Reclama împiedică desfășurarea flotei

  • In modul mobile, cel puțin pentru mine, reclamele au devenit o frustrare, nu pot trimite desfășurari, nu pot scrie coordonate, pentru ca întotdeauna apare acea reclama cu reduceri (screenshot atașat mai jos).


    Asta doar în modul mobile, problema este ca în celalalt mod, exista un bug al jump gateului, pop-up ul se închide când vrei sa selectezi alt portal.

  • 93YmWS9


    Eu nici cu comandat activ, browser contra reclame sau pana si lumanari aprinse, nu pot scapa de porcaria asta de reclama..


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Dacă dai click pe "x" sa o stingi, dispare.

    Trebuie doar sa treci pe varianta browser, apoi treci înapoi pe varianta mobil și când se schimba interfața, primul lucru care trebuie făcut este sa dai click pe "x".

    Dacă ai dat click pe orice altceva, nu o mai poți stinge, trebuie sa treci înapoi pe varianta browser... bla bla bla.

    La mine a mers.

    Enjoy

  • Am incercat in toate variantele posibile si nu merge, asa cum am zis in postarea anterioara.


    Asta nu e o problema recenta..

    Dar variaza altfel.. de pe Samsung, oricat as incerca nu am niciun X... doar pe pe Iphone o pot inchide


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • eu am samsung.....am bagat varianta de mobil, mi-a aparut reclama pe mijlocul ecranului dar si X-ul in dreapta sus a reclamei, am dat click pe ea si a disparut...apoi au mers toate comenzile...

  • Pai tocmai asta este problema

    Dacă nu dai click pe x din prima, când ai dat alta comanda la joc... "flota" spre ex.... dispare x-ul și nu o mai poți scoate

    Cel puțin asa mi se intampla mie

  • Eu tot samsung am ... pe varianta mobil imi apar acele reclame pe mijlocul ecranului si asa ramane pe veci ( nu am nici un X )

    In schimb pe varianta browser apare pe lateral ...nu am nici un X dar nu ma deranjeaza .

  • Joc de 1 an si 3 luni pe telefon si nu am avut niciodata reclama aia acolo. Tot Samsung am si am instalat Adblock Plus for Samsung (eyeo).

    Stiu ca tot pentru probleme de genul am instalat-o, nu doar in OGame era problema asta.

  • eu am samsung.....am bagat varianta de mobil, mi-a aparut reclama pe mijlocul ecranului dar si X-ul in dreapta sus a reclamei, am dat click pe ea si a disparut...apoi au mers toate comenzile...


    problema este faptul ca pe telefon, default nu intra varianta mobile. Chiar daca o bifezi tu, dupa o perioada, se reseteaza.


    Si cum intru pe versiunea normala, la jump gate exista un bug => cand deschizi popup-ul cu lista de luni unde poti face JGul, daca alegi din lista ceva, se va inchide instant. Altfel, poti folosi JGul doar pe prima luna din lista.


    Eh, rezolvare la problema cu JGul este versiunea mobila. Te duci frumos in setari, bifezi versiunea mobila, faci JGul unde vrei. Insa, odata cu versiunea mobila, apare si reclama aia idioata. Fara X. Si problema aici este la desfasurarea flotelor. Alegi tipul si numarul lor dar nu poti alege coordonatele pentru ca sunt ascunse sub reclama aia. Poti alege doar "planeta" si se bifeaza automat, daca vrei sa scapi de un atac/ faci deploy/transport. Sau butonul "OK" de trimitere flota este ascuns sub reclama (una din cele doua, nu mai tin minte exact)