R U S I N E !!! [TOT: 5.071.000] Aragon [Honor] vs. Cospin (A: 0, D: 5.071.000)

• R U S I N E !!!

Postam aici un atac asupra BOT-ului celor 3 APOSTOLI: JOKER, SAMURAIUL(Spartan) si CRUCISATORUL.(noi am ajuns la concluzia asta)

Asa au ajuns ei sa joace ogame. Trebuie sa intelegeti ca diferenta dintre Ogame si alte jocuri esta precum diferenta dintre jocul Sah si Table; daca introduceti tot felul de porcarii ar trebui sa va ganditi sa renuntati sa practicati ceva ce va depaseste si sa va vedeti de treaba..

Poate cu aceasta okazie se sesizeaza cineva din STAFF si se mai uita si peste tikete-le facute pentru boti.

Daca s-ar lasa si cu un BAN PERMANENT cred ca s-ar vinde intre ei si ar spune si laptele pe care l-au supt de la mama lor cand erau mici.

Poate se face si o analiza ca sa se vada cine a interactionat cu acest cont , cine i-a trimis resurse si cine a cumparat de la el prin piata obiectele de la licitatie

La 26-04-2020 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:

Atacator Aragon [Honor]

Interceptor 1.000

Aparator Cospin

Transportor mare 58

Vanator usor 33

Vanator greu 98

Crucisator 67

Nava de razboi 22

Dupa lupta ...

Atacator Aragon [Honor]

Interceptor 1.000 ( -0 )

Aparator Cospin

Distrus!

Atacatorul a castigat lupta!

Atacatorul a capturat:

425.000 Metal, 425.000 Cristal si 425.000 Deuteriu

3.342.344 Metal, 1.156.716 Cristal si 127.069 Deuteriu

835.586 Metal, 289.179 Cristal si 31.773 Deuteriu

208.940 Metal, 72.294 Cristal si 7.949 Deuteriu

Atacatorul a pierdut un total de 0 unitati.

Aparatorul a pierdut un total de 5.071.000 unitati.

Daunele totale ale apărătorului incluzând urmările : 0nităţi.

La aceste coordonate in spatiu plutesc 2.019.000 metal si 943.200 cristal.

Debris suplimeentar cauzat de raidurile repetate: etal si 3.600 cristal.

Atacatorul a capturat un total de 7.346.850 unitati.

Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.

Camp de ramasite recyclat de atacator(i):

2.022.600 Metal si 946.800 Cristal

Sumar al profitului/pierderii:

Sumar atacator(i)

Metal: 6.834.470

Cristal: 2.889.989

Deuteriu: 591.791

Atacatorul a facut un profit de 10.316.250 unitati.

Sumar aparator(i)

Metal: -8.182.870

Cristal: -3.521.189

Deuteriu: -725.791

Aparatorul(ii) au pierdut un total de 12.429.850 unitati.

Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.3.1

• Felicitari pentru HIT Aragon NR 1 DEIMOS!

R.U.. aparatori BOT - spartAN (din Uniunea Spartanilor), (gluma "nereusita") JOKer, CRUCIsator (nave INSUFLETITE pentru spartAN) . :bump:

Astept si alte idei mai inovative care sa va puna mintea la contributie.:stick:

P.S.: COSMIN nu poate fi inlocuit de niciun jucator real sau BOT (Cospin).:closingdance:

Hai noroc! :beer:

:bye:

• Iti inteleg nedumerirea, nici eu nu pricep de ce ar juca cineva asa, in loc sa caute sa-nvete stategie si sa progreseze.

Eu mi-am gasit explicatia in faptul ca avem de-a face cu niste superficiali, care n-au avut in viata lor vreo victorie reala si, prin urmare, nu fac diferenta intre o victorie muncita si prefacatorie, imposturã. Pentru ca in ogame oricum nu castigi nimic, suntem aici sa ne distram - ala e castigul. Totusi exista multi superificali mincinosi pentru cre victoria nu-nseamna sa joci mai bine, ci doar sa creda ceilalti ca joci mai bine. Si daca in alte colțuri din vietile lor triste nu exceleaza la nimic, macar aici sa fie apreciati si sa se simta eroi.

Iar despre samurai - meh, te-ndemn cu drag sa n-ai pretentii, mie imi scria ca ma cauta sa ma bata cand ii dadeam md-uri...

• Mmultumesc pentru intelegere si sper ca STAFF-ul sa dea de urma proprietarului real al bot-ului si sa-l baneze definitiv ca sa dea un exemplu..

Noi doar am presupus ca este unul dintre cei trei enumerati in post cu probe circumstantiale...

oricum botul e dat naibii si cred ca e destul de scump; da la licitatii de ia aproape tot pana la un plafon de circa 1.7m; da mesaje in engleza cand e atacat; trimite expeditii; salta flota la atac; trimite transporturi cu resurse la principala;... e 24/24 on ce sa mai se comporta ca un jucator ideal; e prima data cand gasesc un bot atat de evoluat..

• Iar despre samurai - meh, te-ndemn cu drag sa n-ai pretentii, mie imi scria ca ma cauta sa ma bata cand ii dadeam md-uri...

Am o gramada de mesaje de la Samurai in care imi transmite cat de bine ar fi fost cu tine vYxx pe DEIMOS: cate ar fi facut ei si cate NU am fi facut noi: HONNOR.

Acum cine are dreptate sau nu are , nu stiu, doar ma bucur ca suntem cu un pas inaintea lor si reusim sa castigam si mai multa experienta si mai multa placere de a juca OGAME.

Experienta si placerea de a juca se vad in clasament .

Provoc jucatorii la o replica potrivita pentru infrangerea BOT-ilor: RU aparator si GLOTR nu cred ca mai sunt de actualitate.

Felicitari de atac Aragoane, in fiecare zi dai mai mult si poti mai mult, ceea ce face sa tii alianta unita si stabila.:beer:

• Daca s-a ajuns la astfel de situatii pe RO.... chiar RUSINE !

@Tulane, tu si asa ma acuzai pe mine NON-STOP de alarme :)))) ca sunt on mereu. :p...:))))

Sa fie pace !

• Nu a fost banat "SEARCH CRISTAL" pe eridanus, desi era rank 1 si era cel mai evident bot posibil. Probabil daca nu era spart era si acum in top.

Probabil nu e atat de simplu nici procesul de banare, dar sa speram ca v-a fi investigata situatia.

• =))))) foarte amuzanta povestea cu botu ,,,

da hai sa vorbim si cu Skilvendor,Skalgram( acum si a schimbat numele), Gabriel-k0... Baietii( botii) asta unde sunt ?:))) ba in Vm ba on. AM AVUT UN ATAC PE SKALGRAM, SI IMEDIAT DUPA ATAC DE LA ARAGON=)))))) TI AM FURAT RESURSELE DE LA BOT? NU AI MAI AVUT A 2 -A ZI CE SA IEI. ,, Baietiiii ciocu mic . E buna chestia sa dai vina pe altii cu ceva ce voi folositi.. Va asteptam pe joc !

ROG SI EU STAFFU, sa ii verifice si pe SKILVENDOR < SKALGRAM< GABRIEL-k0..... --> conturile celor 3 "maestri" . Sa vedem cine foloseste si cine nu ! Multumesc !

da hai sa vorbim si cu Skilvendor,Skalgram( acum si a schimbat numele), Gabriel-k0... Baietii( botii) asta unde sunt ?:))) ba in Vm ba on. AM AVUT UN ATAC PE SKALGRAM, SI IMEDIAT DUPA ATAC DE LA ARAGON=)))))) TI AM FURAT RESURSELE DE LA BOT? NU AI MAI AVUT A 2 -A ZI CE SA IEI. ,, Baietiiii ciocu mic . E buna chestia sa dai vina pe altii cu ceva ce voi folositi.. Va asteptam pe joc !

ROG SI EU STAFFU, sa ii verifice si pe SKILVENDOR < SKALGRAM< GABRIEL-k0..... --> conturile celor 3 "maestri" . Sa vedem cine foloseste si cine nu ! Multumesc !

Sa inteleg ca am gasit proprietarul bot-ului; merci de informatie si sper sa usureze munca admimilor ceea ce ai spus tu..

• =))))))))))) proprietarul botului??? imi pare rau sa ti pun, dar nu ma ocup cu asa ceva ;). Te roade oleaca ca nu ai putut sa ma prinzi . Si dai cu acuatii in stanga si in dreapta ! Eu zic sa stai linistit cum sunt eu , si sa lasi Stafful sa si faca treaba . Sa ne verifice pe toti ! !

Daca nu imi dadea Tulanukey link nu as fi postat in vecii vecilor.

Diferenta dintre oricare dintre noi pe acest univers si ei (Honor) este una simpla, pe atat de banala, pe atat de productiva.

Functioneaza pe principiul unitatii grupului - se pare ca sunt singurii care au inteles cum se face treaba pe universul de tip nou (a fost primul cu piata pe RO). Tot ce fac, fac in echipa, iar conturile mentionate mai sus nu sunt cu nimic mai prejos decat cei de pe primele locuri? De ce? Pentru ca au tras toti pentru a avea jucatori pe primele locuri care sa le asigure protectie si probabil si viceversa - nu m-ar mira sa-i vad si pe cei non top 4 dar mentionati de tine sa ajunga in top prin ajutor dat de cei de pe primele locuri.

Asa se face treaba pe universurile ACS, asa se face treaba pe noua versiune care implica piata. In schimb noi, individualistii care am fost in Noobs si dupa intrati in NoSkiLL (de dragul vremurilor pe Antares) nu am stiut sa lucram asa si nu din orgoliu ci poate din necunoastere si frica de a lucra ca o echipa (desi chiar am incercat cu Raz si Coh Nevyle ... zarurile erau deja aruncate).

