[Top 3][TOT: 9.730.875.000 ] Ruthl3ss Kill3r [NoSKiLL] vs. Ciucas [Hanul] (A: 1.190.031.000, D: 8.540.844.000)

  • Imi pare rau ptr flotele voastre atata timp cat din cauza unei erori a jocului voi nu ati putut sa va conectati.


    La 26-08-2020 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator Ruthl3ss Kill3r [NoSKiLL]

    ________________________________________________


    Vanator usor 785.524

    Vanator greu 34.467

    Crucisator 311.537

    Nava de razboi 82.676

    Interceptor 21.046

    _________________________________________


    Aparator Ciucas [Hanul]

    ________________________________________________


    Transportor mic 34.222

    Transportor mare 17.304

    Vanator usor 379.649

    Vanator greu 18.529

    Crucisator 75.802

    Nava de razboi 21.592

    Nava de Colonizare 85

    Reciclator 88.143

    Proba de spionaj 36.201

    Bombardier 2.708

    Distrugator 1.764

    RIP 1

    Interceptor 4.761

    Reaper 1.286

    Pathfinder 9.284

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator Ruthl3ss Kill3r [NoSKiLL]

    ________________________________________________


    Vanator usor 547.369 ( -238.155 )

    Vanator greu 30.013 ( -4.454 )

    Crucisator 305.358 ( -6.179 )

    Nava de razboi 82.465 ( -211 )

    Interceptor 21.034 ( -12 )

    _________________________________________


    Aparator Ciucas [Hanul]

    ________________________________________________


    Distrus!

    _________________________________________



    Atacatorul a castigat lupta!


    Atacatorul a capturat:

    401.826.408 Metal, 79.630.598 Cristal si 99.664.842 Deuteriu

    100.456.602 Metal, 19.907.649 Cristal si 24.916.210 Deuteriu

    25.114.150 Metal, 4.976.913 Cristal si 6.229.053 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 1.190.031.000 unitati.

    Aparatorul a pierdut un total de 8.540.844.000 unitati.

    La aceste coordonate in spatiu plutesc 4.991.700.000 metal si 2.328.388.000 cristal.

    Atacatorul a capturat un total de 762.722.425 unitati.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.

    Agresorii au capturat epavele.



    Sumar al profitului/pierderii:


    Sumar atacator(i)

    Metal: 4.644.473.160

    Cristal: 2.130.034.160

    Deuteriu: 118.272.105

    Atacatorul a facut un profit de 6.892.779.425 unitati.


    Sumar aparator(i)

    Metal: -5.892.398.160

    Cristal: -2.712.131.160

    Deuteriu: -699.037.105

    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 9.303.566.425 unitati.



    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.3.1


  • O pacaleala de joc. Investesti timp, bani si te trezesti ca ramai fara tot din cauza unei erori. Iti bagi picioarele in prostia asta de joc si il uiti decat sa ti mai faci nervi. Rusine vinovatilor. Probabil din cauza incompetentei s au golit servarele.:thumbdown:


    Felicitari pt reusite Ruth. :thumbup:

  • O pacaleala de joc. Investesti timp, bani si te trezesti ca ramai fara tot din cauza unei erori. Iti bagi picioarele in prostia asta de joc si il uiti decat sa ti mai faci nervi. Rusine vinovatilor. Probabil din cauza incompetentei s au golit servarele.:thumbdown:


    Felicitari pt reusite Ruth. :thumbup:

    Cam ai dreptate... Subscriu ce ai spus. Nu cred ca as fi zis'o mai bine.


    F probabil dupa o faza dintr-asta nu iti mai arde de joc...


    Felicitari Ruth pt noul top1.

    Ciucas chiar imi pare rau! GLIRL.

    My eyes seek reality
    My fingers seek my veins

  • Felicitari ruth! Eu nici la ora actuala nu pot sa ma conectez pz joc si nu ma lasa sa ma conectez nici la suport sa fac ticketul. Sper sa se rezolve repede problema si sa nu dureze cu saptamanile. Daca nu se rezolva o sa ma retrag dupa ro si nici nu o sa mai revin vreodata. E naspa sa stii ca ti a picat flota si nu ai ce face. Am incercat sa ma loghez dupa 5 telefoane diferite si dupa 2 laptopuri. :object:

  • Felicitari ruth, desi ....

    Acest joc acum 10 ani avea un singur bug, acela cand pierdeai flota si defapt nu o pierdeai...din cate imi aduc aminte, si cu noile modificari ca jocul sa fie mai "usor de jucat" se pare ca mai rau au stricat, pacat, fiind un simplu joc in browser, daca aveti nevoie de sfaturi cum se face un joc in browser mai intrebati si voi...va pot da un site in care sa scrieti erorile macar...

    Mi-au disparut si aparut flote pe acest univers de nenumarate ori...nu are rost sa dai tickete pentru ca baietii iti raspund greu tare, si ne intrebam de ce pe alte tari sunt mai multi jucatori, v-ati gandit vreodata ca din cauza voastra? (admini, etc)

    Daca se lasa 1 singur din alianta asta o sa ne retragem aprox. toti, cu alte cuvinte, poate ca nu e mult, dar o sa pierdeti din cauza unui bug 9 jucatori activi de la o singura prostie intamplata.

    Poc si daca ei o sa iti dea flota inapoi rezolvare la aceasta chestie nu mai este deoarece resursele tot raman la ruthless, si, daca ii iau resursele lui ruth tot nu e ok, ca omul a incercat sa dea ragaz si te-a si urmarit...

    Altfel spus orice ar face ei, o greseala tot ramane...

    RU OGAME!!!

    Nu confunda personalitatea mea cu atitudinea mea.
    Personalitatea mea sunt eu .
    Atitudinea mea depinde de cine eşti tu !

  • Imi pare rau ptr flotele voastre atata timp cat din cauza unei erori a jocului voi nu ati putut sa va conectati.

    Teoretic astefel de probleme sunt rezolvate prin ticket.Tu iti pierzi resursele "gasite" iar aparatorul isi primeste jucariile inapoi. "Perfectly balanced, as all things should be."


    Cat despre joc si nivelul unde se afla acum.... mediocru este mult spus.


    Bafta la tickete.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • eu nu am cum sa imi pierd ress atata timp cat lovitura e valida...ca a fost o eroare si ei nu au putut sa se logeze asta nu tine de mine. oricum unul din ei era spart de pe urma mdului si ciucas a scapat cu mdul ca daduse desfasurare pe alta luna..e posibil ca bugul sa fie din cauza mdurilor de la updateul facut ieri ca pana acuma nu s-a mai intamplat asa ceva.

  • au mai fost bug-uri de genul celui cu md-ul...mie pe taurus nu mi-a mai mers phalanxul dupa ce i-am dat jos si luna unde ar fi trebuit sa se intoarca navele in caz ca ar fi retras desfasurarea...

  • eu nu am cum sa imi pierd ress

    Iti spun eu ca ai cum sa pierzi resursele atata timp cat tu ai putut beneficia de erorile jocului in posibilitatea ca adversarul sa nu se poata conecta.Deci tu teoretic ti-ai facut rost de resurse din cauza jocului si ca la orice aplicatii se revine la perioada inainte de eroare.

    Doar nu crezi ca e corect sa omori jumate de universca nu se pot conecta... mai faci si 20G resurse.Apoi pe urma ticketelor flotele sunt restituite iar tu ramai cu 20G... intelegi ca asa nu exista echilibru?

    Pur si simplu la momentul cand tu ai dat atacurile jocul nu se poate spune ca functiona corect.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • atacurile au fost date dupa mduri...nu poate fi considerat bug atata timp cat nu se stia despre el...ceea ce vb noi acuma sunt doar banuieli...bug using ar fi daca acuma as da md la cineva fiind in cunostinta de cauza ce urmeaza sa se intample si pers respectiva ar ramane fara flota,eu facand profit de pe urma lui. Nu au fost niici primii si nici ultimii care au pierdut flote datorita unei erori de joc sau nu stiu ce...chestia e ca daca se dovedeste ca din cauza jocului nu s-au putut conecta normal ar fi sa le bage flotele inapoi iar de la mine nu ar fi normal sa imi ia ceva atata timp cat sunt 2 lovituri legale. si cum ziceai u sa se revina la perioada dinainte de eroare nu este posibil asa ceva..cand se face o greseala si se da ban aiurea si stai nu stiu cat timp in vmode iti da cineva ress pierdute din mine,exp,atacuri? sa nu mai vorbim si de flote care ar fi putut fi sparte ! Sarind acuma peste toate, dreptate nu se poate face ptr toata lumea!

  • schimbati si voi browserul de joc ...am avut aceeasi problema ca voi ...am trecut de la opera la firefox apoi la crome ca mai apoi sa descopar vivaldi ....de multe ori problema cu logarea nu este de ogame


    I'M NOT PERFECT but I'M LIMITED EDITION

  • iar de la mine nu ar fi normal sa imi ia ceva atata timp cat sunt 2 lovituri legale.

    Nu am zis ca au fost ilegale ci doar ca e sansa mare ca atacurile tale sa fie produsul unui joc care nu funtioneaza/nu a funtionat corespunzator.

    dreptate nu se poate face ptr toata lumea!

    Nu este vorba despre nici o dreptate.GF este o firma care face profit iar produsul care il vinde trebuie sa funtioneze si toata lumea se asteapta sa funtioneze corespunzator.Unii baga si bani si au chiar unele pretentii... intelegi ce zic?

    Atata timp cat a fost o problema cu produsul pe care-l vinzi de regula se revine la perioada cand au inceput problemele.

    In fine... jocul/echipa si insusi GF nu mai este ce a fost.LA cat de carpit este jocul si are mai multe probleme cu fiecare "update"... devine trista treaba.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Well done ;)

    Ru def !

    Cat despre discutiile voastre zic sa imi las si eu parerea : nu cred ca se va schimba nimic , ruth ramane cu prada si aparatorul cu buza umflata .

    Spor si bafta !

    giphy.gif

    Cand toata lumea doarme, eu imi fac de mancare :lol:

  • schimbati si voi browserul de joc ...am avut aceeasi problema ca voi ...am trecut de la opera la firefox apoi la crome ca mai apoi sa descopar vivaldi ....de multe ori problema cu logarea nu este de ogame

    In cazul de fata nu se pune problema.

    Daca stam sa analizam ca stiam de 2 jucatori care nu se pot loga, ambii dupa MD, coincidenta este prea evidenta ca sa ignori asa ceva.


    LE: se pare ca problema a fost pe toate platformele ogame. Nici nu vreau sa imi imaginez ce a fost pe org.

    My eyes seek reality
    My fingers seek my veins

  • LE: se pare ca problema a fost pe toate platformele ogame. Nici nu vreau sa imi imaginez ce a fost pe org.

    La cat de grava e stare in care se afla ogame in momentul de fata... cica exista un bug de luni de zile pe baza caruia a fost prins Bibas pe org.Chiar sunt curios daca mai lucreaza careva la acest joc in curtea GF.

    Cica atunci cand folosesti Reaper-ii sau PF acestia dispar de la nr total de nave.Deci daca ii trimiti odata cu flota si eventual banuiesti si ce FS face aparatorul poti stii timpul cand a dat FS la flota mare si cand ii revine.

    Superb jocul.

    https://board.en.ogame.gamefor…e-all-in-danger/&pageNo=1

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Bun am inteles ca a fost o problema,dar eu cand imi primesc navele inapoi, sau mai bine zis le primesc inapoi si daca da cat mai dureaza ?. Se stie ca a fost un bug deci nu vad de ce dureaza asa mult. Sau macar sa imi explice cineva de ce dureaza asa mult pentru ca la tickete am raspunsuri de genul, " se verifica" , "asteptam un raspuns de sus". Sincer nu stiu cum merge treaba,dar daca tot s a vazut clar ca a fost o problema a jocului ce se mai asteapta ? :-??

  • Buna ziua. Se mai verifica ceva la acest atac? suntem si noi curiosi..

    Stim foarte bine cat ar dura o solutionare...este cineva capabil sa ia o decizie?

    POC CRED CA ACEST JOC ESTE FACUT PENTRU CEI CARE AU NOROC SA NU AIBE BUGURI MAI NOU!!!

    ruth sincer...nu e cu felicitari aici:))

    Nu confunda personalitatea mea cu atitudinea mea.
    Personalitatea mea sunt eu .
    Atitudinea mea depinde de cine eşti tu !