Bug santier naval - antigame

  • Bugul apare doar cand antigame e activ. Daca incerc sa construiesc mai mult de 999 de unitati, in casuta unde introduci numarul de unitati dorite jocul le numeroteaza ca fiind 1.234 spre exemplu, astfel in ordinul de productie intrand doar o unitate.


    Aceasta situatie a aparut azi. In cazul dezactivarii antigame jocul functioneaza normal. Este o problema de la browserul meu( google chrome), sau e o problema globala?

  • Bugul apare doar cand antigame e activ.

    Ti-ai raspuns singur...

    In cazul dezactivarii antigame jocul functioneaza normal.

    Nu stiu cat de mult mai poti sa folosesti cuvantul normal cand este vorba de ogame in ziua de azi... dar da.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Eu am patit azi la un portal am selectat "Toate navele" si mi-a mutat doar un singur fel de nava

    Te-as sfatui sa intri in Antigame si sa dai din nou salvare.

    La mine s-a remediat

  • AGR functioneaza corect pentru Firefox.

    Problema este doar in cazul Chrome, la executia navelor si utilizarea JG.


    Quote

    AGR:
    Currently the Chrome store approved 7.1.1 but not 7.1.2 yet. Version 7.1.1 has a bug with Jumpgates and not being able to build ships. Either wait for 7.1.2 to be approved, downgrade to 7.1.0.2 or deactivate AGR for the time being if the bug is hindering you.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Salutare! Vivaldi este construit pe baza Chromium (sursa si pentru Chrome), asadar va folosi extensiile pentru Chrome. Asa ca nu, nu functioneaza corect nici pe Vivaldi, si nici pe alt browser construit pe baza Chromium. Momentan doar pe Firefox.