discutii univers nou Japetus

  • Vineri, 8 Octombrie, va fi lansat noul server Japetus. Caracteristicile lui sunt:

    • x1 peaceful fleet speed
    • x1 holding fleet speed
    • x1 war speed fleet
    • x1 eco speed
    • 30% DF
    • 9 galaxies
    • +30 fields
    • linear galaxies and systems
    • non-ACS
    • 70% DiDF
    • categorie: miner

    Salutare.....am asteptat deschiderea unui thread pentru discutii despre noul univers care se va deschide pe 8 octombrie, dar cum nu s-a intamplat acest lucru, nu cred ca este gresit ca am deschis eu......doar pareri referitoare la caracteristicile acestuia.

    Parerea mea, nu vad cum acest nou univers va fi aglomerat in jucatori, daca are cele mai lente viteze din cate exista....tendinta generala este de a mari vitezele eco, cercetare sau ale flotelor, iar acesta va avea x1 peste tot...pentru un miner este bun doar in privinta atacurilor date asupra sa(vor fi mai lente si mai rare), dar la viteza care o are va astepta mult si bine cumularea de resurse pentru o noua comanda, oricare ar fi ea...eu unul nu inteleg strategia celor din GF, mai lent de atat nu se poate, mai multe galaxii nici atat si mai este si liniar...fara suparare, un univers mort la nastere....o zi buna tuturor.

  • S-au gandit ca o sa aduca din generatia 1-7' cu aceste caracteristici, probabil

    Eu sunt curios daca va mai veni draqula sa pompeze materie si aici, ar fi hilar... nu ?

  • Caracteristicile acestui univers sunt asumate de echipa .ro.

    Cand vom avea personal voluntar, vom cere univers cu caracteristici maxime. :)

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Eu sunt curios daca va mai veni draqula sa pompeze materie si aici, ar fi hilar... nu ?

    Tu ai coșmaruri cu dreaqula, un "medic" ceva... nu ți-ar strica.

    Cat despre univers, este pentru începători, aici pot sa joace liniștiți, cam asa am început mai toți ogame.

  • este si nu pentru mineri :))) mie mi se pare o anomalie acel 70% aparare in df, procent mai mare decat al flotei. Are toate caracteristicile primului univers ogame (mai putin cel specificat si non-acsul) :beer:

  • japetus cel mai panarama servar,incepand de la maimuta incoa......un afront adus jucatorilor ramani....

    Daca esti prost de mic cand esti mare doar te joci

  • o rusine e faptul ca GF deschide univers dupa univers fara logica doar pentru a mulge cativa zeci de $$ de la 2 3 jucatori. de fiecare data, cam asta e soarta universului :doofy:

  • nici eu nu am vazut logica deschiderii unui univers atat de lent......cand s-au deschis universuri de x10 eco, vii cu unul care este x1 la toate categoriile...cine ar juca pe el???? cine sa mai bage si malai intr-un univers lent....eu ma uit ca Fidis-ul mi se pare lent si este cel mai rapid dintre toate universurile ogame, dar asta e doar parerea mea......si-o fi facut GF o strategie, doar nu ii invatam noi.

  • universul asta n-ar putea fuziona nici cand cu un altul, daca nu i se modifica caracteristicile pe parcurs :)) pentru ca e cel mai lent, de acelasi nivel cu u1, care are vreo 15 ani in spate, n-o sa poata ajunge niciodata la nivelul aluia.


    poate in curand GF va renunta la serverele per tara si le va globaliza, cum am vazut ca e copia ogame-ului (x) pan atunci, spor la plictiseala :doofy:

  • universul asta n-ar putea fuziona nici cand cu un altul, daca nu i se modifica caracteristicile pe parcurs :)) pentru ca e cel mai lent, de acelasi nivel cu u1, care are vreo 15 ani in spate, n-o sa poata ajunge niciodata la nivelul aluia.


    poate in curand GF va renunta la serverele per tara si le va globaliza, cum am vazut ca e copia ogame-ului (x) pan atunci, spor la plictiseala :doofy:



    Asta ar inseamna sa ajungem pe ORG (Locul unde ajung comunitatile dizolvate) alaturi de polonezi, cehi, japonezi si etc... iar asta ar fi unul dintre cele mai rele lucruri care se poate intampla comunitatii noastre.. din perspectiva mea


    E haos acolo..


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu



  • Asta ar inseamna sa ajungem pe ORG (Locul unde ajung comunitatile dizolvate) alaturi de polonezi, cehi, japonezi si etc...

    nu stiam ca s-a practicat lucrul asta :thumbsup: inseamna ca acolo ne indreptam. cu universuri cu maxim 100 jucatori dupa 1 2 luni de la creere, cu 10 jucatori activi pe termen mediu, e o singura directie. jocurile in browser nu mai sunt de actualitate, reclama nu exista, macar o versiune jalnica a jocului pe mobil daca faceau si tot cred ca activitatea era ceva mai buna.