• Cool, 3 zile pauza

    Mai am o întrebare, mie planetele mi au căzut fix pe fix, unui prieten venind din 9 galaxy, cam toate au picat pe alte poziții, dar el a primit 25 relocari pt 13 planete, și eu nici una, aveți idee care e sistemul cum se dau relocarile?

  • Am vazut una tare azi...pe langa faptul ca unii jucatori de pe serverele exod au sanse sau chiar vor primii relocarii gratuite am vazut ca daca iti alegi serverul tinta/destinatie mai ti se da si echipa de Comanda pentru 7 zile si cate 2 potentiatoare de aur pentru fiecare tip de resursa.

    Acum intreb si eu pe cei responsabili cu fuziunea asta...noi de pe universul tinta/destinatie o sa primim la fel ?


    https://prnt.sc/21a0rpd

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • Am vazut una tare azi...pe langa faptul ca unii jucatori de pe serverele exod au sanse sau chiar vor primii relocarii gratuite am vazut ca daca iti alegi serverul tinta/destinatie mai ti se da si echipa de Comanda pentru 7 zile si cate 2 potentiatoare de aur pentru fiecare tip de resursa.

    Acum intreb si eu pe cei responsabili cu fuziunea asta...noi de pe universul tinta/destinatie o sa primim la fel ?


    https://prnt.sc/21a0rpd

    Din pacate nimic. Dar asta nu tine de cei responsabili cu fuziunea, ci de procesul tehnic al fuziunii. Asa functioneaza pe toate comunitatile.


    Cool, 3 zile pauza

    Mai am o întrebare, mie planetele mi au căzut fix pe fix, unui prieten venind din 9 galaxy, cam toate au picat pe alte poziții, dar el a primit 25 relocari pt 13 planete, și eu nici una, aveți idee care e sistemul cum se dau relocarile?


    Se primesc relocari doar pentru planetele care au fost mutate.

  • probabil colegul tau avea relocari de la ultima fuziune si a uitat e ele

    :thumbsup: ala e


    EDIT: Uite un SS de la cineva cu 8 planete, care a migrat, a relocat 2 planete si a ramas cu asta:

    plmrelocari.PNG


    Asta cu 2 fuzionari la activ si o perioada prin serverul cimintir


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


    The post was edited 1 time, last by zackey ().

  • e destul de rentabil pentru cineva venit ca nr 1 de pe Hyperion sa ajunga nr 60 peste noapte :))) fair enough rotfl asta e recompensa din partea GF pentru tot efortul si timpul pierdut timp de 11 luni pe jocul asta zi de zi, fara o ora de vmod. Nu ma plang, doar aduc in vedere un fapt real :phatgrin: Sa ajungi intr-un univers in care noul nr 1 va avea 1.7 mld puncte (de x47 ori mai mult) devine inutil sa continui jocul.


    Probabil nu-i vina nimanui de aici, GF a dorit sa reduca nr de servere la minim posibil, insa o putea face cu ceva mai multa atentie (mai multi am zis pe aici, un univers tinta logic pentru Hyperion era Izar).


    Macar sa fie un univers activ :)))




    un jucator activ de pe Hyperion, nu l-a bagat nimeni in seama, acum vad ca are contul in vmod :))) pacat. Prin tipul asta de actiuni a scazut comunitatea

    The post was edited 1 time, last by AlleXyS ().

  • e destul de rentabil

    Este... si totusi trebuie sa ai mereu in vedere ca jocul nu este din placere pentru ei... doar o afacere.

    pentru cineva venit ca nr 1 de pe Hyperion sa ajunga nr 60 peste noapte :)))

    Nu am inteles niciodata de ce toata lumea este "buhuhuhu" locul meu nr 1.De ce sa nu joci din placere si sa ai alte obiective in joc?

    Nu ma plang

    Nici nu trebuie.Ai ales sa iti mai petreci din timpul liber prin joc... acum ai mai multe persoane cu care sa interactionezi.

    Macar sa fie un univers activ :)))

    Da.Totul este sa ai ceva distractie iar daca nu ai nu vad rostul sa petreci timpul facand ceva care iti provoaca... scarba?

    un jucator activ de pe Hyperion, nu l-a bagat nimeni in seama, acum vad ca are contul in vmod :))) pacat.

    Nu stiu cat e de pacat si cat de activ era dar probabil poate juca si acum avand alte obiective.

    Prin tipul asta de actiuni a scazut comunitatea

    Nu prea... comunitatea nu prea mai este de cand au umblat la joc si au vopsit gardul prin perioada u1-u6-u7.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?


  • pentru mine, care ramasesem cam singur acolo, unicul obiectiv era locul 1 :)) Final probabil n-o sa mai joace, e aiurea sa fii pe un univers in care "lucrurile se asezasera", nu mai aveai nevoie de atat de mult timp sa stai sa pazesti, iar apoi dintr-odata, sa ajungi carne de tun :)))

  • la cererea jucatorilor

    Nu mai juca la conturi multiple si sa te numesti "jucatori" =)) /sarcasm?


    Mai asteapta 3-4 ani... ajungem pe org.Sau poti sta vmode 2 luni si ajungi pe xaly/org... unde vrei tu.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Cand are loc urmatoarea fuziune ?

    Puneti in discutie treaba asta la superiori ...la cererea jucatorilor :)

    Pai daca e la cererea publicului...

    Strange semnaturi, formuleaza o cerere (cu dop) pe baza lor si depune-o la... registratura.


    (asa cum afirmam mai sus, cand se intampla, se intampla.)

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Nu e o idee rea deloc...avand in vedere ca Fidis tocmai sa umplut de albastru :))

    corect.Screenshot 2021-12-09 at 15.21.12.png

    MotanuD: nu-l ai pe MotanuD in lista de Y!M, nu existi!
    Nu faci fs albastru, nu existi.
    -----------------------------------------------------------------