• Observ ca deja se pune in miscare cu fuziune 2021 ,ogame.gr este prima comunitate de pe lista pe 8 noiembrie, aveti idee cand si daca se va ajunge la romania? exista informatii legate de acest aspect?>

    Dont know,dont care,dont give a f...^

    Fuziunea nu se face la scara locala si vine de SUS ( unde o fii asta)...la noi doar se schimba serverele NONACS in ACS(ve zi Xalynth) la cerere.

    Am auzit ca o sa se ceara certificatul verde la cei care mai vor sa joace ogame in continuare :lol::lol::lol:

    Continutul de mai sus este un pamflet si trebuie tratat ca atare :thumbsup::thumbsup:

    Pana una alta fuziunea o sa vina ea cand o sa vrea...daca o sa vrea sa mai vina...rabdare.

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • Dont know,dont care,dont give a f...^

    Fuziunea nu se face la scara locala si vine de SUS ( unde o fii asta)...la noi doar se schimba serverele NONACS in ACS(ve zi Xalynth) la cerere.

    Am auzit ca o sa se ceara certificatul verde la cei care mai vor sa joace ogame in continuare

    Continutul de mai sus este un pamflet si trebuie tratat ca atare

    Pana una alta fuziunea o sa vina ea cand o sa vrea...daca o sa vrea sa mai vina...rabdare.

    In atat de multe cuvinte ai reusit performanta de a nu spune nimic.

    Observ ca deja se pune in miscare cu fuziune 2021 ,ogame.gr este prima comunitate de pe lista pe 8 noiembrie, aveti idee cand si daca se va ajunge la romania? exista informatii legate de acest aspect?>

    Fuziunea pe Grecia este de test... daca totul decurge perfect ( multe de spus de ce am ales cuvantul "perfect" in situatia in care se afla ogame de ani de zile) or sa urmeze si restul.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • In atat de multe cuvinte ai reusit performanta de a nu spune nimic.

    Fuziunea pe Grecia este de test... daca totul decurge perfect ( multe de spus de ce am ales cuvantul "perfect" in situatia in care se afla ogame de ani de zile) or sa urmeze si restul.

    Nu te doare capul de atata gandire ?:)) era un pamflet...dar dehh mintea in colturi si creierul razna...cam cum esti de obicei :))

    Gusty : "...impotentei de a juca..." morrrrrr

  • In atat de multe cuvinte ai reusit performanta de a nu spune nimic.

    Fuziunea pe Grecia este de test... daca totul decurge perfect ( multe de spus de ce am ales cuvantul "perfect" in situatia in care se afla ogame de ani de zile) or sa urmeze si restul.

    Citisem și asta, Grecia va fi o fuziune de test, pentru a vedea cum decurge noua metoda de fuziune, dacă totul va fi ok, următoarea comunitate care va fuziona va fi. Hu, Ungaria, va dura o săptămână fuziunea într o comunitate, iar de pe 16 decembrie pana pe 5 ianuarie se va face o pauza de la fuziune, și eram curios dacă s au scăpat ceva informații și ne încadram și noi anul acesta la fuziune, sau abia în 2022

  • la noi doar se schimba serverele NONACS in ACS(ve zi Xalynth) la cerere.

    Am auzit ca o sa se ceara certificatul verde la cei care mai vor sa joace ogame in continuare

    încã suferi? :)).


    @all: cam tot ce scrie Mid ar trebui luat drept pamflet, mie unu' mi-e imposibil sa-l iau in serios :)

  • din ce am vazut pe forumul german, din 17.11.2021 incepe fuziunea in comunitatea maghiara, iar despre fuziunea greaca se spune ca merge bine...asteptam anuntul si a altor comunitati care ar putea veni dupa 05.01.2022.

  • Eu citeam prin vara ca Jeff Bezos vrea sa construiasca prin UK o uzina electrica bazata pe fuziune...


    Cat despre Ogame, cand se stie, se spune.

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • salutare comunitate...vorba lui MotanuD...cand se stie, se spune, asa ca acum cand am mai citit si eu pe aici, pe colea, vin cu urmatoarea informatie:

    Continuă cu fuziunile comunității .CZ și .NO:


    OGame.cz va avea patru grupe de fuziune.

    iar

    OGame.no va fi dizolvata si integrata în comunitatea .UK.


    ....pentru a linisti pe cei care nu mai credeau in fuziuni.

  • a fost blocat linkul cu anuntul fuziunii in comunitatea noastra, motivul, vom fi anuntati.....dar vazandu-l si eu pot avea o parere legat de fuziunea anuntata...ca intotdeauna vor fi cativa bucurosi si multi nemultumiti.....fiindca toate universurile se vor muta pe doua fidis si xalynth, iar izar si japetus nu vor participa fiind cele mai tinere....toate vor ajunge universuri de viteza, iar cei cu multe puncte vor face si mai multe

  • Legat de fuziunea ce va începe pe data de 1, după fuziune, vom primi și relocari gratuite?


    Relocarile sunt parte a procesului de fuziune deoarece pot fi modificate considerabil coordonatele initiale ale planetelor


    a fost blocat linkul cu anuntul fuziunii in comunitatea noastra, motivul, vom fi anuntati.

    Nu se anunta in mod normal.. dar probabil ai avut un bug vizual datorita postarii in prealabil, suspendata si programata sa

    fie vizibila intr o anumita data


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • au aparut pe alte forumuri...redau, tradus anuntul in care este cuprinsa si comunitatea noastra:


    Dragi jucatori,

    urmatoarele fuziuni internationale sunt iminente pentru comunitatile .TR, .RO si .SE.

    Începe miercuri, 1 decembrie 2021 și se încheie miercuri, 8 decembrie 2021.

    .TR:

    1 grup:

    Exodus: Uriel_147, Cosmos_155, Dorado_156, Pasiphae_168, Quasar_169, Rosalind_170, Sombrero_171, Umbra_173, Volans, _174, Weywot_175, Xanthippe_176

    Ținte: Evren_1, Fidis_132, Himalia_160, Octans_167, Tucana_171


    .RO:

    1 grup:

    Exodus: Universe_1, Pegasus_116, Taurus_120, Ganimed_133, Yakini_125, Zagadra_126, Antares_127, Betelgeuse_128, Cygnus_129, Deimos_130, Eridanus_131, Hyperion_134

    Ținte: Fidis_132, Xalynth_124


    .SE:

    Dizolvarea și integrarea în comunitatea .UK

    Secțiunile forumului sunt arhivate și paginile de asistență specifice .SE sunt oprite.

    1 grup:

    Exodus: io_109, Leo_112, Mizar_113, Nekkar_114

    Ținte în Marea Britanie: Universe_1, Quantum_117, Vega_122, Bellatrix_154, Rosalind_170, Tucana_172

  • atata bataie de joc din nepasare sau znobism din partea GF, n-am vazut =O


    iau cazul personal, univers Hyperion, 35m si 33m puncte primele 2 locuri. Avem de ales intre un univers cu nr 1 avand 619m puncte si altul unde nr 1 are 695m puncte. Ce rost mai are? de ce nu sterg serverul pur si simplu, pentru ca ar fi acelasi lucru :)) Pe unul ajungi loc 13, pe celalalt loc 30, fuziunea asta inseamna ferme suculente pentru cei din universurile tinta si cam atat :))) un prea mic impuls de moment.


    Nu era mai logic si mai corect, ca inainte de fuziune, sa dai viteza mai mare universurilor exodus (cele cu viteza mai mica decat cele tinta), sa recupereze macar o parte din diferenta, dupa care sa aibe loc si fuziunea? E un joc in care cel mare devine si mai mare, iar dezechilibrul asta e ajutat si de incompetenta GF :blackeye:


    deschid zeci de universuri la 2 3 luni, sa mai suga cativa $$$ de la cativa jucatori, dupa care le fuzioneaza. E un hal de tactica, jecmanitoare si trag de ea cat de mult pot, cu investitii minime (inexistente) in jocul asta.


  • WildChild - setarile serverelor destinatie sunt ...fie pe cale sa fie modificate, fie gresit scrise in anuntul de mai sus. Xaly nu are capacitate probe, viteza eco este 7x (nu 8, ca in lista de mai sus).


    La care din cele doua variante sa ne asteptam? Se modifica putin setarile odata cu fuziunea, sau se modifica anuntul? :P


    thanks


    #edit: AlleXyS - vezi scorurile de pe univ_1, aceia vor veni tot pe xaly sau fidis :P

    The post was edited 1 time, last by vYxx ().

  • Hello!

    On Monday 29th of November at 10:00 CET, we will have the following server setting changes:


    OGame EN

    Server 176 Xanthippe: From Eco x4 to Eco x8, Deu 0.5


    OGame PL

    Server Volans 174: Eco x8, Research x16, Deu 0.5


    OGame US

    Server Spica 145: Fleet speed x6

    Server Yildun 151: Fleet peaceful x6


    OGame RO

    Server Xalynth 124: Eco x8, Research x16, Espionage probe storage ON, +30 fields

    Server Fidis 132: Fleet peaceful x4, +30 fields


    OGame TR

    See this thread for more details.


    Kind regards,

    Your OGame Team



    de pe org

  • atata bataie de joc din nepasare sau znobism din partea GF, n-am vazut =O


    iau cazul personal, univers Hyperion, 35m si 33m puncte primele 2 locuri. Avem de ales intre un univers cu nr 1 avand 619m puncte si altul unde nr 1 are 695m puncte. Ce rost mai are? de ce nu sterg serverul pur si simplu, pentru ca ar fi acelasi lucru :)) Pe unul ajungi loc 13, pe celalalt loc 30, fuziunea asta inseamna ferme suculente pentru cei din universurile tinta si cam atat :))) un prea mic impuls de moment.


    Defapt, ai vise pentru rank 30 =))))


    Ex: La un calcul pe un cont de 160kk puncte, media e in rank 35.. calculand cele 70 de conturi ce au mai multe puncte de atat (160kk), si tiand cont de cele 12 severe exod ce se vor impartii in alte 2 servere tinta =))

    Asta presupunand ca se vor impartii aproape egal conturile


    Si tinand cont de schimbarile caracteristicilor ce apar odata cu fuziunea.. cam asa va fi imparteala


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • exact, din punctul asta de vedere, treaba sta si mai rau de atat, eu am 40 de conturi cu mai multe puncte decat al meu de pe antares, asta inseamna ca, daca eu vreau sa ajung pe fidis, ar insemna doar 36 de conturi mai puternice, si as cadea de pe locul 3 pe locul 18 aproximativ(calculat pe fuga), asta daca as vrea sa ma duc pe fidis si conturile s-ar imparti in mod egal, o sa fie o fuziune interesanta, cu multe conturi pierdute, multe flote pierdute la inceput, asa ca, fiind un joc, trebuie doar sa ne bucuram de el pana la capat

  • logic, cei mai multi vor veni pe fidis, care este mai de viteza decat xalynth....din cei care sunt in top putini vor alege xalynth, mai ales pentru mineri, iar fleeterii ii vor urma pe mineri, logic, nu???...dar multi au mai mult de doua conturi, acelea sigur se vor sterge, bloca sau vor deveni inactive.......daca va uitati in topurile rom. veti vedea ca sunt multe nick-uri ce se repeta...in concluzie, multi au asteptat fuziunea si acum putini o mai doresc..