Deci nu ramane decat sa-i felicitam ca au reusit sa inchida universul atat de repede, altceva nu mai e de spus. Acuzele cu botii sunt puerile (si atentie, nu mai cunosc pe nimeni de pe acest univers - nu sunt partinitor)! In schimb, pe partea cealalta cu Samuraiul si cu "migrarea flotelor" n-am sa uit prea curand - acela a fost momentul in care s-a rupt balansul din punctul meu de vedere. Pana una alta felicitari & glotr aparator...

• Axe , tu vorbesti sa te afli in treaba , nimeni sincer nu te suporta , samuraiul stie ca faci in g6 fs cu colonizare , fiind banat el nu are dreptul la replica , deci toata lumea spune ce vrea . Cosmin ia zis lu samurai sa vina dupa el , ia zis ca da , a doua zi tulanu si aragorn sau mutat cu el in sistem..ce denota asta???

Si sa ne explicati si noua public cum se face ca este univers tanar , mine 27 24 (un exemplu ) aveti cercetari de top 1 la un server cu vechime de 1 an + flota la fel

Noi i-am vandut Samuraiului flota si o sa i vindem ca sa va tina in sah cat are el chef .!!!:stick:

• Sulane fugi si canta la alte porti.

Daca vrei sa joci fara boti pe Deimos, singura chestie pe care ai putea sa o faci ar fi sa l rogi pe Gargagon sa nu mai foloseasca bot pe contul Skillvendor si nici sa mai joace de pe acest cont.

Cand vi se cumparau ofertele de la piata si licitati fara sa fiti deranjati, nu era nici o problema. Acuma ca vi s a cam taiat craca la licitatii brusc a aparut o problema :lol:

Frustrarea voastra vine din cauza incapacitatii si neputintei voastre in joc rotfl in raport cu timpul investit si probabil si ceva banuti rotfl

In afara de cateva flote de transport prinse cand unii au fost putin mai neatenti, cateva atacuri aranjate sau firmituri din atacuri insistente la sateliti/crawlere nu a ti reusit nimic. Insistenta duce la prostie, iar cel mai destept cedeaza primul si asta s a vazut in joc :phatgrin:

Eu asa zice sa va vedeti voi in continuare de treaba pe serverul vostru personal de teamspeak rotfl, impreuna cu ale voastre conturi multiple/suport, sa va acoperiti unul pe altul prin alarme si share uirea conturilor prin teamviewer si sa nu mai acuzati pe altii de joc incorect.

• Axe , tu vorbesti sa te afli in treaba , nimeni sincer nu te suporta , samuraiul stie ca faci in g6 fs cu colonizare , fiind banat el nu are dreptul la replica , deci toata lumea spune ce vrea . Cosmin ia zis lu samurai sa vina dupa el , ia zis ca da , a doua zi tulanu si aragorn sau mutat cu el in sistem..ce denota asta???

Si sa ne explicati si noua public cum se face ca este univers tanar , mine 27 24 (un exemplu ) aveti cercetari de top 1 la un server cu vechime de 1 an + flota la fel

Noi i-am vandut Samuraiului flota si o sa i vindem ca sa va tina in sah cat are el chef .!!!:stick:

Lol, faptul ca pariati pe un ins cu zero aptitudini de stategie se va termina profitabil doar pentru echipa adversa :)

• Corecteaza nu Sulane ci Tulane ca ai sa ai un Warn si tu pe forum cum am luat si eu la postul anterior;

Ne place sa luptam cu oameni nu cu programe ca spre deosebire de voi consideram jocul asta o provocare a mintii(a creierului daca stii ce e aia) si de asemenea un divertisment prin care ne relaxam.

• Lol, faptul ca pariati pe un ins cu zero aptitudini de stategie se va termina profitabil doar pentru echipa adversa :)

Echipa adversa a demonstrat ca are f mari aptitudini de strategie... rotfl

Formula mea este si va ramane valabila.

PS: Voiam sa o modific putin dar din moment ce ei nu demonstreaza nimic, n am cum :vain:

BOMBArdieru nu are nimeni minele alea, poate voi.

Te rog citeste pe forum din scoarta in scoarta cu atacurile mele- atentie sunt postate doar cele peste 100m.

Firimiturile sub 100m de pe fermele din SECT nu au fost postate ca sa nu facem SPAM.

Baietii au venit cu mine in sistem pentru o strategie pe care oricum voi nu o veti intelege.

spartAN si Pelicanul - acelasi cont- a bagat vacanta imediat cum i-am vazut flota cu mine in sistem.

Asteptam sa puneti mai multe resurse pe BOT pentru a-i ura inca o data RU BOT.

Felicitari Aragon !