Univers nou Fidis

  • Aici puteti discuta despre noul univers, Fidis


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • salutare comunitate...la aproape o zi dupa postare nu s-a gasit nici macar un jucator sa comenteze caracteristicile noului univers care se va deschide....asa ca imi revine mie primul comentariu...din ce stiu pana acum nu s-a mai deschis un univers cu o viteza eco asa de mare, nici la noi si nici in alta parte, cel putin in comunitatile mari......contrar interesului de pana acum, s-ar putea sa vedem mai multi jucatori pe noul univers, tocmai pentru faptul ca va fi din categoria miner si va avea viteza x10 eco, iar la flota doar x3.....fara sa verific, cred ca universuri asemanatoare se vor deschide in toata lumea, deci vom vedea pe al nostru cam aceeasi jucatori....., pacat pentru comerciantul dezactivat, era un plus pentru cei care fac schimburi, dar nu la piata........asteptam ziua de vineri si vedem ce se mai intampla.

  • Salutare lume buna ! Universul e super ca si caracteristici dar pacat ca nu are comerciantul :( era mai fain sa se scoata piata sa fie evitate pushurile legale si sa ramana comerciantul in schimb.Eu unul zic ca o sa se adune ceva lume buna pe uni asta si va doresc distractie placuta:beer:

  • Probabil comerciantul nu e enabled datorita faptului ca exploratorul face destul de multa materie pe gratis, astfel comerciantul nu ar aduce beneficii prea mari gf:))


    E un eridanus pe steroizi(poate cu gandul la o viitoare fuziune candva, cine stie).


    In caz ca sunt jucatori vechi care nu au jucat inca pe universele noi si nu stiu care e treaba cu clasele, as recomanda sa se documenteze putin care e cea mai buna clasa inainte de a face alegerea:D

  • Nu avem de unde sa stim ora exacta, dar exista un interval in jurul orelor pranzului in care s au deschis restul serverelor de pana acum. Ai putea sa te ghidezi dupa asta.


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • sectiunea ptr noul univers cand se deschide? cred ca era mai ok sa se deschida odata cu inceperea serverului...

    Sectiunile pentru universurile noi nu se deschid nici prea devreme nici prea tarziu.

    Ele apar exact atunci cand comunitatea are nevoie!

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Nici un deranj.

    Doar o chestiune de timp, deseori extrem de limitat si pentru membrii staff-ului.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze