• #edit: AlleXyS - vezi scorurile de pe univ_1, aceia vor veni tot pe xaly sau fidis :P


    Defapt, ai vise pentru rank 30 =))))


    am uitat de aspectul asta, ca nu doar hyperion ajunge acolo :)))))


    indiferent de caracteristiciile care vor fi, cei care vin de pe univ mai lente n-au nici o sansa sa recupereze. Asta daca nu fac setari custom pentru fiecare player, vii de pe Hyperion x20 viteza timp de 6 luni:crazy:rotfl

  • Salutare!


    Se vor face modificari serverelor tinta.

  • Sper sa faca careva un table/precizare cu fiecrae univers target si ce caracteristici or sa aiba la fuziune... in ce a fost precizat la sectiunea fuziune lipsesc caracteristici.

    Mao   WildChild


    Salutare!


    Se vor face modificari serverelor tinta.

    Pai si ce caracteristici sunt pana la urma? adica nu doar ce se modifica...

    Ca exemplu... pe care dintre cele doua este dezactivat comerciantul?

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Sper sa faca careva un table/precizare cu fiecrae univers target si ce caracteristici or sa aiba la fuziune... in ce a fost precizat la sectiunea fuziune lipsesc caracteristici.

    Mao   WildChild


    Pai si ce caracteristici sunt pana la urma? adica nu doar ce se modifica...

    Ca exemplu... pe care dintre cele doua este dezactivat comerciantul?

    Univers Eco Research Peaceful fleet Holding Fleet War fleet Galaxies ACS DF Bonus fields Deut consumption Probe Storage
    Xalynth 8 16 2 2 2 5 ON 70% 30 50% ON
    Fidis 10 20 4 3 3 5 ON 50% 30 100% OFF

    Astea sunt caracteristicile finale ale fiecarui server

  • Univers Eco Research Peaceful fleet Holding Fleet War fleet Galaxies ACS DF Bonus fields Deut consumption Probe Storage
    Xalynth 8 16 2 2 2 5 ON 70% 30 50% ON
    Fidis 10 20 4 3 3 5 ON 50% 30 100% OFF

    Astea sunt caracteristicile finale ale fiecarui server

    Da bun.... dar lipsesc cateva informatii... Fidis are acum comerciantul dezactivat (cred) la fuziune o sa fie activat?

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Noi cei de pe universurile tinta vom avea si noi dreptul la relocari ca si cei care vin ?

    Cum vi se pare ca uni 1 care are 10 ani de vechime sa fuzioneze cu xaly or fidis care nu au mai mult de 1 an jumate ?

    Cei de pe universurile tinta au dreptul sa se mute de pe xaly pe fidis si invers ?

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • Edit: Caracteristicile din tabel sunt cele finale. Vor fi activate de luni, 29 noiembrie. Voi actualiza si anuntul.

    Si poate o modificare si pe forum... sunt caracteristici gresite de ani de zile peste tot.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Noi cei de pe universurile tinta vom avea si noi dreptul la relocari ca si cei care vin ?

    Cum vi se pare ca uni 1 care are 10 ani de vechime sa fuzioneze cu xaly or fidis care nu au mai mult de 1 an jumate ?

    Cei de pe universurile tinta au dreptul sa se mute de pe xaly pe fidis si invers ?

    Din pacate nu. Cei de pe universul tinta nu pot primi relocari.

    Xalynth, Fidis si Uni1 au jucatori cu numar de puncte asemanator.

    Cei de pe universurile tinta nu se pot muta.

  • Xalynth, Fidis si Uni1 au jucatori cu numar de puncte asemanator.

    Serios ? Pai hai sa vedem noi aici ca poate cei care au veirifcat si au afirmat ca avem puncte la fel nu aveau ochelarii pusi la ochi si erau la spate.

    top 5 uni 1 https://prnt.sc/20x9t4i

    top 5 Xalynth https://prnt.sc/20x9tku

    top 5 fidis https://prnt.sc/20x9tsh

    Eu fara ochelari vad o asemanare intre Fidis si Xalynth...dar uni 1 este din alta liga sau imi trebuie mie ochelari.

    Dar fuziunea asta sa facut in baza unor indrumari sau sfaturi din partea cuiva de pe .ro sau asa a vrut Gameforge ?

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • Totul e o conspiratie o.O. Frumos arata xaly cu numele meu in vârf... Iti dai seama ca daca nu existau conspiratiile astea, putea fi numele tau acolo?

  • Uni1 este din aceeasi liga, cu exceptia a 2-3 cu punctaj mare. Cum ar trebui sa facem cu ei? Ii lasam sa joace singuri pe univers, ca sunt din alta liga?

    Cum ai fi vazut tu lucrurile?

  • Uni1 este din aceeasi liga, cu exceptia a 2-3 cu punctaj mare. Cum ar trebui sa facem cu ei? Ii lasam sa joace singuri pe univers, ca sunt din alta liga?

    Cum ai fi vazut tu lucrurile?

    Și pe hyperion unde l-am încadra mister daca tot vorbim de ligile de volei aici ? Nu prea înțeleg cu care se aseamănă punctajele de pe hyperion

  • Și pe hyperion unde l-am încadra mister daca tot vorbim de ligile de volei aici ?

    Probabil se putea baga pe Izar (avand diferente mai mici de puncte).

    Eu fara ochelari vad o asemanare intre Fidis si Xalynth...dar uni 1 este din alta liga sau imi trebuie mie ochelari.

    Poti sta linistit ca nu vine nimeni peste tine.Or sa ajunga pe Fidis doar minerii si persoanele care intra 1 la 1-2 zile.Alexandr mai mult ca sigur se duce pe Xalynth iar allexx e miner deci mai mult ca sigur merge pe Fidis pentru economie.Si restul de conturi de peste tot sunt relativ in aceeasi "liga" la puncte.Nu o sa ai nevoie de ochelari pana la urma.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Probabil se putea baga pe Izar (avand diferente mai mici de puncte).

    Poti sta linistit ca nu vine nimeni peste tine.Or sa ajunga pe Fidis doar minerii si persoanele care intra 1 la 1-2 zile.Alexandr mai mult ca sigur se duce pe Xalynth iar allexx e miner deci mai mult ca sigur merge pe Fidis pentru economie.Si restul de conturi de peste tot sunt relativ in aceeasi "liga" la puncte.Nu o sa ai nevoie de ochelari pana la urma.

    Mănăstire într-un picior, Ghici ciupercă ce-i?

    "Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta." :ban:

  • Și pe hyperion unde l-am încadra mister daca tot vorbim de ligile de volei aici ? Nu prea înțeleg cu care se aseamănă punctajele de pe hyperion

    + 1

    Faceti server separat de fuziune si cine vrea sa se fuzioneze sa me mute acolo si sa fuzioneze cat vrea.

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • Și pe hyperion unde l-am încadra mister daca tot vorbim de ligile de volei aici ? Nu prea înțeleg cu care se aseamănă punctajele de pe hyperion

    Nu eu am pomenit de ligi.

    A fost nevoie sa includem si Hyperion in fuziune din cauza nivelului slab de activitate.

  • Ar merge făcută o cerere mai speciala, în care cei de pe serverul Hyperion sa aibă de ales dacă sa meargă pe xalynth, fidis sau izar, dar doar cei de pe Hyperion, astfel s-ar echilibra situația pentru toată lumea