Explorator pe steroizi?

  • Eu am ajuns la 15 ca expeditie... ca nivel de aroganta nu cred ca o sa te depasesc prea curand

    Ehmmm ok, I guess.


    Cine esti? :)

  • Salut Vyxx-ule !

    Ne explici si noua cum faci asta ? Eu pot trimite doar 6 expeditii simultan ...

    O linguriţă de isteţime face uneori cât un car de putere.

    Liviu Rebreanu

  • Salut Vyxx-ule !

    Ne explici si noua cum faci asta ? Eu pot trimite doar 6 expeditii simultan ...

    Salutari!

    Astrofizica + Articole cu sloturi pentru Expeditie (mai multe activate simultan). :)

  • Salut Vyxx-ule !

    Ne explici si noua cum faci asta ? Eu pot trimite doar 6 expeditii simultan ...

    salutare....a folosit toate premiile cu expeditii castigate in Recompense, simultan, pentru ca se poate face....plus sloturile rezultate din nivelul Astrofizicii.

  • Si eu tot la 15 sau 16 ajunsesem.. tot caut ss-ul ala de 2 zile dar nu e de gasit.


    Aveam 4 sloturi din astro, 2 din clasa exploratorului si inca 1 din amiral...iar restul proveneau din boosterele primite ca premii pentru participarea in eventurile jocului.


    A fost foarte productiv trimitand cate 15 valuri a cate 100k LF per val.

    ( Castiguri de 50kk gaz, 100kk metal sau cristal... plus ceva lupte cu extraterestrii ce aveau TD-uri de peste 350-400kk )


    Si mentionez ca desii cand trimiteam 300k LF pe val ( a cate 7 valuri ) intalneam mai des lupte pe slotul 16 si faceam si TD de 700kk, tot a fost mai profitabil cand lansam 15 valuri a cate 100k LF...


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Intr-adevar, am mai multe articole activate. Am fost strangator la ultimele evenimente :). Am strans nu doar articole de "+x sloturi" flota sau expeditie ci si un cartonas de clasa "Explorator" si unul "Colector". Am strans resurse pt astro 27 (eu fiind colector de fel), apoi, in ordinea asta:


    >activat cartonas clasa "explorator"

    >terminat instant astro 26+27 (class bonus - discount la finalizare instant)

    >colonizat a 15a adresa (class bonus - numar de sloturi marit)

    >activat toate cartonasele "+x sloturi" flota sau expeditie stranse, acestea cumuleaza efect nu timp

    >cand se termina saptamana magica activez cartonasul de schimbare clasa in "Colector" si sunt inapoi de unde am plecat, plus o planeta :P


    pasted-from-clipboard.png

  • ehe, stiu ca-mi spusesei si in joc de planul asta :D e un record dragut, personal, probabil si pe intreg serverul ro :thumbsup:


    eu le-as fi activat pe rand, pe o perioada mai indelungata, cu flote mai mari :/ as fi sacrificat recordul pentru cifre mai bune :))

  • ehe, stiu ca-mi spusesei si in joc de planul asta :D e un record dragut, personal, probabil si pe intreg serverul ro :thumbsup:


    eu le-as fi activat pe rand, pe o perioada mai indelungata, cu flote mai mari :/ as fi sacrificat recordul pentru cifre mai bune :))

    Avand in vedere ca nu imi place sa dau expeditii, a fost doar un tur de forta de 1 saptamana.


    Mi se par minunate pasivele de clasa de la explorator, dar cred ca expeditiile au schimbat jocul in rau: in forma actuala, se valideaza efortul oricarui jucator de single player care are un singur talent: mult timp online. Nu-ti trebuie multa gandire strategica, nici macar politete sau un minim de bun simt (in trecut foarte necesare daca voiai actiune in echipa, de orice fel), nu trebuie sa stii sa urmaresti tinte sau sa te uiti pe harta, trebuie doar sa intri des sa dai expeditii.


    pacanele reloaded?

  • exact, e o diferenta prea mare intre clase, mai exact explorator vs celelalte 2 (probabil ar trebui dublate beneficiile lor pentru a concura cat de cat). Pentru outsideri, timpul online + expeditiile sunt o sansa buna de a tine pasul cu cei consacrati in jocul asta :vain: Explorator + Materie nelimitata e bomba atomica pentru jocul asta, dar ne ducem in alta discutie :))) Putem dezbate intr-un topic nou, dar fara folos, am incercat asta si pe org rofl:fie::doofy:

  • exact, e o diferenta prea mare intre clase, mai exact explorator vs celelalte 2 (probabil ar trebui dublate beneficiile lor pentru a concura cat de cat). Pentru outsideri, timpul online + expeditiile sunt o sansa buna de a tine pasul cu cei consacrati in jocul asta :vain: Explorator + Materie nelimitata e bomba atomica pentru jocul asta, dar ne ducem in alta discutie :))) Putem dezbate intr-un topic nou, dar fara folos, am incercat asta si pe org rofl:fie::doofy:

    Stiu, si eu predic in zadar pe aici acelasi lucru. Totusi nu cred ca expeditiile dau o sansa in plus de a tine pasul cu cei consacrati, din contra. O sansa sa concurezi cu cei consacrati e sa inveti strategie, sa inveti bine jocul asta, sa inveti manevre, sa inveti sa urmaresti harta; sa inveti sa fii atent cu flota ta, sa inveti sa gandesti algoritmi de crestere mai buni decat ai vecinilor; sa inveti sa ataci in siguranta, sa iti faci o rutina de farm, samd. Si toate astea le inveti facandu-le. Expeditiile duc la lancezeala, am cunoscut si jucatori consacrati care dupa 1 an de dat expeditii nu mai fac nimic altceva, le e lehamite sa *strategie* pentru ca e la fel de usor sa *expeditii*.


    Asa ca nu, imi pare rau dar nu. Am doua conturi in prezent, ambele clasa Colector (cu cartonase de General in inventar, de la evenimentele cu expeditii).

    The post was edited 1 time, last by vYxx ().

  • pacanele reloaded?


    Fix :D


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Am doua conturi in prezent

    Ai noroc ca activitatea staff-ului e proportionala cu cea a jucatorilor. In alte vremuri apareai in lista pentru multicont...

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Ai noroc ca activitatea staff-ului e proportionala cu cea a jucatorilor. In alte vremuri apareai in lista pentru multicont...

    Inteleg ironia, altii poate ca nu. Ca sa lamurim, vYxx nu are 2 conturi in acelasi univers, altfel era banat de mult de catre portocalele preferate de MotanuD . :thumbsup:

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • :))) evident ca-s pe servere diferite, unde-ar fi distractia sa joc mai multe conturi pe acelasi univers?


    Unul e pe pegasus.ro, altul pe xalynth.ro, daca e cineva curios :p