Despre jucatori banati forum

  • Aveam in gand topicul asta de cateva zile, insa n-am prea avut timp sa postez. Mi se pare ca, comunitatea este destul de slabita, poate si din cauza usurimii cu care se acorda banurile pe forum.


    Stiu ca pentru X, Y actiuni se acorda ban permanent. Asta suna destul de drastic si afecteaza comunitatea. E ca si cum cineva ar fura dintr-un magazin, e prins, si bagat la inchisoare pe viata, fara drept de reabilitate. Totusi e un joc, ar trebui sa fim putin mai permisivi chiar si cu znobii :lol: Ma gandesc ca un sistem progresiv de banare (1 zi, 3 zile, 7 zile, 1 luna, 6 luni, 1 an) ar fi mult mai bun decat aceasta banare permanenta din 3 pasi.


    Nu stiu numarul jucatorilor banati permanent pe forum (poate este destul de mic si nu afecteaza activitatea chiar deloc), dar oricine poate trece peste restrictia asta schimbandu'si numele, pentru ca banul nu este pe ip (si chiar de'ar fi, majoritatea au ip'uri dinamice acum). Asadar, nu credeti ca "iertarea tuturor pacatelor celor morti" ar revitaliza putin boardul? :saint::D:ban::-??

  • Sistemul despre cae vorbesti, este cel din uz.


    Nu se baneaza permanent decat abaterile grave de la reguli ( cont multiplu, amenintari in RL,conturi facute pentru a face reclama la alte jocuri ce nu apartin gameforge si ETC )


    Jucatorii care sunt banati permanet acum (majoriotatea) au profitat si de programul "a 2-a sansa"... ca sa intelegi, au trecut prin banarile succesive pe perioade pana in punctul banarii definitive care este calculat de sistemul forumului. si dupa poate au primit si a 2-a sansa de care bineinteles si-au batut joc.


    Iertarea pacatelor s-a mai facut, si din pacate fara succes... nu poti schimba caracterul unui om.


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • Tin sa te contrazic zackey...cred ca nu ai apucat periaoda cand era Gerula pe aici :))) unii au luat ban permanent din prima fara dovezi clare ci doar ca Gerula a vrut si a putu sa faca treaba asta !

    @edit:

    Totusi am o idee mult mai buna...avand in vedere ca unii au plecat pe usa din dos...sa se anuleze banurile care au fost date de Gerula si Draqushorul...de exemplu

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • +1 Midfielder ... spre sfarsitul perioadei lui Gerula am inceput cu tainele jocului,si nu prea am prins ce si cum. Iar de prietenul nostru Draqshorul am uitat.. ai dreptate


    Totusi programul de a 2-a sansa a avut loc.
    Pana una alta, nu se respinge aceasta idee (bineinteles.. a 2-a sansa, nu a 3-a sau a 4-a =)) )


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • Tin sa te contrazic zackey...cred ca nu ai apucat periaoda cand era Gerula pe aici :))) unii au luat ban permanent din prima fara dovezi clare ci doar ca Gerula a vrut si a putu sa faca treaba asta !

    @edit:

    Totusi am o idee mult mai buna...avand in vedere ca unii au plecat pe usa din dos...sa se anuleze banurile care au fost date de Gerula si Draqushorul...de exemplu

    Exista cateva cazuri de jucatori banati aiurea de draqshoru carora le'a fost scos ban'ul, dar cei mai multi din cei de care pomenesti nu mai au conturi pe forum de la ultimul update la care s'a facut curatenie, atunci cand s'au pierdut si multe alte lucruri de pe forum.

    Aveam in gand topicul asta de cateva zile, insa n-am prea avut timp sa postez. Mi se pare ca, comunitatea este destul de slabita, poate si din cauza usurimii cu care se acorda banurile pe forum.


    Stiu ca pentru X, Y actiuni se acorda ban permanent. Asta suna destul de drastic si afecteaza comunitatea. E ca si cum cineva ar fura dintr-un magazin, e prins, si bagat la inchisoare pe viata, fara drept de reabilitate. Totusi e un joc, ar trebui sa fim putin mai permisivi chiar si cu znobii :lol: Ma gandesc ca un sistem progresiv de banare (1 zi, 3 zile, 7 zile, 1 luna, 6 luni, 1 an) ar fi mult mai bun decat aceasta banare permanenta din 3 pasi.


    Nu stiu numarul jucatorilor banati permanent pe forum (poate este destul de mic si nu afecteaza activitatea chiar deloc), dar oricine poate trece peste restrictia asta schimbandu'si numele, pentru ca banul nu este pe ip (si chiar de'ar fi, majoritatea au ip'uri dinamice acum). Asadar, nu credeti ca "iertarea tuturor pacatelor celor morti" ar revitaliza putin boardul? :saint::D:ban::-??

    Sistemul actual este cat se poate de permisiv. Avertisment verbal pentru abateri minore. Warn pentru abateri mai grave, sau in urma cumularii de 6 avertismente verbale. La 6 warnuri se da primul ban, de 7 zile. Aceeasi procedura de 6 verbale-> 1 warn-> 6 warnuri-> pana la al doilea ban, care tine 14 zile, si iar acelasi lucru pana la al treilea ban, care este permanent. Amintim ca inca exista programul "a doua sansa" pentru utilizatorii care vor sa dovedeasca ca si'au "revenit"

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • Exista cateva cazuri de jucatori banati aiurea de draqshoru carora le'a fost scos ban'ul, dar cei mai multi din cei de care pomenesti nu mai au conturi pe forum de la ultimul update la care s'a facut curatenie, atunci cand s'au pierdut si multe alte lucruri de pe forum.

    Greaua moștenire


    pasted-from-clipboard.png


    Dacă dorești ajutor cu reînvierea comunității, mă găsești oricând :).


    Banned

    Tommy-

    The post was edited 1 time, last by Tommy ().

  • Dacă dorești ajutor cu reînvierea comunității, mă găsești oricând :).

    Asteapta pana te sun eu :pooryou:


    :closed:

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • Regulamentul in principiu e acelasi la nivel "global". Sigur, putem argumenta anumite aspecte ineficiente, dar in lipsa masurilor se ajunge usor la insulte, lucru demonstrat clar in timp.

    Greaua moștenire

    a traducerii...

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze