[TOT: 4.360.323.000] galezu vs. vagabond [Mayhem] (A: 450.046.000, D: 3.910.277.000)


  • b9e54e509173e8f96c29ed423aaec703.jpg

    Postez pentru galezu'
    Felicitari, tot inainte, poate prindem pestele cel mare intr-un final.
    Lovitura este dedicata oamenilori care fac parte din partea buna a baricadei.


    La 28-03-2020 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator galezu

    ________________________________________________


    Interceptor 89.951

    Distrugator 41.357

    Reaper 41.463

    Proba de spionaj 8

    _________________________________________


    Aparator vagabond [Mayhem]

    ________________________________________________


    Transportor mic 5.746

    Transportor mare 4.548

    Vanator usor 130.920

    Vanator greu 11.474

    Crucisator 7.029

    Nava de razboi 5.258

    Nava de Colonizare 1

    Reciclator 52.315

    Proba de spionaj 1.676

    Bombardier 1.650

    Distrugator 115

    RIP 98

    Interceptor 4.477

    Reaper 869

    Pathfinder 2.230

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator galezu

    ________________________________________________


    Interceptor 87.506 ( -2.445 )

    Distrugator 40.506 ( -851 )

    Reaper 40.614 ( -849 )

    Proba de spionaj 2 ( -6 )

    _________________________________________


    Aparator vagabond [Mayhem]

    ________________________________________________


    Distrus!

    _________________________________________



    Atacatorul a castigat lupta!


    Atacatorul a capturat:

    83.096.850 Metal, 68.788.330 Cristal si 97.405.371 Deuteriu


    Atacatorul a pierdut un total de 450.046.000 unitati.

    Aparatorul a pierdut un total de 3.910.277.000 unitati.

    La aceste coordonate in spatiu plutesc 1.261.749.050 metal si 811.661.451 cristal.

    Atacatorul a capturat un total de 249.290.551 unitati.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.

    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de atacator(i):

    1.261.749.050 Metal si 811.661.451 Cristal

    420.157.750 Metal si 270.280.249 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de atacator(i):

    1.681.906.800 Metal si 1.081.941.700 Cristal



    Sumar al profitului/pierderii:


    Sumar atacator(i)

    Metal: 1.568.428.650

    Cristal: 963.679.030

    Deuteriu: 30.985.371

    Atacatorul a facut un profit de 2.563.093.051 unitati.


    Sumar aparator(i)

    Metal: -2.289.245.850

    Cristal: -1.427.368.330

    Deuteriu: -442.953.371

    Aparatorul(ii) au pierdut un total de 4.159.567.551 unitati.


    Se you space cowboy.jpg

    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.3.1

  • vagabond ? Asta cine mai e ? Parca ziceau ca vor sa tina alianta cu un numar mai mic de jucatori, ca in AFGB eram prea multi. Se pare ca au chemat intariri...in reciclatoarele voastre. GG galezule ! :)


    RU

  • m... da amadormit cu flota jos .... galez vigilent a taxat asta ... RU mie


    Lovitura este dedicata oamenilori care fac parte din partea buna a baricadei.

    brandon tu de ce boala psihica suferi???

    cine nu stie si stie ca nu stie, e nestiutor... invatal ; cine stie si stie ca stie , e intelept... ascultal ; cine nu stie si crede ca stie tot , e prost ... ocolestel

  • Refacere usoara Bond :) nu e o problema , se refacere si te ajutam cu orice este nevoie ;) Nu mai baga in seama toti figurantii care se gasesc sa comenteze si ei in plus ,doar sa se afle in treaba....:) Cred ca se da telefoane cand le iese o lovitura , sa vina pe forum :))) si cand se matura cu ei pe jos , le taie cineva degetelele



    Lovitura este dedicata oamenilori care fac parte din partea buna a baricadei.

    :))))) Tare asta ... banuiesc ca ai zis la misto nu? Sau tu chiar esti in universul tau , in care voi sunteti partea buna? Partea buna insemnad sa jucati numai la limita regulamentului , teamview , push.uri , multiaccound,minciuni,printscreen.uri,oameni de ultima speta d.p.d.v al caracterului, etc...de fapt ce spun aici , ca da...asta stiti si vi se pare perfect normal:))) Trist cand vezi ca neuronul da rateuri.....



    vagabond ? Asta cine mai e ? Parca ziceau ca vor sa tina alianta cu un numar mai mic de jucatori, ca in AFGB eram prea multi

