Probleme conectare

  • Probleme la accesarea portalului de logare. Am fost deconectat(nimic deosebit in ultimele patchuri) si in loc de ecranul cu lobby-ul de conectare, e un ecran gol. Mentionez ca mai multi colegi de alianta au problema asta, nu doar eu.


    Am vrut sa fac ticket la support, dar universul nou inca nu e adaugat la sectiunea de support:))))


    Alti jucatori se pot conecta/nu au fost deconectati, iar atacul nu este oprit din cate stiu. Problema exista de cateva ore.


    Nu merge conectarea nici de pe alte browsere sau de pe telefon.

  • pentru a nu deschide un nou thread am ales sa scriu aici.....nu stiu cum se prezinta jocul la voi, dar la mine si nu numai( si la colegii de alianta) de pe toate universurile unde am conturi, merge foarte greu spre deloc incepand de ieri...incerci conectarea de mai multe ori, pana trimiti o flota la fel...ce faceam inainte in cateva minute acum ar trebui cateva zeci de minute....si nu este din cauza pc-ului....nici pe mobil nu este mai bine.....deci este o problema intalnita si la altii(pentru care trebuie sa le pun in mod vacanta) sau doar la cativa????se cunoaste acest aspect la nivelul staff-ului sau nu??/cam cat va dura remedierea problemelor pentru ca sunt??? numai bine in continuare.

  • providerul rds din toata Romania are o problema cu gameforge


    nici ogame si nici alte jocuri gameforge, incepand de ieri de pe la pranz merg foarte greu, paginile lor se incarca foarte greu spre deloc.

    daca te conectezi cu alti provideri , in loc de rds, gen faci hotspot de pe telefon cu orange sau alti provideri, veti vedea ca va merge bine de aici si concluzia ca este o problema intre gameforge si rds

    sa speram ca in viitor se va rezolva problema, altfel nu se mai pot juca jocuri gameforge

  • merge dezastru de ieri , pe toate universurile pe care am cont nu pot juca pe rds , am conectat telefonu la laptop si asa merge bine (orange)

    The post was edited 1 time, last by Pulsar@ ().

  • Eu joc de pe conexiune RDS si n-am astfel de probleme. Nu m-as grabi sa trag concluzii atat de generale.

  • Am intampinat probleme de genul dar acum 2 zile, pe Vodafone si UPC.

    Voiam sa trimit un atac sau sa transport ceva ... ramanea blocata fereastra si trebuia sa reiau.

    Plus ca eram deconectat la 10-15 minute. Eram scos la Lobby.

    Momentan se misca ok, si-a revenit de la sine cred.

  • De pe telefon nu m-am putut loga pe cont vreo 5 ore...lejer asa. Am ajuns acasa, ma loghez...dar efectiv nu pot sa trimit nici flota in fs din prima incercare, imi ia vreo 10 incercari...

  • De 2 zile jumate abia merge. De fapt mai mult crapa sau ramine blocat in incarcare decit sa mearga...

    Nici chiar asa. Cu ceva poticneli, dar am reusit sa-mi trimit resursele, sa fac fs, etc. Nu am avut nicio piedica mai consistenta de 1 minut.

  • Nici chiar asa. Cu ceva poticneli, dar am reusit sa-mi trimit resursele, sa fac fs, etc. Nu am avut nicio piedica mai consistenta de 1 minut.

    Depinde , eu azi am stat 1h sa strang resursele de pe 12 planete, lucru care dura 5 minute sa dau un trimite flota, abia reușea sa se conecteze, ieri a durat 30 minute