[Ninja][TOT: 11.736.099.000] Sinnerman [Mayhem] vs. ExXon & galezu & Brandon Heat [Zion] (A: 10.582.502.000, D: 1.153.597.000)


  • Cel mai bun exmplu al proverbului:
    "
    Ţine-ţi prietenii aproape, iar duşmanii - şi mai aproape."
    Ninjaul asta merge cu dedicatie la Mr. Hyde si la toti jucatorii pe care i-am pierdut de-a lungul timpului din cauza lui Sinnerman.

    102768.gif

    La 14-03-2020 --:--:--, urmatoarele flote se intalnesc in lupta:



    Atacator Sinnerman [Mayhem]

    ________________________________________________


    Interceptor 124.500

    Proba de spionaj 2

    _________________________________________


    Aparator ExXon

    ________________________________________________


    Transportor mic 14.642

    Transportor mare 21.489

    Vanator usor 32.509

    Vanator greu 16.595

    Crucisator 7.943

    Nava de razboi 4.033

    Reciclator 3.066

    Proba de spionaj 135.309

    Bombardier 3.115

    Distrugator 1.449

    RIP 13

    Interceptor 2.306

    Reaper 1.458

    Pathfinder 9.246

    Lansator de Rachete 86

    Tun Gauss 313

    Scut Planetar Mic 1

    _________________________________________


    Aparator galezu

    ________________________________________________


    Interceptor 89.280

    Reaper 40.905

    _________________________________________


    Aparator Brandon Heat [Zion]

    ________________________________________________


    Interceptor 4.025

    Reaper 3.731

    _________________________________________



    Dupa lupta ...


    Atacator Sinnerman [Mayhem]

    ________________________________________________


    Distrus!

    _________________________________________


    Aparator ExXon

    ________________________________________________


    Transportor mic 2.779 ( -11.863 )

    Transportor mare 5.552 ( -15.937 )

    Vanator usor 6.244 ( -26.265 )

    Vanator greu 3.312 ( -13.283 )

    Crucisator 3.642 ( -4.301 )

    Nava de razboi 3.484 ( -549 )

    Reciclator 958 ( -2.108 )

    Proba de spionaj 25.931 ( -109.378 )

    Bombardier 2.993 ( -122 )

    Distrugator 1.439 ( -10 )

    RIP 13 ( -0 )

    Interceptor 2.208 ( -98 )

    Reaper 1.456 ( -2 )

    Pathfinder 3.902 ( -5.344 )

    Lansator de Rachete 18 ( -68 )

    Tun Gauss 208 ( -105 )

    Scut Planetar Mic 1 ( -0 )

    _________________________________________


    Aparator galezu

    ________________________________________________


    Interceptor 87.198 ( -2.082 )

    Reaper 40.903 ( -2 )

    _________________________________________


    Aparator Brandon Heat [Zion]

    ________________________________________________


    Interceptor 3.976 ( -49 )

    Reaper 3.731 ( -0 )

    _________________________________________



    Aparatorul a castigat lupta!


    Atacatorul a pierdut un total de 10.582.502.000 unitati.

    Aparatorul a pierdut un total de 1.153.597.000 unitati.

    La aceste coordonate in spatiu plutesc 2.642.383.110 metal si 3.418.048.494 cristal.


    Şansa ca o lună să fie creată din epave a fost de 20%.

    ________________________________________________


    Camp de ramasite recyclat de aparator(i):

    8.887.541 Metal si 11.496.458 Cristal

    303.177.043 Metal si 392.173.955 Cristal

    0 Metal si 38.500 Cristal

    28.467.906 Metal si 36.824.593 Cristal

    2.642.383.110 Metal si 3.418.048.494 Cristal


    Camp de ramasite total reciclat de aparator(i):

    2.982.915.600 Metal si 3.858.582.000 Cristal



    Sumar al profitului/pierderii:


    Sumar atacator(i)

    Metal: -3.735.000.000

    Cristal: -4.980.002.000

    Deuteriu: -1.867.500.000

    Atacatorul(ii) au pierdut un total de 10.582.502.000 unitati.


    Sumar aparator(i)

    Metal: 2.454.371.600

    Cristal: 3.324.804.000

    Deuteriu: -91.275.000

    Aparatorul(ii) a facut un profit de 5.687.900.600 unitati.


    Se you space cowboy.jpg

    Cu sprijinul Convertor OGotcha RL 4.3.1

  • "Ţine-ţi prietenii aproape, iar duşmanii - şi mai aproape."

    Despre ce dusman vorbesti ? Ca galezu a fost soarecele tau mincinos si lipsit de caracater in alianta...Cand te laudai in stanga si in dreapta cu spionii tai si cum primeai printscreenuri cu statusul nostru, ca altfel nu indrazneai nici sa spionezi :)) De cand il informa si pe Ciomu de miscarile care le faceam catre el , mi-am dat seama ce coleg e domnu galez si ce ii poate pielea,si cum se jura el ca la politie ca el e curat(impreuna cu cei care il ajuta in magariile lui ca doar daia joaca si cumpara flota de pe trei conturi)....Nu mai zic ca la primul retur pe tine (perioada cand s-a sters cu tine pe jos saptamanal , erai mopul universului) , brusc galez uitase cum sa dea un acs, ba chiar a incercat sa ne strice atacul...dar na, batea la ochi sa nu se implice, atata timp cat te injura pe ally si te vroia spart,la fel ca pe ciomu de altfel ( prieteni vechi si buni) :)) ....Si arunca vina pe alti colegi (gen bufonu,echo,etc...) ....si el era cartita , un jucator lipsit de caracater da na...ce sa zic, cine se aseamna ca valori in viata reala, se aduna in joc....si cum altceva inafara de magarii nu stiti sa jucati , atata puteti, si sunteti mandri de asta...trist :)


    De cand am vazut contul azi iesit din vmode si brusc inceput sa fie farmat, mi-am dat seama ca tu esti in spatele contului , cu alauiul tau de conturi suport ( regulamentar bineinteles) , si ma asteptam sa il spargi pt un mic push, ca doar esti bun in asta ...Asa ca am decis sa urmaresc...Trebuia sa imi imaginez ca planuiai ceva....Dubios cum ati mers la sigur ca dau safety mai lung,mai ales ca probele mele au ajuns la cateva sec dupa atacul initial dar na...cand ai acces la mai multe viziuni:) ... Asta e...



    Ardiles , tu cine mai esti de vorbesti si tu sa te bagi in seama?:) Daca nu stii despre ce e vorba, mai bine taci ;)

    Cat despre Hyde , cat a fost farmat de voi si va umfla cu resurse, era foarte linistit omul.....Cand am decis sa nu mai il las sa va umfle si l-am farmat,mai ales sa opresc fluxul de gaz spre galez, brusc s-a lasat de joc cica ca nu mai poate juca ;) dar na...de astfel de minciuni si cartite sunt satul pana in gat


    In orice caz, refacere usoara mie ....se reface usor ;) ca tot pe carca Zionului e facuta flota ....ca doar daia sunteti ferme de lux....;) Felicitari inca o data , asta ca asa e normal , dar in rest, nu meritati.....Cat despre tine berare cu comentariile, ti-am raspuns destul in pm , chiar daca tu o ti cu minciunile in continuare ....dar na, despre ce vorbim...e ceva normal pt voi

  • Ardiles , tu cine mai esti de vorbesti si tu sa te bagi in seama?:) nu stii nimic :)


    galez nu a fost niciodata cartita ... am schimbat toti armele atunci cand ati destramat alianta , noi am fost cu voi pana la capat dar daca voi ati destramat alianta si ati primit pe paco si pitbul care ne spiona in prostie era clar ca o sa ne atacati la un moment dat ... asa ca nu am tradat noi , voi ati fost primii .....

  • Frica berare? Chiar deloc :) cat despre faza cu contul.. Cum zici tu, nu stau sa imi bat capul...


    Ardiles, ia vezi tu cine a inceput? Paco si pitbull au venit in alianta pentru ca sunt jucatori activi, nu jucători care se ascund in spatele altora si lucrează pe la spate... Nu a fost nici un spy la vreun fost coleg, pana cand echo si galez si.au aratat adevărată fata si adevăratul caracter cand a incercat sa ne ninjeje cu iubitul lui brandon, ala care in urma cu cateva zile il injurau:) asa ca scuze, verifica povestea inainte sa afirmi.. Cartita a fost!! De cand i.a zis lu Ciomu cand am pus o aparare sal sa ii dau niste md.uri...cum s.a anuntat pe ally (whatss), cum a retras... Sau bine, poate era si alta cartita.. Cine stie, ca doar sunteti un grup in care toti jucati/actionati la fel..


    Asa ca inainte sa acuzi, vezi mai bn cine ce cum.


    Brandon, macar ai pus si tu o melodie buna... Alaiul de conturi suport si spioni vrei sa zici? Lasa ca vad ca ai destule, nu duci lipsa. Mai te.ai batut tu cu pumnu in piept o data si ai fost mopul universului o luna de zile, săptămâna si erai spart:) cand oi știi sa joci curat, atunci mai discuta cu mine, pana atunci, stai domol in patratica ta (ma rog, tu ai mai multe ca nu stii sa joci la una).


    Felicitari inca o data si refacere ușoara mie

  • Frica berare? Chiar deloc :) cat despre faza cu contul.. Cum zici tu, nu stau sa imi bat capul...


    Ardiles, ia vezi tu cine a inceput? Paco si pitbull au venit in alianta pentru ca sunt jucatori activi, nu jucători care se ascund in spatele altora si lucrează pe la spate... Nu a fost nici un spy la vreun fost coleg, pana cand echo si galez si.au aratat adevărată fata si adevăratul caracter cand a incercat sa ne ninjeje cu iubitul lui brandon, ala care in urma cu cateva zile il injurau:) asa ca scuze, verifica povestea inainte sa afirmi.. Cartita a fost!! De cand i.a zis lu Ciomu cand am pus o aparare sal sa ii dau niste md.uri...cum s.a anuntat pe ally (whatss), cum a retras... Sau bine, poate era si alta cartita.. Cine stie, ca doar sunteti un grup in care toti jucati/actionati la fel..


    Asa ca inainte sa acuzi, vezi mai bn cine ce cum.





    am fost in alianta voastra , am fost cu voi , intr-o zi din ianuarie neanuntati ne-am trezit fara alianta , tradatori , noobi , tradatori .... facuti de de tine si vix si dupa cateva zile ati facut alta alianta si ati primit pe pitbul si si paco care ne SPIONAU CU MULT INAINTE DE A DESTRAMA VOI ALIANTA deci era clar ca o sa ne tradati , chestia e ca am fost mai destepti decat voi deci TEAPA ! NU VA MAI DATI SFINTI

  • Alianta s.a destrămat din cauza galezului si a bufonului, nu mai minti cu nerușinare si o da cu povesti nemuritoare. V.ati trezit fara alianta? Pai cand colegii ne luau la rost ca de ce am indraznit sa lansam un retur la noroc pe brandon si ca de ce nu le.am facut lor treaba.. Si apoi discutia si acuzele aduse... Asa ca nu mai minti te rog. Nu a fost nici un fost coleg spionat de catre mine pana la manevra cu care v.ati aratat adevăratul caracter si ce înseamnă pt voi caracter =plastelina... Ai fost cu noi? Cum? Stand in umbra decat, facand manevrele in liniște, grupul vostru, condus de galez? Si noi cand aveam nevoie de ajutor, va faceati ca nu auzeati... Cine a auzit, a ramas cu noi si au dovedit ce si cum...restul au fost mulțumiți sa stea la umbra, la protecție