    E aceleasi coleg care a fost cu voi inca de cand s-a format prima alianta,inainte de AFGB , coleg care a demonstrat ca stie sa joace, e dornic sa invete....nu ca altii care singurul lor obiectiv era sa isi lucreze interesele proprii intr-un mic grup ascuns , nu ca altii (altul) care imprastia print.uri cu statusurile si sa informeze "partea buna a baricadei" ca e ok sa atace sau sa retraga cand li se pregatea ceva (dovada de ce tip de caracater?:)) ) ..nu ca altii (voi) care pana acu ceva timp il injurati pe Brandon ,nu stiati cum sa il spargeti ( bine,nu ca ati fi facut ceva in privinta asta,s-a asteptat pomana...si atunci cand a fost, s-a incercat sa se deturneze returul ca brusc "nu mai stiu sa dau acs" dar in urma cu o luna , dadea acs cu CIOMU. ( tipologia de oameni care ling unde scuipa?hmm...)....nu ca altii care inafara sa ii umfle pe altii cu resurse constant(cand era spart) si era foarte fericit cu statutul asta .... ;) Si in AFGB nu a fost vorba de cantitate niciodata ci calitate....cand s-a vazut exact scopul unora , pentru ce erau in aceea alianta , nu v-a mai convenit si ati inceput scandalul .... ;)

  • Mersi pentru lamurire Sinnerman  :) despre ce vorbesti tu acolo, intelegi probabil doar tu. Inainte de a arunca cu "acuze" asupra altora, bine ar fi sa te uiti si in propria gradina, ca nu-i mai roz treaba nici acolo. Sa nu uitam totusi cine a inceput "scandalul" si cine visa spioni si alte chestii dar cand era sa specifice cine anume e acea/acele persoane, evident, nu putea. Asa ca incercati sa nu mai priviti doar partea voastra de adevar.


    Mult succes voua, va salut de departe. Ma bucur sa vad ca unii au ramas la fel, iar eu nu mai sunt acolo sa ma afecteze. Din partea mea...numai de bine va doresc.

  • felicitari Galle ! sinner ne mai innebunesti mult cu acuzele tale ? arata-ne si noua print screenurile sa vedem tradatorul , daca nu le ai nu mai acuza :lol::lol::lol::lol:

  • Da stilul inconfundabil ...marca SINNERMAN

    Adica tu sustii in continuare faptul ca nu l-ai mintit cu nerusinare pe Vyxx la telefon cu returul pe Brandon?:))) Sau la returul mare pe Brandon , cand ai uitat brusc sa dai acs ? Cand Ciomu a retras valurile de md imediat dupa ce s-a dat pe ally ca s-a pus aparare la secunda? Cand CIomu si Brandon retrageau atacurile cum apareau colegii on ( atacururi care erau date pe activitate ,dar retrase cand aparea statusul on in ally) .... mai continui ? Sau si asta e tot paranoia mea?


    Sa nu uitam totusi cine a inceput "scandalul" si cine visa spioni si alte chestii

    Ia intreba-l pe Brandon , daca tot sunteti prieteni de catarama acum ... are curajul sa recunoasca spionul ? Sau tot paranoia mea e.....sa vedem .... ;) Scandalul cine l-a inceput Hyde? Nu cumva Bufonul si cu Galez ? Cand au inceput sa ne acuze pe noi (eu si vyxx) ca de ce nu le-am facut treaba in ziua de revelion si sa ii urmarim desfasurarea retrasa lu Brandon si sa le dam timpii ( cu toate ca ei dispuneai de mijloacele de a face acest lucru)....si de la o simpla intrebare , au luat foc si au acuzat ca facem noi si dregem....pe bune...hai macar sa spunem lucrurilor pe nume...Am mai avut discutii prin pm-uri pe tema asta...Faptul ca sunt alti colegi care au picat la mijloc dar dupa cum vezi , nu sunt pe forum...oamenii si-au vazut de treaba,de joc,etc.... Tu ai luat foc ca de ce te atac...ca atunci cand te ataca Brandon,erai ok...ca te ataca mai rar ( dar cu profit de peste 500-600kk)....dar era ok pt tine aspectul asta......Despre ce vorbim??? Hai sa lasam teatru ieftin la o parte....ca mi se face scarba de atata teatru ieftin care il vad de la voi ... Am zis ca nu mai stau sa ma complic cu replici dar chiar ma irita sa vad atata magarie la unii din voi .... Spui ca ne saluti de departe dar vad ca joci in continuare....sau ai facut cadoul contul lui galez , sa il joace cu impartire ip cum a facut cu Ciomu (pardon, juca copilul si dar Devil i-a dat ninja la dessy pe contul lui) sau lui Bradon sa il joace cu a facut cu Exxon ? ... Hai sa spunem lucrurilor pe nume macar....daca tot va dati partea dreapta/buna etc;)

  • Ce iti place sa acuzi....da na asa sunt ..soferii mai recalcitranti..:stick:..sincer tu nu te-ai saturat de ...povestile care le spui...:lol:.vorba lui Ardiles...arata-ne si noua print screenuriledespre care tot vorbesti :coffee:...si promit ca iti fac cadou FLOTA.:crazy:.nu de alta da sa poti dormi si tu linistit.....:thumbup:

  • Cred ca e cazul sa explic de ce consider ca noi suntem partea buna.
    Pacatosule, vezi ca te repeti.

    Am observat de mult ca tu ai o simbolistica satanista in denumirea planetelor, a lunilor si chiar a numelui cu care joci.
    Auzi si tu nume de planete: Lucifer (Ingerul decazut/ diavolul/ satan), Crowley (Aleister Crowley/ Tatal statanismului modern)
    Numele lunilor (alea care ti-au mai ramas) rotfl: MorningStar (din nou referinta la Lucifer)
    Precum multi alti jucatori de pe acest joc, care sunt indoctrinati in satanism...

    ca mi se face scarba

    Adevarata scarba mi se face mie cand vad astfel de persoane.

    brandon tu de ce boala psihica suferi???

    Bond, e posibil sa nu fie 1 singura.

  • Am observat de mult ca tu ai o simbolistica satanista in denumirea planetelor, a lunilor si chiar a numelui cu care joci.
    Auzi si tu nume de planete: Lucifer (Ingerul decazut/ diavolul/ satan), Crowley (Aleister Crowley/ Tatal statanismului modern)
    Numele lunilor (alea care ti-au mai ramas) : MorningStar (din nou referinta la Lucifer)
    Precum multi alti jucatori de pe acest joc, care sunt indoctrinati in satanism...

    =)))) Wow....omule , chiar ai o problema cu paranoia observ... te duci departe tareeee..... Ca fapt divers , cauta pe net serialul Supernatural , cauta numele personajelor principale care au aparut de-a lungul celor 15 sezoane ;) Si poate o sa te lamuresti .... De unde vin numele planetelor .... Te rog frumos sa te abtii de la astfel de aberatii absurde....Inteleg ca iti place sa te afumi si sa iti dai filme,scenarii s.a.m.d care nu tin cu realitate dar ceea ce spui tu acolo deja e de domeniul SF de prost gust.

  • Baietii veseli, o sa fiti voi partea buna cand o sa se lase toti afgb de joc.


    Nu sunteti mai buni la joc.

    Moralitatea e cel putin precara.

    Tot ce faceti e ce-ati invatat in jedi - repetati obsesiv niste chestii, ca poate va crede cineva. Dar pierdeti esentialul - in timp ce voi jucati doar ca sa va masati tandru, public si reciproc - orgoliile, ceilalti joaca pentru placerea de-a juca. Nu ca sa fie vazuti drept vedete, nu ca sa-i vada lumea drept lorzi sau alte lighioane ci pentru placerea de-a juca strategie. Iar voua va lipseste cu toata desavarsirea partea de strategie...


    Asa ca ...nu va mai faceyi de ras fardând realitatea, ca va stie tot forumul ce poame sunteti.

  • Cred ca e cazul sa explic de ce consider ca noi suntem partea buna.
    Pacatosule, vezi ca te repeti.

    Am observat de mult ca tu ai o simbolistica satanista in denumirea planetelor, a lunilor si chiar a numelui cu care joci.
    Auzi si tu nume de planete: Lucifer (Ingerul decazut/ diavolul/ satan), Crowley (Aleister Crowley/ Tatal statanismului modern)
    Numele lunilor (alea care ti-au mai ramas) rotfl: MorningStar (din nou referinta la Lucifer)
    Precum multi alti jucatori de pe acest joc, care sunt indoctrinati in satanism...

    Adevarata scarba mi se face mie cand vad astfel de persoane.

    Bond, e posibil sa nu fie 1 singura.

    Fereasca Dumnezeu asa ceva:stick::stick:

    Nu vroiam sa scriu nimic dar sincer... de orice parte a "baricadei" ai fii , ce ai zis tu aici e total deplasat...


    Sper ca esti ok!


    RU Bond!

  • de ce nu faceti mah un univers doar pentru Sinerman si astaa....a, xyxx?

    toata lumea este vinovata cand ei pierd, intotdeauna altcineva este vinovat cand isi iau ninja ca noobi amandoi...ei nu si-au vandut flote de la unu la altul, ei nu au facut push-uri...o sa primeasca premiul pentru cei mai corecti jucatori de pe ro!

    nu mai stricati mah hitul omului!

    felicitari Galezule pentru atac!

    refacere usoara aparator!

  • berare... n-am pretentia sa intelegi, dar o sa raspund pentru ceilalti cititori :).


    Noi nu am facut push, precum brandon cu samuraiul sau galezu cu marian/spartacus/ardiles etc (nu sunt acuze nefondare ci au fost banati pt asta. Nu sunt speculatii ci certitudini)


    Nici nu tinem lumina aprinsa pe principala tot timpul, ca tine (sau daca o tinem, chiar suntem on si ridicam navele inainte de atac). Nu inteleg de ce vi s-a pus pata asa de rau pe un joc de strategie la care chiar nu excelati, intr-atat de mult incat sa va bagati picioarele in distractia tuturor cu felul vostru "impecabil" de joc. Asta denota multa lipsa de respect atat pt adversari, cat si penteu coechipieri.


    Ideea e ca intr-un joc de strategie conteaza sa ai nu doar coechipieri ok ci si adversari demni. Iar voi... nu sunteti :). Luptati doar cu povesti, majoritatea mincinoase. Jocul asta e despre urmarit harta, despre calcule, despre altceva. Si am priceput cu totii ca nu stiti din astea, altfel n-ati avea nevoie nici sa jucati multiacc, nici sa va logati pe conturi in alte aliante ca sa vedeti status.


    Baieti, baieti, multi dintre noi avem burtã si pãr pe fațã. Nu mai merge atitudinea de gradinita, in care sa minti senin si sa ai pretentia sa te creada toti.


    Adica... unul ar trebui sa fie tare sarac cu duhul sa creada ca e suficient sa minta ca sa fie apreciat, nu zici? :)

  • Atâtea lucruri mizerabile și voi tot nu ați evoluat... E un atac dat pe o flotă adormită. Felicitări.


    Brandon, lasă debitările fratelo, nu mai merg și nici funny nu ești măcar. Aștept să pice galezu. Până atunci, hibernare again! Salut.


    Când vine vorba de tactici șamd, Brandon, ia niște lecții de la jucători precum Vyxx, Sinner, Daniel, etc nu știu care mai joacă.


    Până atunci, ciocu mic și joc de glezne, vorba noastră preferată. Pwp!

    Mugadabumbu: Si trebuie sa ma iau de viata ta, ca imi furi gagicile
    Gusty: Je t`aime :hug:
    Sharky: moi aussi! :hug: j'adore quand tu parles francais :hug:
    Superman.jpg

  • berare... n-am pretentia sa intelegi, dar o sa raspund pentru ceilalti cititori :).


    Noi nu am facut push, precum brandon cu samuraiul sau galezu cu marian/spartacus/ardiles etc (nu sunt acuze nefondare ci au fost banati pt asta. Nu sunt speculatii ci certitudini)


    Nici nu tinem lumina aprinsa pe principala tot timpul, ca tine (sau daca o tinem, chiar suntem on si ridicam navele inainte de atac). Nu inteleg de ce vi s-a pus pata asa de rau pe un joc de strategie la care chiar nu excelati, intr-atat de mult incat sa va bagati picioarele in distractia tuturor cu felul vostru "impecabil" de joc. Asta denota multa lipsa de respect atat pt adversari, cat si penteu coechipieri.


    Ideea e ca intr-un joc de strategie conteaza sa ai nu doar coechipieri ok ci si adversari demni. Iar voi... nu sunteti :). Luptati doar cu povesti, majoritatea mincinoase. Jocul asta e despre urmarit harta, despre calcule, despre altceva. Si am priceput cu totii ca nu stiti din astea, altfel n-ati avea nevoie nici sa jucati multiacc, nici sa va logati pe conturi in alte aliante ca sa vedeti status.


    Baieti, baieti, multi dintre noi avem burtã si pãr pe fațã. Nu mai merge atitudinea de gradinita, in care sa minti senin si sa ai pretentia sa te creada toti.


    Adica... unul ar trebui sa fie tare sarac cu duhul sa creada ca e suficient sa minta ca sa fie apreciat, nu zici? :)






    vix ? pe bune ? ce push am facut eu ? am vandut flota pe piata , perfect legala , si voi ati facut la fel . Tu nu ai vandut flota lui siner ?

  • bai, zau ca as fi crezut asta daca nu v-as fi vazut banati o saptamana.


    Dar... prin asociere, tind sa am tot atata incredere in ce spui - cata incredere am acum in ce spune galezu.


    Cand ai preluat contul lui home ati facut niste manevre care au condus la ban. Tu ce ai crede in locul meu?


    #edit: nu! Eu am vandut flota la fier vechi pe 75% si apoi vandut deut si metal lui sinner la rate minime. Stiu ca era regulamentar si cum zici tu, dar ...in timp ce regulamentul e pentru toti - moralitatea e doar a mea. Si am considerat prea abuziva manevra cu market, asa ca am mers pe varianta old-fashion.

  • Pe unii vad ca i-a afectat carantina asta rau de tot. :crazy:

    Felicitari Gale pt profit, intra bine acum pe criza.


    Din exterior, de abia astept sa mai pice cineva din AFGB sau din tabara cealalta. Nu de alta, dar mai avem si noi parte de entertainment in perioada asta. :thumbsup: