Plangere împotriva adminilor.

  • Salutare comunitate! Propun ca fiecare persoana care a fost nemulțumită de munca adminilor din România sa trimita un mail la gameforge în care sa explice cat de cât ce s a întâmplat și de proasta colaborare cu adminii din România. :ban:


    info@gameforge.com

  • te lupti cu morile de vant !


    am incercat asta fara succes!

    Da, dar daca am fi mai mulți exista probabilitatea sa se schimbe ceva, cel puțin asa ma gândesc eu. Pana la urma nu dureaza foarte mult sa scrii un mesaj.

  • Salut,


    O sa sune ciudat, dar faptul ca exista contestatari inseamna, tocmai, ca adminii isi fac treaba bine.


    O solutie ar fi, daca nemultumirea o reprezinta timpii mari de raspuns, sa aplice pentru pozitii in staff aceia cu o buna cunoastere a mecanicilor jocului (eventual si fara istoric in termeni de corectii disciplinare).


    E simplu sa stai si sa huleşti, e mai greu sa pui umarul.


    #edit: nu ne luptam deloc cu morile de vant. Atata timp cat exista abateri de la bunele practici, masuri se vor lua! (Remember Draqusoru?)

    The post was edited 2 times, last by vYxx ().

  • Vyx nu toti isi fac treaba ! Ca de exemplu cel mai activ din toti e Prince, dar saracu e paralel cu jocul si regulamentul.Arunca banurile din copac fara sa verifice sau sa gandeasca putin situatia inainte de a da un ban. R.I.P. ogame.ro



    -Warn

    La fel ca la restul, daca exista prombleme le poti discuta prin ticket. Si poti sa si aplici la echipa daca tot si spiritul de BA


    -zackey

    The post was edited 2 times, last by zackey ().

  • Vyx nu toti isi fac treaba ! Ca de exemplu cel mai activ din toti e Prince, dar saracu e paralel cu jocul si regulamentul.Arunca banurile din copac fara sa verifice sau sa gandeasca putin situatia inainte de a da un ban. R.I.P. ogame.ro

    Am fost coleg cu Prince si pot spune ca e chiar priceput la joc; regulamentul il stie bine, eu ii ceream sfaturi - nu invers.


    Pot sa inteleg ca te-a nemultumit ceva puctual, insa generalizarile nu-s deloc bune. Si, inca o data, banurile nu se pot da "din avion", conform parerii populare.

  • iti zic doar ultimele lucruri unde a dat -o in bara rau:

    1. inainte sa imi fi sters contul pe Fidis imi daduse mesaj sa ii trimit lui niste ress care venisera de la Ares ( resursele trebuiau sa se intoarca la Ares nu catre el cum vroia )

    2.banul dat la Acid si Ombly ptr pushrofl 2 jucatori care nu au nici o treaba intre ei si Acid a reusit sa il prinda intre refreshuri tinand cont ca jobul lui Ombly e de acasa in fata calculatorului. Raspunsul in tickete fiind :censored:ar mai fi multe de spus in privinta asta dar cred ca este deajuns sa se inteleaga ca se fac foarte multe greseli in urma carora doar jucatorii sufera. Daca am privi si putin din umbra s-ar putea zice ca ar fi si o reglare de socoteli tinand cont cum s-a terminat universul ptr noi:S:

    PS: ca om esti ok Prince dar din punctul meu de vredere si al multora pot spune ca nu iti faci treaba bine. Daca vreti sa nu mai fiti trasi la raspundere faceti in asa fel incat sa se faca un update la regulament ptr zilele noastre pe care sa il inteleaga orice prost sa nu mai greseasca.


    -Warnned !

    Ticketele nu se discuta pe forum


    -zackey

    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • Ruth...


    Nu vreau sa consideri ca te persiflez, dar regulamentul este acelasi pentru toti si regulamentul spune despre resursele disputate (la sectiunea "insistenta"): "La terminarea perioadei de suspendare pentru inistenţă, trebuie să returnezi resursele catre jucătorul mai slab clasat sau către o planetă GO (dupa caz, la indicatiile Operatorului decident).". Este la latitudinea operatorului, deci, daca lasa acele resurse in circulatie sau le confisca, despre asta eate vorba.


    Despre ce am citit la punctul 2... Daca a spus ca exista dovezi, in loguri, ca aparatorul a fost on - am toata incredea ca asa este. Cu atat mai mult daca e cum insinuezi tu, si ombly folosea manevre de auto-refresh (mi se pare neverosimil, stiu ca ombly joaca de placere si cu placere) - banul primit pt insistenta e varianta cea mai blândã, din cate se puteau aplica.


    Inca un lucru - atunci cand simtiti ca raspunsul operatorului a fost nesatisfacator, aveti posibilitatea sa escalati ticketul spre nivelul urmator (go>sgo>ga>etc).


    Si inchei prin a spune ca sunt foarte putini aceia cu auto-refresh, auto-loghin, si ce auto or mai exista. Sunt putini, au multe conturi, putina minte (dar putina de tot) si mai au certitudinea ca fara astfel de mizerii n-ar face fata in joc. O stiu si ei, o stim si noi.


    E o denaturare urata sa spui ca 99% folosesc si e fix retorica trisorului patologic, care cauta sa isi explice si lui si celor din jur ca "hey, toti triseaza, de-aia trisez si eu". E o denaturare inventata menita sa le explice lipsurile proprii, nu e o evaluare justa. Si, din moment ce sunt sigur ca nu ai stat de vorba, sau nu ai stat peste umarul a 99% dintre jucatori ca sa stii ca au alarme - iti aduc aminte ca generalizarile nu sunt bune si spun mai multe despre cei care le folosesc decat despre cei aratati cu degetul :).


    Fiti mai buni, puneti mana si ajutati in loc sa huliti!

    The post was edited 1 time, last by vYxx ().

  • :object:Nu stiu sa isi faca treaba... banurile sunt date doar din click... regulamentul eu zic ca nu il stiu... nu ii poti da ban lui ombly ca a fost spart cu pretextul ca a fost push sau ce naiba a gandit adminul acela. Scoti in jucator...aproape toata alianta din joc din cauza unei incompetente. Nu este prima gafa pe acest univers... dar probabil asta au dorit.. sa elimine jucatorii rapid ca la deschiderea altui servar sa mai pompeze niste banuti... Felicitari voua, bafta noua! :bye:

  • Eu ma refer stric la jucatorii care ma intereseaza si au mai ramas in univers...din 10 jucatori activi si cu flote 9 folosesc toate prostiile...nu ca m-ar deranja asta ca ii sparg cu tot cu activitate cum a fost saracul visinel cand i-am spart flota de exp cu activitate aleatorie pe toate lunile si eu cu atac intergalactic pe el...tin sa mentionez ca activitatea nu era facuta cu transporturi sau cine stie ce dar pe astia nu ii mai vede nimeni ... cand spusesem mai sus ca imi ceruse niste ress care nu trebuiau sa ajunga la el a fost in termenul de 72h pana sa poata da ban deci...pana la urma cea mai buna solutie ca sa nu te mai lovesti de treburi dinastea ori te lasi de joc ori schimbi comunitatea si in felul asta cand serverul moare se duc si ei cu el ;)

  • Eu ma refer stric la jucatorii care ma intereseaza si au mai ramas in univers...din 10 jucatori activi si cu flote 9 folosesc toate prostiile...nu ca m-ar deranja asta ca ii sparg cu tot cu activitate cum a fost saracul visinel cand i-am spart flota de exp cu activitate aleatorie pe toate lunile si eu cu atac intergalactic pe el...tin sa mentionez ca activitatea nu era facuta cu transporturi sau cine stie ce dar pe astia nu ii mai vede nimeni ... cand spusesem mai sus ca imi ceruse niste ress care nu trebuiau sa ajunga la el a fost in termenul de 72h pana sa poata da ban deci...pana la urma cea mai buna solutie ca sa nu te mai lovesti de treburi dinastea ori te lasi de joc ori schimbi comunitatea si in felul asta cand serverul moare se duc si ei cu el ;)

    Mai e o solutie :). Nu pui la suflet, continui sa joci si sa te bucuri de Ogame. Stii cum e - actiunile altor oameni nu le poti controla, doar ce faci tu - da. Si daca tot joci bine si-ti face mare placere, restul e "meh"...

  • Mai e o solutie :). Nu pui la suflet, continui sa joci si sa te bucuri de Ogame. Stii cum e - actiunile altor oameni nu le poti controla, doar ce faci tu - da. Si daca tot joci bine si-ti face mare placere, restul e "meh"...

    salut...


    Cum poți spune tu ca asta este o soluție dar bani,timpul petrecut pe acest joc ti.l da cineva înapoi când iti da un ban aiurea?

    Iti sp eu ca nu bani se duc timpul se duce

    Banul care ombly la luat este un ban de aiurea daca era sa facă cv făcea cu acid? Nu cred


    Si cu ruth la fel el a beneficiat fără știre de o problema a jocului dar din câte se pare acest joc a devenit aiurea rau bagi bani timp si la un moment te trezești cu ban da e mișto asta.


    Dupa părerea mea admini care sunt acum habar nu au regulile sau verificările care trebuie sa le faca


    Asa ca băgați bani și primiți ce meritați

    Băgați timp si primiți la fel

    Faceți magari si totul este ok


    Bafta



    -Warn !

    Exista sistemul de tickete pentru nemultumiri si ban-uri !

    Si bineinteles ca probabil trebuie sa primesti si tu invitatie personala spre aplicatiile moderatorilor sau a operatorilor de joc pentru a putea schimba tu acest "sistem corupt" de care vorbesti !? Again, fii tu schimbarea !


    -zackey

    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • salut...


    Cum poți spune tu ca asta este o soluție dar bani,timpul petrecut pe acest joc ti.l da cineva înapoi când iti da un ban aiurea?

    Iti sp eu ca nu bani se duc timpul se duce

    Banul care ombly la luat este un ban de aiurea daca era sa facă cv făcea cu acid? Nu cred

    N-am zis ca e o solutie pentru toata lumea. Evident ca vor fi multi ...rãtãciti in hatereala. Dar banii si timpul se duc pe multe pasiuni sau vicii cotidiene si nici acolo nu iti ramburseaza nimeni.


    Ce stiu sigur este ca ai zero loc sa-ti dai cu parerea referitor la sanctiuni.


    Cine esti tu? Unde joci? Cu ce ai fost nedreptatit? Ahhh, ai scos contul de la naftalaina doar ca sa lasi bezelele astea? Apoi o stii pe-aia cu dusul si-nvartitul?

  • Ba

    N-am zis ca e o solutie pentru toata lumea. Evident ca vor fi multi ...rãtãciti in hatereala. Dar banii si timpul se duc pe multe pasiuni sau vicii cotidiene si nici acolo nu iti ramburseaza nimeni.


    Ce stiu sigur este ca ai zero loc sa-ti dai cu parerea referitor la sanctiuni.


    Cine esti tu? Unde joci? Cu ce ai fost nedreptatit? Ahhh, ai scos contul de la naftalaina doar ca sa lasi bezelele astea? Apoi o stii pe-aia cu dusul si-nvartitul?

    Salut


    De unde esti tu atat de sigur ma ca am zero loc....

    Dacă nu știam.probeleme care le.am spus nu mai vorbeam ai înțeles


    Asa ca stai linistit ca nu vorbesc aiurea vorbesc pe subiect


    Si da mai bine cheltui timp si bani în rl decât în acest joc asa ca orice ai spune sau ori cât ai lua apărare sistem.ului il iei degeaba nu mai este nimic din ce a fost la început când era uni 1 -uni6 de la ursa pana in prezent sa început cu magari

    Asa ca stai linistit bafta

  • Salut baieti, ce vreau eu sa intelegeti este nu am jucat si nici nu o sa joc cu script-uri pe acest joc. Nu inteleg cum incerci tu vyxx aici sa iei partea cand mie mi-au dat ban pe nedrept?

    Faza este ca daca cineva ar face un research cum trebuie o sa vada ca nu am facut niciun push, plus ca, poate o sa imi scoata ban-ul, eu ca am pierdut o saptamana din greseala lor, cum mai recuperez acele puncte?

    Ei mai intai dau ban si dupa verifica, cred ca lucrurile ar fi trebuit sa fie facute in sens invers.

    Nu o sa ma mai joc pe Romania, asta e clar, cu toate ca acest joc mi-a placut mereu....

    Nu confunda personalitatea mea cu atitudinea mea.
    Personalitatea mea sunt eu .
    Atitudinea mea depinde de cine eşti tu !

  • Sunt sigur pentru ca este valabil pentru toti jucatorii: ban'urile nu se discuta pe board (reguli si chestii). N-am zis ca n-ai dreptate, nici nu cred ca e relevant; doar ca aici nu e locul pentru niciun jucator sa discute sanctiuni. Deci... zero loc.


    Acum, te rog mult - fi amabil si povesteste-ne si noua ce legatura, ce implicare directa ai in hitul care a dus la banare? Sau cu protagonistii. Daca nu ai - e fix cum am zis mai sus: bla bla bla pe board doar de dragul de-a huli. Din pacate am cunoscut recent o "echipa" care doar cu asta se ocupa - defaimari pe board si zero ogame jucat... inca vomit cate putin in gura cand mi-aduc aminte de ei.


    ...Hai sa le numim sechelele mele si sa-mi cer scuze, nu vreau sa te incarc cu asta. Dar atata timp cat nu ai absolut nimic de-a face cu subiectul... de ce?

  • Sunt sigur pentru ca este valabil pentru toti jucatorii: ban'urile nu se discuta pe board (reguli si chestii). N-am zis ca n-ai dreptate, nici nu cred ca e relevant; doar ca aici nu e locul pentru niciun jucator sa discute sanctiuni. Deci... zero loc.


    Acum, te rog mult - fi amabil si povesteste-ne si noua ce legatura, ce implicare directa ai in hitul care a dus la banare? Sau cu protagonistii. Daca nu ai - e fix cum am zis mai sus: bla bla bla pe board doar de dragul de-a huli. Din pacate am cunoscut recent o "echipa" care doar cu asta se ocupa - defaimari pe board si zero ogame jucat... inca vomit cate putin in gura cand mi-aduc aminte de ei.


    ...Hai sa le numim sechelele mele si sa-mi cer scuze, nu vreau sa te incarc cu asta. Dar atata timp cat nu ai absolut nimic de-a face cu subiectul... de ce?

    Salut


    Mergi la doctor și vezi ce probleme ai daca iti vine sa vomiți probabil ti.a ramas cv in gat


    Dacă tot zici ca este o echipa care defaimeaza board ia verifica tu următoarele probleme


    Ruth pierde jumate din flota ca , a profitat de o problema a jocului


    Ombly ia de 2 ori ban odata ca, a cumpărat materie si a2 a oara ca la spart acid


    Daca tu la astea imi vi cu un răspuns concret esti cel.mai tare ca tot vad ca încerci sa induci in eroare lumea

  • Mai marele ogame vYxx dc nu vrei tu sa ne arati si 9 cat d curată e comunitatea noastră???ca vad ca mereu sunteti mai multi care strigați hoții!!dar ați voi hoții, adică tu ,șiner si va mai știți voi!!!!sunteți doar niște penali care faceți ce vreți!!!!sa nu va mai aud ca stânga și dreapta fac nu mai știu ce chestii!!!ești penibil vYxx .....sunteți doar o mână de hoți care faceți doar ce va taie capul!!!asa ca va urez la tot stafful ogame doar un da da de ziua ta!!!paraziții sau ombladon!!!sper ca ați înțeles


    -Warn !

    Inteleg ca esti neascultat si neinteles,

    dar aici nu este piata victoriei.


    -zackey

    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • scuzați gramatica!!!:)))



    -Avertisment verbal

    Puteai sa editezi si sa corectezi greselile sau tot prin ediatare, sa adaugi si acest comentariu in continuarea a ce a scris anterior.


    -zackey

    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • si mai am o întrebare pentru tine vYxx

    Mesajele urate care le trimiți in privat la alti dece nu le postezi aici sau dece le ștergeți cand sunt raportate?


    Sti dece din cauza problemei care o ai cu gatul