol ( in limita regulii de 6 atacuri max ).

    Felicitari inca o data de fair-play si spor la refacut daca e cazul8o


    La 25-01-2022 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator the REAPER [MVP]

    ________________________________________________


    Vanator usor 1.226.425

    Vanator greu 82.646

    Crucisator 605.104

    Nava de razboi 109.840

    Interceptor 58.608

    Reaper 7.520

    Pathfinder 31.036

    Transportor mic 68.177

    Proba de spionaj 635.317

    _________________________________________


    Aparator Bluefox [RoStars]

    ________________________________________________


    Transportor mic 383.598

    Transportor mare 105.268

    Vanator usor 1.283.136

    Vanator greu 113.531

    Crucisator 212.467

    Nava de razboi 78.636

    Nava de Colonizare 17

    Reciclator 201.762

    Proba de spionaj 675.897

    Bombardier 11.006

    Distrugator 7.313

    RIP 143

    Interceptor 35.002

    Reaper 6.360

    Pathfinder 47.881

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator the REAPER [MVP]

    ________________________________________________


    Vanator usor 169.693 ( -1.056.732 )

    Vanator greu 21.968 ( -60.678 )

    Crucisator 363.813 ( -241.291 )

    Nava de razboi 98.580 ( -11.260 )

    Interceptor 55.044 ( -3.564 )

    Reaper 7.301 ( -219 )

    Pathfinder 18.091 ( -12.945 )

    Transportor mic 9.402 ( -58.775 )

    Proba de spionaj 30.180 ( -605.137 )

    _________________________________________


    Aparator Bluefox [RoStars]

    ________________________________________________


    Transportor mic 3 ( -383.595 )

    Transportor mare 14 ( -105.254 )

    Vanator usor 12 ( -1.283.124 )

    Vanator greu 13 ( -113.518 )

    Crucisator 634 ( -211.833 )

    Nava de razboi 7.006 ( -71.630 )

    Nava de Colonizare 0 ( -17 )

    Reciclator 54 ( -201.708 )

    Proba de spionaj 2 ( -675.895 )

    Bombardier 3.844 ( -7.162 )

    Distrugator 4.251 ( -3.062 )

    RIP 143 ( -0 )

    Interceptor 8.836 ( -26.166 )

    Reaper 5.238 ( -1.122 )

    Pathfinder 142 ( -47.739 )

    _________________________________________



    Lupta se incheie cu o remiza.


    Atacatorul a capturat:

    0 Metal, 0 Cristal si 0 Deuteriu

    200.049.966 Metal, 200.049.967 Cristal si 200.049.967 Deuteriu

    122.902.290 Metal, 122.902.290 Cristal si 116.287.920 Deuteriu

    730.254.351 Metal, 399.269.919 Cristal si 29.071.980 Deuteriu

    794.164.525 Metal, 99.817.480 Cristal si 7.267.995 Deuteriu

    813.398.314 Metal, 24.954.370 Cristal si 1.816.998 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 14.086.259.000 unitati.

    Daunele totale ale agresorului incluzând urmările : 0nităţi.


    Aparatorul a pierdut un total de 28.724.249.000 unitati.

    Daunele totale ale apărătorului incluzând urmările : 0nităţi.


    La aceste coordonate in spatiu plutesc 13.070.135.411 metal si 6.907.587.091 cristal.

    Debris suplimeentar cauzat de raidurile repetate: etal si 938.491.000 cristal.

    Atacatorul a capturat un total de 3.862.258.332 unitati.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.

    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):

    3.500.000.000 Metal si 3.500.000.000 Cristal

    7.952.939.159 Metal si 3.407.605.841 Cristal

    2.975.361.252 Metal si 938.509.750 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de atacator(i):

    14.428.300.411 Metal si 7.846.115.591 Cristal



    Sumar al profitului/pierderii:


    Sumar atacator(i)

    Metal: 7.361.710.857

    Cristal: 4.221.597.617

    Deuteriu: -368.291.140

    Atacatorul a facut un profit de 11.215.017.334 unitati.


    Sumar aparator(i)

    Metal: -22.073.705.446

    Cristal: -12.217.571.026

    Deuteriu: -2.636.185.860

    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 36.927.462.332 unitati.



    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.3.2

    The post was edited 1 time, last by REAPER ().

  • Felicitari pentru atac si pentru promptitudine sa zic asa.


    Nu ma simteam la suta la suta si m am pus nitel la somn fara sa mut si jucariile cum o faceam de obicei.


    Ma asteptam la un atac din partea ta sau la o manevra de genul dar nu am fost indeajuns de perspicace.


    Voi lua o pauza probabil si voi reveni in viitor.

  • Șacal, câine, lup, dinozaur, însă ce mai contează ?


    Profit excepțional și o flotă mai puțin în eternul război al universului! Cheltuiește-le cu cap!


    Blue, am văzut că ai fost foarte fair. Felicitări și spor la refăcut dacă e cazul. Dacă nu, mult succes pe noul, altul, etc

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Mult succes in RL ! Asa cum ti-am mai spus de cateva ori, mi-ar face placere sa joc cu tine in echipa, candva :)

    cat timp va dura vm ? :))

    s-au e noua moda...felicitari

    "s-au" mai bine zis, m-am gandit la tine sa te las putin sa iti revii, sa verifici conturile din banci si ipotecile pentru a putea calcula cat mai trebuie investit dupa ce o sa urc 30G in clasament cand revin, nu care cumva sa ma apropii de tine fara materie :) Mersi totusi de felicitare, apreciez ca te-ai scremut sa iti pastrezi calmul, ti-a iesit APROAPE bine, s-au....

  • eu zic sa te recreezi :))si sa iti aut0verifici conturile ipotecare...spre deosebire de tine si de voi,pot felicita o lovitura...rotfl

    dar tu nu o sa-ti revii la normal in veci :))

    abia astept sa bagi,dar sa joci si fara ...stii tu :D

    si de unde ai scot 30G cand sunt 11g profitu?s-au stau eu mai prost cu matematica...si ingrosat daca te uiti la contul prietenului tau spart o sa vezi cam acelasi profit :lol:


    o sa intre mai multe resurse in reciclatoarele noastre nu-i problema:stick:


    cat despre fox,refacere usoara la ce eco ai nu e chiar atat de grea pierderea :D

    The post was edited 1 time, last by draqula ().

  • Bravo BRO :phatgrin::phatgrin::phatgrin: habar nu am avut ce ai facut :bump:

    .

    Felicitari! si RU Blue, poti continua ai destul de bune minele

    RECICLATOARELE SUNT CA PREZERVATIVELE MAI BINE SA LE AI DE CAT SA NU LE AI SI SA AI NEVOIE DE ELE :grouppray:

  • Felicitari atacator!


    Felicitari si tie BlueFox pentru fair-play.

    Asa ai fost mereu, indiferent ca mai devreme sau mai tarziu ai aparut in dreapta.

    Economia e mare, trebuie investita in directia potrivita.


    Mult succes tuturor!


    :bye:

  • Felicitari Reapare :beer::beer::beer: !

    Indiferent de cine a atacat, pierdut, etc tu tot trebuie sa te ridici in slavi rotfl. Fii fairplay si comenteaza cum se cuvine sau treci mai departe:bye: !

  • Felicitari Reapare :beer::beer::beer: !

    Indiferent de cine a atacat, pierdut, etc tu tot trebuie sa te ridici in slavi rotfl. Fii fairplay si comenteaza cum se cuvine sau treci mai departe:bye: !

    toti infumuratii v-ati adunat gramada....

    am pus o intrebare si am felicitat,aroganta venind mai tarziu din partea reaperului...daca stau si ma uit in top10 5/10 sunt date de mine deci nu ma pot oftica la o lovitura de genu ...doar am felicitat....dar fiind de minte scurti nu aveti cum intelege ...pentru reaper,unu care da atacuri doar la sateliti sub lanx e ceva nou...de asta am si felicitat,cand a pierdut unu din voi a fost exclus din alianta si farmat,exemplu hulk odata,apoi a fost acel Vlad Tepes,sa nu se confunde cu Vlad care este acum....si povestea poate continua...

    diferenta e:

    jumatate din jucatorii din MVP aveti activitate 24/24 si alte magarii ....ceea ce nu prea este decent...a spus reaper la un momendat ca a urmarit activitatea...evident,a urmarit-o pentru ca blue nu joaca cum joaca o parte din voi,va stiti care..si la noi se vad exact timpii cand suntem off...asadar felicitari de hit si vedem ce va urma....bafta tuturor!:phatgrin:

  • toti infumuratii v-ati adunat gramada....

    am pus o intrebare si am felicitat,aroganta venind mai tarziu din partea reaperului...daca stau si ma uit in top10 5/10 sunt date de mine deci nu ma pot oftica la o lovitura de genu ...doar am felicitat....dar fiind de minte scurti nu aveti cum intelege ...pentru reaper,unu care da atacuri doar la sateliti sub lanx e ceva nou...de asta am si felicitat,cand a pierdut unu din voi a fost exclus din alianta si farmat,exemplu hulk odata,apoi a fost acel Vlad Tepes,sa nu se confunde cu Vlad care este acum....si povestea poate continua...

    diferenta e:

    jumatate din jucatorii din MVP aveti activitate 24/24 si alte magarii ....ceea ce nu prea este decent...a spus reaper la un momendat ca a urmarit activitatea...evident,a urmarit-o pentru ca blue nu joaca cum joaca o parte din voi,va stiti care..si la noi se vad exact timpii cand suntem off...asadar felicitari de hit si vedem ce va urma....bafta tuturor!:phatgrin:

    Vorbesti cumva despre Harami-Mehtel? Actualul Jaga Jaga Jaga Jaga?, prietenul tau care imi da MD-uri acolo unde trebuie:phatgrin: fara sa ma spioneze, ca pe urma sa-l farmezi frumos si tu, si BlueFox? De el vorbesti?

    As putea sa scriu un roman despre cum acest Harami era un spion infiltrat la noi in alianta si cum iti dadea tie on-off-ul nostru, dar deviez de la subiect..

    Bravo Reapere, tine-o tot asa!

    Asta m-a strafulgerat mai rau ca sageata Miranei! :lol:

  • toti infumuratii v-ati adunat gramada....

    am pus o intrebare si am felicitat,aroganta venind mai tarziu din partea reaperului...daca stau si ma uit in top10 5/10 sunt date de mine deci nu ma pot oftica la o lovitura de genu ...doar am felicitat....dar fiind de minte scurti nu aveti cum intelege ...pentru reaper,unu care da atacuri doar la sateliti sub lanx e ceva nou...de asta am si felicitat,cand a pierdut unu din voi a fost exclus din alianta si farmat,exemplu hulk odata,apoi a fost acel Vlad Tepes,sa nu se confunde cu Vlad care este acum....si povestea poate continua...

    diferenta e:

    jumatate din jucatorii din MVP aveti activitate 24/24 si alte magarii ....ceea ce nu prea este decent...a spus reaper la un momendat ca a urmarit activitatea...evident,a urmarit-o pentru ca blue nu joaca cum joaca o parte din voi,va stiti care..si la noi se vad exact timpii cand suntem off...asadar felicitari de hit si vedem ce va urma....bafta tuturor!:phatgrin:

    si tu figurezi cu activitate non-stop. Nu mananci, nu bei, nu te kci ! Nu mai folosi degetul spre altii ! Contul Jaga e contul tau de sustinere, e vizibil. Bafta tuturor !

    O linguriţă de isteţime face uneori cât un car de putere.

    Liviu Rebreanu

  • RU Vulpoiule într-adevăr ești un tip cu caracter și când am jucat împreună ai fost un coleg săritor!

    Din păcate așa e realitatea ne ocupa timpul cel mai mult ai asta e bine aici somnul e lux :))

    Felicitări adversarului ✌️

  • si tu figurezi cu activitate non-stop. Nu mananci, nu bei, nu te kci ! Nu mai folosi degetul spre altii ! Contul Jaga e contul tau de sustinere, e vizibil. Bafta tuturor !

    exista sistem suport pentru multi-account bafta....si prezinta-mi activitatea continua

    Vorbesti cumva despre Harami-Mehtel? Actualul Jaga Jaga Jaga Jaga?, prietenul tau care imi da MD-uri acolo unde trebuie:phatgrin: fara sa ma spioneze, ca pe urma sa-l farmezi frumos si tu, si BlueFox? De el vorbesti?

    As putea sa scriu un roman despre cum acest Harami era un spion infiltrat la noi in alianta si cum iti dadea tie on-off-ul nostru, dar deviez de la subiect..

    Bravo Reapere, tine-o tot asa!

    exista sistem suport pentru multi-account bafta....eu cred ca acel baiat a fost cam spart tot de reaper s-au cocosu,asa ca veniti cu chestii credibile...nu crestem un miau miau 100m pe zi ca apoi seara sa-l farmezi :D

  • toti infumuratii v-ati adunat gramada....

    am pus o intrebare si am felicitat,aroganta venind mai tarziu din partea reaperului...daca stau si ma uit in top10 5/10 sunt date de mine deci nu ma pot oftica la o lovitura de genu ...doar am felicitat....dar fiind de minte scurti nu aveti cum intelege ...pentru reaper,unu care da atacuri doar la sateliti sub lanx e ceva nou...de asta am si felicitat,cand a pierdut unu din voi a fost exclus din alianta si farmat,exemplu hulk odata,apoi a fost acel Vlad Tepes,sa nu se confunde cu Vlad care este acum....si povestea poate continua...

    diferenta e:

    jumatate din jucatorii din MVP aveti activitate 24/24 si alte magarii ....ceea ce nu prea este decent...a spus reaper la un momendat ca a urmarit activitatea...evident,a urmarit-o pentru ca blue nu joaca cum joaca o parte din voi,va stiti care..si la noi se vad exact timpii cand suntem off...asadar felicitari de hit si vedem ce va urma....bafta tuturor!:phatgrin:

    drace cum de nu lai vazut pe Mihai, el ie 25 din 24 on rotflrotflrotfl

    si tu figurezi cu activitate non-stop. Nu mananci, nu bei, nu te kci ! Nu mai folosi degetul spre altii ! Contul Jaga e contul tau de sustinere, e vizibil. Bafta tuturor !

    :thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:

    RECICLATOARELE SUNT CA PREZERVATIVELE MAI BINE SA LE AI DE CAT SA NU LE AI SI SA AI NEVOIE DE ELE :grouppray:

    The post was edited 1 time, last by hulk69 ().

  • :P




    -Avertisment verbal

    Cand postezi un mesaj, trebuie sa contina cuvinte.. ce ai facut tu aici,

    se pune ca spam de elemente vizuale.


    -zackey

    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • Urcat in top 10, felicitari !


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu