Cum trimit mesaj cuiva pe forum?

  • Va salut!

    Am observat ca exista un numar crescut de utilizatori care nu stiu cum sa dea mesaj personal in noua interfata a forumului, motiv pentru care o sa va arat eu.

    Odata cu noua versiune de forum, a aparut si o functionalitate noua a acestuia, si anume cea de "Wall" la fiecare utilizator, unde utilizatorii pot scrie, si toata lumea poate vedea ce scrie acolo- cei mai multi il confunda cu mesajul privat.

    Pentru a da mesaj unui utilizator se procedeaza in felul urmator:

    Pe profilul oricarui utilizator exista cateva butoane in partea dreapta, asa cum apare in poza de mai jos-

    Screenshot_1.png

    In meniul care se deschide la apasarea butonului "User", exista "Create Conversation"- acesta va trimite un mesaj personal acelui utilizator.


    O zi linistita.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • pare mai mult o conversatie publica, in care pot fi adaugati si alti utilizatori, decat un mesaj privat. Eu unul, cand am vrut sa dau PM cuiva, m-am oprit fix la momentul "Create conversation".

  • pare mai mult o conversatie publica, in care pot fi adaugati si alti utilizatori, decat un mesaj privat. Eu unul, cand am vrut sa dau PM cuiva, m-am oprit fix la momentul "Create conversation".


    "Un mesaj privat, un mesaj personal sau un mesaj direct este un canal de comunicare privat între utilizatori pe orice platformă dată. Spre deosebire de postările publice, PM-urile sunt vizibile numai de către participanți."


    Cand creezi o conversatie cu un utilizator al forumului ( respectand pasii explicati de Tommy mai sus ), se creeaza o conversatie PRIVATA



    Defineste ce reprezinta pentru tine "conversatie publica" si "mesaj privat" te rog .....

    pare-mi-se ca nu ai citit cu atentie ce scrie in prima postare


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu



  • Defineste ce reprezinta pentru tine "conversatie publica" si "mesaj privat" te rog .....

    pare-mi-se ca nu ai citit cu atentie ce scrie in prima postare

    ba da, m-am lamurit dupa postarea lui Tommy.


    o conversatie publica poate fi vazuta de oricine, in timp ce un mesaj privat, ramane doar intre cei 2 interlocutori.