• Mănăstire într-un picior, Ghici ciupercă ce-i?

    Eu zic ca e greu sa faci expeditii cu 100% deut... doar tu ai cerut -50% deut pe U1 data trecuta... este?

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Nu eu am pomenit de ligi.

    A fost nevoie sa includem si Hyperion in fuziune din cauza nivelului slab de activitate.

    Mai, nu mă lua ca pe vreun PSD-ist contrar oricărei decizii lluate, dar ar fi fost mai logic să fuzioneze hyperion cu izarul unde erau aceleași punctaje. Astfel, erau și jucători suficienti și dornici de concurenta noua, vorbesc din propria perspectiva fiind jucător acolo. De ce sa îl favorizeze pe Draqula cu contul lui țestos de pe Taurus cu o mână de conturi mici de pe hyperion când acesta poate ajunge chiar la poziția actuală de ferma pe Izar-hyperion in continuare, dar și de către alți playeri noi că eu m-am cam saturat

  • Hello everyone,

    Never writed on forum but im talking as a "top" 5 player on Hyperion server.
    Played some years on italians servers where ive seen some fusions (well thinked and where you had the choice to not completly waste your account on a x20 target server if u come from a lower x).

    Someone from staff said that you had to include Hyperion because low activity, ok i can understand, but what about your playerbase that like me that plays since 8 months non stop on this server and now im forced to join a server (one or the other) where ill have to face big accounts grown on increased servers speed and up for years.

    Im indeed with other players just delete the server, im not interested on run a farm account to push others scores.
    Its a shame because you do fusions to keep people togheter and enjoy the game, and at the end you will lose more... but wait in few months another server will open!! Pff

    Well my 2cents from an active player on an "inactive" server.

  • Eu zic ca e greu sa faci expeditii cu 100% deut... doar tu ai cerut -50% deut pe U1 data trecuta... este?

    da, dar nu uita

    eco 10->multi mineri-> deut


    sunt chiar in dilema cu alegerea? voi ce sugerati pt un pensionar care a a uitat de fs, fara timp mult...

    apropo unde aleg fleeterii, care se pregatesc de demult de fuziune?

    "Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta." :ban:

  • da, dar nu uita

    eco 10->multi mineri-> deut


    sunt chiar in dilema cu alegerea? voi ce sugerati pt un pensionar care a a uitat de fs, fara timp mult...

    apropo unde aleg fleeterii, care se pregatesc de demult de fuziune?

    Pai întreba tot pe comisarul voiajor de mai sus, care a decis sa nu renunțe și să recupereze flota aia de i-ai papat-o. El cred că e cel mai bun exemplu de "fleeter" care se pregătește de fuziune. Cu celelalte conturi ale sale, un push dinafară și carevasăzică niste DM, are șanse să scoată ceva mai bun din el

  • sa vezi pushuri frumoase ce-or sa faca baietii acum prin "predarea" conturilor catre prieteni rotfl


    In stadiul de fata, Hyperion mergea perfect fuzionat cu Izar, dar interesul e altul :))) :stick: o sa iasa o ciorba, cu de toate

  • Salut. Sunt curios ce se intampla cu Inactivii de pe universurile Exod?

    Se impart intre cele 2 Univ. tinta? Mai raman inactivi sau se pun automat vacanta?

    Asta m-a strafulgerat mai rau ca sageata Miranei! :lol:

  • Salut. Sunt curios ce se intampla cu Inactivii de pe universurile Exod?

    Se impart intre cele 2 Univ. tinta? Mai raman inactivi sau se pun automat vacanta?


    Ca deobicei.. Conturile ce sunt in V mode/Inactive si au materie intunecata pe ele, se vor duce pe serverul cimintir..

    Inactivii nu vin din start cu noi pe serverul nou


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Cum spune si colegul mai sus, am vrut fuziune, am urlat dupa fuziune, a venit fuziunea :)


    Nu ne ramane decat sa ne bucuram de ea, fiecare in felul lui :))


    Mai primim informatii despre fuziunea asta? Cand incepe, la ce ora, cat a durat pe alte comunitati?

  • Cum spune si colegul mai sus, am vrut fuziune, am urlat dupa fuziune, a venit fuziunea :)


    Nu ne ramane decat sa ne bucuram de ea, fiecare in felul lui :))


    Mai primim informatii despre fuziunea asta? Cand incepe, la ce ora, cat a durat pe alte comunitati?

    :lol:





    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Aveți idee pe celelalte comunități unde s a făcut fuziunea, dacă s au dat relocari la toți cei care au fuzionat? Doar la cei au primit alta poziție a planetelor după fuzionarea sau deloc?

    Chiar sunt curios de acest proces

  • Practic ai 7 zile in care sa iti alegi singur serverul tinta?

    Pe celelalte comunitati pentru cei care au conturile pe serverele tinta, a fost disponibil jocul pe toata durata fuziunii?

    Au fost blocaje? La ce sa ne asteptam?

    La ce sa te aștepți?

    Bagi Vmode si aștepți o fuziune mai buna, între timp mai deschid ăștia de la gf servere noi, sa avem unde juca:beer:

  • sa vezi pushuri frumoase ce-or sa faca baietii acum prin "predarea" conturilor catre prieteni rotfl


    In stadiul de fata, Hyperion mergea perfect fuzionat cu Izar, dar interesul e altul :))) :stick: o sa iasa o ciorba, cu de toate

    Va rugam toate suspiciunile sa fie raportate prin ticket

    "Niciodata nu te certa cu un idiot. Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta." :ban:

  • Nu era un "cooldown" de la momentul parasirii unei aliante si intrarea in alta?

    Stiu cam am citit undeva sau am primit aceeasi eroare cand am iesit dintr-o alianta si am vrut sa intru in alta.

  • Nu este eroare.. de la update-ul cu clasele aliantelor, in cazul in care parasesti o alianta (automat si prin stergerea acesteia), ai un cooldown de 72h pana mai poti aplica la alta alianta


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu