CONT STERS

  • Nu pot sa cred ce gandesc oamenii sa faca in ziua de azi. Puteati frumos sa plecati cu capul sus dupa acest univers dar se pare ca dupa cum spuneam si intr-un mesaj mai sus, "hai sa ne batem cu sistemul" se pare ca rezolvarea a fost hai sa "furam" si noi daca el ne fura:))

    Frumos gandit ruth pentru a fura regulamentar, daca nu ma insel, in urma cu o luna sau doua imi spuneai tu mie ca tu nu ai facut si nici nu o sa faci vreo "ghidusie" aka BADTRIP, tot in aceeasi oala te scalzi din pacate.

    Ti-am zis ca am facut si eu o prostie odata in acest joc si ca si acum imi pare rau pentru ea, in niciun caz nu ma asteptam din partea ta sa faci asa ceva.

    Era mult mai simplu sa cedati acele conturi sa sa le lasati la sters...

    Hai ca deja aici pare ca s-a intors IRC-ul dupa cum spunea si Vyxx, aiurea moment:))

    Cat despre administratorii jocului, Ruth va da acum o lectie despre cum si userii pot face neregularitati regulamentare, asta ar fi razbunarea lui pentru ban-ul de acum o luna si ce i-ati facut acum. Sa vedem pe unde scoateti voi camasa de data asta:)))

    HF TUTUROR, mi-a placut acest thread...

    Nu confunda personalitatea mea cu atitudinea mea.
    Personalitatea mea sunt eu .
    Atitudinea mea depinde de cine eşti tu !

  • Ce mi se pare ciudat e ca pana astazi doar 1-2-3 au participat activ la aceasta discutie dar cum li s-a parut ca ceva nu miroase a bine au aparut ca ciupercile dupa ploaie. O sa decida un GO cat de corect sau incorect este ce s-a intamplat azi, dar foarte probabil vor fi batuti cu propriile arme...

    My eyes seek reality
    My fingers seek my veins

  • Ruth... urat te ai retras de pe acest sv. Puteai sa o faci diferit, zic. dejavu, nu iti este rusine? nu te duce capul sa poti discuta civilizat? stiam ca esti un 0 pe joc dar acum mi ai aratat ce poti fi de fapt si in rl... nu meritai bagat in seama....dar ai intrecut masura baietel. Sa iti dai 2 palme badaranule.:bye:

  • stau de juma de ora sa scriu ceva pe aicea si in final nu prea am ce asa ca va zic doar atat .... sa fiti voi sanatosi ma si uni si alti ca tot ce conteaza in viata asta o sa deslusiti voi pana la urma si uni si ceilalti :))))))))

    pofta la cafea dimineata si la uni si la ceilalti 8o


    :search2:

  • Ce repede săriți acuma în sus ca nu este ok o chestie făcută regulamentar

    Dar cum i s-au furat lui Ruth 2 săptămâni de munca la acest joc tâmpit cum a fost?

    Peste 23kkk pct au dispărut, la un server deschis de 2 luni jumate'

    La asta nu v-ați strofocat atât...

    Pt desteptu' care a zis ca se poate închide thread-ul: se închide la cererea celui care l-a deschis, sau dacă asa vrea Mao, din motive care lui i se par regulamentare.

    Du-te și canta la alta masa dacă nu ai ceva de spus în legătură cu subiectul thread-ului.

  • Nu stiu ce aberezi tu acolo dar eu nu am furat absolut nimica.In legatura cu contul meu fac ce vreau cu el si nu dau socoteala nimanui.Eu unul pana si in ultimul ceas am fost amabil cu tot universul si ati avut sansa sa puneti mana pe niste ress gratis,acuma cine a luat nu am habar dar la toti le doresc sa se bucure de ele.Have fun rofl

  • In legatura cu contul meu fac ce vreau cu el si nu dau socoteala nimanui.

    Degeaba joci ogame de ani de zile ca esti praf dupa cum ti-am mai zis...contul nu este niciodata al tau ...contul este al Gameforge si o sa dai socoteala pentru neregulile care le faci indiferent ca vrei sau nu !Slab ai fost si slab ramai...daca nu faci share de cont si nu rupi cardul esti un 0 barat...iar pentru sclavi: more but kissing pls !

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • vad ca nici aici nu te opresti din plans ca toti folosrsc boti si cine mai stie ce rofleu nu stiu cum ai curaj sa deschizi gura cand te-am bagat in vmode pe toate universele unde ne-am gasit si pana si aici te- am ars ca pe fraieri de 2 ori cu tine online si tu vorbesti de capacitatile cuiva de a juca roflo ferma ai fost si asta vei ramane plangacioasa mica :lol:

  • CINEVA SA INCHIDA TOPICU !!! !!!!!!!

    Esti la zona de spam si cat totul este in limita bunului simt...

    Dar cum i s-au furat lui Ruth 2 săptămâni de munca la acest joc tâmpit

    Nu a furat nimeni nimic doar a primit roll back.Cum ai si precizat... joc tampit.

    contul nu este niciodata al tau ...contul este al Gameforge

    True.

    si o sa dai socoteala pentru neregulile care le faci indiferent ca vrei sau nu

    Stai tu linistit caci ogame.ro e comunitate mica si neimportanta.Se fac smenarii masive si pe fata prin alte parti si nimeni nu mai tine/da "socoteala".


    Asa ca baietii... bafta la joc. :rolleyes:

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • salutare comunitate...am citit cu oarecare interes toate postarile anterioare, multa vorbarie, multe neadevaruri si mi-am zis sa spamez si eu cu aceste randuri.....ruth, nu ai dreptate ca toata lumea foloseste boti sau ce ai mai zis tu mai sus, eu si alti cativa pe care ii stiu joaca curat...sigur ca sunt si care sar calul, dar prinderea si banarea lor este chestiune de timp daca s-ar vrea acest lucru...

    ..parerea mea referitoare la cele intamplate pe univers este ca masurile luate au fost mai dure decat se astepta, acum nu stim care sunt dedesupturile care au stat la aplicarea acestor pedepse...

    ...cum nu vreau sa o lungesc prea mult, inchei, voi continua pe acest univers, pentru ca sunt prea bune caracteristicile lui pana cand se va inchide si pentru ca nu am rautati cu nimeni din joc, imi pare rau pentru cei care sterg conturile, universul va fi mai rarefiat fara ei....toate cele bune tuturor.

  • Mark Nemo eu nu am acuzat le nimeni ca foloseste boti,din contra aia care folosesc imi starnesc interesul sa ii sparg. Daca citesti mai bine ultimele 2 comentarii ai sa vezi ca ma refeream la plangacioasa aia mica care tot plange pe forum de cativa ani ca toata lumea foloseste boti si scripturi ca este el incapabil sa prinda pe cineva rofl

  • Daca vreti sa va insultati, apelati la alte platforme, si ma uit la tine in mod special, DejaVu .

    Si tineti minte, eu vad totul.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”

  • vad ca nici aici nu te opresti din plans ca toti folosrsc boti si cine mai stie ce rofleu nu stiu cum ai curaj sa deschizi gura cand te-am bagat in vmode pe toate universele unde ne-am gasit si pana si aici te- am ars ca pe fraieri de 2 ori cu tine online si tu vorbesti de capacitatile cuiva de a juca roflo ferma ai fost si asta vei ramane plangacioasa mica :lol:

    la ce este insemnat cu rosu...dar daca nu am inteles, mea culpa....in rest toate bune tuturor

  • Ohhh well, a fost o saptamana in care nu ma asteptam sa se intample mare lucru dupa episodul de acum 7 zile. Destul de previzibila slaba reactie a staff ului. Nu pot zice ca sunt dezamagit din moment ce s-a intamplat fix ceea ce asteptam.. .


    NIMIC!


    Sa va bucurati de falsa putere care este oferita de cateva butoane in plus.


    PS: exista optiune de a sterge contul de forum?

    My eyes seek reality
    My fingers seek my veins

  • PS: exista optiune de a sterge contul de forum?

    Desigur. Trebuie sa faci un ticket, in sistemul de support, sa alegi Forum in loc de Joc si sa soliciti stergerea.


    Sau, cel putin, asta era protocolul acum ceva timp.

  • Daca tot suntem la spam...

    Poate face Tulanu' si o balada pentru moartea exploratorilor =))))


    Rebalance of Player Class

    - As any other class effects, these apply as long as the class is active!


    General class

    - Fleetspeed works now in 5% steps.

    - 5 additional moon slots as long as the class is active.

    - Deactivating the class will cause the additional slots to vanish.

    - Buildings that use up these new slots will not vanish even when the class is gone and will continue to occupy the slots above limit.

    - Increased storage capacity for Recycler and Pathfinder.

    - The bonus is set on the base capacity of the ships.

    - The bonus needs to be active on the time of the event to work.

    - If the class is deactivated before the ships reach for example a debris field, the bonus will not apply!

    - This is a general increase in storage capacity, not only for debris fields.

    - The bonus is set on 20%.

    - Discount on finishing Ships with premium currency.


    Collector class

    - If both Collector class and the Geologist are active, you can use additional Crawlers above the usual limit.

    - You can now overload Crawlers.

    - Crawlers can be set up until 150% of their workload as long as the class is active.

    - Every 10% raise above 100% costs 20% additional energy!

    - Deactivating the class during overload will cause it to jump back to 100%.

    - Discount on finishing Buildings with premium currency.


    Discoverer class

    - 50% lowered chance of meeting pirates or aliens on expedition.

    - Weekly maximum added to the possibility of finding items on expedition.

    - Both daily and weekly maximum work together! If one is reached, no items will be found!

    - Discount on finishing Research with premium currency.


    https://board.en.ogame.gamefor…ta3-rebalance-of-classes/

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Poate face Tulanu' si o balada pentru moartea exploratorilor =))))


    Rebalance of Player Class

    Truth be told - era necesar. Varianta actuala are prea mult iz de single player. Iar asta se adauga la faptul ca oricum pe la noi - sunt multi care nu inteleg ca e multi-player si-l trateaza ca pe un single (de cand exista clasa explorator, multi newbi confunda succesul de la pãcãnele cu tehnica si strategia).


    Ideea e buna - sa faci un joc asimetric dar echilibrat - cat timp e echilibrat. Sa vedem ce-o iesi, pariul meu e ca ne mai asteapta cam 6 luni de travaliu si de fix-uri, poate putin mai mult.

  • stau prost cu sanatatea si m-am cam retras din joc dar daca o sa am timp si stare voi face o balada; baieti nu mai puneti la suflet nedreptatile si marlaniile care se fac incercati sa fiti mai obiectivi si jucati pur si simplu ca daca o alianta e unita si activa trece peste toate chestiile astea si castiga serverul; in concluzie spor la joc..