    Squaker , nu au fost valuri pierdute, au fost retrase valurile, alea sunt singurele nave pierdute... Ma rog, 20% deja sunt refacute in doc

  • tu ai reamintit de povestea cu alianta si tradarea insa nu ai spus nimic cum tu marele SINERMAN care e zeu , rege , sparge tot , ti-ai luat un ninja rusinos

  • Squaker, nu au fost valuri pierdute, au fost retrase valurile, alea sunt singurele nave pierdute... Ma rog, 20% deja sunt refacute in doc

    Am uitat de Reaperii vietii ca pot face si reciclare.


    Bafta la recuperare.

    Berzelius wrote:

    Berzelius: trebuie sa o tai
    Squaker: nu o mai folosesti?

  • Felicitari Brandon! Sinner... refacere usoa.... stai ce.... Refacere cat mai grea bobita! La cata aroganta ai in tine iti urez la mai multe (pierderi). Tine-o tot asa! Sa nu mai zic ca tu scrii romane in comentarii! Cine crezi ca sta sa iti citeasca tie scuzele si smiorcaielile?!

  • Balutare...tuturor..


    Dmn Sinnerman...imi place ca ma acuzi de ( tradare,conspiratie..si ce o mai fi in capul tau),dar te inseli amarnic.....nu am fost si nu voi fi niciodata o( cartita,spion etc)...cine ma cunoste poate confirma acest lucru.

    IAlianta care am avut-o impreuna cu voi,,, tot din cauza acestor aberatii a fost destramata,avand in vedere ca visati noaptea spioni,conspirati....(asta se intampla cand ai mintile..fumate .:)

    Acestea find spuse ....multumim pentru felicitari. tuturor

    Sinnerman refacere usoara..in lumea ta inchipuita:)



    Este mai usor sa ierti un dusman decat sa ierti un prieten.....William Blake

    The post was edited 2 times, last by galle ().

  • Am uitat de Reaperii vietii ca pot face si reciclare.

    Cum de ai tu posibilitatea sa refaci in doc desi ai luat ninja?


    Nu am avut reaperi in atac Squaker , desi initial cu ei era planul facut pt atac :) E vorba de clasa General si unul din bonusurile clasei este acela de a se creea un camp de epave din piederi, epave ce se intorc la doc-ul planetei de origine:)


    Ca sa il lamuresc si pe asta mic care in 5 minute spioneaza de 65 de ori (Brandon , incerci sa compensezi o lipsa de ceva anume?) ,...acu iti chemi fermele sa dea cate un comentariu?:))) doar sa se afle in treaba? trist....Apropo, vorbesti de sumedenia de oameni pierduti...sunt aceeasi oameni care la destramarea Zion , te-ai descotorosit de ei ca niste masele stricate?:) .



    tu ai reamintit de povestea cu alianta si tradarea insa nu ai spus nimic cum tu marele SINERMAN care e zeu , rege , sparge tot , ti-ai luat un ninja rusinos


      'Pai da, am reamintit ca sunt satul de minciunile care le indrugati pe forum , ca sa dati bine la camera(forum,etc).... Asa bun, am luat un ninja pe greseala mea ( fiind prea previzibil si tratand cu superficialitate,desi stiam ca Brandon e in spatele contului)....Nu sunt primul jucator si nici ultimul care ia un ninja , nu se opreste lumea in loc (nu se opreste ea nici in cazul pandemiei daramite pt un ninja)...sau viata mea din cauza acestui ninja. Zeu , rege...niciodata nu am sustinu ca sunt , in comparatie cu alti jucatori care comenteaza de zor dar sunt saci de box....Sparge tot, da...Am spart tot ce am prins,unde am prins, am taxat fiecare neatentie care am putut si asta o sa fac si de aici incolo..Nu am stat la umbra altor jucatori,pitit,avand agenda mea separata de restul aliantei,, nu am facut flota sa o tin bibelou, sa cumpar de pe trei conturi flota,sa ma intereseze cifrele . .. Iar cat despre tine galle , dupa cum a spus si vyxx....minti,ai mintit , ne-ai mintit in fata, fara jena mai rau ca un bisnitar care vrea sa vanda o caruta si o prezinta ca un avion . ..De la faza cu CIomu am zis clar ca cineva din grupul tau din ally ofera info,preponderent tu, Vyxx a fost cel care ti-a sustinut nevinovatia si ca esti ok....si cum i-ai rasplatit aceasta incredere? Nu are rost sa mai aducem aminte nu?


    Si cu asta am incheiat cu comentariile ,, deja discutia a deraiat pe langa hit.... Felicitari inca o data Brandon&Galez pentru atentie,plan,promptitudine , Refacere usoara mie ;)

  • :) ma bucur sa vad ca s-a dezghetat jocul.


    Ref la toate acuzele de mai sus, cred ca sunt adevarate de ambele parti. Sinnerman chiar a bagat muli oameni in v; brandon a fost stors in galeata de multe ori; printuri date de fostii colegi chiar ajungeau pe grupul de whatsapp al lui brandon; beraru chiar joaca pe contul Devil; iar galezu... wow, daca minciuna ar fi strategie, el ar fi cel putin maresal (am vazut din primu rand ce-nseamna sa-ti pui increderea-n el si cat de jovial si natural minte).


    Stiti care e partea nasoala? Ca nimeni nu mai vede strategie si matematica in jocul asta; cu totii va oblojiti orgoliile supraponderale. Meh to that!

  • Wow, băieți, clar mi-ați făcut seara mai bună când am auzit de isprava făcută.


    Așa...acum să lămuresc și eu unele guri care vorbesc in lipsa mea. Si prin guri, mă refer în principal la Sinnerman .


    Cum probabil discutasem in privat de atâtea ori... îți repet încă o dată, nu faptul că ai început tu să mă alergi m-a făcut să mă retrag. Asta a fost doar unul dintre motive. În principiu m-a deranjat frecvența, în disperare, ceea ce nu se întâmpla la cei din Zion...deci intre "spargeri" aveam creștere, deci imi puteam vedea liniștit de jocul meu. Cu tine nu. Dar până la urmă ăsta e jocul, e dreptul tău. Ceea ce m-a făcut "să mi se ia" de univers a fost modul cum ați tratat voi TOATĂ alianța AFGB...mă rog, pe toți cei lăsați în urmă. Vorbiți acum de spioni ? Credeam ca am trecut peste acest subiect, dar văd în continuare aceeasi psihoză. Sinner, nimeni nu are acces "la mai multi ochi", doar ai luat-o in freză de la "noobi", atâta tot, se mai întâmplă...

    Sau stai, poate aveți spioni și în noul grup, n-ar fi exclus. Eu zic să destrămați și alianța asta și să-i farmați pe noii veniți. Nu se știe niciodată cine se ascunde în spatele monitorului.


    Fără să mai lungesc discuția, vreau în primul rând să mulțumesc băieților pentru dedicație, cumva mă bucur că transurile mi-au fost razbunate cu vârf și îndesat. Mulțumesc și pentru că ați adus unii "zei" cu picioarele printre muritori. Mă bucur să văd ca lucrurile merg foarte bine pe Xalynth...e un univers frumos, păcat că e locuit (și n-o sa zic mai mult).

    Felicitări pentru organizare, băieți ! Dacă vă fuzionează cu U1 vreodată și mai jucăm până atunci... aveți niste gaz de la mine, să moară unii de ciuda.


    Refacere ușoară, sinner. Mai multă rabdare pe viitor.


    Numai bine tuturor !!