• Fuziunile nu sunt planificate si nici nu respecta un termen anume intre ele.

    In momentul in care va considera GF ca este necesesara si vom fi informati despre asta, va fi anuntata pe forum. :)


    Iar parerea mea sincerca este ca oriocum sunt decalate clasamentele pe servere si s ar creea probleme cand rank 2 sau 3 de pe un anumit univers ar ajunge pe rank 14 in altul dupa fuziune, si s ar schimba radical cateva dintre caracteristicile anumitor servere.. A fost momentul undeva prin ianuarie, cand nu era diferenta asa mare intre ele.. Totusi, si eu speram la o fuziune pana acum ceva timp


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • E corect ca Taurus, cu Antares ar functiona frumos.. La fel si Pegasus cu Xalynth

    Acum am analizat mai bine, my bad


    Dar pe u1, rank 1-5 general ar ramane neschimbat..

    Cred ca se astepta mai multe servere deodata


    Totusi speram ca va fi curand, chiar daca asta inseamna scaderea serverelor cu comerciant.. sper barem sa mai deschida altele care sa aiba aceasta facilitate


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Ar fi o fuziune între conturi proprii

    Cum s-a întâmplat ultima data pe u1

    Majoritatea aveau deja conturi pe universul tinta și într-un final a crescut numărul conturilor fantomă (șterse sau un Vmode definitiv) dar numărul jucătorilor a rămas același, din 3-4 servere care au ajuns pe unul singur, s-au șters cel puțin 50% conturi active ale unor jucători care veneau de pe alte servere și aveau deja conturi pe universul tinta

    Zagrada spre exemplu mai are 5-6 jucători activi și aproape toți au deja conturi pe u1 (nu ca ar fi fuziune între cele 2 servere, dar sunt alte servere apropiate ca scoruri în aceeași situație)

  • E posibil sa avem alt sistem de fuziune, dar asta vom vedea in momentul cand GF va decide urmatorul plan si calendarul fuziunii.

    Cand vom stii, vom anunta din timp.

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • care o sa fuga acolo ori o sa faca fs cu vmode ori daca are noroc sa prinda un univers mai echilibrat la fel o sa bage vmode cand o sa vada cati codati sunt...pe ro aici inca nu se triseaza in mod barbar ca acolo

  • pe ro aici inca nu se triseaza in mod barbar ca acolo

    Avem cativa si pe RO care as putea spune ca le pot da lectii celor de pe ORG... am dreptate Alexandr Terror ?


    care o sa fuga acolo ori o sa faca fs cu vmode

    Eu unul nu am sa fac FS cu vmode niciodata... decat sa ajung in situatia aia mai bine nu mai joc caci si asa jocul e intr-un stadiu deplorabil.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • eu ptr asta am ales sa revin pe ro..mai putini cheateri ca acolo si mai lejer de jucat fara sa necesite prea mult timp pierdut


    sfatul meu ptr acei jucatori care vor sa se mute pe org sa se gandeasca bine inainte ori sa isi faca un cont acolo pana la fuziune sa vada despre ce este vorba

  • Squaker te avertizez public sa incetezi cu remarcile tendentioase daca nu le dublezi cu probe concludente.

    Cat despre subiect, cand decide GF ne fuzionam care, cum doreste si poate. Sa faci din .org (.en corect) un etalon e (ca sa zic asa, elegant) exagerat. Am jucat acolo ani buni, am fost GO si SGO la fel ani buni, dar nu ma voi intoarce niciodata....

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • sa vedem ce se intampla pe serverul olandez.....este ca un experiment pentru ce se va intampla cu celelalte servere.....daca acesta reuseste, vor urma cat de curand celelalte, inclusiv .ro.....

  • eu zic sa fim un pic realisti cu fuziunea asta...avem o gramada de probleme cu logarea, buguri de la vizual pana la infinit si ne dorim fuziune?mai ales cu servere straine...eu cred ca in momentul de fata pt GF ar trebui sa fie ultima problema fuziunea..sa nu ma intelegeti gresit,si eu astept fuziunea dar nu acum,sau cel putin nu la cum se prezinta jocul acum...ma refer si la go,admini...chiar vreti sa aveti tickete la fiecare 30 de secunde??

  • Cand se stabilesc datele pentru o noua fuziune, se face un anunt public. Pana atunci, putem doar specula.

    “Never play chess with a pigeon.

    The pigeon just knocks all the pieces over.

    Then shits all over the board.

    Then struts around like it won.”