CONT STERS

  • vYxx ce cauti pe aici ma? nu te-ai retras ep o insula ceva unde sa nu ai WiFi? Te inteleg sa ai incredere in echipa ogame.ro dar jocul/GF si echipa nu mai este ce a fost.Eu unul cred ca mai am incredere doar in Mao din echipa pentru ca din partea mea el a jucat si judecat jocul corect intotdeauna.

    Doamne feri! Imi place WiFi :)


    M-am retras din joc pentru ca s-a schimbat si nu-mi mai place, iar aici ma refer atat la jucatori in general, cat si la atributele jocului, in particular. Prea multi sfertodocti care te ameninta ca te vor sparge dupa ce i-ai farmat, prea multe atitudini nesportive si prea multi ghiolbani, s-o zic pe-a dreapta :) (A se citi oameni fara maniere).

    Atributele jocului? Desenate special pt ghiobanii de care ziceam - nu cer multa minte, doar bani si timp.

    Echipa? Da, Mao este total sincronizat la realitatea jocului si am incredere ca ceilalti portocalii, sub indrumarea lui, respecta niste standarde ok.


    Si, pentru ca suntem in rubrica "spam", ce mai zici tu? :)

  • M-am retras din joc pentru ca s-a schimbat si nu-mi mai place, iar aici ma refer atat la jucatori in general, cat si la atributele jocului, in particular. Prea multi sfertodocti care te ameninta ca te vor sparge dupa ce i-ai farmat, prea multe atitudini nesportive si prea multi ghiolbani, s-o zic pe-a dreapta (A se citi oameni fara maniere).

    Atributele jocului? Desenate special pt ghiobanii de care ziceam - nu cer multa minte, doar bani si timp.

    Echipa? Da, Mao este total sincronizat la realitatea jocului si am incredere ca ceilalti portocalii, sub indrumarea lui, respecta niste standarde ok.


    Si, pentru ca suntem in rubrica "spam", ce mai zici tu?

    Salut.

    Este deasemenea probabil sa te fi retras din joc pentru ca nu faceai fata, si trebuia pe cale de consecinta sa faci cu spatele :)

    Am impresia ca fostul tau sef este deconectat total de realitatea jocului si ca doarme intr-o punga cu aer din anii 2000, respirand acelasi aer cu colegi ce de mult nu mai presteaza alaturi de el. De mentionat ca s-au elevat si jucatori carora le lipseste acel finesse dupa care te intinzi tu, dar pe aceeasi nota, jucatorii nu iti mai inghit posibilele abuzuri de putere si nici pe ale lui Mao. Jonglatull cu nervii zecilor de jucatori pe motiv ca eu sunt GO deci sunt D-zeu nu mai este "halit". Vor aparea si procese pe tema asta intr-un tarziu. Eu recomand cu tarie si am argumente beton, ca jucatorii din Romania sa evite serverele .ro cu orice pret.

    Daca nu vor sa fie umiliti si banati pe cine stie ce motive inventate, doar pentru ca GO si Mao sunt la ovulatie sau la ciclu.

    Neverosimila este povestewa lui Flash pe Fidis, caruia i-am spart luna, era prins in lanx si i s-a dat flota inapoi :) Baaaahhhhh! Puteau fi 300 bug-uri acolo prezente inclusiv existenta GO, greatest bug of all, si nu avea cum sa scape! La ce dreaq ii dai flota inapoi?

    vYxx, tu stii cate si cate ai facut fiind in pozitia aia, asa ca, scrie-ti memoriile si te vom plati ca sa desfiintam clica asupritoare :)))\




    Bob

  • Salut.

    Este deasemenea probabil sa te fi retras din joc pentru ca nu faceai fata, si trebuia pe cale de consecinta sa faci cu spatele :)

    Yuzzi, spre tine mereu am stat cu fața ;)


    Cât o sa mai dureze pana sa pricepi ca-n jocu' ãsta se-ncepe cu faptele?

  • Ca sa intelegeti mai bine stilul de conducere a lui Mao cautati si documentati-va de unde ii provine nicku' si poza de profil si cine a fost Mao Zedong, ideologia lui comunista se pare ca se aplica si in comunitatea noastra condusa de un Mao din spatele tastaturi :raspa: Degeaba va plangeti de roll back si de ce sa facut, ca tot timpul Mao va fi cel care va avea dreptate si nu-si va asuma o greseala de genu. La fel cum idolu' sau Mao Zedong ( banuiesc ca idol, ca doar no avea poza si nicku' in semn de protest ) a provocat unu din cele mai mari genocide in China, asa o face si el in comunitatea de aicio.


    Eu personal astept fuziunea sa o intind pe alta comunitate mai democrata si mai open minded.


    PS: Sunt curios daca mi-as face un user cu nicku Hitler si mi-as pune o poza cu el la avatar si o zvastica la semnatura, oare nu as lua ban?

    Cunoaşte-ţi inamicul şi cunoaşte-te pe tine însuţi; dintr-o sută de bătălii, nu te vei expune nici unei primejdii.

    The post was edited 1 time, last by Devilutz ().

  • In primul rand nu cunosc speta de fata. Si, neavand nici un fel de atributii si nici un fel de parghii, nu ma voi pronunta in vreun fel asupra problemei.


    DAR!

    Gândiți-vă ca sunteți aici datorita unor useri care baga o grămadă de bani în jocul asta, tratați-i corect¡

    MotanuD a fost aici inainte ca lumea sa bage bani in ogame si va fi aici si dupa ce, cei care au bagat bani, vor fi avut revelatia ca s-au pacalit si vor fi renuntat.

    Dar ce conteaza asta?!


    Aud de ani buni ca ogame are probleme. De la nivelul A la nivelul Z!

    Si asa este!


    Si atunci se pune intrebarea: daca e prost, de ce nu schimba nimeni nimic?

    Raspunsul e foarte simplu: pentru ca lumea continua sa bage bani, ceea nu face altceva decat sa valideze deciziile Gameforge de pana acum.


    Sau, dupa cum zice neamtu': Jedem das Seine!

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


    The post was edited 1 time, last by MotanuD ().

  • :popcorn:

    "...Dar cand ma uit în jur, prind curaj."

    Acum alta gafa făcută asa pe fata... Flash avea luna data jos în urma MD-urilor și luat în lax cu atac și reciclare la secunda, era spart din momentul când i-a picat luna.soarta a făcut sa fie spart în aceeași zi cu ciucas. Cum sa faci asa prostie sa dai flote înapoi la toți care se plâng ca rămân fără flote fără sa verifici?

    Mai devreme a pierdut unu' flota din cauza unui bug, a activat vacanta și a ieșit de pe cont, mai târziu este spart, dar surpriza... trebuia sa fie în vacanta.

    P'asta n-ai mai verificat-o,la fel cum nu ai verificat nici cum a pierdut flash flota

  • Si atunci se pune intrebarea: daca e prost, de ce nu schimba nimeni nimic?

    Raspunsul e foarte simplu: pentru ca lumea continua sa bage bani, ceea nu face altceva decat sa valideze deciziile Gameforge de pana acum.

    Aici posibil sa gresesti. Toata lumea stie ca jocurile de genu sunt in declin si nu se merita sa se faca investitii majore. Probabil au luat decizia de a face eforuturi minime pt a mai mulge putin lapte pana se termina.


    Migrarea catre org este o alta tentiva de resuscitare a ceva ce e in moarte clinica. Cred ca pana si Mao isi doreste asta.


    Au trecut de mult vremurile cand intr-o saptamana nu puteai sa ii mai faci cont pt ca serverul era la nr maxim de playeri.


    Ia zi dl Mao, te plateste GF cu ceva? Sau tu faci asta doar ca sa confirmi teoria lui devilutz?

    My eyes seek reality
    My fingers seek my veins

  • Nu mai aruncati totul in curul lui Mao ca nu este el de vina.Problemele pleaca de sus,regulamentul e neschimbat de cand a aparut jocul asta,motivatia ca un operator sa isi faca treaba bine nu este, totul este exact ca in RL ,atata timp cat iti bati joc de un om cu maruntis pe masura or sa fie si rezultatele finale. Is curios daca ar plati GF cu 100e macar operatorii pe luna si-ar face treaba? Si pe langa asta sa existe si ptr ei un regulament in urma caruia ar putea pierde postul ca ptr banutii aia ar fi multi care s-ar baga sa piarda 1-2h pe zi si la sfarsit de luna sa aiba de o iesire in oras. La fel ar mai trebui si un maxim de timp ptr solutionarea unei probleme si nu 2 sapt ca in cazul de fata,sunt de parere ca un 48h ar fi deajuns.Si nu in ultimul rand ar fi ok sa se si discute cu persoanele implicate si apoi sa se decida ce e de facut. Oricum prea curand nu vad sa aiba loc vreo schimbare si prin urmare nu ne ramane decat sa jucam orbeste ca nu stim ce ne asteapta. Nu mai bagati bani in jocul asta ca nu se merita pana nu au loc niste schimbari majore.


    Toate cele bune!

  • Nu mai aruncati totul in curul lui Mao ca nu este el de vina.


    E vorba de lipsa de implicare. Am zis si mai sus, nu te obliga nimeni sa stai intr-un loc unde nu te simti tu insuti. Apoi el nu a luat nici o atitudice...


    De asta am si intrebat daca primeste ceva de la GF sa stiu daca ceea ce face este de placere/putere sau pt un bun fictiv/material.

    My eyes seek reality
    My fingers seek my veins

  • Nu mai aruncati totul in curul lui Mao ca nu este el de vina.Problemele pleaca de sus,regulamentul e neschimbat de cand a aparut jocul asta,motivatia ca un operator sa isi faca treaba bine nu este, totul este exact ca in RL ,atata timp cat iti bati joc de un om cu maruntis pe masura or sa fie si rezultatele finale. Is curios daca ar plati GF cu 100e macar operatorii pe luna si-ar face treaba? Si pe langa asta sa existe si ptr ei un regulament in urma caruia ar putea pierde postul ca ptr banutii aia ar fi multi care s-ar baga sa piarda 1-2h pe zi si la sfarsit de luna sa aiba de o iesire in oras. La fel ar mai trebui si un maxim de timp ptr solutionarea unei probleme si nu 2 sapt ca in cazul de fata,sunt de parere ca un 48h ar fi deajuns.Si nu in ultimul rand ar fi ok sa se si discute cu persoanele implicate si apoi sa se decida ce e de facut. Oricum prea curand nu vad sa aiba loc vreo schimbare si prin urmare nu ne ramane decat sa jucam orbeste ca nu stim ce ne asteapta. Nu mai bagati bani in jocul asta ca nu se merita pana nu au loc niste schimbari majore.


    Toate cele bune!

    Well, daca tu spui ca pierderea punctelor de onoare, a 21-22kkk flota si 2kkk resurse NU este vina lui Mao, inseamna ca esti Mao-sochist si iti urez un priveghi deosebit la cont. Imi retrag toate taragoatele de pana acum si iti urez la mai multe donatii in euro si timp pierdut pe aici.

    In paralel pot sa-mi vad de viata ca si inainte de acest minuscul eveniment :)


    Bob

  • Asa zic si eu, multiaccount nu e permis. :bye:

    Foarte bine! Cine are conturi multiple sa fie banat!

    Dar din pacate nu asta trebuie sa fie singura ta "grija", pt conturi multiple sunt si adminii care te pot ajuta, daca nu se descurca ii poti indruma.

    Ma intereseaza sa iei atitudine la deciziile care sunt unfair. Daca tu nu te implici iau altii deciziile pt tine si lasi impresia ca esti aici doar cu numele de "leader".

    My eyes seek reality
    My fingers seek my veins

  • Foarte multe presupuneri pe metru patrat.

    V'as recomanda sa verificati si daca ce credeti e real, caci altfel, exista lucruri pe care daca voi nu le vedeti, nici noi nu vi le putem explica. Aruncati un ochi pe alte comunitati,, chiar si pe alte jocuri ale GF, si vedeti cine, ce decizii ia, care sunt atributiile unui Staff OGame, si ce este manageriat de GF la nivel superior puterii de decizie a oricarui admin, coma, etc.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • Tommy sa inteleg cu ce zici tu, ca nu e mao capul rautatilor nu?:))

    In cazul acest, cineva a prezentat aceasta problema si daca decizia s-a luat asa, inseamna ca nu a fost prezentata in conditiile reale.

    Eu cred ca s-a comentat prea mult pe acest subiect si clar ca degeaba, important era sa se ia o decizie sa nu "raneasca" pe nimeni, si poc si ruth sunt persoane care au bagat banuti in acest joc si nu cred ca gf vrea sa piarda asa ceva, am zis de la inceput ca o decizie buna nu se va lua, ei bine asa s-a intamplat.

    Nu inteleg ce atata vorbarie cand e clar ce trebuia sa se intample. Ce cred eu este, ca, cuiva i-a fost sila de calcule si a facut un simplu back-up la conturi, dar asta este o alta poveste.

    Eu zic ca se merita sa se inchida acest thread pentru ca sunt prea multe discutii care la final ajung sa fie fara valoare si uitate.

    HF tuturor, nu cred ca se merita sa ne lasam de jocul asta, cum de altfel ne place sa convietuim cu un sistem romanesc, schimbarea o putem face doar stand aici si tachinand.

    Nu confunda personalitatea mea cu atitudinea mea.
    Personalitatea mea sunt eu .
    Atitudinea mea depinde de cine eşti tu !

  • Ca tot ziceti ca e "ca la noi"... la noi cand romanu' se duce la un ghiseu de stat si resimte direct problemele din sistem si problemele birocratiei tipa la tanti care sta in spatele ghiseului si face doar ce poate face in limitele impuse de sistemul in care lucreaza.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • :censored:


    Domnule revolutionar, cand ai facut cont pe forum ai fost de acord cu termenii si conditiile. Nu ti le-a bagat nimeni pe gat, motiv pentru care te rog frumos sa nu apelezi la jigniri-

    -Tommy


    Editarea dupa avertisment este interzisa, deasemenea. Daca prima data te'am scuzat, acum ai warn.

    Tommy-




    giphy.gif

    The post was edited 5 times, last by Tommy ().

  • tommy sunt multe variabile necunoscute care sunt sustinute de staful romanesc ...plecam doar de la faptul ca pentru un amarat de tiket catre suport trec si 7 zile pana avem un raspuns daca il avem ....cati sunteti cu totiii in staful romanesc ?5- 6-7 -10?a trebuit sa scriu email la GF dupa 9 zile ca sa mi se rezolve problema ....voi unde ati fost?


    I'M NOT PERFECT but I'M LIMITED EDITION