• :hi:

    Pentru primele dati cand mi s-a intamplat am crezut ca sunt eu neatent si fac observatii pripite sau caut scuze pt ca nu am reusit sa iau o licitatie, dar astazi am licitat in ultima secunda pe un univers pe care mi-era indiferent daca luam sau nu articolul asa ca a fi frustrat nu este un raspuns =D Deci am observat in conditii optime ca exista intr-adevar o problema, am apasat pe butonul galben ce pune automat o oferta cu 1000 de unitati mai mare, oferta era cu 1000 de unitati mai mare, desigur, asa ca am licitat, dar mi s-a spus ca exista o eroare si oferta trebuie sa fie cu 1000 de unitati mai mare... De ce? Mentionez ca problema apare exact in cel mai important moment posibil al licitatiei, ultimele 1-2 secunde si am intampinat-o de cel putin 6-7 ori. Ah, si daca nu era evident, am pierdut licitatia din cauza erorii, nu am timp sa pun alta oferta :(

  • Salut,


    In primul rand - nu inteleg de unde stii care sunt ultimele secunde :)


    Exista posibilitatea ca din cauza lagului, sa nu se faca refresh-ul bine - licitatia sa se fi terminat, dar clientul tau sa afiseze cu intraziere asta. In atare caz - cand licitezi peste o runda care tocmai s-a terminat, vei primi exact mesajul acela.



    Pe de alta parte, am patit si eu (foarte rar) ceva asemanator - imi dadea eroare indiferent ce suma licitam si isi revenea doar dupa ce faceam refresh la pagina, sau dupa ce ieseam din meniul respectiv si intram iar.


    Si in incheiere - incercati sa nu folositi extensii nepermise :).


    Spor la joc!

  • In primul rand - nu inteleg de unde stii care sunt ultimele secunde

    Partea asta nu isi are rostul deoarece stiu ca sunt ultimele secunde pt ca in 2-3 secunde se incheie licitatia dar sper ca nu m-am exprimat foarte prost si sa se fi inteles altceva :) Cat despre lag.. e probabil dar in acelasi timp unii inca pot licita.

  • O sa mai fiu pe faza sa dau refresh dar nu stiu ce sa zic... Abia am timp sa pun licitatia, nu stiu cand reusesc sa dau si refresh =/

  • marea problema este domnilor prea multa lume acasa si deci prea multi conectatii la net ....acest mesaj l-am primit de la opratorul meu de net ,in urma unei reclamatii pt ca imi mergea netu ca naiba ....asa ca atunci cand tie lumea mai draga merge netu ruleaza incet


    I'M NOT PERFECT but I'M LIMITED EDITION

  • marea problema este domnilor prea multa lume acasa si deci prea multi conectatii la net

    Cu siguranta asta accentueaza problema, dar eu am experimentat asta si cu ceva timp inainte de carantina, cand lumea functiona in mod normal. Sunt curios daca eram doar eu..

  • Partea asta nu isi are rostul deoarece stiu ca sunt ultimele secunde pt ca in 2-3 secunde se incheie licitatia dar sper ca nu m-am exprimat foarte prost si sa se fi inteles altceva :) Cat despre lag.. e probabil dar in acelasi timp unii inca pot licita.

    Poti intuii, dar de stiut sigur nu poti.

    :)

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS