Cum va afecteaza pandemia de covid-19??

  • Nu mai comentati atat ci stati acasa si bagati ogame la greu ca asta e cel mai bine chiar daca credeti sau nu ca covidul e real ; singurul mod de a continua mai departe fara probleme e sa stam acasa; pacat ca cei din spania nu prea mai pot juca ca netul acolo e cam suprasolicitat.. spor la joc..

  • parca terminasem cu teroriiile astea. Inca o data - intelegem cu totii ca-ti place sa stai pe norul tau, dar mah ho!

  • Bai... aiureli de genul sunt multe pe net. Si altele si mai gogonate, chiar. Dar nu-i obligatoriu sa facem parada din ce fantome ne-or bantui pe fiecare, nu zici? Te rugam mult, mult de tot - respecta faptul ca asta e un forum despre jocul ogame, si muta aberatiile cu noua ordine mondiala pe forumurile unde se discuta astea. sunt sigur ca le frecventezi.

  • iar videoclipul ala e un colaj aiuristic de stiri, unele scoase din context iar altele complet defazate cu realitatea peste care autorul pune niste pareri proprii. Trebuie sa fii tare low morale ca sa consideri aia o dovada pentru orice. Eventual pentru faptul ca cineva nu stie sa monteze videoclipuri...



    am avut curiozitatea sa dau o privire si pe contul care a postat aia. Flat earth society, baby =)). Ma intreb - cat de prajit trebuie sa fie un individ ca sa creada aiurelile alea?

    The post was edited 1 time, last by vYxx ().

  • Eventual pentru faptul ca cineva nu stie sa monteze videoclipuri...

    Te inseli amarnic, am facut o scola de televiziune si chiar am si profesat, insa am fost atat de scarbit de manipularea pe care o vedeam incat am preferat sa plec de acolo. Ba chiar am si un premiu de regizor castigat la viata mea...

  • Te inseli amarnic, am facut o scola de televiziune si chiar am si profesat, insa am fost atat de scarbit de manipularea pe care o vedeam incat am preferat sa plec de acolo. Ba chiar am si un premiu de regizor castigat la viata mea...

    pana la urma vad shi eu un om de televiziune care recunoaste sintagma ...cu televizorul ati mintit poporul....:lol::lol: mare curaj ai avut sa recunosti asta :bump::bump:deci inseamna ca pui in aplicatie ce ai invatat :-@:-@


    I'M NOT PERFECT but I'M LIMITED EDITION

  • Din pacate asta se intampla in capitalism. Totul e cu un scop financiar. Ei vin cu problema, tot ei vin cu solutia. Suntem niste oi crete, daca nu deschideiti ochii bine o sa fiti mancati de sistemul asta bolnav dominat de minciuni si manipulari...
    Pe parcursul timpului uni din voi o sa-mi dati dreptate, altii or sa ramana la fel de indoctrinati in sistemul asta.
    Deja in USA au inceput uni medici sa iasa in public si sa spuna ca au fost pusi sa treca decesele din alte cauze in favoarea coronei.

    dupa ordonanta militara no 7 sa discutat despre ceva amenzi legate de fake news asa ca aveti grija la ce postati ca nu se stie cine va face bucata

    Asta ce inseamna?
    Practic or sa ni sea ia dreptul la libera exprimare. Daca tu ca individ ai o opinie diferita fata de ce ne este prezentat la televizor esti considerat propagandist....
    Blana.
    Daca dispar de pe Ogame sa stiti ca ori m-au prins astia or sunt fugitiv.
    rotfl

  • Brandon, cu totii cautam sa fim speciali. Unii cauta sa fie speciali prin ceea ce fac, aducand niste valoare in societate - iar altii cauta sa se faca remarcati prin bla bla bla.


    Permite-mi sa cred ca intelegi destul de putin lumea in care traim, daca ai ajuns la concluziile finale ca pamantul e plat iar virusul asta e o minciuna. Inca o data - este un forum dedicat jocului ogame, acest joc e practicat si de tineri, nu doar de adulti care pot sa discearna bullshitul in scriitura ta. Te rog frumos, promoveaza-ti ineptiile pe platforme dedicate. vezi facebook, etc.



    dar nu mai polua forumul ogame cu tampeniile astea, nu mai cauta atentie prin astfel de extravagante.

  • vYxx te rog, nu mai face pe celula alba ca te omoara covidul.
    Asta-i opinia mea. Poate mai sunt oameni pe acest forum care cred aceleas lucru ca si mine.
    Sau daca nu cunosc, macar sa vada si cealalta parte a monedei.
    Asta este un thread despre corona, nu despre Ogame vYxx. Nu stiu de ce imi aduci astfel de argumente.

  • Nu stii de ce? de dragul bunului simt, de-aia.

    [...]dar va rog sa nu va mai insultati, si sa nu mai puneti linkuri ce vehiculeaza diverse teorii.

    Cine vrea sa le caute le gaseste singur pe Youtube or alte canale. Imi rezerv dreptul de a cenzura orice consider deplasat.

    Topicul este despre cum ne afecteaza pe fiecare schimbarile astea, impuse de aparitia virusului. Topicul nu este despre teoriile conspiratiei, despre planete plate sau despre doctori americani. Topicul este despre cum ni s-a schimbat noua viata odata cu aparitia acestui virus. Te cred ca nu vezi diferenta, inteleg si de ce.


    Dar... avem bun simt impotriva manifetarilor precum cele pe care le postezi. Avem ratiune. Avem, mai nou, si legi. Te rog muuult, pricepe ca faci mai mult rau decat bine si muta teoriile conspiratiei unde vrei tu, dar muta-le! Forumul asta e despre ogame... mai mult n-am cum sa-ti traduc din romana in romana,


    Mao   Tommy   MotanuD va rog mult, putin ajutor!

  • Hahahaha traiasca internetu din romania! Pot lucra de acasa oricat (IT ftw!) asa ca nu-s foarte afectat. Adica nah, amanam cu cateva luni city-break-urile si ce plimbari mai aveam in agenda, dar cam atat.


    vYxx! Sup? Inca mai joci? Dupa ce am citit thread'ul asta, ti-as cam recomanda sa te lasi... te sun maine pe skype, ai de dat o bere virtual!

  • Poate nu s-a vazut postul respectiv !!!

    -Fara teorii conspirative !

    -Fara reclame propagandiste !


    Virusul exista si se raspandeste intocmai datorita oamenilor ca tine !

    Daca tu trebuie sa fi Iuda necredinciosul, exista forumuri speciale pentru asa ceva.


    Nu conteaza cum si de ce in acest moment, conteaza sa ne aparam si sa ne scapam de virus.. dupa se poate vehicula orice.


    Plus ca, prea importanta vezi tu clasa muncitoare incat sa ajunga informatii acolo !?

    Intelegem ca te plictisesti in casa, dar te rog sa respecti regulile.


    Quote

    P.S. pentru a tot stiutori:
    nu exista o flota bine facuta in ogame. flota care o trimiti in atac e ceea care distruge adversarul cu cat mai putine daune. verifica wiki ogame. Chiar eu am scris fraza asta.


    By Bagabontu


  • Alergand in jurul cozii (de stiva nu discutam, din ratiuni de overflow) am ajuns in paradigma oului si a gainei.

    Sau, altfel spus, cand vezi cati oameni vaccinati sustin ca vaccinurile provoaca autism, ajungi sa crezi ca vaccinurile intr-adevar provoaca autism.

    Hotarat lucru, ordonantele, fie ele civile sau militare, nu afecteaza circuitul LSD-ului in natura.



    Cat despre pandemie, daca istorie, acum ne e greu?!


    PS:


    Daca tu trebuie sa fi Iuda necredinciosul

    Necredinciosul era, de fapt, Toma. Iuda era tradatorul.

    Nu trebuie tinut minte, te uiti la administratie si intelegi!

    UOB7Q6B.png



    axE: mai dar tu tot timpul esti gica contra
    Motanu: la cati pro sunt in jocul asta...


    Gusty: Știi ca nu insist pe ceva decât atunci când știu sigur ca am dreptate. Ulterior îmi dau seama ca am greșit și îmi cer scuze


  • Sau, altfel spus, cand vezi cati oameni vaccinati sustin ca vaccinurile provoaca autism, ajungi sa crezi ca vaccinurile intr-adevar provoaca autism.

    Word!:beer:

    When you become angry, think about the consequences - CONFUCIUS

  • Sau, altfel spus, cand vezi cati oameni vaccinati sustin ca vaccinurile provoaca autism, ajungi sa crezi ca vaccinurile intr-adevar provoaca autism.

    Cunosc personal un caz in care copilul lor a fost normal pana la un anumit vaccin, dupa acea a ramas cu handicap permanent.
    De aceea va mai zic inca odata, Bill Gates nu e salvator. Cu gura lui a spus-o ca poate reduce populatia prin vaccinuri. Ele contin aluminiu in doze mici.
    Eu va recomand sa nu va faceti vaccin pentru corona chiar daca o sa ajungem in situatia in care sa fim obligati cu jandarmeria la usa pentru al il face.
    Nu va vreau raul niciunuia.

  • MarkNemo, la intrebarea ta, cam toti vom da raspunsuri mai personale. Unii sunt mai afectati, unii mai putin. Eu sunt din categoria celor mai putin afectati. Sigur, mi-e dor de un club, de un iesit la cafele sau gratar, dar m-am reorientat rapid. Sunt ca in bancul ala, am descoperit ca e o tipa blonda care vine seara in casa. Cica suntem casatoriti si avem si doi copii. Pare o tipa de treaba :)))

    Sunt atât de inteligent, încât niciodată nu înţeleg nimic din ceea ce spun. (Oscar Wilde)