Misiune de indeplinit la eveniment

  • Salut,


    am si eu rugamintea sa imi explicati cum trebuie sa indeplinesc aceasta misiune:


    "Nebun după viteză

    Completează instantaneu un ordin de construcție"


    Am finalizat cu Materie intunecata o cladire si am finalizat o alta cu Kraken dar nici una din incercari nu a fost luata in calcul si misiunea inca apare nefinalizata.

    Nici finalizarea navelor din santier cu Detroid nu a functionat.


    Ce anume ar trebui sa fac sa o pot bifa?


    Multumesc anticipat pentru sfat.

    The post was edited 1 time, last by Bolex ().

  • Confirm problema.. pictograma indica faptul ca ar trebuii finalizata cu materie dar nu se completeaza task-ul indiferent de metoda aleasa


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Trebuie sa dai de 2 ori... injumatatire, apoi finalizare si asa se completeaza :)



    Ei na.. nu mai spune :))=)))) credeam ca ajunge daca il rog frumos si aprind o lumanare.


    De parca nu ar fi evident


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


    The post was edited 3 times, last by zackey ().

  • La o cladire in constructie? Sau la flota in constructie?

    Citisem la un video pe YouTube ca cineva a dat sa 100 de vanatori usori, apoi cand mai erau 50 i-a finalizat cu Materie Intunecata.

    Sunt multi care nu reusesc sa faca misiunea asta ...

  • "Nebun după viteză

    Completează instantaneu un ordin de construcție"

    Santier naval - bagat ceva nave la construit si finalizare (poti face si injumatatire daca nu te doare de MI) cu MI.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Eu am consumat 20k materie pe injumatatiri si finalizari de upgrade si downgrade la depozite ca intr un final, sa imi completeze task ul dupa 2 incercari cu krakeni de bronz.

    Pe langa task ul de ieri cu distrugerea a 50 de lansatoare intr o batalie, pe care am completat o de 2 ori si tot nu am primit punctele pe ea..dar e bine asa :))


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Multumesc pentru sfaturi...

    Nu am reusit sa o bifez ... s-a resetat la 15:00 dar daca mai dau de ea pe viitor ... sunt pregatit!

  • Eu am consumat 20k materie pe injumatatiri si finalizari de upgrade si downgrade la depozite ca intr un final, sa imi completeze task ul dupa 2 incercari cu krakeni de bronz.

    Pe langa task ul de ieri cu distrugerea a 50 de lansatoare intr o batalie, pe care am completat o de 2 ori si tot nu am primit punctele pe ea..dar e bine asa :))

    Conteaza cladirea de ai finalizat-o cu 2xKraken de Bronz?

    Cat a redus din constructia cladirii. Aia reducand cu 1 ora durata constructiei dintr-un total de cat?

  • Eu am dat o singură finalizare, cu materie și aia a fost. 20 secunde gen

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • Nu cred ca tine cont de tipul de cladire sau de nava.. ieri nu mi-a funcionat jumatate din zi, iar aastazi, acelasi task l am completat din prima prin unitatile de aparare in santierul naval (unitatile de aparare facute tot pentru completarea task urilor )


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu