Plangere împotriva adminilor.

  • domnul vYxx avocatul adminilor...poate ne explici si noua pe cale legala,sau cum stii tu mai bine...cum e posibil ca un jucator pt bashing/atac exagerat sa ia 3 zile ban si un altul precizez ca pe alt server ia 7 zile...ban-urile sa dau in caz de frumusete,de cat cash ai bagat sau sunt butoane acolo pe care apesi cu ochii inchisi?ca daca ar fi fost un calculator/server care sa decida as fi inteles intr-un fel,si o persoana poate sa greseasca dar parca prea e ca la fotbal da penalty pt cfr si daca se impiedica de un fir de iarba...acum sa revenim la alta greseala...e ok,intelegem un presupus push/insistenta...de ce la 3 persoane le dai o sapt de ban si la altul 5 ani...si chestiile alea cu "faceti tichet pt lamuriri" nu mai merg,pt ca la tichete gasim cate unu de nu are el chef de viata dar sa ne mai lamureasca pe noi....si ar mai fi o chestie:de ce nu exista si o grila cu timpul pe care il poti lua ca ban in caz ca incalci o regula? raman la parerea ca ADMINI au distrus serverul FIDIS cu deciziile lor...


    asa ca nu mai sariti in apararea lor si daca ai de gand sa raspunzi,sau vreun GO macar sa veniti cu argumente bine facute nu doar cu:ban:...sau sa inchideti thread-ul



    -warnned !


    Este chiar atat de greu de inteles ca astfel de discutii nu se poarta in posturi ?

    -zackey

    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • Gladiatoru nu stiu la ce mesaje te referi, dar tot nu ne-ai spus si noua ce legatura ai cu povestea asta. Spune si tu, cu subiect si predicat, cu ce ai fost nedreptatit. Altfel o sa ramai la stadiul de postac fara legatura cu jocul sau cu situatia care vine doar cand e de ceartã. Ca tine multi...


    #edit: n-am probleme cu gâtul, lol.


    bad bunny io inteleg ca ai o problema cu mine si cu sinner, ce ti-om fi facut jn joc doar tu stii. Dar nu tre sa te dai cu fundu' pe rãzãtoare oriunde vezi ca postez eu. Te rog, incearca sa ramai on-topic.


    Totodata, n-ar strica daca ati face un efort sa vorbiti mai politicos.


    niculaie28 - desigur ca pot sa-ti explic: ban-urile au durata progresiva. Prima ora 3 zile. Daca repeti isprava - 7 zile si tot asa. E mai simplu sa presupuneti bazaconii decat sa intrebati, nu?


    ...not the smartest cookie in the jar, are we?

  • am legatura ca ,din cauza la unu ca tine acest univers sa dus pe apa sambetei


    Si ca sa iti spun ceva joc de mult timp asa ca ? stai linistit ca ,tu ești aici de umplutura si esti avocatul poporului


    Si referitor la mesaje în privat i-ai dat mesaje urate lui bad bunny si dupa ce te.a raportat l-ai șters sau la șters prieteni tai


    Si referitor la problema gatului tu ai sp ca ai cv in gat și iti provoacă voma eu mi-am dat seama ce ai in gat și cred ca si tu asa ca lasa un om capabil sa răspundă la problemele astea ca, eu nu pierd timp si bani ca să rămân fără cont din cauza unor nepricepuți care fac diferențe


    Sunt 3 persoane care le stiu clar ca au făcut push si au luat 1 sapt si ombly care chiar nu a facut asa ceva a luat 5 ani


    Asa ca taci și mergi cu domnul



    -Warnned !

    Daca ai de facut acuzatii dau daca ai ceva de raportat privind stafful, o poti face prin ticket. Sa nu mai vorbesc de aciditate.


    -zackey

    The post was edited 2 times, last by zackey ().

  • =)) nu te precipita. I-am dat mesaje probabil la fel cum mi-a spart el flote :)). Inca mai sunteti la varsta la care credeti tot ce vi se spune?


    Pamantul e plat!


    Choke on that!


    #edit: am spus ca amintirea unor neoameni ma face sa vomit ocazional, gatul imi e ok. Multumesc de grija.


    Revenind - nu ai nicio legatura, nu ai fost nedreptatit in niciun fel, esti aici sa faci scandal. Corect?

  • niculaie28 - desigur ca pot sa-ti explic: ban-urile au durata progresiva. Prima ora 3 zile. Daca repeti isprava - 7 zile si tot asa. E mai simplu sa presupuneti bazaconii decat sa intrebati, nu?


    ...not the smartest cookie in the jar, are we?

    pai atunci poate ii explici si lui Prince ca dupa ce ai luat un ban de insistenta de o saptamana,incalci regulile iar,si poftim ban doar 3 zile ca ala a fost primul buton care l-am gasit...sau o dam in manevre ca nu domnle ca sunt 2 chestii diferite...dar pe alte servere cand a fost vorba de prima abatere s-a dat 7 zile si la a 2-a abatere indiferent de ce sa intamplat au fost 14 zile si nu doar o data,si nu doar pe un server...stii si tu ca de multe ori avem si noi gram de dreptate dar cum restul jucatorilor din comunitatea ogame nu au voie sa comenteze pe chestia asta cu ban-urile,si nu mai avem acces nici la lista banatilor e mult mai usor de manevrat chestia asta prin tichete,unde fiecare raspunde cand si cum doreste...


    -Warn

    Acuzatiile si discutiile despre ban si fac prin ticket. Si bineinteles ca acestea nu se discuta


    -zackey

    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • Aoleo, câte conspiratii domne... daca vreti voi sa ramaneti blocati in presupuneri gaunoase dar confortabile, nimeni nu va poate ajuta...

  • Aoleo, câte conspiratii domne... daca vreti voi sa ramaneti blocati in presupuneri gaunoase dar confortabile, nimeni nu va poate ajuta...

    Nu sunt presupuneri sau conspiratii sunt doar adevaruri. Stim foarte bine ca ... a luat ban 5 ani doar pentru ca le-a scris în ticket ca sunt incompetenți. ( purul adevar)<XMai nou vad ca unii dintre ei nu au ieșit nici din era comunismului, ma mira faptul ca încă mai avem dreptul de a vorbii aici.:ban:

    -warnned !


    1. Banurile nu se discuta pe forum

    2. Daca crezi ca echipa nu isi face treaba poti sa ne contactezi superiori sau chiar sa fii tu schimbarea

    3. Atat cat aveti o parere fondata si o expirmati civilizat, oricine poate vorbi deschis pe forum

    -Haskell

  • Oau... sunt surprins sa vad ca inca mai sunt jucatori care cred ca parerea lor conteaza pentru GF.Baieti... jocul se afla intru stadiu deplorabil iar pentru ca insusi GF nu mai da doi bani pe propriul lor produs cati dintre voi chiar spera ca se schimba ceva?


    Cum a fost scris acum ceva mesaje... sa ne bucuram de joc daca se mai poate spune ca este un joc.Iar daca "jocul" acesta nu iti mai produce satisfactie sau este un chin pentru tine probabil ca este timpul sa il inlocuiesti cu altceva.

    Cat despre echipa ogame nu pot spune decat ca se lucreaza mai mult pe gratis si mare lucru nu au ce face cand deciziile sunt luate de catre altii pentru ei.Ah... si sa nu uit daca al mai mare pusher de pe RO este GO ce pretentii sa mai ai.


    -warnned !


    Daca doresti sa acuzi pe cineva, deschide un ticket

    -Haskell

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

    The post was edited 1 time, last by Black Sabbath ().

  • [...]Cum a fost scris acum ceva mesaje... sa ne bucuram de joc [...]. Iar daca "jocul" acesta nu iti mai produce satisfactie sau este un chin pentru tine probabil ca este timpul sa il inlocuiesti cu altceva.

    Cat despre echipa ogame nu pot spune decat ca se lucreaza mai mult pe gratis si mare lucru nu au ce face cand deciziile sunt luate de catre altii pentru ei.[...]

    word!


    Ar fi frumos sa vedem jucatorii mai noi învãțând ceva din atitudinea celor vechi, nu a celor care doar varsa urã pe-aici.


    Ca sa raspund la o intrebare de mai sus: evident ca nu sunt avocatul adminilor, dar imi place (inca) jocul si comunitatea. Poate sunt eu prea nostalgic si ma gandesc la comunitate cum arata ea odata, dar vreau sa las sansa eventualilor jucatori noi sa vada in ogame.ro nu doar hatereala, lipsa de maniere si simpletonii aroganti ci si atitudini echilibrate, sportive si politicoase (adica asa cum cred eu c-ar trebui sa arate comunitatea unui joc online).


    Pe scurt - fiecare face ce poate si ce ştie. Nimic nou sub soare...

  • discutii tipic romanesti, parca emanate din apa Dambovitei, multa vorbarie sterila....sunt un simplu jucator cu ceva vechime de ogame, nu tin partea nici administratorilor, nici celor care se simt nedreptatiti, dar credeti ca dialogurile acestea nesfarsite vor face o noua Revolutie???? asta arata ca romanul incearca intotdeauna sa eludeze ceea ce ar fi normal, legal, iar atunci cand este atins(prins) tot el sa sara in sus si sa spuna ca nu este adevarat, ca nu a facut nimic....am conturi si pe alte forumuri ogame in virtutea conturilor de joc trecute, dar nu am observat pe acolo aceeasi balacareala ca aici....topicul acesta se poate prelungi la nesfarsit si nu se va rezolva nimic, eu unul nu stiu cu ce va ajuta, dar e parerea unui simplu jucator, care, sigur va atrage comentarii rautacioase mai ales din partea celor la care nu te astepti....si nu am tinut nici la eticheta, sa incep cu <<salutare>>.....numai bine.

  • Domnule vYxx nu dorește nimeni sa pună intr-o lumina proasta ogame.ro


    Doar ca de ceva timp noi admini nu au habar de regulament


    Înțelege odata ca,ce spunem aici spunem pe dreptate.



    Si nu noi am început sa intepam tu ai fost ala


    Zi buna sa aveți domnule avocat



    -warnned !


    Daca crezi ca echipa nu isi face treaba, poti sa ne contactezi superiorii

    -Haskell

  • [...]si nu am tinut nici la eticheta, sa incep cu <<salutare>>.....numai bine.

    Salut Mark Nemo


    Ai dreptate, ai pus punctul pe I cel mai bine in postarea de mai sus referitor la cele discutate. Si chiar daca nu ai tinut acum la eticheta, ma bucur sa vad ca iti amintesti discutia noastra.


    Cele bune!

  • Daca acest post nu era pus nu avea nimeni habar ce nedreptate a fost facuta. Din cauza adminilor s a ajuns aici... daca isi dadeau interesul nu se ajungea aici. Frumos era sa isi spuna si ei parerea si sa rezolve problema banului... nu era atat de greu sa isi recunoasca greseala si sa ridice banul cu scuzele de rigoare pt prostia facuta. Daca unul dintre voi (vyxx, mark nemo) luati un ban(uri) ca ombly pe. nedrept cum procedati?

  • Ridicam ticket si-l escalam pana-n panzele albe. Daca nici asa, ii puneam cruce si-mi vedeam de drum.



    ...ideea e ca solutionarea e in tickete si default-ul meu e orientare spre rezultat. Stiu, din expeerienta, ca haiducia pe board creaza mai multe probleme decat rezolva, asa ca tin problema in tickete.


    Am avut si eu, pe jupiter (2014-2015), urmatoarea experienta: un newbie (din echipa adversa) si-a sters planeta cu flota. Eu am executat-o prompt, apoi m-am trezit banat pt push, asa ca am facut ticket. Am explicat ca 1: nu a existat nicio premeditare, doar reactie prompta; 2: oponentii aveau flota sa recicleze, daca era premeditat la capatul lor - as fi dejucat o netrebnicie.

    Initial, la nivel de go, n-am avut intelegere. Nici mai sus... am ajuns la coma care a arbitrat asa: scoatem banul, ca nu a existat premeditare si intentie - dar trimiti profitul la planeta GO (rezonabil, de altfel, ca nu era profit muncit).

    Apoi mi-am vazut de viata.


    Vreti exemple? Mai am...

  • Mai marele ogame vYxx dc nu vrei tu sa ne arati si 9 cat d curată e comunitatea noastră???ca vad ca mereu sunteti mai multi care strigați hoții!!dar ați voi hoții, adică tu ,șiner si va mai știți voi!!!!sunteți doar niște penali care faceți ce vreți!!!!sa nu va mai aud ca stânga și dreapta fac nu mai știu ce chestii!!!ești penibil vYxx .....sunteți doar o mână de hoți care faceți doar ce va taie capul!!!asa ca va urez la tot stafful ogame doar un da da de ziua ta!!!paraziții sau ombladon!!!sper ca ați înțeles

    Nu am treaba cu subiectul dar vad totusi ca fanul asta mic nu poate sa inghita de dragul meu..... Bugs , ce nu iti ajunge? Stim cu totii ca esti doar o unealta , o minte putin mai stralucita decat cea a unui porumbel si tot ce faci e sa executi ideile tampite care ti se zic . Ne-am lamurit cu asta , stim ... pana cand mulgi taurul asta atat? Tot ce dai dovada e cat de frustrat esti..La fel cum te-ai bagat peste tot in seama,precum o centurista in cautare de client.. Comentezi si tu sa te afli in treaba , pe langa subiect ca sa faci lobby pentru alte minti inguste ce au fost banate pe forum ( ba chiar vreo trei conturi au fost banate, iar acum vine cu altul).... DUpa cum am spus, esti doar o unealta , il pupi unde nu rasare soarele si ii sufli in .... lu brandon , la fel ca alti debili mentali ce s-au prelindat pe aici..Veniti cu ideile voastre fabricate . Pai atat de limitat esti de stai si vi tu sa ma balacaresti pe mine , cand nu ai treaba, vorbesti si tu sa mai latre unu in plus. Ia du-te la stapan si sa iti dea pe foaie magariile care le face ( push.ul cu samurai , push cu contul lu the ripper, autorefresh,alaram, multi account , etc)....Bine ca suntem noi penali , bine ca suntem noi hoti ! Macar pe noi ne taie capul sa facem ce vrem noi , nu suntem slugi precum esti tu ! Acu , fi o sluga buna si fugi la stapan , sa iti dea un os ! ca meriti , Zdreanta ! ( ala cu ochii de faianta )


    P.S. nu uita , ai grija ce doresti ca ti se poate intampla ....ca tot sunteti un grup vesel acolo , daca duci lipsa ,sigur te ajuta ei !



    Cum a fost scris acum ceva mesaje... sa ne bucuram de joc daca se mai poate spune ca este un joc.Iar daca "jocul" acesta nu iti mai produce satisfactie sau este un chin pentru tine probabil ca este timpul sa il inlocuiesti cu altceva.

    Scurt si la obiect :thumbup:  Dupa cum a spus si Mark , credeti ca o sa se faca vreo revolutie? nu , niciodata..... doar ca o sa se posteze in prostie de catre tot felul de indivizi ca cel prezentat mai sus , doar pentru a se baga in seama si a fi in trend !


    am legatura ca ,din cauza la unu ca tine acest univers sa dus pe apa sambetei

    Sa intelegem ca tu esti noul cont al baiatului cu "eu sunt boss, pamantul e plat?"

  • cu stima pentru voi stimati colegi dar aici se aplica un vechi proverb romanesc

    CAINII LATRA URSU TRECE...nu va mai bateti capul degeaba cu staful romanesc nu vom avea dreptate noi niciodata













    I'M NOT PERFECT but I'M LIMITED EDITION

    The post was edited 1 time, last by triplu belea ().

  • [...]

    In primul rand - nu este fair - sa publici discutii private fara acordul interlocutorului. E si-n reguli pe undeva...


    In al doilea rand stau drept langa ce ti-am spus atunci - ce ti-as spune iar la fel, daca ne-am gasi in aceeasi situatie:

    "Este in sarcina utilizatorului sa citeasca si sa respecte regulamentul, incalcalea fara intentie a unei regului nu exonereaza faptasul :)"


    Vedeti voi - ...nu mereu cand vi se pare ca sunteti nedreptatiti - chiar sunteti. De ce refuzati sistematic sa considerati orice eroare proprie?


    Uoff..

  • Ati luat-o pe drumuri departate de subiect.

    Pe FAPTE trebuia purtata aceasta discutie, nu cred ca mai conteaza cine si cum comenteaza, eu tot am ramas fara cont 5 ani fara sa deraiez deloc de la regulament, ACESTA ESTE UN FAPT, nu este o discutie despre cum sunt adminii sau cum nu sunt.

    Mesajul banului este:

    "Contul tău este banat până:luni, 13 octombrie 2025, 00:00

    Motiv: PAYMENT"

    Uitati-va si voi cat timp mi-au dat mie ban, si daca ar fi fost real ban-ul tot trebuie sa iau doar 3 zile, au trecut 6 zile de atunci, este ok VYXX?

    Tickete am tot trimis si mi s-a raspuns ca "Ati facut insistenta jucatorului Big bad wolf, banul ramane." .

    Uite fapte nu povesti vyxx, cand vrei sa mai iei partea lor incearca sa afli motivele. De cand ma stii am facut o singura gafa in acest joc, crezi ca nu as fi trecut peste daca ei isi faceau macar in al 9-lea ceas treaba cum trebuie?

    Imi place acest joc de aceea tot bat campii pe aici, nu din rautate sau eu stiu ce alte motive.

    Cu fapte poate reusim sa punem putin acesti administratori cu picioarele pe pamant si sa nu mai actioneze ca si conducerea acestei tari (fara drept de apel).


    - Warned by Mao

    Te atentionez ca intreci masura, continuand astfel iti vei pierde privilegiul de a posta pe forum.

    Sa ai tupeul sa faci ilegalitati in joc si apoi sa ''te plangi'' pe forum, intrece orice masura.

    Nu confunda personalitatea mea cu atitudinea mea.
    Personalitatea mea sunt eu .
    Atitudinea mea depinde de cine eşti tu !

    The post was edited 1 time, last by Mao ().