Schimbari caracteristici servere - sondaj

  • Salutare!


    As vrea sa va invit la o discutie despre ce caracteristici ati dori schimbate la serverele pe care jucati.

    Desigur, nu se pot face modificari de caracteristici pentru serverele lansate in ultimele 6 luni.


    Dupa aceasta discutie vom lansa un poll pentru a putea vota aceste caracteristici la care veti cadea de acord aici.

    Caracteristicile care se pot schimba sunt:

    • Fleet speed: x1, x2, x3, x4, x5, x6
    • Economy speed: x1, x2, x3, x4, x5, x6, x7, x8
    • Debris Field: 30%, 40%, 50%, 60%, 70%, 80%
    • DiDF- Defense into debris: 0, 30% 40% 50% 60%, 70% 80%
    • Deuterium Consumption: 0.5, 0.6, 0.7, 0.8, 0.9, 1
    • Spy probe storage: ON/OFF.
    • Planet Fields: +10,+25 or +30 fields
    • Research speed: x2, x4, x6, x8, x10, x12, x14, x15, x16 (multiplicator of the Eco speed)
  • Un reshuffle e mereu bine-venit!


    Xalinth actual:             2xF, 7xE, 70% DF, 0 DDiF, 0,5 DC, Spy Off, +25, Research index x1,

    Xalinth remastered: 2xF, 8xE, 50% DF, 0 DDiF, 1 DC, Spy Off, +30, Research index x16 (16 x 8, that is :P)


    Pegasus actual: '3xF, 5xE, 80% DF, 0 DDiF, 0,5 DC, Spy Off, +25, Research index x1

    Pegasus remastered: 5xF, 8xE, 80% DF, 0 DDiF, 0,5 DC, Spy Off, +30, Research index x16


    Un raspuns in avans: desigur ca am optat pt ceva avantajos configuratiilor mele :)

    The post was edited 1 time, last by vYxx ().

  • Xalytnh : DIDF - 40 sau 50 %

    Research speed x14 ( viteza actuala eco x7 )

    Clar, oricare ar fi serverul, sa ii creasca viteza la cercetari si economie.

    Sunt multi care se chinuie sa stranga miliarde de resurse sa cerceteze anumite chestii care ii ajuta (motoare, astro, tehn energiei etc)


    La orice server vechi mai vechi de 6 luni, daca ii maresti viteza navelor, automat va fi activitate mai intensa, vor fi cateva zile, saptamani de atacuri pe anumite flote, apoi nu stiu cati din ei intra in vmode si asa si raman.


    Automat daca creste viteza economiei, sunt mai multe resurse pe server, o sa ai interes sa prinzi o anumita flota care plimba si multe resurse, dar in acelasi timp ca pana acum.

    Mai scurt, de ce sa pierd resursele si flota ce le-am strans 3-4 saptamani in 28-31 de minute, fata de 45-49 cat este acum.

    Ce chef as mai avea de joc daca oricine imi poate prinde flota in 28 de minute cat merg eu sa plimb catelul pe afara sau sunt la volan in trafic?

  • Un reshuffle e mereu bine-venit!


    Xalinth actual: 2xF, 7xE, 70% DF, 0 DDiF, 0,5 DC, Spy Off, +25, Research index x1,

    Xalinth remastered: 2xF, 8xE, 50% DF, 0 DDiF, 1 DC, Spy Off, +30, Research index x16 (16 x 8, that is :P)


    Pegasus actual: '3xF, 5xE, 80% DF, 0 DDiF, 0,5 DC, Spy Off, +25, Research index x1

    Pegasus remastered: 5xF, 8xE, 80% DF, 0 DDiF, 0,5 DC, Spy Off, +30, Research index x16

    Xalinth 3F - 7E - 60%DF - 0 DDiF - 1DC - Spy off - +25 - Research 8x

    Pegasus 5F - 6E - 50% DF - 0 DDiF - 0,8 DC - Spy ON - +25 - Research 10x

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • salut Comunitate,

    Vin cu o propunere pentru universul 1 si Pegasus, ambele fiind eligibile în cadrul unei eventuale fuziuni:


    • Economy speed: x8
      Debris Field: 80%
      Deuterium Consumption: 0.5
      Planet Fields: +30 fields
      Research speed: x16 (multiplicator of the Eco speed)

    "Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta." :ban:

  • salut Comunitate,

    Vin cu o propunere pentru universul 1 si Pegasus, ambele fiind eligibile în cadrul unei eventuale fuziuni:


    • Economy speed: x8
      Debris Field: 80%
      Deuterium Consumption: 0.5
      Planet Fields: +30 fields
      Research speed: x16 (multiplicator of the Eco speed)

    Sigur ca or sa fie aprobate toate pe maxim... rofl

    Poate eco 7-8 DF la fel de 50% si consum la flota de 1.

    Asa ca poti spera la un eco de 7-8.

    PS: Vezi ca am flota in G2.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Salut! Pe U1:

    • Fleet speed: x4
    • Economy speed: x8
    • Debris Field: 80%
    • DiDF- Defense into debris: 0
    • Deuterium Consumption: 0.5
    • Spy probe storage: ON
    • Planet Fields: +30
    • Research speed: x16 (multiplicator of the Eco speed)
  • Pegasus > Economia la x7 si cercetarile cu 2X mai mari.

    Fidis > economiea actuala si speed flote x4

    The post was edited 1 time, last by Satana ().

  • Sigur ca or sa fie aprobate toate pe maxim... rofl

    Poate eco 7-8 DF la fel de 50% si consum la flota de 1.

    Asa ca poti spera la un eco de 7-8.

    PS: Vezi ca am flota in G2.

    cred ca ar fi corect de ajustat toti parametrii la serverele eligibile in grupul pt. fuziionare


    P.s. ai uitat sa mentionezi cind vei lipsi

    "Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta." :ban:

  • Eridanus:

    • Fleet speed: x2
    • Economy speed: x8
    • Debris Field: 80%
    • DiDF- Defense into debris: 0
    • Deuterium Consumption: 0.5
    • Spy probe storage: OFF
    • Planet Fields: +30 fields
    • Research speed: x16