Atac blocat

  • Salutare tuturor. De ce se blocheaza atacul pentru aproape toata ziua? ce facem cu flota? jucam sa facem doar expeditii sau transport/desfasurare intre colonii?:nono::nono::nono:

  • Versiunea 8.1.0 <- click me


    Astazi se trece la versiunea 8.1.0, motiv pentru care atacurile sunt blocate cateva ore.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • Astazi se trece la versiunea 8.1.0, motiv pentru care atacurile sunt blocate cateva ore.

    Deci se poate modifica durata atac blocat pentru 2 ani? Pentru ca in momentul de fata nu functioneaza nu doar cateva chestii... defapt pot spune ca nimic nu functioneaza.

    Vedere genrala >ajax spinner SE INCARCA...

    Galaxie > ajax spinner SE INCARCA...

    Flota nu se poate selecta/trimite.... orice tine legat de flota.

    Nu se pot deschide/utiliza portalele.

    Rubrica de comerciant - 100% FUBAR.

    Cercetari FUBAR.

    Singurul aspect functional la joc este sectiunea de cumparare materie.

    HalfOp   Mao   Tommy - sugerez bagarea tuturor conturilor in vacanta.Sa fiu sincer nu stiu nici daca sa bag vacanta functioneaza.

    Cat despre logarea pe mobil... e jale (mai rau decat pe calc).

    Si da... totul testat pe browser ultima versiune/fara add-on bla bla bla... nu e de la mine problema.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Exact din acest motiv s-au blocat atacurile. Probabil cei de la GF se asteptau sa apara probleme la update.

    Daca problemele persista pana dupa ridicarea restrictiei de atac, te rog sa revii cu un reply aici, ca sa dau vorba mai departe.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • la mine merge noua up-datare...dar trebuie sa ma obisnuiesc cu noile comenzi la trimitere flote in expeditii(in loc de un refresh sunt 3 pe ecran)...a mers si de pe telefon bine si de pe desktop....asteptam modificarile anuntate...

  • Squaker vorbind ca si jucator, pot spune ca am avut aceeasi problema cand s-a updatat la v8.0.0. Nu am avut alta solutie decat vmode.
    Din pozitia de reprezentant GF, amintesc ca orice versiune noua poate fi instabila. Rabdare, tutun, si perseverenta. :)

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Când au pus versiunea anterioara pe Ganimed, am zis ca merge greu Ganimed, are lag vreo 3-4 secunde la trimiterea oricărei flote, inventarul și magazinul aștepți aproximativ 30 secunde pana se incarca, comerciantul sa ajungi la schimbul de resurse vreo 15 secunde, faza cu "serverul nu răspunde", stau câte 1minut sa trimit o expediție pt ca îmi tot da eroare(pe pc parca se misca cu 5-10 secunde mai bine la exp) și multe altele care nici acum nu s-au remediat,au sărit aici câțiva cu gura (care nu au cont pe Ganimed) cum ca merge bine jocul.

    Acum ca peste tot este la fel, poate înțelegeți.

    Oricum pe Ganimed merge asa de ceva vreme, deci pt ce de acolo este ceva normal și nu cred ca va fi o remediere.

    Am și uitat cum este sa trimiți flote din 2-3 click-uri :))


  • Da, aceleasi probleme ca la Squaker se prezinta si la mine.. ba chiar singurul meniu in care imi pot vedea resursele este cel al mesajelor.
    Nici macar materie nu pot sa bag.. dar in schimb pot trimite expeditii :))



    Oricum pe Ganimed merge asa de ceva vreme, deci pt ce de acolo este ceva normal și nu cred ca va fi o remediere.

    Asa este… poate il vor ingreuna si mai rau, sunt mana in mana cu Bill.


    Realizezi ca mai intai vine update-ul, si dupa Bug fix-ul… nu !?
    Pe multe servere se misca jalnic si inainte de update-ul asta.. expeditiile si mie imi luau de 3 ori mai mult ca deobicei,comerciantul lent si absolut tot ce ai descris mai sus ( si nu am cont pe ganimed ).


    Se vor rezolva toate, voi doar sa continuati sa furnizati informatii despre bug-urile aparute fara a avea impresia ca sunteti sabotati expres.


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


    The post was edited 1 time, last by Mao ().

  • Bug Versiunea 8.0.0 rc-8


    pacat ca nu a avut cine sa te invete aia 7 ani de acasa



    "fara a avea impresia ca sunteti sabotati expres." unde vezi tu impresia asta...sau unde crezi ca am facut referire la vreun "sabotaj"?

    pur si simplu am readus la cunostinta unele lucruri care au fost spuse acum cateva luni si la care nu s-a remediat nimic

    Și ca fapt divers, ținând cont la cum a mers jocul de câteva luni încoace, în momentul de fata nu se simte nici o schimbare, toate "chestiile" merg la fel de bine,nu se misca mai încet ca de obicei, ba din contra, odată cu suprapunerea chestiilor de la coordonate și trimiterea flotei, parca răspunde mai repede la comenzi, doar ce am trimis câteva expediții și nu mi-a mai apărut "serverul nu răspunde", în concluzie... Merge mai bine ca înainte...


    giphy.gif

    The post was edited 2 times, last by Mao ().

  • merge dezastru ce sa zic , nu stiu ce planuri au astia mai mari de la GF cu toate modificarile astea da eu unu am lag la trimiterea flotei cam 4 secunde de cand dau click si pleaca flota , uneori 3 secunde ca nici nu sti cum va fi 3-4 cand ai de trimis o reciclare la secunda poti sa uiti , e cum o nimeresti :))) in rest merge praf , comerciant piata de resurse de magazin nu mai zic ca nu are rost , faci barba pana deschide si se albeste barba pana se activeaza ceva :))))))) in rest doamne ajuta

  • Deci nu am putut face nimic sa rezolv problemele pe chrome (ultima versiune/penultima versiune/uninstall/install/fara add-on instalate... cat se poate de "fresh install" si nimic... nu puteam nici macar selecta flota da pai sa mai fac si FS.Sectiunea vedere generala si galaxie fiind blocate permanent in "se incarca" ) astfel am fost nevoit sa incerc si mozilla... am putut astfel sa imi pot trimite flotele dar tot sunt si asa probleme... orice sectiune se incarca greu dar macar vedere generala si galaxie nu mai sunt blocate permanent cu "se incarca".Si pot sa citesc si mesajele si rapoartele de spionaj.


    E jale... cat de frumos se misca jocul cu v6 de aveam si 0.1 latenta/incarcare pagina iar acum se ajunge si la 2s-3s.

    Este greu de inteles cu se poate face "update" la un joc browser cu asa probleme masive.Singura explicatie fiind faptul ca nu mai exista persoane cu pricepere care sa lucreze la joc iar persoanele in masura sa rezolve bug-urile si-au facut FS din GameFARCE de pe vremea v6.


    Trist...

    @Edit: Odata cu v8.1 a reaparut bug-ul cu spatiu insuficient la colectarea resurselor si a deuteriului ce ramane pe colonie/luna la selectarea cu desfasurare cu toate ca au fost selectate toate resursele pentru desfasurare.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Blocările astea au loc când sunteți voi în concediu și nu aveți timp să faceți fs sau e doar o mica coincidență ?


    In caz că, vedeți că merg până la plaja azi poate mă întorc până în ora 21:00, dau o bere celor din staff cu care mă întâlnesc!

  • Blocările astea au loc când sunteți voi în concediu și nu aveți timp să faceți fs sau e doar o mica coincidență ?


    In caz că, vedeți că merg până la plaja azi poate mă întorc până în ora 21:00, dau o bere celor din staff cu care mă întâlnesc!

    intr-un final si-a dat cine seama....cum de nu ne-am gandit si noi ? :) :) :)

  • Blocările astea au loc când sunteți voi în concediu și nu aveți timp să faceți fs sau e doar o mica coincidență ?

    Jumatate din staff nu joaca in .ro

    Unii nu mai joaca nicaeri.


    Daca, prin absurd, staff-ul ar avea astfel de parghii, cu siguranta n-ar folosi-o pe cea mai putin avantajoasa...

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Hai nu o dati in penibil...Alta treaba nu are stafful decat sa va puna pe voi in lag si sa va fure numere virtuale.

    Ramaneti tehnic pe subiect, sau :adminbat:...Promit!

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Salut! Din proprie experienta, lucrand programator in automotive, stiu ca o noua versiune de soft aduce bugg-uri care vor fi rezolvate in cele din urma, asa ca nu strica putina rabdare si feedback constructiv...

    Doar un punct am observat, pe langa cele deja mentionate de ceilalti(Lag+resurse ramase..)

    Inainte puteam trimite flota apasand ENTER, acum nu se mai poate.. Mai are cineva problema asta??

    Spor!

    Asta m-a strafulgerat mai rau ca sageata Miranei! :lol: